Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 676. až 690. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858938
    Anonym
    Host

    holky, ctu tu o nakupu Lamaze. NEchci se nejak vnucovat 🙂 , ale mame s kamaradkou eshop s hrackami. Tak pokud byste nektera chtela, mrknete se. Na mmb jsme na jmeno kamaradky – Martina Jaklova – U berusky. Lamaze mame za super ceny, no fakt, mrknete se 🙂

    #858939
    Anonym
    Host

    Ladule, vůbec se nevnucuješ 🙂 Díky za tip.

    #858940
    Anonym
    Host

    Ladule: to je dobře, že jsi se zmínila. Mám dvě kamarádky, které budou rodit už co nevidět, poptám se, zda by neměly zájem:) . Já už koupila toho Sloníka, zatím nic dalšího vyhlédnutého nemám.

    U nás krásně svítí sluníčko, děda nám pomáhá s betonem při vjezdu do garáže.
    Čeká nás ještě fůra práce, doufám, že to nejdůležitější – podkroví se stihne než se mimčo narodí. Jo oprava starého domku za provozu, to je něco.

    Dnes ráno jsem se dívala na Černé ovce (opakování z minulé neděle) a byla tam reportáž maminky, která měla špatné výsledky Triple testů, ale její gynekolog jí to zamlčel. Té mamince se narodila holčička s Downovým syndromem. Já tu paní dle vidění znám, ten doktor ordinuje ve městě, odkud pocházím – z Tanvaldu. Přitom v Gennetu doporučovali konsiliární vyšetření s UTZ ve 20. týdnu. Ten doktor je nějaký věřící a je proti potratům, dle mého by tu práci tedy neměl vykonávat, když je to proti jeho přesvědčení. Hrůza děs, že se toto děje dnes, kdy je ta prenatální diagnostika tak rozvinutá. Ta maminka je zdravotní sestřička, v reportáži říkala, že už se ale nebude moci nikdy do 3-směnného provozu vrátit, kvůli diagnoze dcerky. Teď je té holčičce rok a 3/4. Já už o tomto případu četla na webu porodnice.cz začátkem týdne. No a z reportáže jsem poznala tu maminku. Je to síla.

    Holky přeju krásnou sobotu, opatrujte se, hýčkejte svá bříška:) !

    #858941
    Anonym
    Host

    Tak oprava – ten pořad nebyly Černé ovce, ale Občanské judo:$ , jsem to popletla.
    Zde je rozhovor s tou maminkou malé Mařenky:
    http://www.porodnice.cz/node/55471

    #858942
    Anonym
    Host

    Mamky, které jste byly už na NT, mohly byste se, prosím, podívat do svých výsledků na hodnotu PaPP? Už vím, co je špatně.

    #858943
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj tehule, samy krasny vysledky a samy holky, to je parada. Ja jsem byla na kontrole se stitnou zlazou (pred tehu jsem mela hodne zvysenou funkci) a mam to ted dobry. Tak taky nejaky pozitiva. Zavidim vam vase vahovy prirustky, ja bych tak rada aspon prestala hubnout. Mam tolik, co naposledy v prvaku na gymplu. A cim vic se nutim jist, tim min mi to jde. Preju nadale samy dobry zpravy. Janca

    #858944
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Baru já mám hodnotu Papp-A 0,93MoM (2,88mU/ml)…..ale nevím,co ta hodnota znamená 🙁

    #858945
    Anonym
    Host

    Veru, prosím tě, jak jsi psala, že máš celkový riziko tolik a tolik, kde to bylo na té stránce? Tam je totiž „riziko down odpovídající věku matky: číslo“ a potom dole v tom šedivým rámečku „závěr screeningu: …., pod tím kombinované riziko T 21 z výsledků 1. trimestru: a zase číslo“. Tady máš co za číslo? No hodnotu Papp mám v pr… Nikdo neví, co všechno může znamenat hodnota papp, až po AMC, jen se ví, která je podezřelá. Ty máš hodnotu krásnou. 🙂 Buď ráda.

    #858946
    Anonym
    Host

    Baruško: bohužel nemám výsledky z biochemického scr., já si jen volala do Gennetu jak výsledky vyšly a zprávu dostanu asi až tam za týden a něco pojedu na Triple testy.

    Včera jsem skoro do noci četla knížku Nová doba porodní, vzpomínala jaký jsem měla porod, co se mi během něj nelíbilo a tak. Když jsem něco zmínila manželovi, tak mi říkal, no to budou zase sestry s doktorem asi nadšený až jim řekneš co chceš a co nechceš:S . Ale já při prvním porodu byla tak nenáročná, žádný porodní plán, vše šlo jak po másle, tak myslím, že když jim řeknu, že nechci nástřih, pokud to půjde bez něj tak to zase není tak hrozné a taky že si přeju, aby mi dali mimčo na bříško hned po narození, než ho odnesou. Danulku jsem u sebe hned neměla, choval si ji manžel, tak bych kvůli dobrému nástupu laktace a taky kvůli mimískovi si přála, aby mi ho teď dali aspoň na chvilku. Tak uvidíme, jak to půjde.
    Už jste přemýšleli kde chcete rodit a co byste si přály a co rozhodně ne? Já vím, máme to ještě za dlouho, ale i tak. Já z porodu strach nemám, minule když jsme dorazili s manželem do porodnice, tak jsem byla v takové jako euforii a šťastná, že už přijde ta chvilka, kdy se mimčo z bříška narodí, to mi asi pomohlo hodně aby to proběhlo tak rychle a vcelku bez výrazných bolestí. O tom se v té knížce hodně píše, jak je mamka naladěná, tak to má velký vliv na průběh porodu.

    Přeji krásnou neděli (u nás je od rána zataženo, bohužel asi dnes nedopadne plán babičky a dědy, měli letět balonem – dostali od nás a rodiny jako dárek 2 letenky, tchyně slavila 50.). Neklaplo to ani min. neděli, kdoví jestli se jim to neposune až na příští rok.

    #858947
    Anonym
    Host

    Baru,tu hodnotu kombinovaného rizika T21 mám 1/21000…no,asi budu muset zalarmovat své přátelé lékaře jestli někdo něco neví…Mám za sebou sice dva semetry gynekologie ale je to už tak dávno že si prd pamatuju….:( Věřím,že ti to určitě dobře vyjde

    #858948
    Anonym
    Host

    Cuca: u nás je taky tak nějak pod mrakem,ale mně je to docela jedno,protože jsem stejně v práci. Jinak o porodu jsem ještě nepřemýšlela 🙂 Jak jsem říkala včera na třídním srazu-já to čtu maximálně týden dva dopředu,co se bude dít….a porod je ještě hodně daleko a raději se nechci stresovat 😀

    #858949
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Barusko: ja vůbec navím co ta hodnota PAPP znamená. Mám ji 0,550 MOM. Mám zmatek ve více číslech. Třeba hodnota NT 1,2 mm to je dobře? a hodnota T21 1:1111 je dobrá?

    Chucarado: Taky už jsem o tom přemýšlela. Já nejspíš budu rodit v Praze v Motole, ještě mám necelé dva týdny na rozmyšlení 😛
    Porodní plán si asi sepíšu, taky chci aby mi mimi hned po porodu přiložili a nástřih jen když to bude nutné. Nad dalšími věcmi ještě budu muset popřemýšlet.
    Přítel mi na to řekl, přesně to co Tvuj manžel, jistě budou mít lékaři radost až ho na ně vybalím a,že budu mit jiné starosti než se zabývat nějakým porodním plánem. Ale přece je to jen 1-2x za život, tak si to prostě chci „užít“ a zapamatovat si to co nejhezčí

    Dneska se u nás maluje, tak ložnice je jediný použitelný pokoj. Aspon nevylezu z postele a konečně budu odpočívat 🙂

    #858950
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Teď jsem našla super článek o screeningu v I trimestru a konečně v tom mám jasno 🙂
    http://www.forumzdravi.cz/clanek-123-screening-vrozenych-vyvojovych-vad-v-tehotenstvi-i-trimestr

    #858951
    Anonym
    Host

    Veveriku,výborný článek….akorát jsi mě trochu rozhodila….jsou tam uvedeny jen hraniční hodnoty a co třeba znamená když se od nich neliší o moc…..no asi to raději neřešit….Já si přečetla výbornou bakalářskou práci o screeningu v 1.trimestru,ale moc chytřejší z toho nejsem.V podstatě tam bylo to,co co je v tom článku. Jen slečna psala,že každé pracoviště má své hodnoty MoM (neboť vychází ze svých vyšetření),takže tyto hodnoty se mohou radikálně lišit mezi jednotlivými pracovišti.
    Z tohop všeho mi vyplývá,že zkrátka asi budeme muset věřit našim lékařům,že vyšetřeí bylo provedeno a posouzeno správně 🙁

    #858952
    Anonym
    Host

    Veru, ten poměr kombinovaného rizika máš super. Veverik taky. Já mám 1:360. 🙁 Veveriku, ten papp máš OK. Hraniční hodnota se někde uvádí 0,4 někde 0,5. Neměla by být nižší. Moje 0,27 je dost nízká. 🙁 NT 1,2 je krásný. Dnes se bere riziková hodnota 3 mm. Článek je bezva. Já jsem za poslední 2 dny proseděla u netu tolik hodin čtením článků, že už snad ani nic nevím. Holky, co teprve půjdou na NT, počkejte si i na výsledy krve, jsou velice důležitý. Já se radovala předčasně.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 676. až 690. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist