Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 841. až 855. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859101
    Anonym
    Host

    Cuco, moc gratuluju k negativním triplům. Já se budu radovat nejdříve ve čtvrtek, pokud mi nebudou volat výsledky. Na velký ultrazvuk jsem objednaná za tři týdny, tak doufám, že bude vše ok. Po velkém ultrazvuku se pustím do nákupů a docela se toho bojím:-)

    #859102
    Anonym
    Host

    Majo díky! Určitě to dopadne taky dobře!
    S tím nakupováním, já už objednala kombinézku, tak čekám až přijde. To bude první obleček. Ale velký nakupování nechám asi až po novém roce, teď nás čeká dost vydání takže ani nebude za co utrácet:( . Já myslím, že to do konce března pak doženu:D .

    #859103
    Anonym
    Host

    Já myslím, že to dopadne dobře, když dopadl dobře ten NT screening. Já chci právě nakupovat než naroste břicho:-) Dala jsem dohromady seznam výbavy a docela se děsím toho celkového součtu:-) Tak chci začít, dokud mi ještě chodí výplata:-) Ale ne dříve než po tom velkém ultrazvuku. Docela vám závidím, že hodně věcí už máte po prvních slečnách.

    #859104
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem úspěšně registrovaná, klidně můžu jít rodit:)
    V Motole asi naštěstí není takový nával, takže to bylo bez problémů

    #859105
    Anonym
    Host

    Veveriku gratuluju k úspěšné registraci:-)

    #859106
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte..
    Májo, ani nemluv. Dneska jsem vstala a krku ještě horší „struhadlo“ než dny předtím. Už jsem z toho úplně vzteklá! Tak dlouho jsme doma a furt to neodchází! A malá vstávala s brekem a ručičkou v puse, tak jsem neváhala, nasnídaly jsme se a odfrčely k našim doktorům! Karolínka má průdušky čisté, takže jen nosohltan, ale dost, dostala Pamycon (ATB. kapky), jinak to co jsem jí dávala.. A já to samé, nosohlatan, ale brutálně prý! Byl tam teda zástup, ale uvědomělý, takže když malá podávala panu doktorovi těhotenskou průkazku, zbystřil a dal mi jen lokálně Biparox a inhalovat šalvěj se solí. Můžu i Vincentku. Při pokusu podívat se mi do krku si poslechl řádné navalení +o( :$ no co, nemmůžu za to:S . Prostě mi to nedělá dobře, zvášť teď ne!! Vadí mi i si čistit zuby vzadu. :S Když jsem po něm chtěla razítko do průkazky, tak ani pořádně nevěděl, co tam má vlastně napsat a hlavně kam. Chtěl to psát do řádků gynekoložky, tak jsem ho zarazila. Zapátrala jsem narychlo v paměti ještě z minulé průkazky, že se to dávalo na druhou stranu.. Tak mi tam dopsal dnešní kontrolu, co mi je a co mi dal, toť vše, takže nevím, jestli mělo cenu ji vytahovat 🙁 Jinak do pátku nám zbývají „pouhé“ 4 dny! 🙂 Hele, kolegyňka byla na NT a vyšel jí dobře a na TT vůbec nejde a nešla ani u první dcerky, tak to nechápu!?
    Cucaracho, především ještě jednou moc gratuluji k dobrým TT Paráda!!! Jinak co se týká výchovy, tak holky, moc děkuji, že sdílíte stejný názor. Taky Karolínku nějak fyzicky netrestám, jen když se jí zatmí, tak na „rozsvícení“, tedy na probrání (a to je hodně ojediněle). Jinak se žáhou tě lituju, dobře vím, co to je a děsím se dne, kdy to přijde!? Už si to u Karolínky nepamatuju, ale trvalo to do konce těhu a chodila jsem v noci zvracet! :S Taky jsem používala Rennie. Mlíko taky moc nemusím, za to manžel je mlíčňák 😀 Taky tak ráda očekáváš balíčky? Já taky 🙂 Teď jsem něco prodala a malé zase nakoupila pyžamko a tři trčka s dl. rukávem, co jsem vyhárala v aukci, ale moc pěkný a jedno vyšlo na 45,- Jinak mám hodně po malé, takže na druhou princeznu budu nakupovat opravdu spoře! To se mi bude muset hodně líbit 🙂 A základ výbavičky, jako je oblečení, vanička, podložka, přebalovák, postýlka s peřinkama atd. to všechno mám, takže jen kočárek se sedačkou a pytlem. Jinak nic 🙂 . A ty už po malé asi nich schovaného nemáš že? Teď mi slíbila babička pro Karolínku kombinézku na zimu, po její neteři, tak třeba se nějká tak kačka ušetří 🙂 Papučky dostala taky od babičky, tak už snad zbývají jen zimní boty, to bude ovšem ranec!
    Tak se všichni mějte pa pa.. a díky za příspěvky ,pěkně jsem si početla 🙂

    #859107
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj tehulky, po delsi dobe se hlasim. Vcera jsem delala zkousku, tak jsem predtim lezela v knizkach. Obcas jsem si tady pocetla, ale nejak jsem nemela silu psat. Tak ted jen aby dopadl dobre stredecni UZ a uz to vsem reknem a zacnu si to tehu nalezite uzivat. Uz si taky budu muset koupit nejaky tehotensky gate, vsechno me tlaci na brise. Tak snad uz je definitivne i po velkych nevolnostech, takze se dneska chystam na vyvarovani a pujdu malovat do naseho novyho bytecku. Rybizku, brzy se uzdravte a ostatnim same dobre zpravy z vysetreni.

    #859108
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Holky, jeste mi prosim poradte. Ve stredu budem 12+3. Bude mi uz doktor delat UZ pres bricho? Nevim, jestli muzu vzit manzela do ordinace, aby mel taky zazitek. Taky me ted vsechno rozbreci, takze se urcite nesmim moc malovat:)

    #859109
    Anonym
    Host

    Jancas, já když byla ve třináctém týdnu, tak mi lékař dělal ultrazvuk vnitřní. Od další kontroly mi dělá oba dva. Jeden kvůli tomu, že se mu nezdá ten čípek a druhý na mimčo. Taky se těším, až vezmu manžela poprvé na ultrazvuk. Budu ho brát až na ten velký, který je za necelé tři týdny. Předpokládám,že zkoušku jsi udělala….gratuluju.

    #859110
    s sarkaemail
    Registrovaný uživatel

    Ahojky všici … jsmenuji se Šárka a teď jsem se registrovala, jsem v 15 tt a je mi 28 let, toto mimí je moje první. Pro seznámení jsem měla dosti těžké začátky … 8 let jsem nemohla otěhotnět, příčinu nezjistil nikdo, mám dokonce za sebou jeden neúspěšný pokus o umělé oplodnění … a když jsem měla jít na druhý pokus, zjistila jsem, že jsem těhotná :o)))) nejen z tohoto důvodu jsem na rizikovém těhotenství, mám toho hodně: endometriózu, hyperstimulační syndrom a nyní mi zjistili nízko položenou placentu … a aby toho nebylo málo, tak i z genetického hlediska jsem riziková, jelikož u nás v rodině bylo úmrtí na cystickou fibrozu, takže mě hlídají snad všichni doktoři v sev. čechách :o))) nic si nepřipouštím a hlavu si nedělám, prostě si toto vše moc a moc užívám, na miminko jsem se celou dobu moc těšila a teď se mi splnil můj sen, tak si nechci dělat hlavu s možnými problémy 🙂 … před týdnem jsme byli na prvotrimstrálním screeningu a tam dopadlo vše v pořádku, bylo krásné vidět přítele u ultrazvuku, jak mu tekly slzy štěstí, když viděl toho drobečka ve mně :o))) a pak slyšet od dr.: čekáte krásné a zdravé miminko … 🙂 . Teď si ještě musím počkat na výsledky genetických testů z Ústí, kvůli té fibroze, tak doufám, že nám sdělí stejnou větu :o) Jinak jsem zapomněla napsat, že můj termín porodu je 13. 4. 2011 – zrovna nám to krásně vychází, protože můj přítel se jmenuje Aleš a zrovna v ten den slaví svátek, tak když budeme mít štěstí, dostane ten nejkrásnější dárek na světě :o)))
    Jména už máme, vybrané …. buď Natálka nebo Kubíček :o))) předcházelo dlouhé diskutování, ale nakonec jsme se shodli :)))
    Jinak všem přeji zdravíčko a pro prcky pohlazeníčko – užívejte si to :o)))
    Zatím papa Šárka

    #859111
    Anonym
    Host

    Ahoj Šárko, vítám tě mezi nás a gratuluju. Koukám, že to nemáš jednoduché, tak držím palce, aby bylo vše ok. Té nízko položené placenty bych se asi nebála. Taky jí mám a doktor mě ujišťoval, že se vytáhne. Jména máte vybraná moc krásná. Tak držím pěsti ať vše krásně zvládáš.

    #859112
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Šárko, máte vybraná moc krásná jména. My máte ty stejný 😀 , jen už víme, že to bude Kubula… A to Ti nedělali genetiku už před tím umělým? Nás hnali prvně na genetiku a až potom jsme začli se samotným IVF. Jinak nám to vyšlo až na pátý pokus, přirozeně mít mimčo nemůžeme. Jinak taky držím palce, aby bylo všechno v pořádku a vyšel i přesně ten termín.
    Jancas a to půjdeš na klasický ultrazvuk nebo na ten screening? Pokud bys šla na ten screening a bylo by to do nějakýho specializovanýho centra, tak by to mělo být na 100% přes bříško. Ale taky si myslím, že když bys šla ke svému doktorovi, tak by ses s ním domluvila, že jestli by neudělal pro tatínka ultrazvuk přes bříško a pak kdyžtak by šel tatínek do čekárny a udělal by Ti vnitřní.
    Rybízku, přeji brzké uzdravení!

    #859113
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Vítám Tě Šárko mezi náma, též se přidávám s přáním, aby vše dopadlo dobře! A jména se mi taky moc líbí. My máme zatím tipy pro holku Johanka, Klárka a pro kluka Šimon nebo Matouš (a v záloze ještě Jonáš).
    Holky mě zatím dělali jen UTZ přes bříško, i ten první – když mi potvrzoval gynekolog těhotenství. Tak nevím…
    A Šárko, já mám taky placentu praevia – tedy vcestnou, ale je ještě brzy na závěry – placenta se může vysunout jak poroste děloha, to se pozná až třeba kolem 30.týdne, jak se dělá UTZ.
    Asi budeš mít UTZ častější, já je tedy měla i u minulého těhotenství (též placenta dole, ale nakonec se posunula, takže porod byl přirozenou cestou). A je dobře, že si nepřipouštíš co by kdyby, to je nejlepší, užívat si to a myslet pozitivně!

    Rybízku, to počasí přeje právě takovým stavům, které popisuješ, tak přeji aby Ti Bioparox zabral a už jsi byla fit i s Karolínkou samozřejmě!
    Já měla včera večer taky mírně pocit, zda mě nezačíná škrábat v krku, ale nakonec ráno dobrý tak jsem mohla jet i na preventivní zubní prohlídku. V únoru bude druhá a to beru s sebou i Danču na její prevenci. Mám doporučenou ústní vodu Pareox – bez alkoholu, to že mám problém dočistit zadní zuby, jak se mi navaluje. Prý je to dost častý problém (ale pochválila mi jak mám vyčištěné zuby, tak snad se mi kazit nebudou). Ale začínají mi mírně krvácet dásně, no tak mám už koupený i měkký kartáček, oproti střední tvrdosti abych ty dásně tak moc nedráždila, když teď mají sklon víc krvácet díky těhotenství.

    Zítra jde na kontrolu kamarádka, co má ve čtvrtek termín SC s dvojčátky tak možná že to dopadne zítra po kontrole (prý jí gynekolog říkal, že to bude mít aspoň o den dřív za sebou). Tak musím držet palečky, aby to vše hladce proběhlo a příští týden se půjdeme s Dančou podívat na Julinku s Kubíčkem jak se mají.

    #859114
    Anonym
    Host

    Ahojky,

    Rybízku,já taky nejdu na tripple testy…doktro říkal,že když mi tak hezky vyšel ten NT screening,tak mě na ty tripply ani nepošle,že kdyby vyšly blbě,tak bych musela na plodovku a že by to možná bylo zbytečné riziko.Takže z toho důvodu,pokud vyjde dobře NT screening,tak už na tripple testy spousta doktorů pacošky neposílá.

    Jancas-NT by měl být přes bříško-to už je mimi dost velké na to,aby šlo vidět i takhle 🙂

    Jinak zítra mi snad dojdou ještě jedny teplý těhu kalhoty na zimu a tím asi s nákupy šetřím.Budu muset nějak vydržet 🙂 a raději začnu šetřit na fazola. Už ve čtvrtek jdu na kontrolu,konečně,tak už aby to bylo…už se mi poněm stýská 🙂

    Včera jsem si dala čočkovou polívku a musím konstatovat,že fazol se s čočkou nesnese…to byla noc…:D A já mám luštěniny taaaak ráda 🙁

    Všem gratulace k dobrý výsledkům,ostatním držím pěsti na vyšetřeních 🙂

    #859115
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte..
    Jancas, díky, snad už to půjde jen k lepšímu, malá kašle ze spaní jak tuberák, slyším ji až z podkroví :S Gratuluji ke zkoušce a ať jde malování od ruky. To je radost, když se člověk tvoří své hnízdečko lásky co? 🙂 Budu na tebe myslet, aby UTZ dopadl dobře! Já čekám ještě 3 dny na výsledky triple testů. Už to odpočítávám, jak se dá.. UTZ mi dr. dělala už přes břicho, ale kvli čípku pak mi dělala i ten „vnitřkem“. Takže podobně jako Máje 🙂 Ale na NT dělají přes břicho určo. Tam s tatínkem počítají 🙂
    Ahoj Šárko, moc moc gratuluji, to je úžasný!!! Po takové době! I mě tu slzička ukápla! 🙂 Můj manžel je taky Aleš. Sice termín máme 1.4, ale první dcerku jsem přenášela 9 dní a stejně jsem šla na vyvolání! Druhý termín podle UTZ mám 5.4.takže když si bude sestřička Karolínky dávat taky takhle na čas, tak to tak možná bude.. 🙂 Jméno je zatím Michaela, takže dneska budeme asi tak trošku slavit! 😀 Možná jí dnes pošlu malinko vínečka 🙂 Přeji ti, aby ti vše dopadlo dobře a miminko jsi bez problémů donosila! 🙂 A necháte si říct, co čekáte? Já mám zase zakloněnou dělohu, tak mám taky trošičku obavy, ale říkám si, že když bylo vše v poho u malé, tak snad bude i těď! Jen beru magnesium, kvůli křečím.
    Evi, díky moc, ale hlava bolí jako střep! Snad je to z nemoci, jinak mám nizký tlak, tak se snad ničeho bát nemusím!
    Cucaracho, je to naprd s nemocnema, tak se hlavně držte! Taky mám problém si vyčistit zuby vzadu :S A včera se mi navalilo i u dr., jak mě prohlížel krk, rychle mě pak nechal.. radši 😀 A ty dásně mě krvácely i Karolínky dost, teď zatím nic, tak snad už nebudou.. Taky jsem to tenkrát pořešila měkkým kartáčekm. 🙂 Přeji kamarádce, ať jí to s narozením miminkem všechno klapne! Pak dej fotečku na net, se pokochám 🙂
    Pěkný den všem, pohlaďte bříška 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 841. až 855. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist