Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 646. až 660. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858908
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    zase se vám do toho tady pletu …
    Barusko, podle mě to zbytečné vyšetření nebylo. Už teď víš, že projasnění je úžasné, nosní kůstka je přítomná, takže Down by být neměl ikdyž Ti vyšlo větší riziko. Já měla riziko z Veveří 1:21000 a za týden na obilňáku vyšlo 1:6000, takže ty hodnoty jsou orientační (mě chtěl dr. poslat na AMC jen kvůli projasnění 1,7 mm, riziko ho nezajímalo, ale pak si to rozmyslel). Rozhodně nevěš hlavu. Po AMC budeš vědět, že mimčovi nic není a budeš mít i na 100 % potvrzené pohlaví. Držím Ti palce!!!

    #858909
    z zlatouch
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak já mám dnes za sebou první poradnu a další za 3 týdny 🙂 mimísko nám hezky roste tak jsem ráda,jen mám obavy ze zítřka,kdy si jedeme pro ty vysledky testů a na to projasnění :$ Doufám,že to vše dopadne dobře.Určitě pak dám vědět 🙂
    Ale co mě začíná trápit je to,že mě začíná bolet v krku….budu doufat,že se mi ten bacil vyhne 🙁
    Mějte krásný den

    #858910
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Barusko gratuluju k dobrymu UZ. Taky myslim, ze UZ je mnohem dulezitejsi nez nejaky vysledky z krve. Ty jsou jen orientacni. Zlatouchu, taky gratulace, mam radost za vas, holky. Dneska jsem byla v praci. Prej kdyz uz mi je lip, at jdu pracovat. Tuuudle. At se tam z toho treba po…, ja mam ted dulezitejsi povinnosti. Zejmena byt v pohode. Pa

    #858911
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    Lůco, díky, na NT jsem byla minulou středu (12+6) a už to vidět bylo! Moc se na berušku těším!! 🙂 No krev se bere na začátku, teď už jsem měla v poradně ve středu výsledky a brali mi ji 1.9., takže v 10 týdnu.
    Cucaracho, tak hlavně že jste s miminkem v přádku! A tulte se opatrně! I my si dáváme pozor a popravdě mi to ani nějak nechybí, takže kdyby mi nebyl líto manžela, asi by čekal do léeta 😀 No na ty triply musíme, co už … Porod jsi měla teda úžasný, to koukám!!! To já to měla na půl dne :S A bůhví, co jak to bude teď, ale snad lepší, když už Karolínka sestřičce cestu „prorazila“ 🙂 No s tím třetím miminkem uvidíme ještě … manžel je rád za holčičky, ale synka by chtěl, to vím 🙂 Uvidíme, jak budu zvládat dvě děti!? 🙂 Říkala jsem mu, že to může být holčička i do třetice, spolužačka to tak má, žádný recept na to bohudík neexistuje, je to prostě příroda a možná osud 🙂 Tak uvidíme, jak nám to život předloží, třeba se ještě v nějakaké další diskuzi sejdeme 🙂
    Ahoj Evi, vítej! Budu držet pěsti na UTZ ve 20 týdnu! Taky chodím k Vlašínovi, už jsem tam byla dvakrát, jednou s Karolínku a jednou teď s druhou beruškou ve 13tt.. Snad byly výsledky pouze zkreslené a jinak budeš mít všechno v pořádku!!! Vlašín je kapacita, určo by to poznal! Držím pěstičky!!! 🙂
    Baru, gratuluji k holčičce zdravoučké a vítám do klubu 😀 I já jsem si myslela, že pod srdcem nosím chlapečka 🙂 A doma máš chlapečka ne?? Hlavně že je o.k. a projasnění máš oproti mě poloviční ( já mám 1,4 mm), tak teď jsem trochu znejistila! 🙁 Jinak Downa mám zase jednou tolik 1:322, tak nevím … ach jo, snad bude vše v pořádku, celkově mi dr. řekl že jo a sestra, co volala výsledky, tak taky. Evi, tak to už mám hodnotu projasnění skoro jako ty a nikam ně posílat nechtěl …?? Nechápu!?
    Zlatouchu, kdyby tě to zkolilo, tak můžeš Sinupret, je to přírodní preparát. 🙂 a na teplotu Paralen.
    Jancas, máš recht 🙂 nikam se nehrň!
    Holky, mě se špatně dýchá, máte taky takový problém, strašně se zadýchavám, na vycházce, do schodů atd. Včera mi naměřila tlak 98/64 :S Ségra říkala, že to může mít souvislost … Jinak dobrá zpráva, že jsem za měscí nic nepřiibrala! 🙂
    Tak pa pa, mějte se a ať je vám dobře, mě se dosud po ránu navaluje :S

    #858912
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    Lůco, díky, na NT jsem byla minulou středu (12+6) a už to vidět bylo! Moc se na berušku těším!! 🙂 No krev se bere na začátku, teď už jsem měla v poradně ve středu výsledky a brali mi ji 1.9., takže v 10 týdnu.
    Cucaracho, tak hlavně že jste s miminkem v přádku! A tulte se opatrně! I my si dáváme pozor a popravdě mi to ani nějak nechybí, takže kdyby mi nebyl líto manžela, asi by čekal do léeta 😀 No na ty triply musíme, co už … Porod jsi měla teda úžasný, to koukám!!! To já to měla na půl dne :S A bůhví, co jak to bude teď, ale snad lepší, když už Karolínka sestřičce cestu „prorazila“ 🙂 No s tím třetím miminkem uvidíme ještě … manžel je rád za holčičky, ale synka by chtěl, to vím 🙂 Uvidíme, jak budu zvládat dvě děti!? 🙂 Říkala jsem mu, že to může být holčička i do třetice, spolužačka to tak má, žádný recept na to bohudík neexistuje, je to prostě příroda a možná osud 🙂 Tak uvidíme, ajk nám to živost předloží, třeba se ještě v nějakaké další diskuzi seejdeme 🙂
    Ahoj Evi, vítej! Budu držet pěsti na UTZ ve 20 týdnu! Taky chodím k Vlašínovi, už jsem tam byla dvakrát, jednou s Karolínku a jednou teď s druhou beruškou. Snad byly výsledky pouze zkreslené a jinak bude všechno v pořádku!!! Vlašín je kapacita, určo by to poznal! Držím pěstičky!!! 🙂
    Baru, gratuluji k holčičce zdravoučké a vítám do klubu 😀 I já jsem si myslela, že pod srdcem nosím chlapečka 🙂 Hlavně že je o.k. a projasnění máš oproti mě poloviční, tak teď jsem trochu znejistila! 🙁 Jinak Downa mám zase jednou tolik 1:322, tak nevím … ach jo, snad bude vše v pořádku, celkově mi dr. řekl že jo a sestra, co valala výsledky, tak taky. Evi, tak to už mám hodnotu projasnění skoro jako ty a nikam ně posílat nechtěl …??
    Zlatouchu, kdyby tě to zkolilo, tak může Sinupret, je to přírodní preparát. 🙂 a na teplotu Paralen.
    Jancas, máš recht 🙂
    Holky, mě se špatně dýchá, máte taky takový problém, strašně se zadýchavám, na vycházce, do schodů atd. Včera mi naměřila tlak 98/64 :S Ségra říkala, že to může mít souvislost … Jinak dobrá zpráva, že jsem za měscí nic nepřiibrala! 🙂
    Tak pa pa, mějte se a ať je vám dobře, mě se dosud po ránu navaluje :S

    #858913
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Omlouvám se za dva stejné příspěvky :S

    #858914
    Anonym
    Host

    Rybízku, ty jsi se zase rozepsala:-)

    To zadýchávání je asi normální, já funím jako lokomotiva, když jdu do schodů:-) S tou hodnotou NT hlavně neplaš, do 2,5 je to ok. Mě naměřil 1,45 a říkal, že je to v pohodě. Jinak já si ten triple test dám příští týden, tak už se těším, že to bude z krku. Ani z toho nejsem nervozni, říkám si, že i kdyby vyšel pozitivně není to žadné neštěstí, pokud bude můj doktor trvat na tom, že NT screening je ok.

    Gratuluju k nepřibírání:-) U mě to vypadá na dalšího půl kila za poslední tři týdny.

    Dnes jsem si dala další sezení u zubaře a byla jsem uklidněna, že ten zánět zatím mimču nevadí, že ho chrání placenta, ale že bych se ho měla zbavit do porodu, aby se to nepřeneslo na prcka.

    #858915
    Anonym
    Host

    Tak holky jen abyste věděly,tak mě se doposud z Veveří nikdo telefonicky neozval.Kdybych neměla internet tak jsem dodneška jako na trní a nic nevím,Mám sto chutí tam zítra zavolat a pěkně je seřvat,to je teda přístup!Neskutečné.
    Doktor mi dneska řekl,že na tripple test mě nepošle,že je to zbytečné,že když mi to vyšlo takhle hezky,tak to nemá smysl.Tak jsem říkala,že dám na něj.Hlavně jsem se ptala na toxoplasmozu kvůli těm mým kočičákům a ukazoval mi výsledky a jsem v podstatě chráněná,protože mám spoustu protilátek,neboť jsem ji už prodělala (ale vůbec o tom nevím).Tak mi spadl kámen ze sdrce,že se s mými miláčky můžu bezstarostně mazlit.Už si na sebe s fazolem musí začít zvykat – včera mi Mikeš (kocourek) ležel na bříšku a fazolovi dovnitř pěkně vrněl,tak ho asi potom budu využívat jako uspávadlo,když na něj už bude zvyklý z bříška 🙂 .Eliška (kočka) ta asi příchod mrňouse ponese hůře a asi bude hodně bojovat o přítelovu přízeň.On je jen její 🙂

    #858916
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Rybízku, mě z Veveří nikdo nikam posílat naštěstí nechtěl, tak mi jen našli nízké hodnoty homonů, ale to prý bývá po IVF běžné. Na AMC mě chtěl poslat doktor z obilňáku, to bylo skoro jediný co mi řekl, hodnotu projasnění jsem si tam musela sama vyčíst z monitoru. Myslím, že to byl prostě jenom vůl. Tripple mi vyšli v pohodě, že jediné riziko může být jen vzhledem k věku, ale i tak je malé. Takže teď už jen to srdíčko a průtoky placentou a snad to bude v pohodě.

    #858917
    Anonym
    Host

    Evičko, to byl vůl:-) Můžu se zeptat kolik ti je let?

    #858918
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Majo, máš pravdu, byl to vůl jako vrata. Je mi 28.

    #858919
    Anonym
    Host

    Evičko, riziko vzhledem k věku 28? Taková mladice:-) Mě je 32 a jelikož jsem vyplašená z odběru polodovky, tak jsem varovala doktora, že kdyby mi ji doporučil, že na ní nepujdu a doktor říkal, že 32 není žádnej věka a že mě na ní nutit nebude:-)

    Jinak přeju dobré dopoledne všem:-)

    #858920
    Anonym
    Host

    Evi, tak já když čekala dcerku před 6 lety, taky mi bylo 28 a měla jsem výsledek TT též vysoké riziko vzhledem k věku, jinak to bylo negativní.
    Teď je mi 34, čekáme druhé a NT screening mi vyšel negativní (vzhledem k věku to je tedy 1/450, ale celkový výsledek dle UTZ je 1/2700 (v termínu). NT mi vyšlo 1,20 mm. Nechtěla jsem jet na triple testy, ale můj gynekolog mi řekl, že pokud to genetička doporučila, tak ať na ně jedu.
    Že se nemusím obávat, kdyby byl horší výsledek, že to budou posuzovat jako celkově špatný, ale dají dohromady všechny výsledky – od NT scr., TT a k tomu ještě UTZ ve 20. týdnu (srdíčko a průtoky placentou). Tak se nějak nestresuju, věřím, že to bude celkově v pohodě, mám velkou podporu v manželovi. Na TT jedu za necelé 2 týdny. Dnes mi začal 15. týden dle PM. Docela to letí…
    Také přeji hezké páteční dopoledne všem, kdo je v práci ať vám to uteče a nejste z toho moc unavené!
    Já dnes mířím pouze do školky zaplatit stravné a pak si budeme hrát s dcerkou, vytáhly jsme po dlouhé době veterinární kliniku od Playmobilu.

    Někdo se tu ptal, kde jsem sehnala toho Slona Matese, tak já nakupuji hodně věcí přes Mimibazar, nejsou to jen použité věci, ale i nové, stačí zadat do parametrů vyhledávání. A jsou tam oblečky, hračky, kojenecké potřeby atd.

    #858921
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    právě jsem se vrátila z NT. Jsem plná dojmů, teprve ted mi to všechno dochází a chce se mi brečet jen si na to vzpomenu, samozřejmě štěstím:)
    riziko downa je 1:1111, všechno vyšlo uplně ukázkově, sátří plně odpovídá poslední MS a nový termín porodu máme na 16.4.:) konečně jsem dostala průkazku, tak jsem oficiálně těhotná 😀

    Nemůžu uvěřit tomu zázraku, všechno šlo uplně nádherně vidět. Všechny prstíčky jsem spočítala.
    Malé se tam pěkně vztekalo, dr. chtěla ať se ji hezky natočí, tak ho pošťuchovala. Bylo uplně úžasné jak kolem sebe kopalo

    #858922
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Veveriku,blahopřeju….to muselo být opravdu moc krásné :o)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 646. až 660. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist