Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 706. až 720. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858968
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, moc vás všechny zdravím a gratuluju ke krásným výsledkům ! Já jdu zítra na NT na Veveří, tak jsem zvědavá, na koho kápnu , po vašich zkušenostech tady 🙂
    Jinak holky včera jsem dala túru 15 km lesem v dost náročným terénu, zpátky jsem myslela, že už nedojdu, ale bylo to super i pro fyzičku, kterou teď nějak postrádám a jenom se válím. Nic mě nebolelo (jenom nohy teda:-), tak doufám, že je vše v pořádku!! Zítra vám budu referovat, jak jsem dopadla. Lůcco, kolik ti prosím je roků? Mě je 36, tak mám z těch „pravděpodobností“ taky dost velkej strach, že to vztahujou k tomu věku.. No uvidíme! Holky pá zítra a držte mi palečky!

    #858969
    Anonym
    Host

    Lůcco a Andy, ať to dobře dopadne. Ostatní všechno ok. Majo, ty jseš nějak moc dopředu. 🙂 Kdy máš ten termín? Při TT ti berou jen krev.

    #858970
    Anonym
    Host

    Baruško, první termín mi vypočítali na 26.3. a teď to vypadá na 22.3., ale počítám s tím, že budu přenášet do dubna:-)) Nechci být napřed….chce si hezky počkat na rady a doporučení a pak se tím řídit:-)

    #858971
    Anonym
    Host

    Veveriku:
    To jestli jdeš do Gennetu na odběry v 16.týdnu – to bude jistě ten Triple test, ten se dělá v tomto období (já mám na žádance napsáno z Gennetu – nejvhodnější doba pro odběr ve 2. trimestru je od 9.10.-23.10.), takže na to je rozmezí 2 týdnů. Taky tam není vyloženě na té žádance psáno, že se jedná o Triple test, ale SCREENING VE 2.TRIMESTRU+INTEGROVANÝ TEST.
    Já myslela, že na něj nepůjdu, ale když mi můj Dr. řekl ať jdu, tak pojedu a budu věřit, že to dopadne OK. Myslím, že když se to potom vše dohromady posoudí i s UTZ z 20. týdne, tak třeba i kdyby vyšel Triple nějak špatně tak NT vyšlo dobře a k tomu ještě dobrý výsledek z UTZ ve 20.týdnu, to jsou pouze mé domněnky. Tak doufám, že nebudu pak směrovaná ještě k amniocentéze, té bych se chtěla skutečně vyhnout.
    Andy:
    přeji také dobrý výsledek zítra u screeningu.

    #858972
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Cucarado já mám na té žádance napsáno to samé co Ty. Mám tam jit v týdnu 25 – 29.10. Teď jsem se koukala i tady do těhotenského kalendáře, sice tam není přímo napsáno tripple test, ale asi to teda bude ono. Tak to budu mít hezký dárek k narozeninám:S
    Mrzí mě, že mi tohle dr.vůbec neřekla. Ale byla jsem v takové euforii z UZ, že mě v tu chvíli ani nenapadlo se na to zeptat:(
    No pučení pro příště, sepsat dlouhý seznam, na co se chci všechno zeptat

    #858973
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Majo, já tam byla ve středu a brala mi jen krev, nic víc.
    Baruško, já jsem taky vepředu, taky bych se měla spíš zařadit do březňátek, ale když mě se mezi Váma líbí víc!! 🙂

    #858974
    Anonym
    Host

    Barus – tak dneska jsem byla na NT i ja a vse ok a PaPP-A mam 4,2IU/L. Ale nemam tuseni co to znamena. Jen si myslim, ze pokud by to nebylo v poradku, asi by dr. neco rekla. U NT rikala, ze vse je v poradku, down je pry vyloucen, ale abych si pry zasla radeji i na tripple. No poslechnu ji, i kdyz koho znam, mel vysledek spatnej. I moje druhy tehu melo spatny vysledek a plodovka nic nenasla – nastesti!
    Jo a pry to mozna bude chlapacek, tak manzel byl nadsenej. Jasne, ze nejduleezitejsi je ZDRAVE miminko, ale kdyby to byla Alzbetka, nevadilo by mi to :-). Mit doma tri baby 😀

    #858975
    Anonym
    Host

    Ladule, gratuluju moc k dobrým výsledkům……Koukám, že tady máš to prvenství v chlapečkách…škoda, dělala jsem si na něj zálusk:-)

    #858976
    Anonym
    Host

    Majo jeste to neberu jako defeinitivni. Kamaradce na Nt rekli taky chlapecka – takze hnedka zvazovali jmena…vitez byl Voltoondralukas 😀 a kdyz byla na dalsim UTZ ve 21.tt, rekli, ze to bude holcicka. Takze uvidime co napisu za 3 tydny po dalsim UTZ. Ale je to tak krasny divat se na monitor jak se vrti, dava rucku do pusinky, nozku pres nozku, vidte? 🙂

    #858977
    Anonym
    Host

    To musí být radost, když se seknou a člověk se podle toho zařídí:-) Já byla na ultrazvuku naposledy někdy ve 13.týdnu a náš svišť byl nějakej línej, asi po mamince. O žádném vrtění nemůže být řeč:-) Ty 4 týdny mezi kontrolama jsou děsně dlouhý. Už se těším na další kontrolu, tu mám už pozítří, tak doufám, že dojde i na ultrazvuk. Pokud ne, tak si ho asi připlatím. Nevím jestli jsem se už ptala. Plánujete 3D ultrazvuk? Pokud ano v kolikátém týdnu se na něj budete chystat?

    #858978
    Anonym
    Host

    To musí být radost, když se seknou a člověk se podle toho zařídí:-) Já byla na ultrazvuku naposledy někdy ve 13.týdnu a náš svišť byl nějakej línej, asi po mamince. O žádném vrtění nemůže být řeč:-) Ty 4 týdny mezi kontrolama jsou děsně dlouhý. Už se těším na další kontrolu, tu mám už pozítří, tak doufám, že dojde i na ultrazvuk. Pokud ne, tak si ho asi připlatím. Nevím jestli jsem se už ptala. Plánujete 3D ultrazvuk? Pokud ano v kolikátém týdnu se na něj budete chystat?

    #858979
    Anonym
    Host

    Veveriku:
    Kdyby mi o celém tom martyriu neřekla genetička ještě před NT screeningem, tak bych taky pořádně nevěděla, proč mi vlastně budou příští týden brát krev – tedy jak se ten test jmenuje.
    Ale řekla mi, že to bude integrovaný test, který zahrnuje 1.trimestrální scr., 2. trimestrální screening (dříve zvaný triple test) + UTZ ve 20. týdnu. Ještě to taky nazývají konsiliární UTZ vyšetření a to si tedy pod tím neumím nic představit, takže to budu vědět až po tom všem, co absolvuji.
    A jak mi předem genetička řekla, nebudou mě do ničeho nutit, takže jsem připravená případně AMC odmítnout. Něco jiného by bylo, když bych měla výsledky ze všech scr. špatné. Prostě mi nikdo nevymluví, že ten triple test se neplete, když vyjde špatně a ostatní je v pořádku.
    Ladule:
    blahopřeji k negativnímu NT scr..

    #858980
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Majo: zrovna jsem nad tím 3D ultrazvukem přemýšlela dneska při ceště do práce. Určitě bych na něj chtěla jít, hlavně kvůli tatínkovi aby mimi viděl. Při normálním UZ není místo 🙁
    Sice je to poměrně drahá záležitost, ale zase z něj bude nádherná památka:)
    Někde jsem četla, že optimální je mezi 22-26 týdnem

    #858981
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Majo ted jsem se zase na stránkách jedné porodnice dočetla, že se dá provádět ve dvou intervalech a to 14+0 až 17+0 a 26+0 až 30+0
    Tak pak si vyber…kdy je to nejlepší

    #858982
    Anonym
    Host

    holky my na 3D byly u druheho tehu a prijde mi to jako skoda penez. Nebo ne, ale musite mit hoooooooodne velky stesti, aby mimi melo „modelkovskou“ naladu a predvadelo se. Ja tam msuela jit 2x – jednou mela Eliska pupecni snuru pres oblilcej (nerekla bych, ze ta tenka snura vypada na 3D jak tluste strevo :-D) a pak mela ruce pred oblicejem. Takze nic moc zabery a staly nas 1300kč. Proto my uz nejdeme. Ale mozna i proto, ze uz vime o cem to je. A asi je lepsi na 3D jit a rict pak, ze se zabery nepovedly, nez tam nejit a pak litovat….JE to na Vas holky 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 706. až 720. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist