Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 826. až 840. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859086
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, nestíhám dočítat, ale snažím se… Můžete mi říct co je ta zkratka NT? Nemůžu se k tomu nějak dopídit:) Já jsem ve 13tt a včera jsem byla na ultrazvuku, v pondělí jdu na vypsání těhu průkazky a doufám, že mi řeknou, kdy se máme na co nějak objednat… No jsem z toho trochu nervózní, protože jsem změnila doktora a chodím teď normálně do nemocnice, ale teda nevím, jestli se tam starají jako někde jinde, doufám, že jo.

    #859087
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Dočetla jsem něco o marodění – přeju brzké uzdravení!!! Tohle počasí je na to jak dělané.

    Majo, tak to jsme fakt skoro sousedky:) A s Andy mám skoro stejně dlouhé těhotenství, je nse nám to liší o den 😀

    Zítra bysme si měli jít s manželem pro naše první autíčko a hned bych s ním chtěla vyjet, tak na mě myslete. Měl by se mnou jet kamarád, tak to by bylo super, ale uvidíme. Třeba si do toho sednu a na delší trasu si netroufnu… Manžel se mnou bohužel nemůže jet, protože je u voleb:(

    Jinak přeju odpočinkový víkend!

    #859088
    Anonym
    Host

    Rybízku, ten článek je moc hezkej….Já radši nic nekupuju. Dnes jsem byla na odběrech a nějak jsme se bavili o tom mém problému a dostala jsem doporučení k tomu se flákat, žádný cvičení, žádný dlouhý procházky, žádný sex a vypadá to, že tu neschopenku nakonec dostanu. Tak jsem z toho vyplašená a jestli budu něco kupovat, tak až po velkém ultrazvuku. Na ten jsem už objednaná a těším se. Jo a jinak k té těhotenské demenci se veřejně hlásím….:-) Skoč si k zubaři, kdyby něco, ať to podchytí……

    Hruštičko, na ten NT máš nejvyšší čas. Mě ho dělal gynekolog, ale pokud ti ho v nemocnici neudělají tak jako většina gynekologů, tak ho dělají v GENETICE ve Varech, je to Bělěhradská ul. 14, kdybys chtěla číslo, písni a pošlu. Stojí 1000,- Jinak je to kombinovaný vyšetření – ultrazvuk na měření šíjového projasnění, nosní kůstku atd.- rozbor krve a pak to všechno nějak propočítávají a zohledňují věk atp. Údajně jsou tyhle testy daleko spolehlivější než triply v 16.týdnu. Myslím, že jsme tady před pár týdny s holkama na tohle téma hodně psaly. Jinak si užij výlet:-)

    #859089
    Anonym
    Host

    Hruštičko:
    Na ten NT screening máš opravdu nejvyšší čas – je to vyšetření mezi 10-13.týdnem (já měla odběr krve a UTZ najednou, někde dělají nejdříve odběr krve a po asi 2 týdnech UTZ, kde se zjišťuje přítomnost a délka nosní kůstky, taky se měří plod od hlavičky k zadečku, měří se šíjové projasnění). Má to takto časně odhalit znaky, které by vypovídaly o např. Downově syndromu a ještě pár dalších vroz. vývoj. vad. Možná to Tvůj doktor nedělá (dělají to spíše specializovaná pracoviště s certifikátem) tak se na to optej až si půjdeš nechat vystavit průkazku, kam by ses měla směrovat, aby jsi náhodou neprošvihla termíny. Tripel testy se nabírají v 16.týdnu – nebo taky biochemický screening někdo to tak nazývá. Nejsou tak spolehlivé jako ten NT screening v 1.trimestru.
    Právě, že někdy lékaři ani neříkají co je dostupné (i když by měli informovat). Tak držím palečky, ať to ještě stihneš.
    Pěknou sobotu přeji, já jdu hledat inspiraci jak upést kuře nějak jinak a asi upeču bábovku:) .
    Opatrujte se děvčátka a pohlaďte bříška ať miminka krásně rostou!

    #859090
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Pěkný den …
    Hruštičko, tak jak dopadla první jízda novým autíčkem? Čímpak jste si udělali radost? Taky jsme přemýšleli s manželem o výměně auta, ale přišli jsme na to, že to asi nemá moc cenu, že už bychom za to žádnou slušnou částku nedostali, abychom pak paořídili něco kloudnýho jinýho.. Jinak s tím počasím a maorděním s tebou souhlasím a myslím, že lepší to nebude! Bohužel.. mám na mysli to počasí, nemoc trošku ustupuje. Překonala jsem sama sebe a vykloktala si Vincentkou, asi je dobrá, bylo to tak do dvanácti hodin lešpí.
    Májo, díky, jsem ráda, pohlídám čas a brzy přidám další článeček, pátý měsíc 🙂 to tak letí.. K zubařce se po neděli objednám. Chci vzít i malou, tak už ji na to připravuju, aby se nestalo, že pak v ordinaci neotevře pusu!
    Dlouho se neozvala Bellsima že? Snad je vše o.k.! Od té doby co odjela do ČR.. Sand jí neřekli nějaké špatné zprávy u dr..
    Holky, já vím, že bych se na to neměla dívat, ale přostě jsem dopoledne přepínala TV a bylo tam o roštěpech páteře, rtu a patra a pak taky jak nezaránili předčasně narozenou holčičku :'( … bylo to hrozný!!!
    Je to někdy krutý osud a proto si říkám, kdybychom nic neměli, myslím materiálně, tak to neva, vždycky se to nějak udělalo, ale hlavně to zdravíčko nám a vám všem!!!!
    Pěkné sobotní odpoledne. Jdu mýt nádobí a asi něco vyprat, ikdyž venku počasí nic moc! :S

    #859091
    Anonym
    Host

    Ahoj Rybízku,

    kamarádka zubařka říkala,že nejlepší je napoprvé vzít dítko k zubaři když jde rodič, aby se seznámilo s prostředím a s prohlídkou prcka počkat na příště.

    Pro mě bys tam ten pátý měsíc klidně hodit mohla:-) Dnes jsem byla u lékaře a spočítal mi to pro změnu na 18+……Od včerejška mě pobolívalo bříško, tak jsem si říkala, že pro jistotu si skočím na pohotovost, vše je ok, tak jsem ráda. Pan doktor byl úžasný a kromě důkladného vysvětlení každého detailu mi i řekl co to bude. Takže se raduju a slavím to doma žehlením:-) Ale hlavně jsem ráda, že je vše ok.

    #859092
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Májo, moc moc gratuluji!! 🙂
    No vlastně jednou už se mnou Karolínka právě byla a to bylo to poprvé..(myslím, že najaře, to jí ještě nebyly dva roky). To se jen mrkla na paní dr. a dr. na ni a teď už si myslím, že po druhém roce je nejvyšší čas jít „naostro“ 🙂 . Takže já si půjdu nechat dat to razítko a Karolínka se pěkně naučila otevírat pusinku a taky to, že musí poděkovat za obrázek 🙂
    Jinak už mě z toho „doma“ pěkně haraší! Mně už je líp a Karolínka je asi od čt bez teplot, takže zítra to prubnem malým výletem k babičce a v pondělí snad už půjdem i na krátkou vycházku 🙂 Já už prostě cejtím to napětí, jakoby taková ponorka, jak jsme nevystrčily nos z domu!
    Tak snad tím něco nepokazím a nevrátí se jí to. Navíc mě začal bolet žlučník, takže fakt paráda 🙁 Vůbec nevím, jak by se to řešilo, kdybych musela jít teď pod kudlu!?
    Tak pěkný večer a pak mě musíš napsat, jak to manžela rozsekalo u večeře 🙂

    #859093
    Anonym
    Host

    Ahoj Rybízku,

    závidím Karolínce, že ještě dostává u zubaře obrázky. Já to minule zkoušela taky a řekl mi, že už jsem velká:-( Zubař dopadne dobře, podle toho co o Karolínce píšeš je to vzoreček na nejhodnější dítě, takže bych se toho nebála.

    Je dobře, že už jste vykurýrované, tak budu držet pěsti, aby se to nevrátilo.

    S tím žlučníkem vůbec netuším, ale nespravila by to prozatím nějaká dieta?

    Manžel měl moc velkou radost.

    Tak přeju krásnou neděli všem.

    #859094
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    nějak nestíhám číst 🙂 Poslední dobou nevím kam dřív skočit, přípravy vrcholí a já začínám konečně být nervozní:D
    Zítra se jdu zaregistrovat do porodnice, ještě na mě pořádně nejde vidět, že jsem těhotná hlavně, že už budu registrovaná k porodu:P Tohle nějak nechápu….
    Doufám, že tam ještě budou mít volno, abych nakonec nerodila doma:O

    #859095
    Anonym
    Host

    Veveriku a kde se budeš registrovat? Užívej si, že ještě nejde nic pořádně vidět, u mě jo a už to není nejpohodlnější:-)

    #859096
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    no Májo, to bych řekla! 🙂 Musel to být super večer! 🙂
    Karolínka není úplně ideál, ale musím říct, že na všem jsme se zatím domluvily a to bez řvaní na veřejnosti, modrání a podobně! Snad zvládne i toho zubaře. Švica tvrdí, že ju mám vycepovanou, ale neřekla bych to tak doslova! Nejsem pes, ale mám ráda hranice, přes který to už nejde.. A tak si myslím, že by to mělo být. Snad to takhle bude fungovat i dále, když už nám to 2,5 roku funguje 🙂
    Tak já ti nějaký obrázek pošlu mailem, místo zubaře, aby ti nebylo smutno jo? 😀

    Veveriku, den D už je ve středu viď? Držím pěsti! I já už jsem celkem do prostoru, ikdyž šla váha nahoru jen minimálně (už bouchám břichem do dveří od lednice nebo do židle 😀 ).. Užívej si toho ještě, až se ti nebude chít ohýbat pro spadené věci a budeš je nechávat ležet, až jich tam bude víc, jako já s malou v devátém měsíci, bude toho až až .. 🙂 Pak písni, jak dopadla registrace.
    Dobrou a snad s novým týdnem přibude i víc příspěvků, nemám co číst 🙂
    papa..

    #859097
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Majo jdu se registrovat do Motola. Ještě jsem zvažovala Podolí, ale jelikož tam registrujou pouze v den 14+0, což jsem o dva dny prošvihla, mají už plno 🙂
    No už se to blíží. Zítra už nejdu do práce a budu se připravovat:) Jsem zvědavá jak to zvládnu, předchvilkou mě rozplakal článek tady na BW, kdy maminka otevřela šuplík a v něm byl plyšák od tatínka. Co pak budu dělat ve středu. Přemýšlím jestli se vůbec malovat:D
    Mě jde břicho trochu vidět je když se opravdu dobře najím:|

    #859098
    Anonym
    Host

    Ahoj všechny!

    Já včera nestíhala číst příspěvky ani psát, protože jsme se pustili do úprav – nejdříve v kuchyni, tak to máme v obytné místnosti jako po výbuchu. Navíc před polednem včera volala tchyně, že klapne výlet balonem – dostali tchánovci od nás k 50.narozeninám na jaře a tak to konečně díky počasí vyšlo včera navečer. Tak jsme se jeli podívat, fotit a byl to krásný zážitek (jako před 3 lety). Protože minule dostal letenku na let balonem tchán, letos v únoru tchyně. Složili jsme se jako rodina na 2 letenky, aby mohli sdílet ten zážitek spolu:D . Vzlétli na Malé Skále z kempu u Jizery a dolétli někam kousek od Mnichova Hradiště v malé vísce.
    Jinak začínám mít potíže s ohýbáním jak tu zmiňovala Ivetka-Rybízek. Šněrování bot už taky začíná být obtížné, takže na mně už to poznají úplně všichni.
    Veveriku, tak to nebudeš mít vidět ani na fotečkách ze svatby, že čekáte mimi, na mně to už tenkrát při mé svatbě bylo dost vidět (brali jsme se s manželem 3 měsíce před narozením Danulky). Ale skrývat jsem ani tenkrát nic nechtěla, Danulka když prohlíží fotky, nebo se dívá na DVD ze svatby, tak říká že byla v tu dobu schovaná v bříšku:) .
    Zkusím zavolat do Gennetu jak to vypadá s tím výsledkem, jestli už ho náhodou nemají… a pak písnu.
    Zítra mám prevenci u zubařky.
    Tak přeji krásný týden, Veverik má životní událost tak ať se vše povede na 1 s *! Jak svatba, tak registrace v porodnici.

    #859099
    Anonym
    Host

    Dobré ráno:-)

    Veveriku, Motol je taky moc fajn a hlavně se umějí postarat i o předčasně narozené děti. Ve středu budu držet pěsti.

    Rybízku, obrázek samozřejmě chci, ale až příští středu, to jdu znovu k zubaři. Děti musí mít nějaké hranice a jsi dobrá, že je zvládáš dodržovat. Věřím ségře, že más malou vycepovanou:-) A už jste obě úplně vyléčené?

    #859100
    Anonym
    Host

    Tak jsem tu zpět, triple testy NEGATIVNÍ<:o) <:o) <:o) , takže už mě čeká jen ten velký UTZ 11.listopadu s gen.konzultací a mám to testování snad za sebou!

    Rybízku, též zastávám názor, že je třeba dětem nastavit hranice, já to s malou také tak praktikuji, protože jsem zjistila, že je jistější když ví co si může dovolit, já nemám ráda rozmazlené děti. Moje ségra taky kluky docela cepovala – jsou to už dospěláci oba a nějak negativně se to na nich nepodepsalo, jsou oba fajn. Někdy mi je až tedy líto, že jsem taková ta přísná máma, jenže si říkám, že je to pro Dančino dobro. Zase ne že bych byla pro nějaké fyzické trestání – to snad ani u nás nějak nedošlo nikdy na to, domlouvání a vysvětlování stačí. Taky se mi nikdy nestalo, že by Danča dělala scény třeba v obchodě, nebo na ulici, takže když vidím nějaké takové akce cizích dětí v obchodě, tak si říkám, že si tomohli způsobit rodiče svojí nedůsledností. Kolikrát je mi těch dětí pak líto, protože oni ještě nemůžou ovládat emoce ale některým rodičům je to asi šuma fuk.
    Tak jsem se zase rozepsala. Těším se na další příspěvky od vás, abych si taky početla.
    PS-včera mě večer strašně začala pálit žáha, v minulém těhu jsem na to dost trpěla. Asi si musím zakoupit Rennie. Nebo přetrpět vypití 1/2hrnku mléka – to taky zabírá, akorát ho moc nemusím:S .

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 826. až 840. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist