Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 526. až 540. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858789
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhule

    Cucaracho: Děkuju,jasně že to je hned veselejší dosud jsem vlastně o fazolce moc nevědela….konečně je tam a má se čile. Já jsem z České Lípy.Doktor mi nabídl Ústí ,nebo Liberec.Tak jsem volila pro mě kratší cestu….jinak jsem to popletla,nejedu tam 8.10,ale už 5.10 Napíšu jak jsem tam dlouho čekala atd.

    Veverik: Gratuluji ,že na kontrole dopadlo vše dobře.

    Volantka: Mám uplně stejný problém s podprsenkama….prsa jsou zatím mojím největším důkazem mého těhotenství 😀 .Nemám ,žádné nevolnosti ani jiné těh. neduhy,jenom ty prsa 😀 rostou a rostu 😀 ….jo a ještě mě trošku trápí nafouklé bříško…,ale oblečení jsem zatím žádné nezměnila.

    Mějte se hezky:)

    #858790
    Anonym
    Host

    Tak špinění přestalo, byla jsem ujištěna, že to bylo spojené s tím, že normálně bych měla menstruaci a asi trochu i s námahou.
    Jinak jsem se objednala na čtvrtek na kontrolu ke své obvoďačce – tak mi zase přibyde záznam to průkazky 🙂 Ale nejvís se těším na 8.října, to jdu do poradny a budu mít první obrázek!!!!
    Jinak jak jsem tady četla, tak vás jen několik nastydlých, musím se k vám bohužel jen přidat – už asi 3dny mám úplně ucpanej nos, že jsem musela včera zavítat do lékárny pro sprej, aby se mi to trochu uvolnilo.
    Dnešní den prožívám tak nějak pohodově, dopoledne jsme byli koupit túje okolo naší pergoly, kterou jsme letos postavili – sází je ale manžel, takže já pouze uvařila obídek, vyprala a trochu doma poklidila a jinak ho chodím pouze ven kontrolovat jak mu to jde od ruky (musím uznat, že krásně)- protože počasí se začalo nějak kazit, takže tam s tou mojí rýmou moc nechci pobývat.
    🙂
    Mějte se krásně a pozdravujte miminka!:D

    #858791
    Anonym
    Host

    Petspi: to je dobře, že je vše v pořádku.
    S tou rýmou máš pravdu, drž se pěkně doma:) .
    Já už se cítím mnohem lépe než v týdnu, ťuky ťuky ať to doléčím.
    Měla jsem podobnou náplň – dopoledne vaření, praní, odpoledne úklid. Zítra budu v úklidu pokračovat, najednou to nezmáknu. Rozbolelo mě v kříži, tak si teď dávám pohodičku u čajíčku:D . Budeme si hrát s dcerkou na obchod.

    Lůcco:
    Budu na Tebe myslet, až pojedeš na ten NT screening, aby vše dobře dopadlo. Já mám jen z 1/2 vyhráno, UTZ vyšel negativní – ale ještě nejsou výsl. krve na PAPP-A a HcG. Ty budu vědět snad už v úterý. A četla jsem teď hodně špatných zkušeností s tím Triple testem tak jsem docela špatná, nějak se mi na něj nechce do Gennetu vůbec jezdit. Kvůli stresu. No uvidím jaké budou výsl. krve teď v 1. trimestru a poradím se ještě 29.9. se svým gynekologem, co on na to – když budeme mít už zprávu z toho screeningu. Třeba mě uklidní:) .

    Holky mějte se krásně, užívejte víkendu a opatrujte se moc!

    #858792
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy …
    Cucaracho, jsem ráda, že víš, co myslím, ale obávám se, že to kašlem nebude. Měla jsem úplně to samé i u malé. Sice to bylo taky na podzim, ale nějak si na kašel nepamatuji, takže si myslím, že mi to dělalo i jen při otočení. Ale určitě jen v 1. trimestru, takže jsem se pak už gynekoložky neptalala. A nevím, jestli to mám řešit teď. Možná je to tím, jak to tam roste a tak je to takový náchynější, možná proto, abychom se nepřepracovávaly a šetřily se! A ty jsi to řešila s dr.? To je dobře, že si můžete pojistit ten kochleární implantát!
    Tak se šetřete, všechny …. Ale jak to tak čtu, tak to spíš vypadá u každé stejně. Já jsem dneska k brigádě měla ještě vaření a v mezičase praní a zpracovávání řepy, i oslavu jsme stili 🙂 Ale to všechno proto, že už je mi líp! Unavená sice ještě jsem, ale to se zase není čemu divit … 🙂
    Zítra si budu užívat víc klidu a večer mě čeká po dlouhé době divadlo, tak se moc těším 🙂 Ale před tím ještě žehlení a přebírání letní věcí ze skříně a do skříně těhu věci, protože mám mega břicho 😀 Co vy, jak rostete? Řekla bych, že tak min. na pátý měsíc! :O
    Mimochodem gratuluji všem k dobrým zprávám z kontrol. Nás čeká NT už za čtyři dny 🙂 . Možná už nám řeknou i pohlaví 🙂 Mě je jedno, co nosím pod srdcem. Asi už trochu otřepaná, byť pravdivá, fráze … hlavně, ať je miminko zdravé! Ale ráda bych věděla, co to bude, prostě jen tak … 🙂
    Tak doboru všem …

    #858793
    Anonym
    Host

    Rybízku, asi jsem hyperaktivní. Stále pracuju a asi budu i do porodu. Jen jsem byla zvyklá chodit cvičit tak 3 -5 x týdně a teď mi to děsně chybí. Asi mi ani tolik nevadí, že se ze mě stává rosol a tloustnu, ale spíš mi chyběj ty uvolněný endorfiny. Asi na nich mám závislost. Manžel je aktivní sportovec, takže si vedle něj připadám jako lenoch, když jdu cvičit jen 1x nebo 2x za týden. S těma financema, to tak bledý asi nebude, jen ta představa, že máme s manželem oba stejně vysoký příjem mě děsí. Jakmile spadnu na rodičák, tak si to zatím neumím představit, ale je mi jasný, že se komplet změní život a že nebudu tolik investovat do zábavy a radostí, takže to bude v pohodě….Jen ten pocit, že mi rodičák nepokryje ani moji splátku hypotéky mě děsí:-) Ale snad když začnu po mateřské na pár hodin pracovat tak to nebude tak šílené.

    #858794
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak jsem vás konečně dočetla….vlezla na mě chřípka a jsem nějaká neschopná čehokoliv. Veveriku a Petspi mám radost, že jste dobře dopadly u lékařů.
    To já poslední dobou necítím žádné těhotenské příznaky, jen mě občas píchne v břiše, ale to mi doktor vysvětlil, že je normální.
    Volantko, já už se vypracovala z 80C na 85D a taky se obávám, že s touto velikostí nekončím.
    Břicho mám už docela nápadné, poslední dobou jsem nezkoušela nic netěhotenskýho, kromě tepláků a triček. Už se začínám těšit, až bude bříško ještě větší, protože teď nejde rozeznat jestli jsem jen tlustá nebo těhotená. Včera jsem se dívala na těhotenský oblečení a byla jsem z něj trochu rozpačitá. Asi to bude tím, že pamatuju 80.léta a už se do nich nechci vracet:-) Kdybych nemusela chodit do práce, tak je mi to jedno, ale nevidím důvod, proč se objevovat v práci jako strašidlo. A to jsem nikdy nebyla na oblečení náročná :-(((
    Rybízku, chtěla bych vidět to tvoje mega břicho 🙂 Znamená to, že už taky začneš nosit ty těhu hadříky? Jinak nechápu, co všechno zvládáš a ještě pokud jsi k tomu ještě unavená. Já dnes nevylezla z postele a musím pochválit svého muže, jak se o mě úžasně stará, kromě nedělního úklidu zvládl vyprat a navařit a začínám mít pocit, že je lepší hospodyňka než já:-)
    Doufám, že jste měly o něco příjemnější víkend a ty z vás, které byly nastydlé jsou už zdravé.
    Mějte se!

    #858795
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Májo,
    no už mi je líp a tak začínám dohánět 🙂
    Nemoc odchází, naštěstí!! Malá už je taky lepší. Dorazila jsem řepu, mám 30 sklinek a ještě suším houby :-). Tak aby byly nějaké vitamínky na zimu :-). Ale úklid letních věcí a zařaezní těhu kalhot jsem nestihla, to mě čeká zítra. Břicho mám docela velký, fakt asi o měscí dřív než u malé :O Doma nosím ty těhu elasťáky, co jsem si pořídila s MMB, jsou super! Mám v nich už prostě normální břicho, které si nespleteš! I švagrová včera na oslavě koukala. V divadle jsem si musela i u bokovek povolit knoflík!
    Manžela ti docela závidím! A to vše zvládne bez ptaní? Nemůžu říct, že by můj nepomohl, ale než něco vysvětlovat, tak je někdy rychlejší, udělat si to sama. Je to rychlejší 🙂
    Dneska jsem byla v divadle se švicou, tak dal malou sám spat a dokonce dal i medicínku 🙂
    To jsi teda sportovec. Já chodila jen na ty břišní tance, v tom si myslím, že bych mohla pokračovat, ale zatím nejsou. A pak jsem občas chodila do aerobiku a stepaerobicu, ale někdy mě bolely klouby,tak jsem toho radši na čas nechala. A pak posilovna, jednou týdně, ale všechno je krom těch břišních tanců daleko, i bazén, tak je to náročnější na finance a na hlídání.
    No propad na rodičkák u mě znamel tak 25% dosavadních příjmů :S Mazec je slabý slovo!!!
    A už je ti líp? Já si ještě kloktám tu šalvěj, snad už bude pokoj …
    Všechny zdravím a přeji pěkný týden, počasí vypadá slibně! 🙂

    #858796
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, krásné pondělní ráno! tak jsem se objednala na to NT a jdu 5.10., to budu 11+6, není to brzy? Musím říct, že teď se cítím jako bych nebyla těhotná. Předtím jsem byla hrozně nafouklá, všechny kalhoty mě tlačily a teď jsem normálně v džínách, jen trička mám volnější, ty jsem pořídila.. Jako bych v tom pupíku nic neměla 🙂 ale tchánové mi sdělili, že si mysleli, že jsem přibrala. takže ať už to je honem vidět pořádně a můžem to všem říct! Teď jsem 9+4. Máte to taky tak, že jste teď už v pohodě? Jako by nic? Mějte se všechny moc pěkně a držte se! A hlavně se uzdravte, teď je toho všude plno!:-(

    #858797
    Anonym
    Host

    Ahoj Rybízku,

    jj, manžel zvládá vše bez ptaní. Ani nemusím nic připomínat. A to včera asi tušil, jak ho vychvaluju, tak mi přivezl z oblíbené cukrárny dortíky. Ale asi je to tím, že jsme manželé teprve krátce:-) Na čem jste byly v divadle? Ze mě se stává kulturní barbar, už jsem dlouho nikde nebyla.

    Já jsem docela zoufalá, ta rýma mě asi zabije. Přemýšlím zda dnes pracovat nebo si vzít volno. Jak jsi psala o tom píchání při kašli, tak asi vím o čem mluvíš.
    Ráno jsem vlezla na váhu a už mám nahoře 3 kila. Jsem zvědavá s jakým číslem skončím. Vidím to na něco mezi 20 a 30kg. Dost se bojím toho, abych to zvládla shodit v nějakém rozumném čase. Vím, že to není to nejdůležitější, ale přijde mi to nefér třeba vůči tomu manželovi, aby rok po svatbě koukal doma na hrocha:-)))) Vím, že po porodu budu mluvit jinak a bude mi to jedno.

    Jinak jsem nakoukla do nějakých chytrých knih, kde se píše o porodu a jsem docela ráda, že jsem se do nich nedívala nikdy před tím než jsem otěhotněla….To bych do toho asi nešla:-)))

    Taky přeju pěkný týden. Snad bude babí léto.

    #858798
    Anonym
    Host

    Andy, já Tě dnes úplně přehlídla:-( Ten NT screening je v pohodě, mě ho dělal jen o 2-4 dny později než tobě.

    #858799
    Anonym
    Host

    Krásné pondělí!

    Andy, já taky byla na NT 11+6tt, to je tak jak má být. Myslím, že se dělá do 13.týdne.

    Rybízku, Ty tedy makáš – já červenou řepu zbožňuju, ale nikdo v okolí nepěstuje, tak si kupuji čerstvou a dělám z ní v zimě salátky. Třeba s jablíčkem a křenem.
    Dnes jsem si na poště vyzvedla těhotenské kalhoty, padnou skvěle, pružný lemík je zatím volnější, ale už i tak jsem za něj ráda, že nebude táhnout na záda a bříško. Jsou to manžestráčky – takové tmavší hnědé a cítím se v nich opravdu fajn. Ještě čekám jedny – černé tak snad padnou taky tak dobře. Jo a bříško už se kulatí, asi je to skutečně o měsíc dříve než u Danči. Nahoře mám skoro 2 kila, chtěla bych zvládnout nepřibrat za celé těhotenství víc jak 15kg. I tak je to docela dost, u Danči jsem přibrala 16kg (ale měla jsem vyšší start. váhu:D , byla jsem taková velryba¨).

    Majo, soucítím s Tebou – rýma je fakt nepříjemná. Já jsem ráda, že jsem se z toho za týden dostala. Horší je, že už to cítí manžel – asi to chytnul ode mne, chudák. Tak už jsem mu dávala Neoangin, snad mu to na krk pomůže. Prostě je to štafeta, nejdřív naše malá, pak já a nakonec manžel:( . Já tedy na rýmu užila tu mořskou vodu, inhalace Vincentkou a Sinupret tabletky na uvolnění. Vše se v těhotenství smí. Paralen jsem si ani na bolest hlavy nevzala, ale prý je to jeden z nejbezpečnějších léků vůbec.

    Já jsem právě dočistila košík hub, co nám přinesla tchýně s tchánem, tak zítra budou řízky a ještě budu sušit. Bohužel nemám sušičku, takže to bude nejméně na 4 plechy. Danulka mi pomůže rozrovnat, už minulý týden se k tomu hrnula a pěkně jí to šlo od ruky. Tak jsem ráda, že mám takovou pomocnici.

    Majo: to buď šťastná za to, že manžel pomáhá s domácími pracemi. Ten můj má hodně práce s rekonstrukcí domku, dotírá podhledy, protože jsme přes léto přistavovali a měnili komplet střechu včetně krovů. Ještě je tam hromada práce, aby se udělal dětský pokoj:) . Tak ani po něm nechci, aby mi pomáhal s úklidem a tak. Ale když se narodila malá a já nestíhala, tak mi moc pomáhal, dokonce vařil, což obyčejně vůbec. A šlo mu to dobře, třeba zase na to dojde až nám přibude mimčo.

    Za hodinku jdu vyzv. dcerku do školky, pak k nám přijede poradkyně z rané péče z Prahy, bude si s Danulkou hrát, mě poradí co dál rozvíjet v oblasti mluvené řeči tak nám to odpoledne uteče.
    Zítra čekáme odpoledne kamarádku, která čeká na listopad dvojčátka, přijede s prvorozeným synkem Kryštůfkem, tomu je 1rok a 4měsíce.

    Holky, kdo jste nastydlé – brzy se vykurýrujte a všem přeji krásný den!

    #858800
    Anonym
    Host

    Majo, s prsama jsem na tom jak ty, taky 85D, ale 90 je pohodlenější. 🙂
    Andy, mě bolí prsa a jsem za to ráda. Člověk je z těch nepříznaků potom nervózní, že? Sem tam se mi zvedne žaludek. Ale břicho že bych nějaký měla to teda nemám. A NT je v pohodě. Tam je rozmezí mezi 11.-14. týdnem.
    Jéje, holky, vy už přibíráte? Já mám furt stejně. Trochu jsem shodila a teď jsem na stejné váze jak před otěhotněním.
    Dnes musím na třídní schůzky v pět, což mě vůbec netěší, protože když příjdu z práce, tak se musím natáhnout, což dnes padá. 🙁 Ach jo. Večer budu jak zombík. To už ani nic neuvařím.
    No nic. Mějte se pěkně, já budu vyhlížet nedočkavě konec pracovního týdne. 🙂

    #858801
    a Anďa
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky,

    já jdu na NT až ve 14. tt. až 12.10. Je to hrozně daleko. Moc se těším a zároveň se bojím aby bylo vše v pořádku.

    V sobotu u mě byla kamoška, kterou jsem dlouho neviděla, tak jsem jí tu radostnou novinu řekla. Měla fakt radost a už se nabídla jak mi bude vozit kočárek:-)

    Pupík mi pěkně roste. Už to jde docela vidět, ale zatím jsem skoro nepřibrala.

    Zjistila jsem, že když mám krev mínusku – já teda 0-, tak je tu určitě riziko. Když mám v sobě nějaké protilátky tak musím chodit na nějaké injekce atd… tak z toho mám trochu obavu. V pátek jdu na výsledky krve na gyndu.

    Jinak ty prsa jsou fak hrozný – rostou a rostou:-) Já normálně nosím 75 D a děsím se toho co bude mít až pojedu z porodnice….:-)

    Krásný slunečný den.

    #858802
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, ráda bych se přidala…čekám druhé dítě, ale musím říct, že toto těhotenství je úplně jiné, ale o tom jindy…jsem teď v 10. týdnu a doktorka mi doporučila vyšetření NT+ biochemický skreening…pacientky si ho hradí sami ale je to první možnost jak zachytit případný genetický vady….skládá se ze dvou částí UZV a krevní test jenže sem se bohužel nikde nedočetla jak se krev odebírá, pokud by to bylo z bříška tak bych na to vyšetření nešla. Nemáte s tím některá zkušenost?? Dost to spěchá…jinak všechny zdravím a přeju pěkný den

    #858803
    Anonym
    Host

    Ahoj Terulinko,

    vítám tě tady a gratuluju. Toho NT screeningu se neboj. Krev ti vezmou jako obvykle. Nemusíš chodit ani na lačno. To vyšetření je v pohodě, horší je to čekání na výsledky. Já byla předminulý pátek a ještě se neozvali, tak snad je vše ok.

    Anďo, toho negativního RH faktoru bych se nebála. Když o tom lékař ví, tak tě bude více kontrolovat a neměl by to být snad takový problém. Budou ti údajně brát krev na protilátky a pak ti snad dají nějakou injekci, aby se to srovnalo i pro příští těhotenství….to jsem aspoň vyčetla.

    Cuco, ani mě neděs, že to trvá týden, já už si to užívám od pátku a nadávám tady jako dělník. Nikdy mi nepřišlo, že je chřipka tak protivná.

    Baruško, já už žádné příznaky nepociťuju, ale možná to jen přebíjí ta chřipka….až na tu změnu rozměrů.

    Tak se tu opatrujte.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 526. až 540. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist