Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 496. až 510. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858759
    Anonym
    Host

    Majo, ty hodnoty NT jsou pro mě španělská vesnice. 🙂 To je procento?
    Veverik – do svatby bude skákat jak gazela. 🙂 A po letech se budete smát nad fotkama, jak mu to s límcem a v obleku slušelo. 🙂 Ale má toho teda požehnaně.
    Cuco – tak super, to je krásná zpráva. 🙂 Právě celý dopoledne tady jukám, jestli ses už ozvala. Ale jen ať ti udělají ten podrobný UTZ, když na to máš nárok. A co je to ECHO? A že to je byznys, to je jasný. To víš, NT dnes nabízí i mladým maminkám, protože od nich vyinkasují peníze. Když jsem byla na první UTZ, tak všechny maminky, které odcházely přede mnou, si nesly letáček na NT. 🙂 No co, 1500,- doma, že jo.

    #858760
    Anonym
    Host

    Barusko:
    No mě docela překvapila ta genetička, že prý to v libereckém kraji pojišťovna hradí – NT screening, ale že ve všech krajích to tak není.
    Přitom já opravdu myslela, že budeme mít zdarma jen tu konzultaci s genetikem. My bychom si ten NT screening zaplatili. Ale nabídli mi integrovaný screening, kdy postupně dohazují do programu výsledky ze všech testů z krve, UTZ a pak je poslední konzultace. S tím, že pokud něco nevychází úplně, tak pak doporučí i odběr PV. To doufám se nám vyhne.
    Veveriku:
    přeji brzké uzdravení Tvému partnerovi a blahopřeji k tomu rozhodnutí, že bude svatba. Opravdu je někdy lepší mít na to méně času a zvládne se to neboj!
    Holky přeju vám ať máte jen a jen dobré výsledky u všech vyšetření, opatrujte se hodně!

    #858761
    Anonym
    Host

    Cuca:Gratuluju k výsledkům,je to krásná a pozitivní zpráva. To už je mimi tak moc vidět a tak aktivní?Tak se už taky moc těším…už „jenom“ 14 dní a taky budeme s fazolem vědět,na čem jsme 🙂

    #858762
    Anonym
    Host

    Cucaracho: Moc gratuluju k hezkým výsledkům!!!!Brzo se uzdrav.

    #858763
    Anonym
    Host

    Holky moc děkuji za gratulace, je to zatím jen výsledek z toho UTZ, ještě ta krev, ale doufám, že i výsledek z kvrve vyjde v pořádku.
    Nechápu, proč pojišťovny to nezahrnou do úkonů hraz. z pojištění – když od těch Triple testů – samostatně provedených se upouští i v jiných zemích pro jejich častou falešnou pozitivitu. Jako že by hradili NT screeningy a ten Triple test by se dělal, jen pokud by vyšel nějak nejednoznačně ten NT screening. Mě vysvětlila genetička, že když se to dělá komplexně, mají pak víc šancí něco podchytit (nevím jestli to spíš není nějaká lobby). Jsem laik a tomuhle opravdu nerozumím. Co si logicky odvodím, pokud mají víc dat, které pak doplní do nějakého programu, který to detekuje odchylky, tak že je to asi lepší, než když mají jen třeba 2 veličiny. No jak říkám jsem laik.
    Pěkné odpoledne!

    #858764
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    Eve, díky za info ohledně plavča. To je ovšešm ranec *-) Když jsem chodila do Vyškova, stálo to něco kolem čtyřiceti korun za vstup ( hod.), ale buď to doplácela Vyškovská porodnice nebo pojišťovna, teď nevím.
    Moni, já už to mám za sebou čtyři roky a taky paráda! Všichni se bavili a pak na to ještě dlouho vzpomínali a chválili nám to, což jsme byli rádi, moc nás to těšilo. Jen byli trošku nakrklí za můj únos, prý tam neměli co dělat a trvalo to dlouho, špatně jsme se domluvili! A navíc si nevzali mobil, takže mě mažel opravdu hledal snad dvě hodiny po všech restauracích v okolí. Už jsem měla strach, že budu mít ostudu na Pizzerii v Blansku, že odjedeme bez maželova vyzvednutí 😀
    A jak by sis tabulku představovala?
    Veveriku, to mě mrzí, doufám, že bude přítel v pořádku. Dávejte pozor a kdyby cokoliv, radši, ať se špitálu nebrání!!! Jinak držím palce při zařizování. 🙂
    Veru, promiň, že jsem tě mystfikovala, pak jsem se tomu i zasmála 😀 , jak už mě z toho šibe. Jo svatba není levná záležitost! Nás už to před čtyřmi roky vyšlo na asi 70.000,- a to jsme měli na celý den přes dvacet lidí a pak večer asi dalších dvacet. Což není zas tak moc, ale nezdá se to … ale je v tom už teda všechno, šaty, prstýnky, fotky, video, hositna, cukroví, muzika …..
    Májo, to jsem vás asi teda pěkně zblbla 😀 . Jinak o tom jsem nic neslyšela, o tom že by se nemělo sportovat v té době. A konec prvního trimestru nám prozradila Eve, je to 12+6, takže 14tt. (13+0) už je druhý trimestr 🙂 u mě 23.9. 🙂 Jinak gratuluju k dobrému výsledku.Myslím, že je to skvělá hodnota? A když jsi byla u svého dr., platila jsi to zvlášť nebo ne? Ale myslela jsem si, že se to hodnotí až s tou krví!? A jak to číslo mám rozluštit?? To plavání pro těhu je takový spíš auqaaerobic, je to náhodou super! Mě se to moc líbilo! Právě to má s normálním plaváním pra málo společného! Pak napiš, ja kse ti to líbilo.
    Cucaracho, gratuluji, taky myslím, že super výsledek! Byznys to je zcela určitě, právě kvůli tomu jsem na to nechtěla jít. Ale když jsem se dozvěděla o nespolehlivosti triple testu, tak jsem nemohla nejít a pak vy taky všichni snad jdete, tak mě to přimělo jít s houfem. Koukám, že je prcek tak aktivní, my ani netušíme, co nám tam dělají za kotrmelce, ty naše štěstíčka … 🙂
    Veru, já za týden a už se mi to taky zdá dlouhý … Taky už mě napadlo, proč pojišťovny hradí nespolehlivý test, když by mohly hradit ten spolehlivější, byť jen zčásti (pokud by byl problém v tom, že je dražší), určitě by to uvítala nejedna mamina! 🙂 Nebo by mohli dát vybrat a uhradit jeden z nich …
    Tak se mějte krásně pa pa … 🙂

    #858765
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    mám jen dotaz, myslíte, že je normální, že mě už druhý den trochu pobolívá břicho – jako bych to měla dostat, párkrát trochu víc takové náhlé píchnutí a mám trochu špinění- jsem prvorodička a v těchto dnech bych normálně měla menses. Nevím, jestli to nemůže být i tím, že se třeba víc fyzicky namáhám než v předchozích dnech, chytnul mě úklid a podobné činnosti 🙁 Jsem v 9.t.Nevím, zda nenavštívit doktora pro uklidnění.
    Papa

    #858766
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky….
    všem ještě jednou moooc děkuji za přání k svatbě. Koukám, že se tdy toto téma docela rozjelo. Veveriku, taky ti držím ať Vám to vyjde, my jsme take moc času neměli, ale také nám do toho nic nevlezlo…přeju ať se přítel co nejdřív uzdraví. Já můžu ze své zkušenosti říct, že to byl fakt nádhernej pocit být ten den za princeznu, měli jsme to v kostele a jelikož jsem taková romantická dušička, musím říct, že jsem byla nadšená a mooooc se mi to líbilo. Jak mě táta vedl mezi tou ředou lidí a do toho hrály ty varhany…..no fakt moc krásný. Ale samozřejmě chápu, že né každý o tohle stojí…to je každého názor.

    Barusko, manžel se mnou na UZ byl…přála bych Vám ho vidět 😀 , je to hezký, jak se z toho „děsně drsnýho chlapa“ stává dojatej uslzenej taťka…..

    Rybízek: Tk já už začínám být ze všech těch termínů drobátko zmatená…no, ještě je čas, tak uvidíme – třeba nám to ještě několikrát změněj 🙂
    Jj, ty gelový, mě moje nehtíky moc nevydrží – hrozně se lámou a ani sem o ně nikdy nějak nepečovala.
    No, nevím, zda tady mám rozebírat moje psiska, aby ste si nemysleli, že jsem uplný magor 😛 , ale tak jo….mám rotvajlera, angl.buldoka, potom čivavy a pr.krysaříky – celkem 25ks. Ale jinak jsem uplně normální člověk 🙂 , FAKT!!! Ale nemám je doma, s manželem bydlíme na statku, takže na to prostory máme….

    Petspi, švihej k doktorovi!!!! Lepší tam jet desetkrát zbytečně než jednou něco prošvihnout!!!
    Take se mi stalo něco podobného, je to tak cca 3 týdny, bylo po 11 večer, ale prostě jsem se zbalila a jela do Pelhřimova do nemocnice, pan doktor byl sice velice nepříjemnej, protože jsem ho nejspíš vzbudila, ale naštěstí bylo všechno v pořádku a já byla klidná….sice to byla 20km zbytečná cesta, ale muj klid mi nikdo nezaplatí….

    Přeju Vám hezkej večer a opatrujte miminka 🙂

    #858767
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    Rybízku, nebudu to s tím koncem toho prvního trimestru komplikovat, jinak bych se zeptala, který že ten datum se počítá (pokaždé mi to ten doktor mění:-) ) Jinak hodnota toho NT by se měla pohybovat do 2,5 jakmile je to víc, tak je tam nějaká pravděpodobnost myslím, že Downa….Výsledek porovnávají ještě s věkem a výsledky krve. Jinak ten NT screening jsem nakonec neplatila vůbec, domluvila jsem se s panem doktorem, že nebudu moc pátrat nad tím proč:-)))))

    Petspi, jestli špiníš, tak maž k doktorovi…..a pak napiš, jak si dopadla.

    Jinak jsem dnes dala první hodinu aquaerobicku a bylo to super. Cítila jsme se lépe než při tom těhu cvičení. Opravdu jsem si to užila a těším se na příští týden.

    Tak si krásně užijte večer a Petsi, ty se šetři.

    #858768
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Jo, abych nezapomněla, já byla v úterý – to NT mám 1,63 a také jsem nic neplatila.
    Majo, tak tos mě potěšila, asi to tedy zkusim taky.

    #858769
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Petspi, buď v klidu, hlavně nesmíš krvácet! Já a spousta dalších jsme to měly taky tak, že jsme špinily a břicho pobolívá snad každkou těhulu (mě při obojím těhotenství, dokonce jsem si myslela, že těhotná nejsem a měsíčky dostanu!), prý proto že se to tam jakoby roztahuje. A já jsem konkrétně špinila práve v den, kdy měla přijít menstruace. Takže neboj, ale snaž se v práci šestřit.
    Tak teď nevím, když jsem si přečetla vaše příspěvky k petspi … No ale myslím, že o bolestech břicha a lehkém špinění tady psal snad každý … Je to každopádně na tobě, když budeš klidnější, k doktorovi zajdi. Je to samozřejmně na tobě.
    Hani, ty jsi takovej chovatel? A kde máte statek, jestli se může zeptat? Kamarádka má v Jesníkách. Já mám doma pouze jednoho miláčka, Rhodéskýho Ridgebacka. 😛
    Májo, tak ve vodě dorbý jo? 🙂 No mě se to taky líbilo, když jsem chodila, ale nevím, jak to bude teď vyhcázet finanačně a taky s hlídáním :S Předtím jsem přece ještě měla normální výplatu, páč jsem pracovala. Teď jak psla Barča myslím, tak to vychází na 130,-/hod. a když si k tomu přičtu ještě 100,- za cestu … 🙁
    Tak doboru všem. 🙂

    #858770
    Anonym
    Host

    Petspi, koukám, že Ti Rybízek tu návštěvu lékaře asi rozmluvil:-)) Je to na Tobe, já si jen pamatuju, že mi říká sestřička vždy když odcházím, že se uvidíme za 4 týdny, kdyby došlo na nějaké komplikace tak dříve a vzhledem k tomu, že si platíš zdravotní pojištění, tak bych se nebála otravovat tam klidně každý týden kdyby se mi něco nezdálo. Třeba jako bonus ti udělají ultrazvuk a zase uvidíš mimčo:-)

    Rybízku, s těma penězma je to bída. Já za aquaerobick platím 100,-/hod a za cvičení 60,-/hod, ale zase si říkám, že díky tomuhle stavu si musím i spoustu věcí odpustit, tak proč bych to nedala do něčeho užitečného.

    Dnes mi přišla trička, co jsem si objednala přes net a jsem docela zklamaná, to které se mi líbí je asi malé a to co se mi zase až tak moc nelíbí je obrovské:-((((( Ale snad na něj ještě dojde:-)

    Tak přeju krásný den.

    #858771
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Tak kontroly se dočkám dřív. Dneska ráno jsem začala slabě krvácet, hned jsem volala k dr. a ještě dnes tam jdu. Doufám, že všechno bude vpořádku:'(

    Haňulko tak přesně o tohle jsem stála. Puvodně jsme svatbu taky měli naplánovanou v kostele. Už jsem se viděla přesně jak to popisuješ. Ale když ji ted zařizujeme tak na rychlo, musim se spokojit s „normálním“ obřadem na zámečku. Aspon, že mě ten tatka povede 🙂

    #858772
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Petspi – špinění nic neznamená, ale já bych rozhodně šla hned. Jak tady holky psaly, máš na to nárok, hlavně když se ti něco nezdá, nikdo tě nemůže odbýt. Bricho mě třeba bolelo často, ze začátku jsem dokonce taky šla mimo kontroly k doktorce. Může to být v období případné menstruace, dále se roztahuje děloha, takže podobné bolesti jako při menstruaci, nejčastěji na pravém boku (to třeba dělalo mně). Teď mám celkem klid. Ale někdy mě taky blbě píchalo v celým břiše, ale byly to větry. Jenže člověk nikdy neví, že? 🙂 Jsme prostě vystrašený, dokud nepřejde ten I. trimestr.
    Hani, na to se právě těším, jak bude tatínek koukat. 🙂 Bohužel na tento UTZ s námi nepůjde, je v Anglii. Bylo mi to moc líto, protože bych to chtěla zažít. Ale ještě máme před sebou 2, tak snad je stihne.
    Maminky, pěkný víkend, ale to si asi ještě napíšeme.

    #858773
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    Petspi:
    Pro jistotu bych zašla taky na kontrolu. Já jsem toto měla v min. těhotenství a byla jsem u své gynekoložky, ta mě šupem poslala do nemocnice a lékař, který tam měl službu mne prohlédl pohmatem a také na UTZ a řekl, že je vše v pořádku. Špinění si zažívá hodně maminek a ne vždy to znamená že je něco špatně. Ale prostě jistota je jistota, pokud je něco trochu jinak tak lepší jak už tu některá těhulka psala výše – 10*jít zbytečně než 1*pozdě. To je můj názor.
    Ad bolesti, ty jsou prý běžné (ať už způsobené rostoucí dělohou a s tím souvisí jak se napínají okolo svaly pánevního dna, různé úpony co to tam dole drží uvnitř pohromadě – neumím to odborně napsat:( §. Pak taky potíže s trávením, takže zpomalená činnost střev a bolení všude možně od těch „zaražených“ větrů. Jsou to takové nepříjemnosti, ale holky porodem to pak všechno utne:D !
    Veveriku:
    Hlavně buď co nejvíce v klidu, myslím na Tebe, ať se na kontrole dozvíš jen samé dobré zprávy, určitě Ti Dr. předepíše nějaké léky – to se stává. Máš teď stresovější období a toto může prostě být jeden příznak, že nejsi úplně v psych. pohodě. Přeju ať je vše OK, držím všechny palečky co mám!!!

    Mě od včera pobolívá hlava, to mám k té viroze, už mě to leze na nervy. Koupila jsem ještě Vincentku, jsem po inhalaci a je to lepší. Taky jsem si koupila místo Sinupret kapky ještě tabletky, zjistila jsem, že mě po těch kapičkách není moc dobře (ono je v tom malininko alkoholu – ale dle magistry to nevadí pokud užívám dle předpisu tak to můžu, hledala informace v počítači, tak snad to bude OK). Ono i v těch tabletkách asi něco je. Ale pomáhá mi to uvolňovat tu zatracenou rýmu, která se trošku zasekla. No a na kašel mi snad už zabírá ten Stodal. Doufám, že o víkendu už se opravdu zmátořím.
    Příští týden si chci zajít k obvoďákovi, aby mi dal potvrzení o prohlídce, určo bude dělat i EKG.
    Dnes mi přijdou asi 1. kalhoty – tak se těším, jak si v nich už budu hovět:) .
    U nás to plavání pro těhotné stojí taky 100Kč(ale jen pokud si koupím permanentku na 10hodin, jinak jednotlivě to snad vychází taky na těch 130Kč). Tak nevím zda do toho půjdu, časově mi to vychází jen když může manžel hlídat dcerku. Takže bych chodila jen 1*3týdny to se mi zdá skoro zbytečné. Ještě zkusím zjistit, zda se někde necvičí na gymbalech nebo tak něco. Nevím zda bych zvládla třeba gravidjógu, když necvičím jógu ani normální…
    Holky opatrujte se, zase nakouknu na novinky!
    PS – mě to NT vyšlo 1,2 mm a dnes mi začíná 13.týden tedy 12+0tt, už se těším za týden, že bude konec toho 1.trimestru

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 496. až 510. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist