Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 766. až 780. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859028
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Cucaracho díky moc, dneska tam zavolám a doufám,že ta zpráva bude dobrá.
    Já jsem při prvním přibrala taky 16 kg a byla to hrůza, přesně jak píšeš – moje kyčle to také nezvládaly:S
    Občas jsem se nemohla postavit ani na nohy.Takže bych teď chtěla přibrat 12 kg maximum!…to abych si ale zalepila pusu 😛
    Přeji dobré nákupy 🙂

    #859029
    Anonym
    Host

    Ahoj holky:-)

    Tak v tom přibírání mám prvenství:-) Nahoře je 5 kilo a už mi sestřička u doktora vyhrožovala cukrovkou. Úplně jsem jí zapomněla uklidnit, že je to tím, že jsem přestala kouřit a že teď mám i méně pohybu:-)
    Jinak u mě kontrola nic moc. Mimčo je naštěstí v pořádku, ale mě pan doktor vyděsil zkracujícím se čípkem. Takže musím minimálně na měsíc omezit cvičení a trochu se šetřit. Náhodou nemáte s tím některá zkušenost z předchozího těhotenství?

    Přeju krásný den.

    #859030
    Anonym
    Host

    Majo, já jsem si právě myslela, že budu přibírat, protože jsem přestala kouřit, ale nefunguje to. Což je dobře. 🙂 U prvního mimča jsem přibrala 9 kg, to bylo dole po porodu. S čípkem zkušenost nemám, vše bylo v pohodě, ale buď na sebe opatrná. Opravdu necvič a žádný velký namáhání.
    Ta cena za AMC se platí, jen když chcete vědět výsledky ten den. To se dělá speciální metodou AMC – PCR, že to ví hned a zřejmě je to metoda nákladná. 🙂 Jinak za těch 14 dnů ještě dostanete výsledky klasickým způsobem.

    #859031
    Anonym
    Host

    Baruško, díky….Já jak se znám jak jsem netrpělivá, tak bych asi zaplatila, abych měla výsledek co nejdříve a nemusela se stresovat:-(

    #859032
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, moc vás všechny pozdravuju! Chci se zeptat, myslíte si, že má smysl chodit ještě na ty tripple testy, když mi vyšel screening negativní, kombinovaný riziko T21 1:1300, riziko vzhledem k věku 1:98 (je mi 36)..NT mám 0,7 mm, kůstka je.. akorát u té krve mám tu hodnotu free beta Hcg 2,45 MoM.. Nebo že je velkej předpoklad, že tripply vyjdou špatně a stejně na amnio budu muset jít? Furt nad tím přemýšlím, když vycházejí údajně ještě hůř, že to bude ještě horší? Děkuju moc za radu!
    Ladulko, já bych asi těch 1.950,- za amnio zaplatila a měla výsledek hned, než čekat 14 dní, to by už byl 20.týden a to si nedokážu představit, jak bych to zvládla., když třeba budu cítit pohyby jako druhorodička už v 18.týdnu :-((

    #859033
    Anonym
    Host

    Holky, já jsem 3 kg navrh , takže nezoufejte :-). a jsem 12+3.

    #859034
    Anonym
    Host

    Ahojda těhulky 🙂

    všechny Vás moc zdravím! Konečně jsem si našla trochu času, aby jsem se k Vám připojila. Do teď jsem jen ležela zmožená únavou a zároveň klidnila rozbouřený žaludek…..ani ne dvouletá dcerka to nechápe a tak to bylo občas dost náročný, ale teď už mi je o dost líp, tak můžu přispět do diskuze.
    Ty obavy, zda bude s mimčem všechno v poho, jsou šílený. Já jdu na testy až koncem října, ale už teď se mi to všechno honí hlavou. Všem nám držím palce, určitě to dobře dopadne.
    Taky Vás chci uklidnit, že já v prvním těhu přibrala 25kg a do půl roku to bylo skoro všechno dole, tak nemějte obav a zakousněte se třeba do dortíku, hlůavní je, že chutná, opak by byl mnohem horší…
    Tak hezký a klidný víkend 🙂

    #859035
    Anonym
    Host

    Andy, přemýšlím přesně nad tím samým pořád dokola. Objednej se na tu gen. konzultaci. Chci se tam na všechno zeptat. Jdu 20. Moje doktorka říkala, že je varianta, že bych šla na TT. Když by byly blbý, tak bych teda na tu AMC šla, no. 🙁 Když by byly dobrý a dobrý i UTZ ve 20. týdnu, tak bych se na to asi vykašlala. A nebo jít rovnou na AMC a bude klid (relativně). Na té gen. konzultaci se chci právě na všechno zeptat, jak se to dá nakombinovat, jestli kvůli jedné hodnotě není ta AMC zbytečná. Jenže když půjdu na TT, tak zase týden čekání na výsledky, potom případně odběr a zase 2 týdny čekání a to už je právě potom strašně pozdě. 🙁 Tak taky nevím. Jo a tím že zaplatíš ty 2 litry nemáš vyhráno, protože ti řeknou jen downa a za ty 2 týdny potvrdí výsledek na downa (ten je stejný) a ještě další vrozené vady, které jdou zjistit až po několika dnech toho odběru.

    #859036
    Anonym
    Host

    holky u prvniho jsem pribrala 16, u druhyho 12kg. Ted uz mam nahore 5kg, takze to asi bude nejvic :-(. Ale radikalne jsem zmenila jidelnicek. Snidala jsem vlocky s ovocem, ted vlocky nemuzu ani videt. A tekovych veci je vic. „miluju“ ted Mcdonalda a jine „prasarnicky“. Chjo… 🙂 Ale hlavne, ze je mimi zdtrave, no ne? 🙂

    #859037
    Anonym
    Host

    Ladule, koukám, že máme stejné stravovací návyky:-) Buď v klidu, já dnes volala své oblíbené paní doktorce, že jsem přibrala 5 kilo a že mi vyhrožují cukrovkou a paní doktorka mě uklidnila, že každej jsme jinej a taky každej jinak tloustneme. A že jsem byla štíhlá než jsem otěhotněla, tak že je vše ok a at se nestresuju a baštím víc zeleniny:-) A preci i v tom Big Macu je kus zelí:-)

    #859038
    Anonym
    Host

    Ahojda, teda holky, vy mi děláte takový chutě.:) Na štěstí už tady kde prodávaj hambáče maj zavříno a MC Donald a KFC máme 40 km daleko.:) Jinak bych tam asi už seděla.:D Taky se občas přistihnu, hlavně když jdu na nákup, že se po cestě dom stavím sem tam na ten burger.Jinak já mám od 5 týdne nahoře necelý 2kg, a to jsem netrpěla ani nevolnostma, nebo tak takže si myslím že to je docela ok.Ale stejně až budu rodit tak počítám těch 80kg.:| Teď mám 70 takže taky žádnej drobeček. Nejvíce mi vadí že až ještě přiberu, tak už budu funět opravdu na každým kousku.:D 😀 Jinak 25 jdu na tripply, takže mám strach, protože jsem na NT nebyla, protože mě na gynekologii objednali a mysleli si že budu v 11.týdnu a já pak byla nakonec v 13.:( a řekli mi že už to nejde.. TAk uvidíme, jediný co vim, že na plodovku nechci, mám strach o mimi:$ Jinak samé dobré zprávy přeju všem:D

    #858260
    r Radka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky,
    tak jsem dneska byla na další kontrole – jsem 12+3týden, miminko je naprosto v pořádku – dostala jsem obrázeček – nádhernej, docela je to tam dost vidět – to jsem ani nečekala 😀 I tatínkovi se mooooc líbil!
    Ale do práce mě zpátky pan doktor pustit nechce, takže mi sdělil, že budu na neschopence až do konce – hrozně dlooooouhá doba – ještě půl roku 🙁 . Sice se cítím už lépe, ale nějaké problémy byly a že dojíždím, a v zimě už vůbec …- že by mě tam nerad měl za měsíc s dalšími problémy – že to riskovat nechce a já snad také ne – to samozřejmě ne, takže jsem na to musela přistoupit a budu doma. Teď bojuju za práci doma, snad to dopadne – zatím tomu jsou v práci nakloněni, ale hlavní slovo bude mít v pondělí pan ředitel – tak uvidíme! Každá korunka dobrá, nemocenská není nic moc a jiný přivýdělek z domu tady v okolí neznám.
    Tak to je asi tak vše z dnešní kontroly. 🙂 Další 1.11., s krevními testy na vrozené vady a infekční choroby či co.
    Mějte se fajne, pozdravujte mimisky!

    #859039
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    krásně přibíráme…jen tak dál.:) Včera jsem si volala pro výsledky do Gennetu -jak mi vyšly hodnoty podrobně, to nevím,ale celkový závěr je NEGATIVNÍ !Tak mám velkou radost. 3.11 tam ještě jedu na TT ,tak snad bude dobře.
    Mějte se krásně

    #859040
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Lůcco blahopřeji k výsledkům, to je fajn že je znáš už před víkendem viď. Já jedu na TT v pondělí, tak do pátku doufám taky budu vědět výsledky.
    Ladule: tak já to měla se stravováním asi jako Ty, též jsem hodně snídala cereálie, no teď občas sním i sušenku jako je Fidorka, hrůza. Začala jsem si sladit i těhotenský čaj, přitom jsem dříve vůbec čaj nesladila, chutnaly mi i bylinkové jen tak hořké…no jo no, asi si mimčo říká o to co potřebuje.
    Ale rozhodně tedy nejím žádný párky, buřty salámy. To i kdybych na to měla nějakou hodně velkou chuť, tak to prostě nemůžu.
    Přeji všem krásný víkend, bude nádherně, tak si sluníčka užijte jak to jen jde. A opatrujte se, pohlaďte svá bříška:) .

    #859041
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    tak se zase po prád dnech hlásím … vše jsem si dočetla.
    Byla jsem na brigádě, tak bylo času poskormnu :S Takže jsem proběhla jen FB a Hafíky 🙂
    Veveriku, no to musí být hrůza s těma nevolnostma! Doufám, že už se to lepší. Mě se furt navaluje, taky děs, ale zvracela jsem jen jednou.
    Baru, já jsem též přibrala zatím 0,5 kg, ale i u prvního těhu jsem přibrala do sestého měsíce jen 5 kg a pak to bylo dohromady 16 kg 🙁 .
    Cucaracho, na rodinu.cz bych se mrkla, ale to už bych asi nestíhala. Denně si udělám na PC kolečko.. hafíci, FB, mail a MMB (koupě a prodej), seriál a mám toho dost!
    Taky zvažuju DVD ve 20tt. Nevíte někdo, kolik stojí v Brně na Veveří?? Jinak ještě k té váze.. mám obavy, že to právě letí nahoru až ke konci a nejen tuk, ale i voda. Poznala jsem to i podle kalhoty, který jsem si kupovala v minulým těhu tak v sedmém měsíci a teď mi padají jako hrom, i ve stehnech jsou dost volný!
    Májo, s čípekm zkušenosti nemám, ten se mi snad nezkracoval ani před porodem, ani na začáátku porodu, myslela jsem, že snad ani neporodím, že se neotevřu! Dej si radši pohov, aby jsi nemusela pak zbytek těhu ležet s nohama nahoře!!
    Andy, no to máš pravdu s těma pohybyma.. To by bylo hrozný rozloučit se s miminkem, který už cítíš!!! Já jsem teď na brigádě už tak trošku něco cítila. Nevím, jestli je to možný, když jsem 15+2 ?? (druhý těhu).
    Radush, zdravím tě. No s tím přibíráním to tak u mne zrovna nebylo. Já jsem přibrala do sedmýho měsíce 5 kg a ak ještě 11 kg! A po porodu jsem zhubla snad jen pět hned a 8 kg do půl roku. Tři mi zůstaly na dost dlouho! Tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat teď. Zatím mám toho 0,5 kg nahoře. 🙂
    Tak se všichni mějte a já jdu pečovat o svoji dcerku, asi má nějakou virózu či co… od včerejšího večera, i v noci se budil a teď furt poplakává :S . Odopoledne spinkala s tatínkem, takjsem aspoň vyprala a pověsila prádlo a počasí zatím přeje, tak snad nezačne pršet nebo venku někdo nezapálí trávu! 🙁
    Tak ahojte … a dobré vysledky testů všem … a nezapomínejte na naši skupinu na FB 🙂 Na triple jdu 13. 10., bojím, bojím!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 766. až 780. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist