Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 541. až 555. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858804
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminy, tady je zase novinek! Gratuluju Hanulce ke svatbe a preju stastne manzelstvi
    a Veverikovi pokojne pripravy. Ja byla dnes na UZ. No, brecela jsem dojetim jak zelva. Fakt krasnej zazitek. Jsme teprve 8plus nula. Ale vse bylo OK, tak mame radost a mame doma obrazek. Taky jdu dnes poprve na aquaaerobic, je mi trochu lip a trochu jim, tak zacnu trochu cvicit.Mejte se krasne.

    #858805
    Anonym
    Host

    Ahoj holky ještě jednou! Myslíte si, že je vhodné, aby se mnou šel na NT osmiletý synek? Je strašně zvědavej na miminko a moc se těší! Zároveň mám strach, že bude něco v nepořádku a budeme to řešit před ním.. tak nevím. Dělá se ultrazvuk přes břicho nebo vaginálně? (nemusí vidět všechno :-)). Holky poraďte , jaký na to máte názor vy? Děkuji!

    #858806
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Andy: já myslím, že by s vámi mohl jít syn. UTZ se dělá přes bříško.
    A nemysli na to , že bude něco v nepořádku, určitě bude vše jak má být:) .

    Já dokrájela houby, pobolívají mě záda, tak se půjdu natáhnout. Danča už odpočívá, jsme po návštěvě poradkyně rané péče, hezky to odpoledne uteklo.
    Dneska jsem se docela nachodila pěšky, ale musím využít počasí, pak toho pohybu ze školky a do školky mnoho nebude.

    Holky opatrujte se, přeji hezký pohodový večer!

    #858807
    Anonym
    Host

    Andy, jestli jsi objednaná jinam, tak asi ano. Já byla u svého gynekologa a nejdříve říkal, že mi ho bude dělat přes břicho a nakonec se na něj ani nedostalo a dělal mi v rámci NT screening vnitřni ultrazvuk….Ale já musím mýt vždycky něco extra 😀

    #858808
    Anonym
    Host

    Hmmm, tak už koukám, že se u mě projevuje těhotenská demence…mýt….hmmmm

    #858809
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,holky mám velký dotaz-nevíte jestli mě k obvodnímu lékaři musí poslat doktro nebo si tam pro razítko můžu dojít sama?Dneska jedu domů,tak bych toho využila a zašla si ke své obvoďačce,abych nemusela hledat tady v Brně…Díky moc

    #858810
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka,
    tak nás včera na třídních schůzkách oškubali o nějakou tu částu a ještě pojedou děti se školou na lyžák. To jsou výdaje furt. A budou větší. 🙂
    Jancas – jak je to vidět na té fotce? Já jsem byla na UTZ 7+6 a fotečku jsem si nebrala, protože nebylo jasně vidět. Ale pustil mi nahlas srdéčko. 🙂
    Andy – viděla jsem, že si maminky berou s sebou i děti, ale to nemuselo být NT, jen UTZ. A Maja psala, že to dělal doktor vaginálně? To teda jsem ani nevěděla.
    Veru1 – k obvoďačce jsem šla sama, dala jí průkazku a ona napsala, co považovala za důležité.
    Dnes mám výročí, jsem 11 t.t. Jupííí, už se to kloní ke konci trimestru.

    #858811
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, já jdu na Veveří na ten Nt.. Malej už počítá dny, kdy půjdem 🙂 už se nemůže dočkat! tak ho vezmu sebou, kdyby se to doktorovi nelíbilo, tak počká v čekárně. Už aby to bylo. Utíká to nějak pomalu. Dnes jsem 9+6. už aby se to přehouplo přes to kritický období 🙁 ta nejistota je strašná!!! Přeji vám všem krásný slunečný a pohodový den!

    #858812
    Anonym
    Host

    Holky, děkuji za názorky, tak uvidíme, jak to bude probíhat. jestli přes břicho nebo vaginálně.. To se dělá zaráz ten UTZ i NT (to se bere krev ,že?)

    #858813
    Anonym
    Host

    Andy,všude píšou,že se ten NT dělá přes bříško.NT screening vlastně znamená ultrazvuk + biochemické složení krve dohromady. Ten UTZ je vlastně samostatný ultrazvuk bez vyšetření krve a dělá se až později (myslím okolo 20.týdne?)

    #858814
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    Taky je u vás tak krásně?

    Andy, jak už jsem tu psala – UTZ při tom NT screeningu mi dělali přes bříško (a se všemi co jsem mluvila, tak jim taky). Krev mi nabrala sestra po UTZ. Ale někde to dělají v různých termínech.

    Holky, ráno jsem volala do Gennetu, tak mi vyšel celkově NT screening NEGATIVNÍ, jupíííí<:o) !
    Mám ohromnou radost, oslavíme to s kamarádkou dnes u čajíčku a něčeho sladkého (mimořádně).

    Tak přeji všem také pozitivní zprávy a užijte si sluníčka, dokud je!

    #858815
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Majo moc děkuji, teď se můžu v klidu objednat…:) jinak Anďa tu řešila negativní Rh, já ho mám taky a moje první dítko mělo Rh+, ale všechno bylo bez problémů, u prvního to prý nevadí akorát po porodu dostaneš injekci s protilátkami…teď u druhého těhotenství mi budou brát častěji krev na vyšetření a kdyby bylo něco v nepořádku tak se to pak bude řešit, ale ta injekce po porodu by to měla vyřešit. Já už mám teď krevní testy za sebou a protilátky mám v pořádku takže sem si oddychla, protože jsem měla trochu strach. A jak se jinak máte? já ani nestíhám svoje těhotenství sledovat, když je mi špatně tak se to snažím vydržet, protože ta moje malá rošťanda co už mám doma zrovna nechápe proč zrovna dneska by nemohla jít s maminkou ven…ale zase je nádhera když mě hladí po bříšku a říká jak je ráda, že tam mám miminko….:D Zatím se mějte krásně a užívejte sluníčka bez neduhů

    #858816
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    Andy, mě už je dobře, už jsem zdravá a těhu neduhy jsou taky už asi úplně pryč, snad 🙂 . To je dobře, že se cítíš líp a doufám, že nás je takových víc, vždyť už si to zasloužíme ne!? 🙂 Jinak na NT jdu zítra, budu 12+6, ale určitě je na to nějaké rozmezí, nedalo by se to všem dělat na den přesně, určitě vědí, na kdy si tě s miminkem pozvat. 🙂
    Májo, tak to máš obrovskou výhodu. Já někdy přemýšlím, jestli manžel neví, nebo nechce vědět, přitom jeho taťka nakupuje a dokáže i něco lehkýho semtam uvařit, tak nevím, kde to vázne, zřejmě ho asi maminka moc rozmazlila 😛 Ne, buď v klidu, manžel to nedělal ani ze začátku, on prostě tvdrí, že po mě taky nechce práce kolem domu ( dříví, stavba, trávník atd.) Takže prý to máme rozdělené … já interier a on exterier 😀 Asi má pravdu, na domě je práce kolem domu pořád. V divadle jsme byli na Prohlané Ketty, hráli Bočanová, Olšovský … bylo to super, moc jsme se pobavily 🙂 Taky zajdite, udělá ti to určitě dobře Počasí je super, viď, chodíme s kamoškou, dětma a psem na dvouhodinové dopolední vycházky, strašně si toho pěkného počasí vážím!!! 🙂 Já jsem zvědavá, kolik jsem přibrala já, do poradny ke své gynekoložce jdu v pátek. Nevím, co bych ti poradila na tu rýmu, snad inhalovt Vincentku … přeji brzké uzdravení! Z pravopisu si nic nedělej, stane se! Já jsem sem jednou napsala taky něco hrůzostrašnýho, že jsem se styděla, jenže už bylo pozdě 😀
    Cucaracho, nakonec jsem udělala 30 sklinek a s jablíčkem to taky nezní špatně 🙂 . A nějak to dochucuješ ještě? K tomu jsem nasušila dózu hub, ještě je tam místo, tak musíme dosbírat, aby bylo něco na zimu. Sušičku mám půjčenou od šivce, je super! Já jsem taky už zařadila do šatníků těhu kalhoty. Přijde mi, že s trikama to je jednodušší, teda než se začnou vyhrnovat, to mě pak docela u Karol vadilo, ale ty kalhoty potřebuješ poměrně brzo! Ale já jsem je nemohla najít (ten balík), ale to jsem ti asi vlastně psala na FB). No naštestí jsem našla byly tam aspoň sedmery. To bříško je určo tak o měsíc dříve podruhé. Já jsem mezi první a druhou poradnou přibrala necelé kilo, tak jsem zvědavá v pátek … U Karolínky jsem nabrala 16 kilo a měla jsem úplně stejnou startovní váhu jako teď, což je pro mě dobře, že mi po ní vlastně nic nezůstalo 🙂 Ty jsi psala, že jsi od zimy hodně zhubla viď? Jinak s nemocema se dívám, že je to i u nás stejně, prvně malá, pak já a nakonec manžel, taen to měl asi nejlehčího rázu.
    Baru, jak dpadla třídní schůzka? Holky, kde berete takový prsa? Já mám stále 75B, asi mám hodně pružný podprsenky či co … 😀 O schůzce už jsem četla, jo jo výdaje budou s většími dětmi vždycky jenom větší! To by byl jediný důvod, proč bych nechtěla třetí dítko, nebo spíš nemohla bych je chtít :S
    Anďo, no s mínuskou je to těžší, ale dr. si poradí, určitě nejsi jediná. No prsa mi yyrostly fakt, až se nalily kojením, tak to se holky teda těšte … 😀 :O
    Zdravím Terko, krev se bere ze žíly. Je super, že jste se zase rozrosly!
    Andy, chtěla jsem vzít dvouletou dceru, ale to jsem si rozmyslela, ale osm let je v poho a kdyby něco, tak počká v čekárně, kdyby jste něco konzultovali s dr. A UTZ .. dělá se přes břiško. Bere se to zarás, já jdu zítra na Veveří, už na osm. Kdy ty?
    Cucaroacho, gratuluju moc moc k pozitivním zprávám!!!
    Tady je úplně pohádkové počasí, jak se malá vyspí, půjdeme hned zase ven, ať toho ještě co nejvíc využijeme. Přijedou si pro ni dnes babička s dědem a bude tam spinkat, abych mohla jít zítra sama na NT. Už se moc těším, ale zatím to přebíjí strach! 🙁 Snad bude všechno o.k.!!!
    Myslete na mne, asi se budu až do zítra modlit. Taký strach jsem asi u malé neměla, nějak jsem věřila, že to ani nemůže být jinak než dobe! Tak pa a pěkný den všem!

    #858817
    Anonym
    Host

    Rybízku,držím pěsti 🙂 Určo to dopadne dobře…..mně to čeká příští týden a už teď jsem lehce nervóza

    #858818
    Anonym
    Host

    Ahojik holky, já jdu na NT 5.10. v 10 hodin. Dnes jsem 10+0. Rybízku, budu držet pěstičky, ať NT dopadne perfektně!!!!
    Holky, asi na mě leze nějaká viroza nebo co, mám takový škrabání v krku, vždycky ráno a nejvíc ze všeho mě furt bolí hlava!! Máte s tou hlavo nějaká zkušenosti? Nechci do sebe cpát žádné prášky, ale bolest hlavy třeba 3 dny není nic příjemnýho :-(. Teď jsem cucala Orofar, teda jenom jeden a šplíchám si do nosu Olynth. Myslíte, že to neva?
    Ve1runko, mě budou ten NT dělat zároveň i s tou krví, budu 11+6.
    Cucaracho, moooc gratuluju k Výsledku NT!!!
    Holky a synka s sebou vezmu, on se už nemůže dočkat, včera se zase ptal, za jak dlouho půjdem 🙂 Je to miláček, jako všichni naši drobci, že? 🙂 Tak mějte krásný den! Andy

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 541. až 555. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist