Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 421. až 435. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858684
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte …
    Luci, tak to bude určo ten nejkrásnější dárek, co jsi kdy dostala … tak bych ti přála, aby ti pak doktor řekl, že to bude holčička. A proč si malinko víc přejete holčičku? Máte jméno? My máme dvouletou Karolínku a manžel právě chce spíš chlapečka, ale samozřejmě hlavně zdravé miminko, to je nejdůležitější!! 🙂 A co na to dcery?
    Cucaracho, no aby jste to pak neměli jako my. My jsme to prvně vidět nechtěli, ale nemohli jsme se domluvit na jménu pro holčičku, tak jsem si to chtěli nechat říct, že se nám to zjednoduší na polovic a ono nic 😀 , pak už to nebylo pořádně vidět. Mrkla jsem na fotečky, konečně, super! 🙂 Dneska jsem si zaplatila přes MMB jedny těhu legíny a ještě mám na jedny políčeno, ale to až podle rozpočtu :S Taky mám v plánu vyparádit na podzim a zimu Karolínku, už mám něco vyhlídnuté v CA, tak se musíme vlézt do financí obě 🙂 Jinak taky nesnáším trika lezoucí nahoru … Co se týká těch vitamínů, tak začínám být ujetá na ovoce, takže denně jablka, banány, hrozny atd. Miminko přesně ví, co potřebuje 🙂
    Jani, ať je lépe! Taky mě je ještě špatně a to už jsem 11+3 dnes.
    Holky, všem přeji krásný týden … a kontroly v poho 🙂 , já si budu muset na tu svoji počkat ještě do dalšího týdne. Jinak malá se lepší, tak snad to nebude nic vážnýho, jen jsme na dnešek moc nenaspaly, ale dnes se zdá být klid. Mám docela strach, abych to od ní nechytla.

    #858685
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Tak já to včera od té naší princezny chytla. Škrábe mě v krku a cítím plný nos, tak jsem z toho docela špatná:S . Ale snad to bude jen nachlazení, kloktám slanou vodu a stříkám Sinusan od Justu do nosu, no a piju litry čaje s medem. Tak snad to bude do konce týdne už OK.
    Ještě cumlám Chlorellu, to mi poradila kamarádka.
    Za tři dny se budu chystat na ten NT screening, už se na to dost těším, hlavně na UTZ že uvidím miminko. Sice budu i napnutá jak to vše dopadne, ale věřím že dobře. Musím být pozitivní, to jinak nejde:) .
    Přeji pěkný nový týden, samé dobré zprávy od doktorů.

    #858686
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak jak jste prožily slunečný víkend? My jsme byli skoro pořád venku, zjistila jsem, že mi sluníčko vůbec nedělá dobře. Ale to je tak jediný příznak těhotenství, jinak začínám být nervozní jestli je všechno v pořádku, že je mi až moc dobře. Už aby byl říjen.
    Ještě se chci zeptat. Máte nějakou zkušenost s léčením nachlazení? Něco na mě leze, ale mám strach si cokoliv vzít. Normálně jsem cucala tamtum verde, v příbalovém letáku sice není napsáno nic o těhotenství, pouze, že se nesmí užívat při kojení. Ale mám obavy si cokoliv vzít.

    #858687
    a Anďa
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,

    taky se hlásim po malé odmlce. V pátek jsem byla na krvi a za 14 dní jdu znovu a konečně dostanu kartičku ještě pořád ji nemám. Jsem teď aktuálně 9 tt. dnes se budu objednávat na NT screening. Určitě na něj chci jít. Hlavně se těším, až uvidím naše malé mimi a taky, že se dozvím jestli je to kluk nebo holčička:-))))) Jdu na něj kolem 5.10. jak mě objednají.A už se moc těším.

    Víken jsem si moc neužila. Byl fakt pracovní. Teda spíš pro manžela, já jsem jenom vaříla. Stavěli jsem nový komín na domečku. Trošku se nám rozsypal a na zimu je komín potřeba, že:P . A hlavně, že je to hotový a je klid.

    Včera jsem byli u rodiny a řekli jsem to babičkám:-) Byla jsem v pátek na nákupech a nemohla jsem odolat malinkatým ponožkám pro mimi. Tak jsem si je prostě koupila:-) Jsou úplně prťavý. Je tam napsaný protiskluzový:D Tak nevím jak bude měsíční mimi cupitat………:D 😀

    Krásný den, konečně mi dnes není špatně, zatím….papa

    #858688
    Anonym
    Host

    Veveriku:

    Já se léčím jen kloktáním slané vody (do sklenice rozmíchám asi lžíci vody, je to blééé ale myslím, že to zabírá). Popřípadě se dá kloktat i Vincentka. Pít hodně čaje – já využila zásob – dětského na nachlazení s medem. Do nosu se dají dát taky asi běžné kapky, ale já je nemám ráda, tak si stříkám jen Sinusan – obdoba mořské vody. No a přísun vitamínů. Jinak nevím. Prý se ale při horečce dá vzít klasický Paralen, ten prý neuškodí. Já jsem jen nachlazená bez teplot a léčit jsem se začala včera.
    Tak ať je Ti dobře.

    #858689
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    mám dotaz… na NT screening se můžu objednat sama,bez porady a doporučení mého gynekologa?
    V kolikátém týdnu je nejlepší se objednat ?? Díky

    Rybízku, holky byly překvapený…jelikož si myslely,že už naše rodina je kompletní a tak to zůstane napořád 🙂 Ale i tak jim to rozhodně nevadí 🙂 Možná se mýlím,ale příjde mi ,že holky jsou hodnější a tíhnou pak k rodině více ,než kluci….proto bych se nezlobila,kdyby to byla opět holčička.Ale s klukem ,by to zas pro mne byla nová zkušenost 😀 🙂

    Četla jsem tady ,že se už poohlížíte po těh. kalhotách….já jsem zatím koukala jen předběžně a našla jsem docela pěkný výběr…tady je odkaz

    http://www.tehotne.cz/v-tehotenstvi/tehotenske-rifle

    Mějte se hezky

    #858690
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    Rybízku, já jdu na NT taky na Veveří :-).. To se bere i krev, nebo jenom utz? Holky, od včerejška se vůbec necítím jako těhu. Je to normální? Nebývalo mi špatně, ale naposledy v sobotu jsem byla hrozně unavená, to jsem teda skoro furt. Od včrejška pohoda a dneska taky. ani rifle mě netlačí. Já půjdu na to NT někdy ve 12.týdnu. musím se objednat. Dr. říkala mezi 11.-13.týdnem..

    #858691
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Andy já mám uplně stejné pocity. Začínám mít obavy jestli je všechno vpořádku a čim dal vic se nemůžu dočkat prohlídky.

    #858692
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,u mě je to taky tak,že ty neduhy ustupují,ale prý je to normální,takže se radujme,že si to teď budeme jen a jen uživat :o)) Jinak výsledky moči byly nakonec negativní a nic mi není (což mi přijde divné.že jeden týden mám bakterie a druhý týden je vše o.k.),ale co…..jsem ráda.

    Jediné,co mě teda teď hooodně trápí je nadýmání,v noci jsem vůbec kvůil tomu nemohla spát,ale nechci se vzdávat mých oblíbených jídel,protože nadýmají 🙁

    #858693
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Jo a Rybízku,jak ses ptala na pohlaví-tak já siho určitě říct nechám,protože jsem neskutečná zvědavka a stejně bych to nevydržela,taky abych věděla,jak se zařídit 🙂

    Myslíte,že už pohlaví půjde poznat na tom NT screeningu?Jdu na něj 12+3 (mně to přijde hrozně brzo)

    #858694
    Anonym
    Host

    Čau, tady toho zase přibylo.
    Někdo se mě ptal na to NT. Tak u nás v Brně (na té Veveří) to stojí necelých 1 500,-. UTZ 500,- (ten se platí, i kdybyste na NT nešly), 1000,- screening. Mně budou brát všechno naráz. Jdu 30.9., což budu 12+2. Dr. Vlašín (brňačky znají) prý dělá NT po ukončeném 12. týdnu. Sestřička mě nechtěla objednat dřív, že by se zlobil. Jinak se dá dělat 11.-14. týden. Jestli tady někomu berou krev v 10., tak to asi bylo jen na normální testy, protože na NT to tak časně nemá smysl. Zdravím novou starší maminku Lůcu, jen ať je nás víc. 🙂
    Děcka, já jsem v práci tak strašně unavená, bych nejraději praskla hlavou na klávesnici a chrněla. A doma vařit, škola… 🙁
    Uvažovala jsem nad tím, že bych to zkusila vydržet a nenechala si říct, co bude. Musí to být taky hezký pocit, když má člověk takový překvapení. Ale myslím, že to nevydržím.
    Papa.

    #858695
    Anonym
    Host

    Verunko, co se týká toho pohlaví. Tak já byla na NT podle ultrazvuku taky 12+3 a doktor říkal, že je ještě hodně brzo.

    Ještě netušíme jestli si pohlaví necháme říct nebo ne. Docela mě láká představa, že to bude překvápko do poslední chvíle.

    Dnes jsem se poprvé zamyslela nad tím, jestli nepujdu na rizikové těhotenství. Nevíte, jestli neschopenku píše gynekolog nebo obvoďák? Pokud mu řeknu, že musím hodně cestovat a hlavně, že má práce je psychicky náročná a často se rozčiluju, tak by mi ji napsat mohl nebo ne?

    Jinak přeju všem krásný den.

    #858696
    Anonym
    Host

    Ahoj holky.
    Jsem tady dnes poprvé.Mám už téměř tří letého chlapečka.A ted se nám snad zadařilo a budeme mít další miminečko.Zatím jen dva testíky s děma čárkama.V pátek jdu k doktorce tak uvidíme co mi poví.Podle sestry na gyndě bych měla být konec 5tt.Chci to vydržet ještě do 26.září,ale asi to nevydržím:) aby bylo vidět už srdíčko a nebudu muset čekat zase další týden.Při prvním těhu to nedopadlo dobře,tak mám opět strach.Ale s chlapečkem nebyl vůbec žádný problém,těhu v pohodě.Ale zrovna dneska jsem se ráno vzbudila,mám plný nos a jsem moc unavená.Tak snad to neublíží miminku.

    #858697
    Anonym
    Host

    Tak ještě se ozývám. K tomu NT – berou krev a dělají UTZ. Když popíšu laicky – vytáhnou z toho pár čísel a hodnot, nasypou do programu a ten jim vyhodí riziko v procentech.
    Ještě přidávám užitečný odkaz, když je Vás tolik nemocných.
    http://www.docsimon.cz/kat/leky-pro-tehotne-a-kojici-matky
    Netrpělivě čekám na další návštěvu lékaře – ještě 2 a půl týdne. 🙁
    Buďte zdravé.

    #858698
    Anonym
    Host

    je Baru,tak to jdeš na NT jeden den po mě :o)) Sestřičky mě objednala na 9.10h,tak jsem se musela smát,že objednávají na tako přesný čas,ale asi to jde šupem :o)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 421. až 435. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist