Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 931. až 945. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859190
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Šárinko, moc moc děkuji za krásnou zprávu na Face 🙂 Moc mě potěšila!
    Hruštičko, tvrdnutí bříška je jako kdyby se ti na půl minuty lehce zmrazilo a na omak vyloženě ztvrdlo. Mě ještě přijde, že je pravá strana vystouplejší v ten moment. Jsou to stahy dělohy, nacvičuje si to na porod. Když to není často, je to naprosto přirozené, ale jak říkám, všeho moc škodí! Je mi divné, že je to tak brzy a navíc beru Magnesium, zatím v tabletách.. V Karolínky jsme dostala injekce, ale až nějak po třicátém týdnu, tak mě to trošku vyděsilo, že je to tak brzo! 🙁 Sladký nápoj je hrozný především proto, že nemá jinou chuť, jen je sladký, takže si hodně oslaď vodu a zkus to vypít +o( Na FB jsem jako iveta.kk@centrum.cz, pokud by sis mě chtěla najít a taky naši skupinu dubnová miminka :-). Zprávou písni, kdo jsi, ať vím 🙂
    Přeji všem krásný zbytek večera a dobrou noc. 🙂

    #859191
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak včera jsem byla v poradně, vše je jak má být, děloha i s mimískem roste jak má, čípek taky OK, dokonce se Dr. chtěl mrknout na mimčo UTZ, tak jsem se nebránila a byla jsem za to ráda, opravdu je to zase po 4 týdnech takový skok, jak mimi vyrostlo – viděla jsem obličejíček, zřetelně i žaludek a srdíčko, prstíčky na nožičkách, mimčo bylo hodně aktivní, což jsem pak i cítila ještě po vyšetření:D .
    No měla jsem z toho opravdu dobrý pocit, sice s placentou to ještě zatím nějaké slavné není, ale Dr. se na to moc nezaměřil, říkal že je stejně ještě brzy. Ohledně cvičení mi řekl, že protahování je OK, jen nemám nikde poskakovat na aerobicku. Takže asi zkusím pilates s tím, že mi cvičitelka řekne, které cviky nemůžu vůbec a které jen jak to budu cítit. Otevřela jedna moje známá totiž fitko Siluet a nabízí lekce pilates i pro těhulky. Tak tam asi zajdu, je to v dobrý čas, kdy je Danulka ve školce. Uvidím jak mi to bude vyhovovat. Je toho ve městě víc, jen ty ceny se liší, takže asi nebudu chodit na ty nejdražší lekce (to pilates stojí 65Kč/lekci), jinde až ke 100Kč/hodinku a nevím ještě o co se jedná.
    Příští úterý v mateřském centru pořádá jedna maminka a zároveň majitelka eko-obchůdku přednášku o látkovkách, tak tam zavítám. Chci střídat látkovky a jednorázovky, uvidím jak to půjde. Manžel sice po zkušenosti s plínkama klasickýma už o nich nechce slyšet, ale dnes jsou zase jinačí možnosti (už mám doma 2 vzorky takových vše v jednom plenkových kalhotkách s bambusem a vkládací savou plenečkou, to vypadá úplně jinak a navíc se to nežehlí a neskládá, je to jednodušší). TAkže třeba se pak nechá přesvědčit a mohlo by se tím něco u ušetřit.
    No napíšu vám po té přednášce jaké z ní mám dojmy.
    A jak jste se zatím rozhodovaly Vy co se týče plenkování? Já mám 2 kamarádky, které používají látkovky, jinak ostatní spíš jednorázovky. Ale ty 2 kamarádky jsou prostě více alternativní po všech stránkách /šátkují, jsou hodně do zdravé výživy a tak/ takže u nich je důležitá ekologie a tím pádem pro ně ani není jiná volba – než používat látkovky a nikoliv jednorázovky, které jsou těžko odbouratelné v přírodě. Já jsem tak na 1/2 – když bychom někam jeli na návštěvu a k Dr. tak bych asi sáhla po jednorázovce a jinak bych doma a na noc chtěla dávat ty moderní látkové plenky jak vypadají tvarem jako pampersky. No tak snad to klapne a projde mi to u manžela:)
    Přeji hezký sváteční den všem, já jdu vařit telecí na zelenině už se mi na to sbíhají sliny.
    Pohlaďte svá bříška a myslete na miminka schovaná uvnitř a dejte si nějaké vitamínky na jejich zdravíčko:)

    #859192
    Anonym
    Host

    Cucaracha,

    ahojky, gratuluji k hezkým výsledkům a neboj placenta se též dá do kupy, třeba jako mě :o) přesahovala mi o 3 cm a teď po 4 týdnech jsem jí měla 1 cm nad, což je obrovskej pokrok :o), ještě o pár cenťáčků v zhůru a nehrozí císařský řez, za což jsem moc moc ráda. Dr. mi říkala, že je důležité dál dodržovat klidový režim, ten dodržuji, tak se tak nějak už nebojím, když vidím, že to jde :o) Takže držím palečky, aby jsi měla dobré výsledky jako já i s placentou :o)
    S tím cvičením je to super, že toho máte ve městě tolika, určitě pokud Ti nic není tak to zkus, musí to být super, mě teď Dr. zakázala i cvičit na balónu :-((, tak se musím držet a vydržet, ještě, že neomaleně nepřibýrám z toho ležení, což se divím, ani deko na víc, vše miminko spořádá samo, to je jedině dobře, tak se mi jen kulatí bříško :o) Já miluji plavání, mamka pracuje na plaveckém bazéně jako pokladní, celej život ho mám zdarma a nejen to, ale i saunu, kterou tak miluji, i posilovnu atd., jenže bohužel ani plavat nesmím, díky té mykóze 🙁 ach jo, to jsou problémy … ale Dr. mi předepsala nějaké globulky na zavádění, které 100% pomůžou, tak jsem zvědavá …
    Jinak k téma plenkování, já jsem úplně stejného názou jako ty … plenkovat budu tak, že ty moderní látkové měkkoučké plenečky budu dávat na doma a na spinkání, ven a do poraden a když někam pojedem dám jednorázové plenky, takhle to dělala i moje švagrová, tedy ještě dělá teď už na odrostlejší princezně (1 rok) a nikdy neměla opruzeniny, vyrážky atd. a docela jí to svědčilo, v noci se moc nebudila …, tak jsem se rozhodla dělat to tak stejně, teď juknu na nějaké na net a určitě si jich pár objednám. Jinak jsem se smála mé mamce, nakoupila mi ty klasické pleny, co jsme mezi nohami asi měli všichni … jenže ona mi jich koupila 20 ks …. jsem jí říkala na cooo??? … a ona prý no nevíš kdy je budeš potřebovat … ty naše maminky :o))))
    Rybízku, ty nemáš vůbec zač, ráda jsem Tě potěšila :o)))
    Jinak všem též posílám pozdravy a přeji krásný dník – tady je tedy plný inverze … tak snad se to protrhá … pohlazeníčko bříškům :o)))
    Papa

    #859193
    Anonym
    Host

    já to zvrzala a na psala jako Cucaracha … ouuuu omlouvám se … samozřejmě jsem to já Šárka (sarkaemail) … jsem popleta !!!!

    #859194
    Anonym
    Host

    Ahoj cucaracho
    já mám termín až v červnu,ale brouzdám po stránách a třečetla jsem si tvůj názor na ty látkové plínky. Já jsem o nich už četla před půl rokem a pak jsem si je našla na internetu. Je sice pravda,že je to jedna velká pálka najednou,ale pak se nemusíš strachovat když ti dochází jednorázovky. Já jsem z nich nadšená a jsem na 99% rozhodnuta je používat.Jasně když se pojede někam na dovolenou tak použiju jednorázovky.Jenže (jsem z Kolína) tady u nás jsem na mě nikde v krámě nenazazila,že bych se na ně koukla,protože je více druhu. Jestli půjdeš na tu přednášku tak dej vědět.
    Jinak ti závidím,pohyby

    #859195
    Anonym
    Host

    Šárko,
    to se stane, já taky kolikrát do kolonky uživatele datluju už text, pak si všimnu a mažu a přepisuju:D .
    S tím plenkováním jste mne Šárko a Peťulo potěšily, že to vidíte stejně. A Šárko, ty čtvercové plínky od maminky užiješ na rameno při odříhávání mimča, nebo pod hlavičku v kočárku, takže je určitě nějak využiješ i když je nebudeš dávat do plenk.kalhotek! Myslím, že čtvercovky bavlněné se píšou i do seznamu výbavičky všude v časopisech, takže maminka se trefila, aspoň je už nemusím kupovat.
    Jinak Peťulo, tady je odkaz na e-obchůdek té maminky, která bude mít u nás tu přednášku o látkovkách, můžeš objednat přes internet na Mimibazaru, má docela slušné ceny a když máš obj. za určitou částku, tak je poštovné zdarma, to je taky fajn. V kamenném obchodě mají tady u nás ve městě asi jeden jediný druh plenkových kalhotek takových těch vrchních, do kterých se musí ještě vkládat a ty já asi používat nebudu.
    http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=280637
    Sice je to nějaká investice do začátku, ale já myslím, že jsem už na vícero místech četla, že se to vyplatí, když se používají do odnaučení plenek.
    Na bezplenkovou metodu nemám, 1 kamarádka, které se teď v pondělí narodil druhý chlapeček, tak ta se oní chce s manželem pokusit. Ona tedy látkuje prvorozeného – už jen na noc, a teď bude látkovat druhé mimčo – na noc a přes den se prý pokusí vychytat když bude malý potřebovat na záchod. Já o tom jen povrchně četla, nedokážu si to vůbec představit a asi bych na to prostě neměla. Takže pro mne bude asi nejlepší cesta to střídání jak jsi psala i Ty Šárko.
    Myslím, že je to pro pokožku miminek lepší, ty moderní látkovky jsou takové přírodní a savé, tak se na to už i těším.
    Šárko, s tou placentou si hlavu nelámu, když nemám jiné potíže, tak to fakt vůbec neřeším, jsem optimistka a tak věřím, že to dopadne úplně stejně jako u prvního těhotenství, kdy se mi placenta taky v pohodě posunula a rodila jsem přirozeně. Ale prostě když to Dr. zjistí tak se pak na to zaměří a kontroluje to při dalších poradnách. U prvního těhu jsem to obrečela, když mi to Dr. oznámil – v souvislosti s rizikem císařského řezu u porodu, ale když vím, že to je teď ještě brzy na závěr, tak jsem opravdu v klidu.:)
    Dnes odpoledne čekáme babičku, za chvilku se chystáme s Danulkou procházkou do obchodu pro nějaké ovoce a pečivo, taťka nám dorazí z práce kolem půl čtvrté. Zítra do práce nemusí, jupí a já možná pojedu zase za babičkou do nemocnice.
    Hezké odpoledne!

    #859196
    Anonym
    Host

    Ahoj Šárko, já si u mamky objednala těch klasickejch plínek 20 kousků. Hodí se namísto prostěradla do kočárku, na maskování při kojení a na utírání prcka atd. 20 jich budu mít bílých a deset barevných, když půjdeme někam do světa. Jinak my jsme jednoznačně pro používání jednorázových plínek.

    #859197
    Anonym
    Host

    Maja,
    ahojky jj ty látkové plenky se hodí, to vím, jenže já už doma 20 ks mám a mamka koupila dalších 20, jak kdybych plenkovala s nima :))) ano jak jsi psala na odříhávání, různé utírání, jako podložka atd se mocky hodí, je to výhoda, dobře se perou a i žehlí, ale 40 ks určitě asi nespotřebuji, ale neva, na angínu na zabalení krku taky dobrý :o))))

    Cucaracha,
    ano máš pravdu, je to sice investice do těch moderních plenek, ale určitě se za dobu plenkování vyplatí a vrátí se ti to, nehledě na to že mimísek bude spokojenej :o) na bazárek se určitě taky mrknu, jak jsi poslala :o)
    S tou placentou máš výhodu, že čekáš druhé mimi, já první, a když mi to Dr. řekla, tak mě to tzv. odkráglovalo, kord když připojila – ležet, ležet, ležet … noooo to je pro mě šílenost, ale opravdu měla pravdu a stahuje se to, taky jsem to ze začátku obrečela, ale když vidím výsledky, jsem spokojená :o)

    Jinak zdravím taky Peťulku …

    Jdu taky na procházku, protáhnout si kosti :o))) tak papa

    #859198
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky,
    Šárco a Cucaracho, moc děkuji za zrpávičky ohledně auta, moc mě potěšily, aspoň vím, že nám všem tady vespolek nejsou naše problémy lhostejné… 🙂
    Šárko, jinak jsem byla značně zmatená, než jsem přečetla dlaší příspěvěk, že jsi spletla jméno 😀
    Hruštičko, už jsem si tě potvrdila, jak bude víc času, mrknu k tobě na fotečky. Už jsem ti chtěla 2x napsat zprávu a vždycky jsem zapomněla :S
    Na plínkama jsem už taky uvažovala. U Karolínky jsem používala jednorázovky, ale docela by mě zajímaly ty nové .. jenžýe o žádné přednášce tady jsem neslyšela, že by se s tím člověk seznámil. Ani netuším, kolik stojí starotvací balík plínek. Víte nědko? Taky mi není příroda lhostejná.. Jinak šátek jsem u malé využívala hodně, doporučuju 🙂 A co se týká plínek barevných, taky super, měla jsem jich pět, vypdalo to moc pěkně s obrázkem a bohatě stačily 🙂
    Karolínka je zase marod, dneska zase teploty 39 🙁 chjooo, beruška moje..
    Mějte se všechny fajn a užívejte vycházek a pěkného počasí… :-), pa pa.

    #859199
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky!

    My jsme měli včera přepadovku – návštěvu mojí sestru se švagrem a synovcem, byli se podívat na babičku v nemocnici a při zpáteční cestě se stavili. Nejdříve to vypadalo na kratičkou návštěvu, nakonec odjížděli skoro před 22.30. Já si dala náprstek růžového vína (poprvé od té doby co vím, že čekáme mimčo), sestře vínko zachutnalo a zvládla vypít celou lahvinku André rosé ročník 2008:D . Vidíme se hodně málo tak 3* do roka tak to pak stojí za to.

    Rybízku: Mrzí mě, že Karolínka je marůdek, přejí jí brzké uzdravení! Teď je ta nejhorší doba, připadá mi to horší než v zimě, ráno mrzne, přes den teplota trochu vyleze, ale bacily mají pré.
    Rybízku ohledně těch plínek, myslím, že mám někde uložené stránky, kde se zabývají vhodným výběrem těch látkovek (dle toho jak to je doma se sušením, kolik do toho chceš investovat a jsou tam myslím i kalkulace kolik za to na začátku dáš korunek – tak to najdu a pošlu odkaz). Já kdyby u nás nebyla ta přednáška, tak stejně asi nakoupím nějaké ty ALL IN ONE – líbí se mi od firmy Tots Bots (mám už 2 kousky doma, vyhrané na MMA), ty se nežehlí. Vydrží od malinka až po odnaučení tak uvidíme. asi přikoupím ještě další. Ta údržba nebude tak náročná, jako třeba u vlňáčků – kde se musí jednou za čas použít lanolin, aby byly nepropustné.

    Já dnes odpoledne zase jedu za babičkou do nemocnice, aby jí to tam utíkalo.
    V pondělí pro změnu jedeme s Dančou na logopedii, tentokrát do Prahy.

    Krásný sluníčkový den, má být docela i teplíčko.

    #859200
    Anonym
    Host

    Rybízek,
    ahojky, njn jsem popleta, jsem tam napsala Cucaracha misto mě :o))) aj to se stává :o))))
    Karolínky je mi opravdu moc líto … ona schvátí horečka 39 dospělého člověka natož dítko :-((, tak snad se z toho brzy vykurýruje, držím palečky :o)

    Jinak holky, chci se Vás zeptat, nevíte některá, jak je to, když chci rodit v jíném okresu, než v tom kde mám trvalý pobyt ? … jelikož se právě stěhujeme a nechci si rezervovat nemocnici tady, když sem to budu mít 45 km, vybrala jsem si Teplice, na které jsem četla a slyšela jen a jen samou chválu a hlavně tam dělají jednorázový předporodní kurz za 200,- Kč na 1,2 hodiny a nemusíš tam jezdit na 4x jako tady to mají v Žatci … 4x za 200,- kč. Tak právě nevím, jak dopředu si tam cinknout a zarezervovat si fleka, když nebudu z jejich okresu … Nemáte s tím některá nějakou zkušenost ? …

    Dneska to vypadá opravdu na krásný dník plný sluníčka, tak si to užívejte s Prckama … a přeji pohodu do bříška :o))))

    #859201
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    🙂 Ahojky,
    tak u nás příspěvky na téma pleny vyvovaly docela diskuzi,ale vpodstatě jsme se shodli,že asi budem používat jako spousta látkové a občas jendorázovky..jenom mi prosím nějak poraďdte,jaké ty plenkáče..lehce jsem na to koukala na netu a mám v tom trochu zmatek….našla jsem tyto http://www.medley.cz/pleny.htm a i spoustu jiných,ale nějak nechápu ten proncip.To se do těch plen musí ještě vkládat nějaká další plena nebo ne?Hlavně jsem na jedné stránce narazila i na srovnání cen papírových a látkových a málem jsem si z toho sedla na zadek.Takže od Ježíška chci jedno jediné – pleny 🙂

    #859202
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Jinak mě od rána nějak pobolívá podbřišek a nevím co to je…..jakoby na chvíli dostala třeba pravá strany křeč a pak to povolí….tak jestli to bude pokračovat,tak si asi v pondělí zajdu k dotrovi.Nebo máte nějakou radu?

    #859203
    Anonym
    Host

    verunka,

    Ahojky, ten odkaz co jsi sem dala na ty plenky … ano to jsou jedny z mnoha, zrovna tyto jsou jedny z těch v uvozovkách levnějších … dělají různé druhy s různými druhy zapínání od jednovelikostních až po vícevelikostní … Přímo tyto co jsi sem dala jsou dobré, jsou jednovelikostní – jak se říká od narození po nočník a nepotřebují tzv. ty vkládavé plenky (vložky) … ale pokud budeš chtít a tvé miminko bude čůravější :o) … hezké slovo … tak určitě ty vsadky do nich si můžeš přikoupit, ty už tak drahé nejsou … např. na noc asi bude lepší, pro větší savost :o) … jinak přímo na tyto musíš mít ještě svrchní kalhotky ! … jinak dělají i plenky, které nepotřebují už svrchní kalhotky … ale upozorňuji, že ty se cenově už hodně liší … i druhy, např. biobavlna, vlna, bambus … na trhu je toho opravdu moc, tak máme z čeho vybírat … dělají je i krásně barevné, to už je na Tobě, které zvolíš :o) … Jinak všude píšou a i podle zkušeností je zapotřebí mít cca 20 ks těchto plenek na střídání … švagrová jich měla ze začátku 10 ks … a podotýkám, že je to opravdu málo … :o)
    Tak příjemné vybírání plenek :o) … taky taky vybíráme a můžu říci, že jsou to opavdu někdy pálky, my jsme se též s přítelem rozhodli, že letošní Vánoce budou jen o miminku a výbavičce na něj, nic nechceme a pokud někdo něco kupovat bude, tak jedině na miminko, my už jsme z dárků vyrostly, my se hezky napapáme, posedíme a budeme koukat na pohádky :o))) a bude nám dobře :o)))))

    #859204
    Anonym
    Host

    Verunko, jinak psala jsem o těch prvních plenkách na té stránce … pro srovnání … jinak jsou tam i ty sketch fleece a ty nepotřebují žádné vsadky ani svrchní kalhotky a cena je hodně přijatelná :o) …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 931. až 945. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist