Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 886. až 900. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859146
    Anonym
    Host

    Hruštičko,

    tak já si kávu neodpustím 🙂 ale naučila jsem se pít bez kofeinovou, už ani nevidím rozdíl s normální kávou, černý čaj mi dr. nedoporučila, tak piju jen bylinky, hlavně heřmánkový čajík, ten mi moc chutná :o) a alkohol … ? … vůbec, já ho nemusela ani před těhotenstvím, a teď už vůbec ne 😀

    Rybízku gratulka k 18. týdnu … toto letí, viď ? :o)

    #859147
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    trošku mi dalo zabrat než jsem všechny příspěvky dočetla. Dv a dny se tu neukážu a pak nestíhám:D
    Tak svatbu máme úspěšně za sebou, sice jsem ji málem zmeškala, tak se nám oddávající krapánek připil, ale všechno ostatní proběhlo na výbornou, Dokonce i kroupy začaly padat až potom co jsme se hezky nafotili a usadili k papání 🙂

    Chtěla jsem se Vás zeptat. Nemáte problémy se zádama? Mě většinou každý večer začne neskutečně bolet v kříži, nemůžu se ani narovnat, kolikrát pomalu brečím bolestí. Už nevím co vyzkoušet, balon vubec nezabírá:(

    Hruštičko: Já jsem začala pít bezkofeinový čaj, je moc dobrý, na kafe nemám skoro vubec chut, ale když ji dostanu, normálně si ho dám. No a co se týče alkoholu, zrovna včera jsem si dala 2x 2dcl bílého:) Myslím si, že nic by se nemělo přehánět.
    A někde v chytrém maminkovském časopise jsem dokonce četla, že jednou za čas sklenka vína neuškodí.

    #859148
    Anonym
    Host

    Krásný večer holky!
    Veveriku, tak to jste měli veselou svatbu, hlavně že jsi ji nakonec stihla a oddávající byl schopný vás oddat:D ! Jo a k těm zádům, mám to stejně, prý je to normální, jak se vše v pánevní oblasti prokrvuje tak to vyvolává bolesti zad. Tak po porodu už to zlobit nebude, holt se to musí vydržet. Myslím, že cvičení na to stejně nějak nezabírá.
    Baruško, zítra na Tebe budu myslet, stejně tak Rybízku na Tebe ať jsou u vás výsledky OK!

    Kamarádce se včera v podvečer narodila Julinka (2,55kg a 43cm) a Kubíček (2,60kg a 46cm) a všichni jsou v pořádku. Mají krásné datum narození 20.10.2010<:o) .

    Já měla dnes smutný hovor s taťkou, vypadá to, že babička je na tom moc špatně, tak jsem z toho smutná:'( . V prosinci má narozeniny – bude jí 91roků, taťka ani nechce abych k babičce jezdila. Ale to já nedokážu.

    Včera jsem cítila krásný kopance večer, dokonce i manžel už je cítil, fakt to byly šťouchy, takže už to není nějaká má sugesce. Je to opravdu krásný pocit, když už se cítí jak se mimi hýbe a dovádí v bříšku.

    Rybízku, já mám termín 1.4. dle poslední MS (myslím že 24.6.) a 30.3. dle UTZ z 12.týdne, tak to snad tak nějak sedí.

    Holky opatrujte se, dobrou a klidnou noc!

    #859149
    Anonym
    Host

    Cucaracha,

    téééda mi nepovídej, že už cejtíš kopanečky ??? … mě dr. říkala že prvorodičky tak nejdříve ve 22 tt a vícerodičky ve 20 tt … jůůůů, tak to ti závidím, aspoň o prckovi víš i bez UT, taky se na to mocky těším.

    Veverik,

    jj přidávám se s těmi zády … taky bolí v kříži a moc až mi berou úplně křeče do kostrče, docela nepříjemné, ale mám kamarádku masérku, která mi vždycky uleví, jinak na to nic moc nepomáhá a je to opravdu díky tomu, jak v tobě vše roste a ustupuje to do postraní, aby tam mělo miminko místo … takže přežít to nějak musíme, jinak mocky gratuluji ke svatbě :o))) Taky jsem jednu měla mít a nějak mi do těch plánů přišlo to miminko, tak jsme si řekli, že se vezmeme až bude prcek odrostlejší, aby z toho něco měl :o) …

    Jinak holky, máte nějaká problém s mykózou v těhu ? … já na to v životě netrpěla a teď mi to nějak začlo 🙁 nic moc příjemného, dr. mi poradila oplachy hypermanganem, ale nějak mi to nepomáhá 🙁 tak ve středu jdu na kontrolu, tak doufám, že mi něco napíše, protože to docela otravuje život, lituji holky, co s tím bojujou pořád …

    Posílám prďolům v bříškách pohlazeníčko :o)

    #859150
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Šárko, já jsem prvorodička a pohyby jsem cítila v 18tt. Sice jsem je necítila každý den, ale občas ano (tak 2x do týdne). Necítila jsem žádný motýlí křídla, jak někde píšou, ale takový maximálně vteřinový tlak na močák. Ono hlavně záleží na tom, jak je mimčo natočené, pokud je zádama k břišní stěně, tak kope do vnitř a to není cítit. A taky záleží na tom, kolik má v bříšku místa. Já mám nadváhu a tak prý přes tu tukovou vrstvu ty pohyby nemusím vůbec cítit a manžel je prý ucítí, až budu mít opravdu velké a napnuté břicho. Hlavně se se pravidelné pohyby sledují až mnohem později. Takže si s tím nelam hlavu, že ještě nic necítíš.
    Veveriku, gratuluji ke svatbě.
    Hrusticko, nějde jsem četla, že 2dcl vína nebo malé pivo mimču neublíží, placenta to „přefiltruje“. Kafe si občas taky dám, ale raděj bezkofejnový. Teď jsem začla pít meltu, jelikož jsem pila kafe s cukrem a mlékem, tak tu meltu si dělám stejně a rozdíl v tom pak moc není. Mám to jako placebo 😀

    #859151
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj, tady toho zase za dva dny pribilo a samy noviny. Veveriku, gratuluju k svatbe a Hrusticce k prukazce. Drzim palce Rybizkovi i Barusce, at je vse OK. Cucaracho, to je mi lito s babickou. Moje babicka s dedou uz na tom taky nejsou nejlip. Babi bude ted 80 a dedovi je 90.
    Ja si taky obcas maly kaficko a kapku toho alkoholu dam. Pochazime s manzelem z Jizni Moravy a prece jen ted vsichni delaji vino, tak obcas ochutnam. Ale tak do jedne decky. A natraveni si obcas od manzela srknu piva. Jeden kamarad rika, ze alkohol utuzuje vztah matky a ditete…Myslim ze ta troska mimousum neublizi. Stejne uz ted maji nervovou soustavu vyvinutou.
    Tak si predstavte, ze na tak maly tehotny jako jsem ja, nikde nic nemaji. Normalne totiz casto nakupuju v detskym. (158cm, 49kg). Jsem ted pohubla a i z konfekcni velikosti 34 vypadavam. Takze jsem si nakonec koupila rifle s pasem pres bricho za 200 u tamanu. Zatim budou stacit a casem snad neco sezenu. Vcera jsme to byli vsem rict, tchanovcum, babickam, nejlepsi kamaradce. Je to moc hezky, kdyz sei radujou s nama. Jo a tchyne vybalila ze skrine 4 kabely oblecku na miminka. Pracuje totiz v sekaci a trosku na tom nakupovani ulitava. Takze mame vybavu na prvniho pul roku..:D Snam mi casem sezene i detsky tehu kalhoty.
    Rybizku, babyphoto znam. Bydlela jsem 2 roky ve vedlejsim vchode. A to chces jako fotky s brichem, nebo az s miminem? Zni to dobre, ale my mame moc sikovnou fotografku i u nas v Trebici, tak nevim, jestli pro nas ma smysl jezdit do Brna. Ale treba jo, stejne tam obcas jedem. Urcite chceme mi s manzelem z tehu par peknejch fotek. Uzijte si krasnej den. J

    #859152
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Jezis ja tam mam chyb a hrubky. No fuj, priste s budu vic snazit. Pa

    #859153
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Jancas, zkus se podívat na
    http://www.nextdirect.com/cz/en/shopping/women-maternity-collections#LID=01_02_01_02_03
    Mají tam i zkrácenou délku. Já jsem v nextu občas něco nakoupila, takže ví, že zkrácená délka by Ti byla, měřím taky 158, ale s tou váhou jsem trošku jinde 🙁 .

    #859154
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminy,
    výsledky triple testů mám v pořádku, jupíííí :-))))) Mi spadl kámen ze srdce, teda přesněji řečeno šutr!!! 🙂 Včera večer jsem byla pěkně ve stresu! Už jsem objednaná na velký UTZ na 15. 11. na 18:20, k dr. Vlašínovi zase 🙂 . Schválně tak pozdě, aby mohl jít i manžel 🙂 . Jen nevím, jestli mám brát i malou (2,5). Já bych chtěla, ale manžel tvrdí, že to není dobrý nápad, tak nevím.. Pak bych chtěla zajít někam na večeři a trošku to „oslavit“, tak skutečně nevím, jestli ji brát nebo ji radši dát k babičce..? Jinak super pocit z kopanečků, právě jsem jeden dostala, kráása 🙂
    Hruštičko, mě teda alkohol teď docela vadil, ale jen ze začátku. U Karolínky vůbec, tak jsem si občas deci vína dala, já si myslím, že co na tom… když se teda neopiješ nebo si nedáváš každý den! A kávu piju rozpustnou s mlíkem, dvě denně (jedna lžička s kopečkem) a černý čaj vyjímečně, spíš ovocné nebo pro těhu.. 🙂
    Šárko, díky. Jo, letí to šíleně, za chvilku budeme v půlce, ani se nenadáme.. 🙂 Mykózou občas trpím, teda teda naštěstí ne, ťuk ťuk! Myslím, že jsou super výplachy Tantum Rosa, tedy Rosalgin (nově), ale zkus se zeptat gynekoložky. Mě je doporučila v prvním těhu, když jsem chodila hodně na bazén, jako prevenci.
    Veveriku, ještě jednou velká gratulace a hodně štestí do manželství! 🙂 Jak se mu ta opice prosím tě přihodila?? Záda mě nebolí, jen kdyčelní klouby, normálně se mi to stěhuje, že mě třeba dva dny bolí jeden a pak zase druhej, taky nevím, co s tím a hlavně co si na to dávat!? Když tak poraďte. Jinak na záda je myslím nejlepší lehké cvičení a protahování
    Cucaracho, gratuluji ke kopancům 🙂 , paráda viď? Já je ještě teda nemám tak silné, ale jsou Ještě to není ani navenek vidět. Jinak s babičkou mě to mrzí, snad nebude tak zle.. Kamarádce gratuluji ke mimískům, já už se tak těším na to naše mrňátko 🙂 S termínem jsme na tom stejně, úplně 🙂 a druhá miminka, tak to si zarodíme asi ve stejný den! Musíme si na sebe pak vzít mobil a „soutěžit“ kdo dřív … 😀
    Jancas, to víš že s bříškem. To je náhoda, že jsi bydlela vedle 🙂 My tam byli fottit Karolínku v roce a teď bych chtěla to bříško, ale pro jednu je to ranec 🙁 A pak kliďo i miminka. Půlený set vždycky míň „bolí“ Ten těhu by nás každou vyšel na 1.300,- Ať seženeš těhu kalhoty! Není to sranda něco sehnat, když vybočuješ z tabulek.
    Tak přeji všem krásný den. Já ho mám dneska hrozně krásný!! Krásné zprávy a do toho krásná vycházka s kamarádkou. 😀 Snad po měsíci, furt jsme byly některá nachcípaná! Dobírám Bioparox a pěkně se mi u toho +o( , ale co už, ještě dnes a končím… tak pa pa.. 😀 A hlavně buďte zdravé i s miminky! 🙂

    #859155
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Jeee..Cucaracha, my chceme taky Julinku jako ma tvoje kamarádka:) a chlapeček by byl Adámek. S babičkou je mi to líto 🙁 ale rozumím ti, asi bych taky nevydržela za ní nejít…přeci jen i stáří patří k životu, i když to nebývá vždycky veselé…

    Díky za tipy na pitný režim. nekofeinový čaj schválně zkusím někde najít. Já ty bylinky moc nemusím:( A ani třeba meduňka mi teď nechutná, i když před tím jsem ji mohla:)

    Veverik, svatba – na to je úžasný! Gratuluju!

    Jancas, je fakt že jsem viděla párkrát v Nextu – jak byl zmíněný – že tam mají zkrácené velikosti, možná by nebylo špatný se tam zkusit kouknout, jestli to máš někde blízko.

    Co se zad týká, tak naštěstí tak velké bolesti nemám, ale někdy bolí v kříži, a to pak nevím, co s tím…chtěla bych najít nějaké těhotenské masáže, ale poblíž varů jsem zatím žádné nenašla:( ne ža by to zbavilo bolesti, ale chtěla bych si to i vyzkoušet a trochu se rozmazlit 🙂 Otázka je, jestli by se mi za to chtělo dávat ve finále ty finance…znáte to:)

    Holky, já už se tak těším na Vánoce! Už bych chtěla lpéct cukroví. Ideální by teda bylo, kdybych mohla být doma a nemusela už do práce, ale to bohužel nevyjde. No nic. Teď si trochu pohrávám s myšlenkou, že bych mohla využít nějakou dovolenou z příštího roku i na tenhle, když jí pak budu mít tolik:) a že by byly celý žhavý, aby mi ji propláceli, no to nevím:))) uvidíme…tohle úterý budu se svým stavem seznamovat mojí šéfovou, tak snad to přenese přes srdce:)

    #859156
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak prvně všem děkuju za podporu. Gratuluju ke všem dobrým všetřením, TT, kopancům do bříšek a svatbám. 🙂 Veverík už mám fotky na FB.
    Tak v pátek ráno jsem šla na osmou na píchanec. Jak se vždycky u všech doktorů čeká, tak tentokrát jsem nečekala. Dokonce mě vzali ještě před osmou, to je divný. 🙂 Myslela jsem, že si užiju UTZ, ale miminko bylo zády a hlavně dr. prohlíží všechno možný detailně, takže jsem furt viděla něco, co nevím, co bylo. Pak řekli, teď to štípne, fakt to jen štíplo, ani zasouvání ani vysouvání jsem necítila, byla to snad jen minutka. Měla jsem zavřený oči, ale když to nebolelo, tak jsem se i dívala na monitor, že je jehla bezpečně od miminka, jenže ono je takový rozmazaný, že člověk stejně prd vidí. Potom jsem chvilku ležela, dostala magnezium s sebou a hurá domů. Večer volala laborantka, že nemáme ani jeden syndrom, za těch 14 dnů jsou sice ještě výsledky, který mají širší záběr, ale tam ani žádný podezření nebylo, tak to by snad mělo být ok. No kdybych se mohla hýbat, tak skáču metr dvacet. Ovšem uběhla noc a co myslíte, že si moje blbá hlava vymyslela? Trochu mě píchlo vpravo dole, potom zas, odpo jsem měla pocit, že jestli mi neteče trochu plodová voda. Takže teď mám zase strašný strach do další prohlídky, aby AMC byla bez následků. Mě už z toho fakt trefí. 🙂 Kontrolu mám 2.11. a do té doby jsem doma. Taťka je v Holandsku a starší syn chce furt hrát hry, na což nemám náladu. No zas to musím přežit. Nemáte pocit, že furt zatím na něco čekáme? 🙂 Na výsledky jedny, druhý, třetí, prohlídky a pořád se bojíme. Tak mějte lepší myšlenky než já a těšme se na budoucnost.

    #859157
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Barusko moc gratuluji k předběžným výsledkům, určitě i ten zbytek dopadne výborně 🙂
    Taky si myslím, že pořád na něco čekáme, celé těhotenství je dlouhé čekání a těšení se.
    Jako svatební dar od švagrové jsem dostala kompletní kosmetiku pro mimíska od BIODERMY, tak furt chodím, pročítám to, nastudovávám a už se nemůžu dočkat až to všechno začnu používat 😀 Je tam i krém na bříško, tak jsem se poctivě začala mazat tím to co mám, abych rychle mohla začít používat ten nový:D
    Fotky na FB už nějaké jsou. Ale jen malinká ochutnávka, víc se mi jich zatím nedostalo:(

    #859158
    Anonym
    Host

    Rybízek,

    ahojky a mocky gratuluji k dobrým výsledkům … takhle kdyby to bylo pořád, jen samé krásné zprávy … :o))) mě se to už také blíží, ve středu jdu též na ultrazvuk a triple testy, ale z těch stres nemám, když mám za sebou skvělé výsledky ze screeningu a riziko nemám skorem žádné :o)) ale do toho 2.11. si ještě počkám 14 dní na ty výsledky genetiky …
    Jak jsi psala o velkém UZ, tak bych určitě asi dala malou k babičce, a pak s manželem to šla oslavit :o) a určitě budete mít důvod, jak bude manžel nadšenej :o)))

    Hruštička,

    taky taky se moc těším na Vánoce, hlavně v tom, že už konečně budeme bydlet ve svém :o) docela dost si teď s přítelem o tom povídáme, jak se krásně přejíme a užijeme si sváteční pohodu a o půlnoci na půlnočku, náš rituál, i když jsem ateista :o))) Vánoce jsou krásné, a budou zvláště, když budou jen o mimču, dárečky se budou kupovat jen pro mimi :o)))
    A jak píšeš, že by bylo ideální být doma … jééééééééé jak já bych šla do práce :o)))) ani si neumíš představit 😀 … od 09/2009 jsem do července 2010 marodila s nohou se šlachama, pak se nechala uschopnit, abych mohla dát v práci výpověď … a odstěhovat se do jiného okresu a najít si práci tam … a BUM do týdne jsem zjistila, že jsem těhotná, takže sumasumárum jsem doma už rok a 2 měsíce a jelikož jsem na rizikovém, tak budu až do porodu a pak mateřská a neumíš si představit, jaká je doma nuda, kord když mám nakázáno ležet – ufffff to jsou pro mě muka :o( ale přítel mi pořád říká: ještě se kolem mimča nalítáš, že na tuhle pohodu budeš ještě vzpomínat, asi má pravdu :o))))

    Baruško,

    taky moc gratuluji k předběžným dobrým výsledkům :o))) A ten pocit, že furt na něco čekám, opravdu mám … to je jedno vyšetření … týden …. dobrý výsledky, za další týden další testy a další vyšetření a další čekání … už jsem říkala, že toho mám docela plné zuby … škoda, že to naše zdravotnictví není na takové úrovni, aby z kapky krve poznali vše a hlavně vše najednou :o)))) i když to asi žiju v pořádném sci-fi filmu :o))) nééé sranda … ještě, že ty výsledky jsou v pořádku … ale ano souhlasím s tebou … čekání, čekání, čekání … pak se mě kamarádka vždy zeptá … jéééé v kolikátém týdnu jsi ? … když jsem jí teď naposledy odpověděla, že ve 4. měsíci … vykulila oči a říká: jééééééééé tobě to strašně krásně rychle utíkááá :o)))) no jak se to vezme, že ? 😀

    Veverik,

    ahojky, to jsi dostala krásný dáreček tu kosmetiku Biodermy … tu používá moje švagrová a nemůže si jí vynachválit na malou i na sebe :o))) takže už o ní též uvažuji 😀

    Všem přeji krásný zbytek dne a krásné a hlavně krátké čekání s úspěšným koncem … a šup optimistické myšlenky na Vás … :o)))) Prďolům pohlazeníčkoooo :o))

    #859159
    Anonym
    Host

    Ve1runka: v kolikátém jsi týdnu, že už ti řekli pohlaví???
    Já jdu teď 1.11. na kontrolu, budu16.týden – myslíte, že už by to mohlo být vidět? Chceme si to nechat říct a už jsem hooodně zvědavá 🙂
    Jinak gratuluji všem k dobrým zprávám a těm, které potkal nějaký problémek přeju, aby bylo vše v pořádku a hlavně se nestresujte! Taky jsem měla problémy, musím být doma na neschopence a vím, že zůstanu až do konce, ale teď už je to lepší, tak si to doma docela užívám a těším se na to mimi 😀 a říkám si, že doma mám klid, tak dělám dobře.
    Mějte se a pozdravujte mimisky 😀

    #859160
    Anonym
    Host

    Petspi, já byla u svého doktora v 16. týdnu a na dotaz jestli už je vidět pohlaví mi řekl, že nejdříve tak ve 20tém týdnu. Tak nevím jestli je to tím jeho ultrazvukem nebo jen chce říct pohlaví se 100% jistotou:-) Ale deset dní na to jsem byla na pohotovosti a tam už mi pohlaví řekli….nevím zda to bylo jiným ultrazvukem nebo odvážnějším doktorem.

    Taky všem gratuluju ke krásným výsledkům.

    Přeju hezký večer.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 886. až 900. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist