Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 916. až 930. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859176
    Anonym
    Host

    Cuco nemám pro tebe dobrou zprávu:-( Když jsem byla před 14 dny na gyndě, tak mi sestřička říkala, že ten mňamkový test na cukrovku je teď nově povinný pro všechny těhule. Nevím z jakého nařízení, ale asi je to tak:-( Každopádně se na něj chodí někdy ve 24. týdnu. Příští pátek jdu k doktorovi tak se na to snad přeptám….Jo a jinak někde prý dovolí do toho sladkého hnusu vymačkat alespoň citron, na to spoléhám, protože jinak nejsem schopná do sebe sladký čaj dostat.
    Ty pohyby ti v dobrém závidím:-) Já je cítila trochu minulý týden a teď zase nic 🙁

    #859177
    Anonym
    Host

    Veverik,

    vše nej nej nej k tvým narozeninám :o)))

    Jinak holky, já trpěla pálením žáhy od začátku těhu až do konce třetího měsíce, ale takovým způsobem, že jsem se z toho i pozvracela, nebylo mi vůbec špatně z těhotenství, ale z té žáhy, jídlo se mi vždy po půl hodině od snězení vracelo do krku a pak to začalo šíleně pálit … v noci jsem se vůbec nevyspala … nevydržela jsem to a šla ke svému obvoďákovi, ten volal na gyndu mé dr. a poradil se s ní co bych event. mohla … napsal mi Helicid ten nejslabší, ten miminku neublíží a hlavně rennie … a klidně krabičku denně … opravdu moc pomáhá, dělají je teď s ovocnýma příchutěma, tak se to dalo, bylo to jak bonbon … opravdu jsem třeba denně snědla 8 prášků, které nemají vůbec absolutně vliv na mimi, to jsem pak přestala brát ten Helicid, jak pomáhali Rennie … ale od konce 3 měsíce BUM … a žáha byla pryč :o))) UFFFF to musím zaťukat, protože mě bylo vážně špatně z toho, už bych to nechtěla … takže všechny koho to trápí doporučuji Rennie … :o)

    Jinak téma přibírání … :D:D:D noooo taky to jde už na mě vidět :o))) a hlavně to vidím jááá, jak my jsou těsné všechny kalhoty :o))) všichni mi teď sahají na bříško pro štěstí, protože už je to na mě krásně vidět, a za to jsem ráda :o))) takže holky neřešte kila, stejně je po porodu shodíte, jak budete lítat kolem prcka … já si z toho hlavu opravdu nedělám, hlavně že se má Prcek dobře :o)

    A téma zátěžový test na cukrovku …. jj ten je opravdu už povinný :-(((( již jsem na něj byla upozorněna, a jak jste tu psali, že s tím budete mít co dělat … nooooooooo já se jim tam minimálně pozvracím, protože nemám ráda sladké – vůbec a jako toto asi nedám :o))) nebo se budu muset hooodně držet …

    Jinak mám taky radooooost, už jsem cítila první jak se říká a všude píše ´motýlí křídla´ … jak to tam v tom bříšku tak hezky šimrááá a otáčí se prcek jeden :o)))) super

    Všem pohodový večer :o)

    #859178
    Anonym
    Host

    Šárko,
    Ty jsi napsala tak krásně optimistický příspěvek, krásně se to četlo.
    Já užívala Rennie – ještě bez příchuti, tak ty ovocné musí být ještě lepší! No hlavně že neškodí miminkům a zabírají.

    Já dnes cítím pohyby mimča po každém jídle (asi se tam prcek mele, protože se mu zmenší prostor:D ). Teď to nejsou takové kopance jako tomu bylo minulý týden, je to v jiných místech trošku výše, ale je to prostě nádhera:) .

    Přidávám se k Šárce a přeji pohodový večer všem!!!

    #859179
    Anonym
    Host

    Uvádíte mě do lehkých depresí..já necítím pořád nic 🙁 Buď mám na břiše tolik tuku,že to cítit nejde nebo jsem prostě vůči pohybům imunní 🙂 Já teda zatím přibrala dvě kila,ale všechno na břiše,přes nohy,zadek a ramena jsem naopak shodila….ale nepřijde mi,že vypadám jako těhule ale jako bečka :$ Není to takový to hezké těhotenské bříško,ale vana….

    Problémy se žáhou naštěstí nemám a doufám,že se mi to vyhne….

    Dneska jsem říkala kolegyni,že už vím z čeho mají těhule takové kulaté bříška-je to nafouknuté z plynu 😀 (teda alespoň u mě)..jestli tohle se mnou chlap přežije,tak nás už opravdu nic nerozdělí 😀

    #859180
    Anonym
    Host

    Verunko,

    nebooooj cholka, nejsi divná, mě to začlo až dnes … jen tak z ničeho nic, odpolko jsem lítala po úřadech a pak si v klidu lehla a najednou to začlo šimrat, jemňounce tlačit – příjemně, tak jako kdyby Ti hedvábím zavadili o vnitřnosti … tak se asi prcek uveleboval, po tom lítání, je zvyklý na mé ležení, tak se mu to asi moc nelíbilo :o))) tak jsem mu celý večer dopřála klidu :o) a z kil si opravdu hlavinku nelámej, já taky přibírám do bříška, ale už se mi to tvaruje do toho těhu, což se divím, že nepřibírám jinde, když pořád ležím a nesmím se moc hýbat 🙁 asi za mě více papá prcek :o) Takže to shrnu, buď hrdá na svojí vaničku … protože tam máš to nejcennější na světě … tak to krásně opatruj …
    papa všem :o)

    #859181
    Anonym
    Host

    Cucaracha … kujííí za pochvalu, snažím se noooo … doma nuda v té posteli už :o))

    Jinak ještě kují rybízku a Barušce za přidání na FB :o))) krásné miminka máte v bříšku cholky … a ty rybízku koukej přidat ty fotečky ze svatby, až budeš mít čas, ať se můžu kochat :o)

    #859182
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky…
    dlouho jsem tu nebyla, tak omluvte mou absenci…:$
    Zdravím Šárku a hruštičku a vůbec všechny…
    Taky mě trošku děsíte s těma pohybama, já vůbec nic necejtim…nebo to jenom nevnímám??? No zítra jdu na UTZ, tak když necítim, tak alespoň uvidim 🙂
    Jinak já fakt nevím jak to dělám, ale já zatim nepřibrala ani kilo…bříško sice mám, ale stále jsem na původní váze…nejspíš to bude tim, že zatím nemám vůbec chuť k jídlu….spíš se mi z něj dělá pořád špatně, takže do sebe každé sousto musím vyloženě tlačit…no nic moc 🙁
    No doufám, že se také dočkám a že mě ten můj prcek už taky konečně pořádně „nakopne“ 😀
    Tak dobrou noc, maminky….

    #858262
    r Radka
    Registrovaný uživatel

    Haňulko: Tak to se těšíme na to stejné. Já každý den pozorně čekám kdy už to přijde. Sice vim, že je ještě brzo, ale co kdyby náhodou:D
    Koukala jsem teď na Tvuj facebook. Taky máte doma pěknou ZOO. A to mslím v dobrém 🙂 Ještě jezdíš na koni? Obdivuju známou která ještě v 8 měsíci normálně rajtovala.Ale já na to nejak nemám odvahu. Naposledy jsem na něm seděla někdy pře měsícem:(
    Já mám s tím přibíráním stejný problém, pořád jsem 2 kg pod svou „startovní“ váhou. Ale prý to je normální, každé tělo je na tom jinak.

    Dneska jsem se utvrdila, že jsem pořád těhotná. Cestou do práce jsem musela třikrát kvůli zvracení vystoupit. Asi se mimi bouří, nechce se mu pracovat:)

    Včera jsem byla na tripple testech. Byla to hrozná rychlovka. Vešla jsem a zase hned vyšla. Ale na výsledky budu čekat až 14 dní :S Pak, že těhotenství není o čekání

    #859183
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Jee, Veru…tak tos mě potěšila. 🙂
    Jo, zvířátek máme opravdu dost 🙂 , hlavně těch psů. Kdepak, já nejezdim….to bych si v životě neodpustila kdyby se kvůli mě mimču něco stalo – např.ty pády bývají docela tvrdý nehledě na to, že i všichni řikaj, že jezdectví je sport pro těhule skutečně nevhodný. A koníci se dají přece trénovat i ze země 🙂
    Já taky koukala na tvý fotky – moc Vám to s manželem sluší. Tak ty také pořád zvracíš??? Já taky :S …sice už né tak moc často, ale i tak….jenže já mám narozdíl od tebe tu výhodu, že do práce už nechodím.
    Je, tak ti moc držim palce ať ti testy vyjdou dobře – já byla dnes na UTZ na ty vrozené vývojové srdeční vady a vše je OK. Zítra mě čeká další UTZ ani nevim na co – to je jak u blbejch 🙂

    #859184
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    No to určitě dají, ale ten pocit když se koník pod Tebou krásně vlní. Neříkej, že Ti to ani trochu nechybí:)
    Děkuji, to je uplně divné, když o něm někdo mluví jako o manželovi, pořád si na to nemůžu zvyknout:D
    Já jsem právě zvracet asi před čtrnácti dny přestala, bylo mi skvěle a teď to začalo nanovo. Příští tyden jdu k dr. tak jsem uvažovala, že bych nachvíli zustala doma a trochu si odpočinula, ale manžel včera přišel o práci, tak si to teď nemůžeme dovolit:(

    Gratuluji k dobrému UZ. To jsou nejlepší zprávy:)

    #859185
    Anonym
    Host

    Tak ahojky všichniiii,

    teď jsem se vrátila z kontroly, jsem dnes přesně ve 4. měsíci a jsme naprosto v pořádku. Nabírali mi krev na triple testy, ale jen kontrolní, protože jsem byla na prvotrimestrálním screeningu, který byl naprosto v pořádku :o) a ještě jedna potěšující zprávička, Dr. je s námi moc spokojená, protože se mi placenta krásně vytahuje nahoru, sice jí mám pořád nízko, ale už popolejzá, takže už mi tak moc nehrozí císařský řez, jen tak dál, stále musím dodržovat klidový režim a bude to ještě lepší. Bohužel pohlaví mi Dr. nezdělila, protože nás malej Prcek se prostě rozhodl nic neukázat otočit se zádíčky a skřížit nožičky :)))) tak nic 🙁 … ale neva 2.11. jedeme do toho Ústí na ten podrobný UZ a tam by nám to prý měli říci s jistotou, tak uvidíme. :o)

    Všem přeji krásný dník plný sluníčka a Prckům pohodičku do bříška :o))))

    #859186
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Šarko – gratuluji k dobrým výsledkům 🙂

    #859187
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Přeji všem krásný den!
    Tři dny jsem tu nebyla, ale přspěvky jsem dočetla. Všem gratuluju k dobrým zprávám od doktorů a k prvním pohybům. Taky už si je užívám, asi 14 dní 🙂 . Dneska nadránem mě vzbudila známá „bolest“ v podobě tvrdnutí bříška. Hned jsem si vzpoměla na minulé těhu :S Ale tentokrát je to štrašidelně brzo! Úplně jsem měla jednu strandu vyšší a tvrdší a jakoby pod tlakem! A to beru magnesium 3×1 denně! Chjooo, snad se to nebude zhoršovat! Nevolnosti už nemám vůbec, tak je to o.k. Na poslední kontrole jsem měla nárůst váhy 1,3, teď si myslím, že už to klíďo 2 kg být můžou. Uvidíme za 14 dní v poradně. Ale když já mám na všechno takovou chuť. Na jídlo, na maso a pak zase na sladký :$
    Cucaracho, na glukozový zátěžový test se chodí 24-26. týden. Musí jít všechny maminy, co jsou po 25 letech, to jsme tady myslím všechny.. takže nás to nemine. Pije se ten sladký hnusný nápoj, ale to zvládnem! Podle mne je daleko horší čekání na výsledky než samotný vyšetření.
    Jinak jsem dneska hodně naměkko z auta. Kromě toho, že manžel měl auto v serviu za poslední měsíce asi třikrát ( 10.000,-), tak jsme v pondělí odvezli do servisu i moje, resp. rodinné.. můj vysněný bavorák. V první chvíli to vypadalo jen na zavzdušněý oběh (netopilo to a přehřívalo se), pak řekl mechanik, že nejspíš vodní pumpa (3.000,-), která vodu nežene, s tím, že mu to vrtalo v hlavě, že něco to tlakovat musí a konečný verdikt byl, že je špatná celá hlava motoru (10.000,-), tak jsem to i obrečela. :'( Nemohla jsem si pomoct, všechno to na mě dolehlo. 🙁 Vím, že stres a pláč miminku nesvědčí, ale všechno se to tak nahromadilo, nemohla jsem si pomoct, muselo to jí ven. Nejhorší je, když se člověk nemá komu svěřit, málo kdo by pochopil upuštěnou slzu kvůli autu.. Bylo to tak všechno v kupě, peníze, já doma, auto jako vysněný sen, který se brzy rozplyne, protože takové výlohy nejsou bohužel na jeden plat 🙁 takže mám takové smutné slzičkové odpoledne.:'(
    Přeji, ať vy se máte lépe a svoje miminka si hýčkáte v bříšku samými dobrotami! Pěkné odpoledne.
    Na závěr mám pro vás vzkaz od mé kamarádky, která taky prodává na MMB. Má věci pro holčičku od narození (vel. 62 – 74) a dokonce i kočárek, trojkombinaci v záruce (barva černá)! Tak se můžete mrnkout. Jestli teda nechcete pořizovat vše nové.. tohle je její stránka http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=261202 a tahle zase moje, tak se taky můžete mrknout. http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=237168
    A já se valím odreagovat s malou do mateřského centra. 🙂 pa.

    #859188
    Anonym
    Host

    Rybízku,

    já ti napíšu zprávu na FB … aby jsi pochopila, že v tom určo nejsi sama, ať víš … tu to nechci ventilovat …

    #859189
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    pěkný večer všem,
    dneska jsem zkoukla film Záložní plán – romantická komedie o těhuli:))) bavila jsem se, takže kdo by hledal velmi nenáročnou oddychovku 🙂

    Jinak gratuluju všem k dobrým výsledkům. A ta sladká tekutina je tak nechutná? Mě teda sladké nevadí, takže mi to nepřijde až tak hrozné 🙂 I když co je moc, to je moc, to je jasné.

    Rybízku a co znamená to tvrdnutí bříška?

    Všem krásný odpočinkový státní svátek zítra:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 916. až 930. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist