Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858339
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte všichni! Zdravím novou těhulku ytty 🙂

    Bell, tovíš, že pokecámena FB. Snad se tam někdy sejdem, stav ti komentovat nemůžu, páč mu nerozumín 😀 Jinak beru a brala jsem, stejně jako Jája, vitamíny Calibrum a teď i samostatně kyselinu listovou, poradí ti v jakékoli lékárně.
    Jáji, no to je fatk, ani jsem si to neuvědomila, já kolila malou do 17ti měsíců … 😀 … pak se odstavila během týdne sama.
    Ytty, ať je vše v pořádku!
    Dneska mi bylo docela dost zle, nezvracela jsem, ale byla jsem ráda, že si malou vzali na hlídání! Prsa bolí dost, ale na to mi asi nikdo nic neporadí. Když jsem brala kdysi hormonální antikoncepci, tak mi doporučovala na bolest prsů MUDr. pupalku dvouletou, jenže nevím, jestli ji v tomto požehnaném stavu můžu?? Poradíte?
    Mějte se, ozvu se zase zítra, ale až večer, jedeme s malou ke kamošce … pa pa, pohlaďte bříška 🙂

    #858340
    Anonym
    Host

    Ahojky děvčata, dneska tu je nějak ticho…nikdo nepíše, kde jste?? Dneska mi je špatně, sice nevracím naštěstí, ale boli me žaludek a hlavu mám jak po víkendovém zátahu. 🙁 takže ležím na gauči a piju colu. Je mi trošku lépe po té cole. Tak snad je to jen jednodenní záležitost.
    Volantko já taky musím jíst pravidelně, musím jíst co 2 hoďky jinak mi je +o( . Ještě mě to těhotenství naučí jíst pravidelně 🙂
    Tak holčiny mějte se krásně a dávejte na sebe pozor. 🙂

    #858341
    Anonym
    Host

    Bibi: Kdyby nezabrala cola, zkus zázvorovou limonádu. Ta u mě docela funguje:-)

    Jinak já byla konečně na kontrole a vše se zdá být ok. Podle ultrazvuku jsme 7+6, což je o 3 dny více než bylo vypočítáno. Srdíčko bilo jako zvon a dostala jsem fotečku. Další kontrola s nějakou genetikou je za 4 týdny.

    Ohledně těch vitamínů co jste řešily, také baštím calibrum babyplan a k tomu ještě kyselinu listovou. Přeju krásný podvečer.

    #858342
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte těhule!
    Původně jsem byla unavená z výletu, ale „prokecaný“ čas na FB nelituju a děkuju za něj! Díky oběma!
    Bibi, i já to tak mám a jíst pravidelně není ke škodě, vidíš, co všechno tě těhu naučí 🙂 Díky za tip na colu, vyzkouším, taky nezvracím, ale je mi někdy dost šoufl a co je divné, tak večer víc než ráno.
    Májo, gratuluju, že je všechno o.k.! Už se taky tak těším … už jen pět dní …
    Ještě k těm vitamínům … já beru jeden den Babyplan a jeden den jen listovku, ale každé má jiné množství v miligramech, Babyplan má 400 a holá listovka 200. Tak jsem trochu zmatená, nevím, jaký přísun kdyseliny listové je vlastně v poho… Vítě to někdo?
    Jinak jsem se neozvlala, páč jsme byly s malou u kamarádky. Zítra pa pa. To už jdem jen k sestře na oběd a do bazénu a jinak budeme online 🙂 … pohlaďte bříška … pa pa.
    Jsem ráda, že se zde stále scházíme, těhule … 🙂

    #858343
    Anonym
    Host

    Ahoj těhulky, tak jak to jde?? Dnes mám volat na endokrynologii kvůli tý štítný žláze jak dopadli výsledky.Buď mi zvednou dávku tabletek nebo mi ji nechaj tak jak byla:S .Nemáte taky někdo s ní problémy? Já vitamínky zatím žádný nebaštím i když před tím než jsem otěhotněla jsem brala Calibrum Babyplan a hrozně jsem přibrala asi 5-7 kilo za 2 měsíce:( tak jsem s nima přestala a teď čekám co mi řekne dr. na endokr. jestli je můžu brát nebo ne:$ , aby se to nějak nehádalo s těma práškama co mi dr. dává, nebo abych neublížila mimískovi:^) Tak koukám, že s tím jídlem jsme na tom všichni stejně:) tak to asi tak má být:D Jdu si dát jogurtíka, a k obídku špagety.Jen mi chybí pálivé a hodně kořeněné*-) Pozdravujte a hlaďte bříška:)

    #858344
    Anonym
    Host

    Tak to tam dr. ještě nemá:( Mám volat v úterý. nevím proč u nás jsou Dr. tak pomalý:(

    #858345
    Anonym
    Host

    Zdravím všechny těhulky 🙂

    Volantko držím ti palečky, ať ti výsledky dopadnou dobře. Mám kamarádku, které se kvůli štítné žláze nedaří otěhotnět. Tak se opatruj a věřím, že ty i mimi budete v pořádku. Jen vás určitě budou doktoři více hlídat.

    Rybízku nevím kolik je doporučená denní dávka kyseliny listové, ale myslím, že nic nepokazíš, když si vezmeš množství ,které máš napsané na krabičce od listovky. Pokud nepřekročíš tuto dávku, tak si myslím, že je to v poho. Domnívám se, že tělo si vezme jen to co potřebuje a zbytek stejně odejde pryč 😛
    Májo gratuluji k fotečce miminka je krásné vidět ten rodící se život.. taky jsme při první návštěvě dostali fotečku, sice z ní ještě miminko není moc poznat:) , ale je to první fotka mimíska a to se cení
    Jdu taky něco zbaštit, takže přeji všem dobrou chuť a opatrujte bříška v tom horku.

    #858346
    Anonym
    Host

    Krasný den ženy 😀
    dneska mi je už hééj chytl mě uklizecí amok. Vydrhla jsem celou kuchyni :O ..Přítel se na mě díval jak na blázna 😀 … Volantko nemám s tím zkušenosti, já mám zas problém se srdíčkem 🙁 Taky dnes budu volat doktorce jestli můžu pokračovat v uživání nebo mi dá jiné prášky. 🙁
    Jak se dneska citíte? Jak zvladáte teplo? Prý bude v noci hodně pršet, tak jsem zvědavá jestli to sem dojde.
    Volatko doktoří mají vždycky hodně času….toť je naše zdravotnictví :S
    Jdu taky vařit špagetky a dám si hooodně moc sýra ptz mám velkou chuť. 😛
    Tak dávejte na sebe pozor a odpočívejte. 🙂

    #858347
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte ženy,
    Volantko, držím moc pěsti, aby bylo vše v pořádku … 🙂
    Jájo, chtěla bych se držet doporučení, ale na kyselině listové je DDD 200 miligramů a v Calibrum Babyplan je 400 miligramů, což je 200% doporučené denní dávky, tak to nechápu proč, jestli je to taková koňská dávka na začátku těhu dobrá … kdoví …
    Jinak je mi dost špatně, nezvracím, ale možná by to bylo lepší, věřím, že by se mi ulevilo!! Kafe piju jen ze zvyku a na všechno na co mám chuť a začnu si to připravovat, než to dkončím, chuť je pryč :S . A jsem šíleně unavená, někdy se po ránu i třesu :S A pak mě nesnesitelně bolí prsa! Je pravda, že jsou plnější, ale jinou podprsenku to zatím nevyžaduje. 😛 Mějte se a ať vám není tak špatně!!! :S

    #858348
    Anonym
    Host

    Jej rybízku a piješ tu colu? Je mi líto, že Ti je tak zle :S Dívala jsem se na internetu na tu doporučenou dávku kys. listové a má byt 400mg. Já jím čistě tu kys. listovou a tá má 200mg. Myslím, že pro mě to je dostačující, ptz já jím hodně zeleniny tak to mám v tom.:)
    Já od úterka nemůžu v noci spát. Včera jsem usla až ve 3 ráno a vzhůru jsem byla v 7. Myslíte, že by to mohlo být z té coly?? Taky mě bolí prsa, přítel má přísný zákaz na ně šahat 😀
    Tak ženy idu tlačit špagetki do bříška. 😀

    #858349
    Anonym
    Host

    Bibi ty se léčíš se srdíčkem? já taky. Mám srdeční arytmii. Já brala Concor 10mg a brala jsem ho celé předchozí těhotenství. Moje kardioložka mě ujišťovala, že je vše v pořádku a tyto léky můžu klidně brát. Ptala jsem se zda budu moci s nimi i kojit a řekla mi, že bez problémů…nezdálo se mi to, protože na nich bylo napsané, že kojení jen v mimořádných případech:( Ptala jsem se všech doktorů zda je můžu brát a oni pořád, že jo. Když se mi narodila malá, tak naštěstí v nemocnici byla osvícená doktorka, která zjistila, že tento lék přechází do mléka a tudíž mi nedoporučuje ho brát.. po domluvě s doktorkou jsem ho přestala brát… neb stále kojím. Nevím jak toto těhotenství, moje kardioložka bude mít z mého těhotenství radost 🙂
    Píšu to jen proto ať si pořádně zjistíš i u více doktorů co bereš za léky a nenech se odbýt.. je to tvé zdraví a miminka.

    Rybízku je mi líto, že je ti tak špatně, ale myslím, že ta kola by měla zabrat… na žaludek je dobrá..
    jo a prsa bez komentáře :S mám pocit, že mi upadnou navíc, když se do nich zakousne má osmi měsíční slečna – paráda. :'(

    Holky držte se 😀

    #858350
    Anonym
    Host

    Jajo mám zrychlenou srdeční činnost. Jím Lokren jen čtvrt tabletky, dr. řikala, že to je nízka dávka, že se to může jíst jen potom před porodem se to nemá jíst a pak během kojení. A na internetu jsem četla, že to ženy v těhu jedí normalně i větší dávky.
    Jej to musí být masakr kojit s bolavými prsy :S si to ani neumím představit.

    #858351
    Anonym
    Host

    Jájo, mě taky říkali, že se při štítné žláze dá špatně otěhotnět, ale dr. mi tenkrát dělal testy, vyšli dobře, tak jsem přestala brát prášky a do 3 měsíců jsme to zvládli:D Tak, že kamarádce přeji hóóóóóóóódně štěstíčka Bibi, ať ti to dobře dopane s těma práškama, koukám že máme stejný chutě- na špagety:) jinak tu listovku nevím kolik, ale myslím si že když papkáš zeleninku tak, že ji tolik nemusíš.Všeho moc taky škodí:) Jinak u nás sluníčko, teď jsem koupala tu naši retrívřici, jsou ji 3 roky.To bylo ji dostat do vany:D To že se budíš opravdu můžeš mít z koly, obsahuje hodně kofeinu, já se jí spíš snažím vyhýbat, bolí mě po ní bříško a v těhu by se neměla moc ve velkým:^) Mě třeba na nevolnost pomahá studené mléko z lednice:D tak můžeš zkusit i to:) Rybízku, na to že jsem tu nedávno psala že mě prsa nebolí, tak už to pomalu začíná:S taky asi manžílkovi zatrhnu přístup:D Jinak málo nevolností a hodně radostí:D

    #858352
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    jsem tady nováčkem…po nedostavení se měsíčků a třech pozitivních testů,jsem navštívila lékaře.Ultrazvuk ještě nic neukázel a tak musím jen čekat…. dlouhych 14 dní jak vše dopadne.Doktor říkal,že to vidí na 3-4 tydny a ultrazvuk ukazuje až od pátého.Tak si tady pročítám vaše zprávičky.Néé,že bych nevěděla o čem je řeč…,už mám dvě holky ,ale dlouhá doba uběhla od doby ,kdy jsem prožívala to co dnes.

    #858353
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Luci, i tebe zdravím! Jak dlouhou pauzu jsi měla?
    Volantko, ty prsa, to je co? :S No jo no, musíme to vydržet, měla jsem to tak i při prvním těhu … Já to mám místo těhotenskýho testu, jak začnou prsa, je to jasný … Takže mě to drží brutálně od začátku!! Manžel to radši ani nezkouší … 😀
    Bibi a Jájo, léky si opravdu zjistěte i na více místech, páč já mám takovou zkušenost, že mně obvodní dr. předepsala atb. na krk a to se nemělo v době kojení (stálo v letáčku) a přesto že jsem jí to říkala už mezi dveřmi, že kojím, dala mi je. Doma jsem si to přečetla a konzultovala jsem to se spolužačkou mgr. a ona říkala, ať to radši neberu, že to v poměrně velkém množství přechází do mlíka!! Tak jsem to nejedla a použila místo toho lokální atb. Bioparox, tak to jen pro ty, koho by třeba bolelo v krku a bylo by potřeba atb. Ty totiž působí opravdu jen místně a nepřecházejí do krevního oběhu, tím pádem ani k miminku.
    Bibí, díky za radu s colou, zítra si ji koupím v obchodě. Je to hrůza!! Sním něco z oběda a po cca 1/3 porci se mi začne zvedat žaludek. Co můžu, tak rajčata a ve velkým a dneska s Mozarelou, černýma olivama a bazalkou, mňammmm! Vřele doporučuju! 🙂 Z toho mi špatně nebude, ani kdybych toho spořádala mísu 😀 Nespavost patří taky k těhu, no jo, musíme to nějak vydržet, ale ta cola na to může mít každopádně vliv, záleží v jakým množství to piješ, Bibi?
    Mějte krásný pohodový den, těhulky 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist