Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 721. až 735. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858983
    Anonym
    Host

    Ladule, díky az názor. Já bych asi na 3D nešla, mě se ty děti takhle moc nelíbí, ale chci aby manžel taky konečně prcka viděl. Počítala jsem s tím, že budu platit ten NT a nakonec byl zadarmo, tak ty peníze dám do toho ultrazvuku. U nás chtějí 1000,- Jen netuším kdy na něj jít a vy jste mi v tom moc jasno neudělaly:-( Přeju krásný den.

    #858984
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Majo já myslím, že bude nejlepší zavolat přímo do toho centra kde to dělají. A nebo se zeptat při kontrole dr. To mi připomíná…už si to píšu na papír

    #858985
    Anonym
    Host

    Manžel si prohlížel v Gennetu brožurky a viděl tam tu nabídku 3D a 4D UTZ. Mě to vůbec neláká.
    Stačí mi ty UTZ, které se dělají. Takže manželovi řeknu, že se to nemusí povést kvůli tomu jak je mimčo natočené v bříšku a pak jsou to zbytečně vyhozené peníze. Ten 3D stojí myslím 800Kč, ten 4D je dražší.
    Já jsem šťastná za fotečku, ještě jednu bych si chtěla nechat poslat až budu na vyšetření ve 20.týdnu a budu naprosto spokojená:D . I tak těch UTZ je moc, já už byla od začátku na 3, tak bych to ráda zredukovala na ty nejnutnější a pak řeknu Dr., že stačí vyšetření normálně pohmatem, když nebudu mít nějaké potíže.

    #858986
    Anonym
    Host

    Ladule, tam je ještě jedna hodnota v jednotkách MoM. Ale i v těch jednotkách, které uvádíš, to mám nízký. Ty to máš OK. 🙂 Ty jsi na AMC byla? Bála ses následků? Koukám, že vám se ti mimoši kroutí o stošest. Mně se nehýbal, škoda (no Maja to taky píše). 3D UTZ neplánuju. Mně se to zas až tak nelíbí. Asi musí být mimčo pěkně položený, jinak mi ty obrázky připadají nic moc. Jak píše Cuca, ty normální stačí, však ještě budou další.
    Myslím pozitivně. 🙂

    #858987
    Anonym
    Host

    Holky, teď jsem se dočetla bezva zprávu, od 1. ledna 2011 už se nebudou miminka v porodnici očkovat proti TBC (do ramínka):D . To mě moc těší, chtěla jsem se v porodnici domluvit o odkladu (po konzultaci s pediatrem). Už se to nějaký rok zvažovalo, protože bylo hodně reakcí a zjistilo se, že děti nemají šanci stejně touto nemocí (kromě rizikových skupin) – tuberkulózu v tak raném věku onemocnět. Jupííí aspoň o jedno očkování méně!

    #858988
    Anonym
    Host

    Tož u mé doktorky vše OK. Na AMC mě naladila pozitivně, ani nepřemlouvala, ani nepřesvědčovala, prostě normálně povykládala. Tak za 2 týdny genetická konzultace. A teď si půjdu koupit svůj první těhotenský obleček – nějaký kalhoty a bude.
    Ještě jsem byla u zubaře (asi po páté už) a v pondělí mi už snad zadělá zub. Mám tam zánět, tak to pořád léčí. Bych mohla mít v průkazce razítek už hafo. Dělala vám obvoďačka EKG? Mně ne.

    #858989
    Anonym
    Host

    Barusko:
    To jsem ráda, že kontrola dopadla OK. Když budeš myslet pozitivně, to je nejlepší co můžeš udělat!
    Kup si něco hezkého a v čem se budeš cítit pohodlně:) .
    Přeju, ať ti zubař dobře zadělá zub, hlavně ať je vyléčený, aby Tě to už nezlobilo. Já jedu za měsíc k zubařce, byla jsem v srpnu (to mi zadělávala moudrák cementíkem).

    #858990
    Anonym
    Host

    Tak kalhoty jsem nesehnala. Asi se mrknu na ten Mimibazar. Ale mám tuniku a svetřík, tak aspoň něco. Cuco, no zuby vyléčit musíme, ten zánět bolel jak blázen, hlavně mi pokaždé čistí kanálky a to je super. :-/ A zuby moudrosti nemám ani jeden vylezlý, tak doufám, že se nerozhodnou teď. 🙂

    #858991
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte těhule …
    tak přemýšlím, že ty svoje zprávy budu muset asi zkracovat, asi se to nikomu z vás nechce číst 🙁 Vypisovala jsem hodnotu Papp-A, ale nevěděla jsem, jestli je to o.k. nebo ne, nastudováno to příšliš nemám z netu a tak jsem docela spoléhala na vaše reakce a nikdo nic … 🙁
    Cacaracho, k tomu porodnímu plánu, to je právě to, co jsem psala, že oni nedělají nástřih jen tak, ale až když si myslí, žen by ses natrhla, páč řez se hojí líp než natržení. A to právě je o těch jejich zkušenostech z praxe. Na tom dýchání něco bude, asi se budu muset ještě na druhý prod pořádně doučit! S tím epidurálem máš pravdu, taky jsem necítila kontrakce, ale měla jsem napojený monitor, protože se jim nelíbilo srdíčko malé, tak mi dr. říkal, kdy mám tlačit, ale určitě to nebylo přirozené tlačit na povel! Určo by se mi líp tlačilo spontánně.. Chápu tvoje rozhořčení na nezodpovědnými matkami, že dají nemocné dítě do školy, když jsou navíc doma!! Taky jsem přemýšlela o odmítnutí AMC. Když byl NT v poho..Ale jak říká MUDr., je tam test na nějaký úplně jiný hormon, který se u NT nedělá … tak nevím. Jdu za týden, tak snad bude vše o.k.! U malé to bylo o.k. S ní jsem ani nebyla na NT.
    Hani, gratuluji k dobrým výsledkům. A nikam nám neutíkej! I já mám z NT termín 31.3, ale to je takový hraniční a s ohledem na to, že jsem malou 9 dní přenášela a porod mi vyvolávali, tak se automaticky řadím do dubna, ikdyž ví, že to tak být podruhé vůbec nemusí. Uvidíme 🙂 Každopádně synovec je 31.3. stejně jako tchýně a neteř 1.4., tak to m ožná přibude i naše zlatíčko do těchto dní.
    Na 3D se nechystám, je to strašně peněz, asi něco lolem 1500,- :S A už jsem platila 1450,- ten NT, na kterým jsem mimi viděla krásně, tak to mě uspokojilo. Ale přmýšlím, jestli si nenechám nahrát DVD z 20tt. Nemohly by jste se, holky, která jdete na Veveří poptat?
    Baru, teď jsem si ještě pro razítko u obvoďačky nebyla, jsem hrozná, ale poprvé mi EKG nedělala.
    Mějte krsáný den, i v tomto děsném počasí! 🙂 Mě to ubíjí! Ještě že jdu večer na plk ke známé, kde se nás schází asi pět. N jednu stranu se tam moc těším, ale bude tam i její dcera, která čeká na miminko už tak osm let a nedaří se, tak je mi to úplně hloupý tam jít, bříško už je vidět …

    #858992
    Anonym
    Host

    Ahoj holky! Tak jsem dneska absolvovala NT u Dr. Vlašína na Veveří :-). Vyšel na mě, měla jsem jít k nějaké dr. Doubkové a nakonec mě volal Vlašín. NT 0,7 mm, kůstka je, takže utz v pořádku a prý máme chystat do růžova . Což jsme s malým moc nadšeně nevítali :-). Táta si přeje holčičku a my chlapečka :-). No ale teď mi volala ta doktorka kvůli výsledkům krve a řekla mi, že „je všechno v pořádku , ale že vzhledem k věku a k výsledku jedné hodnoty , která vyšla prý vyšší, že doporučuje tu genetickou konzultaci, tzn. odběr plodové vody“ :-(( na internetu ještě ty výsledky nejsou , tak jsem z toho celá divá a mám obavy! Proč teda říká, že je to v pořádku, když mě žene na amnio ?? Holky, co si myslíte vy?

    #858993
    Anonym
    Host

    Holky, tak mám výsledky: riziko odpovídající věku 1:98, celkově výsledek screening negativní, kombinované riziko T21 : 1:1300. A ty hodnoty jsou Papp-A: 3,13 mIU/ml (1,13 MoM) a hCG: 95,71 ng/ml (2,45 MoM). Holky co vy na to? je to ok?? Ženou mě na tu genetickou konzultaci… Jsem na tom stejně asi jako Baruška, že? Baru, jak to máš ty??

    #858994
    Anonym
    Host

    Andy:
    Já myslím, že když Dr. doporučuje gen. konzultaci, tak s Tebou jen rozebere výsledky a řekne ta rizika 1:…, to automaticky neznamená, že bys měla jít na amniocentézu.
    Já mám v papírech napsané, že po triple testu mám jít taky na genet. konzultaci. Ale přitom jsme se dohodli s genetičkou, že na tu konzultaci půjdu až budou výsledky i z UTZ ze 20. týdne, abych tam teď nejezdila pořád dokola.
    Baruško:
    to je fajn, že sis udělala radost – tunika a svetřík je super. Já musím taky pořídit svetřík, kamarádka mi půjčila těhotenskou košili a tričko, tak zatím vršky mám, jen ten svetřík potřebuji.
    Rybízku:
    Ono se to nějak vyvine při tom porodu, já to nějak nehrotím, to zase neumím. Jen bych chtěla mít z porodu dobrý pocit, že šlo vše nejpřirozeněji jak to jen bylo v tu chvíli možné.
    Neboj, jsi mladá tak Ti ty výsledky z Triple testu jistě dopadnou skvěle. Já už si tak jistá nejsem, je mi 34 roků, ale říkám si pokud to bude jen vzhledem k věku, jinak budou výsledky OK tak tedy rozhodně nepodlehnu nátlaku a na AMC nejdu. To riziko je sice malinké, ale já věřím, že mimi je zdravé – pozitivní myšlení je důležité.

    Pěkné odpoledne všem!

    #858995
    Anonym
    Host

    Andy, já bych se toho tak nebála. Každopádně jdi na tu genetickou konzultaci s tím nic neztratíš. Já bych ale hodně zvažovala tu plodovku:-( Asi bych se nejdříve zamyslela nad tím, co bych dělala kdyby plodovka nebyla dobře a kdybych došla k závěru, že bych šla na přerušení, tak bych tu plodovku riskla v jiném případě asi ne.

    Beruško, EKG mi obvoďák dělal.

    Veveriku, nechce se mi právě volat na ten 3D protože jednou jsem se tam už objednávala na NT a pak mi ho překvapivě udělal gynekolog v ordinaci. A jak se znám, tak tam zavolám a objednám se a pak mi gynekolog řekne, že ve stejném týdnu mám jít na velký ultrazvuk a já to budu zase rušit.

    Rybízku, já miluju tvoje dlouhý příspěvky….žádný zkracování nebude:-) Jinak na cvičení kam chodím se už nacvičuje dýchání, což mě moc nebaví, jelikož o to víc se bojím porodu:-) Ale prý je dobrý to natrénovat.

    #858996
    Anonym
    Host

    Barus, tak ta hodnota je PAPP-A 4,200 IU/l a 1,514 MoM. Na plodovce jsem byla pri druhym tehu a uprimne rikam, ze vic nez nasledku jsem se bala toho, ze vysledek bude pozitivni – potvrdi se pozdezreni na down. Porad jsem o tom premyslala ackoliv jsem si jiny nez dobry vysledek nechtela pripoustet. Ale na druhou stranu, musela jsem myslet i na to co jim reknu, jake rozhodnuti, kdyz by to bylo spatny.

    Jak pisete o tech tehu obleckach. Z vlastni zkusenosti moc moc moc doporucuju nakupovat z UK pres Ebay. Kupuju tam i obleceni pro holky a hlavne Next tam vyjde na par korun. I MMB je drahej Proti Ebay, no fakt :-). Zkuste se mrknout na http://www.ebay.co.uk

    #858997
    Anonym
    Host

    Zapomněla jsem napsat, že mi obvodní lékař dělal EKG, když jsem tam byla na té prohlídce.

    Rybízku:
    Přidávám se k Maje, žádný zkracování, já taky ráda čtu Tvoje příspěvky, já taky nevím kdy přestat s datlováním, tak by mě mrzelo, že tu není nikdo další, kdo taky rád napíše delší příspěvek:) !Jen se hezky rozepisuj.

    Ladule:
    Díky za tip s Ebay, já jsem maniak v nakupování přes internet.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 721. až 735. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist