Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858848
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hani, se jménem to bude ještě oříšek! Nemohli jsme se s manželem domluvit ani na prvním jménu pro holčičku a přitom na kluka byly hned tři jména 😀 Manželovi se líbí Andrejka a mně zase Michalka, tak uvidíme, možná nás taky napadne ještě jiné spoločené … 🙂 Cucaracha myslela samozřejmně 55 mm! 😀 Ty jsi teda pěkná údernice! I já jsem něco podělala na zahrádce, vyplevelila jsem jahody, ostříhala a přikryla černou textílií, tak to jsem ráda, když teď vidím, jaké je počasí a tchýně mi pomohla, tak to šlo rychle. Ještě vytrhat rajčata, které místo dozrávání hnijou :S Já mám na ně docela smůlu, loni jsem na nich měla zase plíseň 🙁 Člověk se snaží a pak z toho nic není. Tak si beru od švice, ta jich má dost 🙂 Můj manžel je zase totální bordelář, boty nechává z botníku ven, sluha se mu převrací pod tíhou věcí, co chvíla hledá nějaký doklady od auta nebo tak … chjoooo :S Posledně si psal práci a nechal v obýváku na stole propisku, na což jsem ho mimochodem už několikrát upooňovala a malá pomalovala sedačku, tak jsem nevěděla ze vzteku, koho teda zmazat!!!? :@
    Volantko, díky. Jinak už nosím těhu kalhoty … neduhy odchází, špatně už je málo kdy … Co ty? A vy všichni vůbec?
    Andy, díky, je to fakt hondě krásnej pocit!!! 🙂 Brzo se vykurýruj! Neboj, ten Sinupret opravdu můžeš! 🙂
    Anďo, únava už je pryč! Ať i tobě brzy odejde! Necháte si říct pohlaví? Co byjste více chtěli??
    Baru, já jsem na začátku těhu umývala koupelnu jakousi zelenou sračkou (pardon) na vodní kámen, dost to smrdělo a já hloupá ještě bez rukavic a pak jsem měla zelené ruce a pak černé svědomí!!! :S 30,- by se nemělo platit nikde. S nákupama načich poloviček to máme stejně 😀 Donese všechno, ale na ceny nehledí! A když něco řeknu, tak mi řekne, ať jsem ráda, že vše nakoupil 😀 K výsledkům testů … 1:19000 je asi pravděpodobnost postižení jedno dítě z 190000. a ten Down je 1:322. Nevím, musím to probrat ve středu s dr. v poradně. Ale setřička říkala, že dobrý, tak snad jo … 🙂
    Veveriku, doufám, že budete s miminkem v pořádku! Držím pěsti!!!
    Všechny se mějte fajn! Přeji z vyšetřní jen samé dobré zprávy! Pa pa, snad se to počasí zlepší, nebo mě trefí!!! 🙂

    #858849
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Holky, tak mám totální rekord, který diskuze vůbec nechtěla vzít,tak jsem to musela vložit na dvakrát 😀 😀

    #858850
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Rybízku-řekli ti určitě že to bude holčička?U nic to nikdy není jisté 🙂 Kamarádce řekli,že to bude na 50% holky a nakonec mají kluka jako buk 😀 Já bych právě raději chlapečeka z toho důvodu,že na kluky není tolik serepetiček a oblečení jako na holčičky a právě se bojím,že bych jí taky nakupovala spoustu věcí 🙂

    #858851
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    To se to počasí ale pokazilo viďte:S .
    Já jdu odpoledne posedět s kamarádkou a pak jdeme do kina na Román pro muže.
    Už se těším. Kamarádka už bude co nevidět muset odjet do porodnice /čeká dvojčátka – na listopad, ale při poslední poradně jí Dr. oznámil, že už se začíná otvírat a může to být za 2 týdny/. Tak to bude naše poslední akce na dlouhou dobu. Pak se kamarádka jistě nezastaví…

    Jinak neduhy mě docela opouští. Jen včera jsem se cítila dosti unavená, ale přičítám to počasí.
    Těhotenské kalhoty nosím už 2. týden. Připadá mi ale, že tělo nějak ukládá jídlo do zásob, že to není vyloženě těhotenské bříško. Jak jsem měla jiný režim do června když jsem shazovala nadbytečná kilča, tak asi tělo ukládá protože se bojí, abych ho zase nešidila:( .
    Přitom se nepřejídám, večer si dám maximálně jablíčko.

    Rybízku, taky moc ráda utrácím za parádu pro dcerku, Next si objednávám přes jednu maminku ještě s kamarádkou asi tak 2*ročně vždy nabídne, že pojede do Anglie a jestli něco nechceme, tak objednáme a ona doveze a pošle v balíčku. Vyjde to levněji než v obchodech Nextu tady. Pokud nejsou slevy. Taky už jsme párkrát natrefily, když měli třeba 50%slevy, to je zase levnější než dovoz z Anglie.
    Nás čeká nákup zimních bot, bundy a oteplováků, minulý rok nás zima překvapila velkou kalamitou v 1.1/2října. Tak abychom pak nesháněli až tu bude metr sněhu…Přeci jenom žijeme na horách:) .

    Přeji hezké nedělní odpoledne a mějte se moc hezky a ať netrápí žádné potíže ani jednu z vás!

    #858852
    Anonym
    Host

    Ahojda, tak jsme včera byli u tchýně a že má pro nás překvapení.Nevěděla jsem co by to mohlo být ani manža netušil.A pak přijdem dovnitř a koukám a ona nám koupila kočárek 3kombinaci- vajčko, hluboký, a klasický kočár od V crosu. Je krásný-černooranžový, prostě nádhera.:D Nevěděla jsem ani co říct:O A pak mi ukazuje ještě dál podložku na monitor dechu, hrazdičky atd…. 😀 Prostě se asi zbláznila:) Jinak vše v poho a už se těším na kontrolu ve středu:) Pozdravujte bříška:D

    #858853
    Anonym
    Host

    Teeda,Volantko,tak to závidím 🙂 Máš hodnou tchýni… moje (snad jednou) tchýně ani neví,že bude babičkou…přítel jí to neřekl….ani nevím,jestli jim to hodlá někdy oznámit nebo počká až tam dojedem s kočárem 😀 Když jsem se ho ptala,jestli jim to někdy řekne,tak mi na to odpověděl,že jo,ale až si bude jistý,že to není nějaký kocour nebo kočka…..pako.Jsem totiž milovnicí micin a máme doma kočku i kocoura 🙂 Tak bude mít šanci se ve středu přesvědčit,že je to člobrdík-jestli tedy ovšem se mnu půjde na ultrazvuk….kdyžtak mu donesu další fotečku

    #858854
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky…
    tak jsem si ráda přečetla Vaše další příspěvky…
    Rybízku, oboje jména jsou moc hezký…je pravda, že já s manželem taky nevíme jméno pro holčičku, kluk by byl Standa – po taťkovi. A taky mě hrozně těší, že v tom asi z daleka nejsem sama…hold ty chlapy na ten pořádek a hygienu prostě moc nejsou 😀
    Verunko, jakej koumák proboha řekl ty tvy kamošce, že to bude na 50% holka???!!!! 😀 To je snad logický, ne? 😀 Na to přece nemusim bejt doktor, tohlt jsou jednoduchý počty 🙂 , to bude mít nejspíš každá z nás na 50% holku a na zbylých 50 kluka….teda tohle mi říct doktorka, tak jí asi fakt poděkuju a řeknu jí, že je to teda fakt vědma….Koukám, že s tvym manželem je asi sranda, co 😀 …to mě fakt celkem pobavilo
    Já mám naštěstí tchýni taky hodnou, jen občas až moc starostlivou…ale vždycky když se začne starat až mic, tak manžel jí naštěstí hned trochu schladí, tak je to dobrý…
    Petpsi, když ti doktor řek, že mimi je v cajku, tak neměj strach, ale je určitě lepší, že si doma…hlavně jak říkají ostatní: odpočívej! Snad bude všechno v pořádku, držím palce!!!
    Volantko, gratuluju ke kočárku…asi musí bejt fakt moc pěknej…, to je SUPER!!!
    Mě zase hrozně potěšily ženský z práce…..já jsem teda na neschopence hned od začátku co se potvrdilo moje těhu, tj.od konce července – to proto, že jsem dělala vedoucí živočišný výroby v zem.družstvu….no a práce s dobytkem není pro těhotnou zrovna to pravý….a ženský (dojičky), co jsem jim dělala šéfovou mě byly navštívit a upletly mi krásný svetříky a ještě mi koupily takovou dečku na mniminko – to jsou moc hodný, že jo??? Udělalo mi to fakt veeelkou radost!
    Veveriku, to je uplně perfektní datum, moc se mi líbí, my měli taky docela hezkej, i když né tolik – 10.9.2010…já vim, starostí mraky, ale ten den bude výsledek určitě stát za to!!! Máš facebook?? Já tam mám pár fotek od kamarádů, co mě fotily jako nevěstu, tak kdyby seschtěla podívat….a já bych pak samozřejmě ráda viděla tebe….Rybízku, tys viděla ty mý fotky??? Dyžtak mrkni…..ale ty od profi fotografa zatím bohužel ještě nemám…:(
    Tak jo….také jsem se docela hezky rozepsala a při tom mym datlování je to docela boj 😛
    přeju Vám hezkej večer!!

    #858855
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Veru, dr. řekl, že to bude holčička. Že u někoho to není jisté, ale u mě je to tak min. na 90%, takže asi jo 🙂 Jinak jsem se s těmi 50ti % taky pobavila …. 😀
    Cucaracho, to je hrůza to počasí, ale zítra jdu od rána do večera na brigádu, tak mi to zas tak neva 🙂 Prší, ale skoro celý den!!! Jakej byl film? Jinak pokud můžu, objednám si příšte s vámi Next 🙂 Jsem blázen do hader 🙂 A zimní výbavu taky budeme potřebovat! To jsem si vyhlídla v C&A, jenže než se rozhodnu, tak to bude pryč naše velikost určo :S TAk pak lítá Brnem po jejich prodejnách a hledám …:^)
    Volantko, to se máte! To jsou nejdražší položky!! Já mám taky tchýni zlatou, ale takhle nám nesypou. Ale ce se týká hlídání, tak si nemůžu stěžovat 🙂
    Veru, radši ať to řekne, nebo se to rodiče dozví od někoho cizího … 🙂
    Hani, fotky jsem viděla od vašich známých, a ty už jsi dávala? No jméno, to ještě bude tipů … Standa je švarg, druhej skorošvagr a synovec 😀 Já bych po manželovi kluka nedala. U kamošky se pořád ptám, jestli starej nebo mladej, když něco … :S No to teda nejsou na pořádek, dneska jsem ho donutila, aby si přebral sluhy a prý že ve všem chodí … Cha-cha, to by musel chodit jako cibule 😀
    Veveriku, ještě gratuluji k termínu svatby!
    Tak pa pa, zítra až večer. Iveta.

    #858856
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, přeji krásné pondělí!

    Tak jsem přelouskala všechny příspěvky, pěkně si početla.
    Volantko, to je tedy príma, že máte tak hodnou tchyni. Já mám taky hodnou, hodně nám finančně pomáhali nejvíc ze začátku. Když se narodila Danulka, tak jsme dostali od nich monitor dechu /tchán pracuje ve firmě u nás ve městě kde je vyrábí – tak dostal slevu jako zaměstnanec/. To jsme měli taky moc velkou radost. Na kočárek nám tehdy dala moje babička.
    V sobotu jsme byli na návštěvě u manželovy babičky, ta nám jen řekla, ať nekupujeme kočárek dopředu. To mě trochu rozhodilo, ale řekli jsme jí s manželem, že nebudeme čekat až se mimčo narodí, rozhodně ho koupíme dopředu (stejně jako u Danulky) a prostě ho necháme u rodičů. Babičky jsou prostě hodně pověrčivé – některé. Přeci doma to taky musíme mít připravené – postýlku, oblečky a další potřeby na koupání a tak. Jediné co jsme minule kupovali až po příchodu z porodnice byla autosedačka vajíčko. No nic, jen jsem se svěřila co mě zamrzelo.

    Rybízku, teď asi z Nextu nic objednávat nebudeme, protože nám to přišlo před 14dny, další obj. plánujeme až na jaře:D . To asi pořídím i nějaké věcičky pro mimčo, už budu vědět co tak nějak chybí ve výbavičce.
    Film se nám s kamarádkou moc líbil, nebyla to tedy žádná komedie, ten Román pro ženy byl trošku jiného ražení. Ale stálo to zato vidět, to určitě. Jsem ráda, že jsme s kamarádkou vyrazily, příští týden si jde do nemocnice domluvit termín na císařský řez, je z toho taková špatná, chtěla rodit normálně a bohužel to nevyšlo:( .
    Jinak jak tady píšete s těmi procenty – toto řekl mé kamarádce když čekala druhé mimčo – že to bude na 50% kluk ale jistě se to pozná prý až se mimi narodí:S . Když mi to tenkrát řekla, tak jsem nevěděla, zda si ten její doktor z ní utahuje nebo to myslí vážně. a myslel to vážně. Asi bych toho doktora vyměnila.

    Už mám tip na holčičí jméno – Johanka. Mojí mamče se líbí, manžel se k tomu moc nevyjádřil, prostě pořád si stojí za tím, že to bude kluk:D . A jméno po manželovi nedáme – mě se sice líbí – Tomáš, ale právě kvůli tomu oslovování jak psala Rybízek, tak jsme to zamítli. Takže pátráme. Mě se docela líbí Matouš (i Matyáš, ale ten není v kalendáři, takže bychom slavili svátek asi na Matěje…nebo nevím). Taky se mi líbí René – ale k našemu příjmení prostě nejde:S .
    Tak to bude ještě napínavé, na kterých jménech se nakonec shodneme. U Danielky to vůbec nebylo tak složité, na jménu Daniela jsme se shodli hned a jiná alternativa nepadla.

    Haňulko, to je hezké od těch pracovnic, že Ti upletly svetříky a donesly i dečku.

    Holky já neodolala a koupila první věcičku, slona Matese od Lamaze. Nakupovala jsem něco přes internet a měli tam super cenu, tak jsem prostě neodolala. Danča žádnou hračku od Lamaze neměla, tak to bude první takový dáreček, že donese sourozenci do porodnice.
    Kamárádkám, co se jim před rokem a něco narodili kluci (během 5 dnů 3 kamarádkám a jsou to samí kluci) jsme donesly s Danulkou taky hračky od Lamaze, Pandu, Lvíčka a Žirafku. Ty hračky se mi moc líbí, jen ta cena je někdy v obchodech hrozně přemrštěná. Tak to nekupte, když to je tak levný:D (ten Slon Mates přišel na 235Kč).

    To jsem se rozepsala (naštěstí po mé praxi umím všema deseti, tak to mám během minutky napsané).
    Opatrujte se, všem přeji jen dobré zprávy na kontrolách a scr. Já jdu do poradny ve středu odpoledne, tak pak taky napíšu jak jsem dopadla.

    #858857
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Haňulko- facebook mám, ráda se podívám na Tvoje fotečky. Pod jakým jménem Tě najdu?

    Já myslela, že jde až tak v 16tt poznat co to bude. Ale jak koukám jde to už dřív 🙂

    #858858
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    ty jo,mně to nějak nedocvaklo s těmi 50%….až jak jste to napsaly 😀 Mám asi nějaké pomalejší myšlení.

    Rybízku,jeho rodičům to nemá kdo cizí říct….obě naše rodiny jsou 200km od Brna a ačkoli se moje máti zná s jeho bratrem a ženou,tak spolu v kontaktu nijak nejsou.Takže jim to budeme muset oznámit my.A už jsem se rozhodla-ve středu po screeningu (podle toho,jak to dopadne),tak na něj zatlačím,aby jim to už oznámil….“Tchyni mám taky zlatou,takže si myslím,že určitě něco hezkého dostanem – jen to musí vědět 🙂 Moje mami už nám šetří na kočárek,takže to nám taky trochu uleví z rozpočtu.

    Já to teda taky ještě neřekla ani svému otci a babi-čekám na výsledky screeningu.Ale ve středu už to oznámím všem 🙂

    #858859
    z zlatouch
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky 🙂 ,
    tak jsem se tu zase po delší době objevila a zjistila,že tu toho mám spoustu nepřečteného :$ 🙂 .

    Minulý týden mi doktroka vystavila průkazku,kde mám zapsaný termín 11.4.2011,ale podle posledního ultrazvuku to vychází zatím na 4.4.,ale to se prý ještě může změnit 🙂 V pátek mě čeká NT a výsledky toho screeningu,tak doufám,že bude vše dobré …mám z toho obavy …dnes se mi o tom dokonce zdálo:) No snad vše dobře dopadne:)

    Jináč já jsem na neschopence hned o začátku,ale je to hlavně kvůli tomu,že nesmím dělat noční a tahat těžký věci.Ale jsem doma spokojená 🙂 jen mám pocit,že začínám pěkně přibírat 😀 ,ale s tím se dalo počítat :$

    Mějte se krásně a užívejte si rostoucích bříšek 🙂

    Pa Zlata

    #858860
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, všechny zdravím…..Rybízku gratuluji k holčičce. Já sem na NT objednaná 6.10. to bych měla být přesně 12+0 tak uvidím. Moc bych chtěla vědět co to bude, přáli bysme si chlapečka, protože s mojí rodiny je to samá holka…:) a já sem vždycky chtěla mít první holčičku a pak kluka tak doufám, že to teda vyjde:D jinak těhotenský nevolnosti jsou snad už za mnou, teď mě ale začína trápit rýma a bolesti hlavy tak doufám, že to přejde….bříško mám hrozně nafouklý hlavně věčer takže na mě kolikrát lidi koukají jak kdybych měla před porodem. Jinak holky závidím vám, že vycházíte s tchýní, já sem s tou svou byla taky za dobře dokud sem si toho jejího synáčka nevzala a neodvedla jí ho. Teď je všechno špatně a hlavně když nedělám věci tak jak by je dělala ona. Jednou sme se dokonce pohádali proč malou nutím čistit si už odmala zuby když jí stejně vypadají…..:S no a teď je snad špaťně i to že čekáme druhý mimi. No prostě strašně mě to nervuje, ale snažím se užívat si těhotenství a nevnímat to špatný. Jinak ještě sem chtěla Rybízku, já sem taky na svatbě zapoměla občanku byla s toho pak trochu groteska, ale na průkazku budu myslet jdu na NT do Brna tak ať ty sestry zbytečně neprovokujem…:) Tak se holky mějte krásně, buďte zdraví a pozdravujte pupíky!!:D

    #858861
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj tehulky, gratuluju ke vsem dobrym zpravam a znalostem pohlavi. My dnes zaciname 10. tyden a jeste jsme nebyla na zadnych odberech. Delam v nemocnici, takze jsem si nechala vzit cely odbery v ramci planovavani rodicovstvi. Ale mam pocit, ze jste tu vsechny nejak dopredu…A pridavam se do klubu Rh -, vim, ze mam B-. Ale nevime, co ma manzel, tak to bude napinavy. Ale dneska uz je to v pohode, jen se to musi ohlidat. Pokud je manzel +, tak dostanem ve 28. tydnu a pak po porodu injekci, abych si neudelala protilatky a nerozbijela tak krvinky eventualniho pristiho plusovyho miminka. Uz jsem mesic doma a kazdej den se mi zda o praci. Ne, ze bych se nudila, ale citim se neuzitecna. Jeste to mozna s praci nejak vymyslim…jdeme na prochazku, mejte se vsechny krasne.

    #858862
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojik 🙂
    V prvni řadě musim Rybizkovi pogratulovat k překráááásný fotce miminka, co má na FB. Rybizku, moc krasny, fakt!!! 🙂 Ty jo, vy tam těch Standů teda máte…muj manžel je Standa, jeho otec je Standa a jeho otec byl taky Standa – no a jelikož jsou na to fakt ujetý, tak mu to prostě nemůžu udělat, že by se jeho syn jmenoval ňák jinak…..jinak jsem taky nikdy nebyla zastáncem jmen po rodičích, ale tohle by manžela asi opravdu mrzelo….:) chápeš, ne?

    Cuca: Jee, koukám na netu na toho sloníka a je roztomilej 🙂

    Veveriku, najdeš mě jako hanka-buricova@seznam.cz, akorát mi napiš, že jsi z babywebu, ať vim, hm? 🙂

    Mě se holky zdál dneska moc krásnej sen….po dlouhý době to nebyla uplná blbost 😀 – zdálo se mi jak už se mi mimčo narodilo – kráááásný a byl to kluk!!! Mě je teda uplně jedno co to bude, napřed jsem si myslela, že si to ani nenechám říct, ale začínám bejt tak strašně moc zvědavá, že to asi nevydržim. Jinak mé nejbližší okolí taky všichni tipujou kluka, kromě jednoho mýho kamaráda, ten tvrdí, že to bude holka – no jsem opravdu zvědavá……???

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist