Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 946. až 960. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859205
    Anonym
    Host

    Šárko,
    děkuji za objasnění :o)) Za 14dní přijede mamča na návštěvu,tak už jsem dneska plánovala,kde ji všude potahám .. po kočárcích,postýlkách,vaničkách atd…. protože s chlapem to asi moc neklapne 🙁 Sice slíbil,že se se mnoupodívat půjde,ale stejně to nechá na mě:(

    #859206
    Anonym
    Host

    Verunko,

    jj to znám, já taky vše nakupuji sama, protože přítel mi tvrdí, že o tom nic neví a nerozumí tomu, ať si kupuji co uznám za vhodné – já říkám na druhou stranu je to dobře :o))))) jeho vždy jen s tím seznámím :o)))) … je to tak lepší :o)))

    #859207
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky,
    Šárko a Cucaracho, moc díky za přáníkčo k brzkému uzdraevní. Když se na Karolínku tak koukám, je mi jí hrozně líto. Prvně jsem říkala, že k dr. prozatím nepůjdem, ale manžel na tom trval, prý ať si dr. myslí, co chce, že jsme tam byli před 14ti dny a jdu tam. Tak jsem ji tam vzala v pátek a dobře jsem udělala! Měla totiž droboučké tečky na krčním oblouku, jakoby na konci podnebí. To mi nahanlo strach a neváhala jsem. Angína je potvora! Tak se na ni dr. mrkla, byla s tím krkem na vážkách, tak jí nabrala krev na CRP a bylo rozhodnuto, zvýšená hodnota 22 a atb. Duracef. Dostala nějak částečně virovou (hrepes) asi ode mne, já mám škaredej opar! Jsem ani netušila, že se to může tak stát… Ale byla jsem na ni pyšná, při odběru a dívání do krku ani nepípla, koukala na sestřičku, jak jí pak zalepila prstík náplastí s obrázkem 🙂 . Dr. se ptala kolik váží, aby mohla určit dávkování a já na to 11 kg. Karolínka nemeškala a když uviděla v ordinaci váhu, tak mi říká: Maminko, můžu se změřit? 😀 To mě dojalo.. 😀 Tak má 12 kg, ale asi to bylo botama a oblečením, nazanala sestřička 😀
    Jinak co se týká plínek, díky za odkaz Cucaracho, budu čekat..
    Šárko, já jsem z okresu Blansko a rodila jsem v Brně. Myslím, že je to jedno.. Ikdyž my vlastně v Blansku v nemocnici porodnici nemáme, tak to bude asi ono, že s tím nebyl problém. Tak to jsem ti asi moc neporadila co? :S Ty jsi mě úplně navnadila na Vánoce… papů, pohádky, dobroty, pohodička jéééé …. 🙂
    Veru, na to asi jedině Magnesium a to ti stejně musí předepsat dr., takže ti nezbyde, než jít do poradny.
    Taky si asi budu muset nastudovat ty plenky, neviděla jsem je ani z rychlíku a je to škoda, když je tady tak chválíte. U Karolínky jsem nad tím prostě nepřemýšlela a kupovala jednorázovky. Je pravda, že v šestinedělí jsem prala hadrové (klasiku), ale to bmě brzy přešlo, když jsem je vzteky nemohla ani pověsit, protože jsem se nemohla dívat na ty fleky (od stolice) a ať jsem vyzkoušela jaký prášek jsem chtěla, při teplotě 90 a délka programu 2:19 a s přídpírkou a namáčením, fleky tam prostě byly stále 🙁 , tak jsem se na to jednoduše vyprdla. A máte někoho, kdo už je používá a má zkušenosti s praním? To by mě zajímalo nejvíc!?
    Mějte krásný zbytek soboty a pohodovou neděli 🙂 Já budu léčit malou a doufat, že nám atb. už zaberou, protože má problém cokoliv polknout a já trpím za ni!!! Už tak jí málo 🙁 Když si jen představím, jak mě bolí opar na puse, jak to pak musí bolet v krku!? Hrůza..

    #859208
    Anonym
    Host

    Rybízku přeju vám, aby se ti malá brzo uzdravila 🙂
    My jdeme zítra na odběr krve na vrozené vady – 16.týden je tady – to je hrozné jak to utíká 🙂 a zároveň do poradny – tak uvidíme, co nám pan doktor poví nového a doufám, že jen hezkého. Kdyby mi řekl, co to bude, byla bych moooc ráda, ale to bude záležet jak se mimiskovi bude chtít ukázat! Určitě vám tady pak napíšu novinečky.
    Mějte se fajn, užívejte krásný zbytek neděle.

    #859209
    Anonym
    Host

    Rybízku,
    Tak je nakonec moc dobře, že jsi s malou k tomu Dr. šla … ono se to nemá podceňovat, kord v takovém to počasí – ráno mrzne a odpolko je krásně :o) Vyřiď Karolínce, že jí přeji brzké uzdravení :o)
    S těma plínkama a praním … ono je dvojí skladování, pokud je rovnou nepereš, třeba po jednom … jak se říká – nevoňavé – do vody a normoš na sucho … je pravda, že s praním se trošku moje švagrová taky zlobila, něco šlo, něco nešlo dolů … tak jí někdo poradil, ať je ihned namáčí do lavoru a vyměňuje pouze vodu, pak vypere – no a pomohlo to … takže ta to dělala takhle, pak se už s flekama nezlobila … sem tam něco malinkatýho, ale né žádné obrovské fleky nezhledné … No uvidíme, jak na tom budeme s praním :o))))
    Jinak já jsem dneska nějaká jak přejetá parním válcem, asi z toho posunu času, ale u mě to vypadá, jak kdyby se noc zkracovala o 6 hodin … 🙁 ráno jsem vstala v 8 hod, nasnídala se a zalezla si znovu, až do půl 12 😀 no a pak jsem opět usnula od jedné hodiny až do 15 hod, nějaká nevyspalá a nevrlá si připadám, takhle to u mě bylo v prvním měsíci těhu, furt jsem byla unavená, a pořád bych jen spala, tak doufám, že už jsem dostatečně probuzená :o))))
    Přeji pohodový dník :o)

    #859210
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Petspi, děkuji moc za přáníčko Karolínce, vyřídím 🙂 Budu na tebe myslet zítra, ať ti to dobře dopadne v poradně, vše je o.k. a taky ať se prcek pěkně ukáže 🙂 A čekám zprávu, že je vše o.k. a že to bude holčička, těch je tady málo 😀 A co by sis přála? Čekáš první mimi že?
    Šárko, díky moc. Karolínce už je podstatně líp 🙂 Už je nadobro bez teplot a v krčku už taky nic nemá, takže jen dobereme atb. ve středu a bude to snad o.k., ani na kontrolu prý nemusíme, teda pokud se mi nebude něco zdát, tak ano.
    Tak jsem se chtěla dnes zeptat, jak jste strávily hodinku navíc, jestli jste ji věnovaly sobě a miminkům a odpočívaly a koukám, že Šárka celý den 😀 , ale tak to má být! 🙂 Já jsem si dnes docela mákla, idkyž jsem to neměla vůbec v plánu a říkala jsem si, že když mám hodinu navíc, že ji pěkně prolenoším, ale vařila jsem, prala, uklízela a teď jdu ještě žehlit a ráno na dvanáctku. Takže to si taky neodpočinu , ale zase přijdu mezi lidi a pokecám si 🙂 To je pro mě taky důležité!
    Takže přeji všem parádní den zítra, počasí bude snad pěkné a slyšela jsem, že celý listopad má být docela teplý.. No to asi uvítám, jelikož jsem si rozbila včera bundě zip a než si to spravím, tak mám bundový kabátek, ale je poněkud těsný! 😀 Takže ho škrtám ze seznamu zimním bund pro letošek, tak jsem zvědavá, co mi tam zbude a hlavně v čem budu chodit v březnu!!?? Jak jste na tom vy? Zima se bude určo jak na potvoru táhnout! Tak snad nám bříška nezmrznou. Pořád vidím sousedku, která chodila zimy předtím rozepnutá s bříškem ven, jen pod svetrem a lacláčema, tak půjdu zřejmě v jejích šlépějích 😀
    Tak dobrou všem a krásný týden! 🙂

    #859211
    Anonym
    Host

    Rybízku,

    ahojky, mám stejný problém, loni mi přítel koupil zimní bundu, drahou jak sviň a já se teď bála si jí i zkusit, abych jí vůbec ještě zapla přes prsa a bříško :o) No tak jsem dostala odvahu včera :D:D:D:D … zaplaaaaa 😀 ha ale ještě pár centimetrů a jsem v háji :o))) Mamka si ze mě dělá srandu, že si kdyžtak vezmu její budny … noooo, když si vezmu že má mamka o nějakých 30 kg víc :))) to bude srandy kopec :o) … Rifle zatím dopnu, ty jsou v srpnu nové a ještě mám dvoje strečové kalhoty v pase na gumu, tak je to dobré, jen mi mrzí že loni jsem si nakoupila dvoje zimní pěkné od Alpinu …a ejhle … ty nedopnu :o((( Tak snad příští zimu se do nich ještě dostanu :))) budu muset makat 🙂

    Jinak cholky zítra jedu do toho Ústí pro ty výsledky genetických testů …. moc prosím o držení palečků, ať nám to dobře dopadne s tou cystickou fibrózou, na druhou stranu se těším na podrobný ultrazvuk, až uvidíme zase s přítelem Prcka a doufám, že se už dozvíme i pohlaví, zase budu řvát jak malá holka :)))))

    Jo, ještě jsem chtěla napsat, že mi začíná pnout jakoby bříško kolem pupíka, jak kdyby mi to něco natahovalo, ale jen když chodím, tak snad to nic není, nebolí to, jen je to takové nepříjemné … Uvidíme …

    Všem přeji krásný dník, já se odebírám do kuchyně uplácat karbanátky a kaši :o)))

    #859212
    Anonym
    Host

    Sarko, moc držím palce!!!

    #859213
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    tak jak jste prožily jeden s posledních slunných víkendů? My jsme byli skoro pořád venku, jsme ted bez auta, tak všude musíme pěšky:)
    Tatínek nám v sobotu přes veškeré moje protesty koupil kočárek, tak ho máme hezky uložený v krabici u tchánovců.
    No a já jsem miminku koupila první štrample, měli je v akci, tak nekup to:D

    Šarko – Moc držím pěsti, určitě to dopadne dobře

    Já jdu do poradny ve středu tak doufám, že se dozvím výsledky tripple testů a taky konečně pohlaví mimíska.

    #859214
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak jsem absolvovala genetickou konzultaci a UTZ u Dr. Vlašína v Prenatalu v Brně. Těm nezasvěceným: vyšel mi NT screening negativní , riziko 1:1300, hodnota volný beta HCG byla zvýšená 2,45, a kvůli věku mě nutili do plodovky. Což jsem nechtěla. Na UTZ mi Dr. řekl a dělal to hodně poctivě, že z utz vypadá malá jako naprosto zdravá holčička, že nevidí důvod jít na plodovku, že mám přijít ještě na utz v 21.týdnu, ale že z toho co vidí teď, tak postižení nic nenasvědčuje (zkracuju, ale on je v Brně vyhlášenej).. Prý na tripply vůbec nemám chodit (jestli prý teda chci jít na plodovku,tak mám jít na tripply, protože určitě vyjdou špatně :-)) , no a na tom genetickým pohovoru mi řekla, po rozebrání rodokmenu , že pokud mi Dr. Vlašín dělal 2x utz a neměl pochybnosti, že by na tu plodovku taky nešla :-). Takže jsem se rozhodla, že na všechny ostatní testy kašlu, dneska jsem 15+6, takže byla poslední možnost jít na tripply. Půjdu až na UTZ v 21.týdnu, čímž si ušetřím spoustu týdnů nervů a čekání. Proč hlavně kvůli věku nás tlačí do takových nerváků??? Je mi 36, mám 8-letýho zdravýho broučka. Hodně jsem tady četla, že jste na ty tripply šly, to jste šly i po tom NT nebo jenom na tripply?? Ty tripply jsou tak negativně profláknutý, že nechápu, že se na ně ještě chodí 🙁 . Držím všem palečky, ať všechna vyšetření dopadnou perfektně!!! Pěkný den!

    #859215
    Anonym
    Host

    Andy,
    ahojky … mě screening dopadl více než skvěle a stejně mi moje Dr. udělala tripple testy, ptala jsem se proč … ale řekla mi, že se to prostě dělá i když vychází falešně pozitivně, prý k tomu připojí tu zprávu z NT, že dopadla super … no ale já si s tím hlavu nelámu, je pro mě směrodatné, co mi řekli na NT ve Slaném – krev i UZ dopadl super, tak nevím, proč bych se měla trápit čekáním na tripple testy – kašlu na ně :o))) jsou jen prý pro kontrolu … tak uvidíme … nevím proč to tak dělají …
    Já taky nesouhlasím s odběrem plodové vody, bohužel mám ve svém okolí smutnou zkušenost, moje kamarádka po odběru plodové vody do týdne potratila a to čekala zdravé miminko a na plodovku šla pouze jen kvůli věku … je jí 36 let … takže já jsem si s přítelem řekla, že ani omylem … mě na ní taky chtějí poslat ale to jen v tom přípaadě, že mi nevýjdou genetické testy krve na tu cystickou fibrozu, ale já to prostě nepodstoupím ! nechci vystavit takovému riziku Mimíska … takže ani omylem … a chápu tě v tomto ohledu …

    Maja, Veverik … moc děkuji za držení palečků, budeme to potřebovat … já pevně věřím, že vše bude O.K. … a už se nebudu s ničím lámat hlavu … tedy až na tu cukrovku :o))))
    Tak papa

    #859216
    Anonym
    Host

    Šárko, též na Tebe budu zítra myslet, ať máš výsledky OK a už Tě nikam nenutí!

    Andy: jak tu psala Rybízek, ty triple testy snad dokážou odhalit ještě i něco jiného než se zjišťuje při NT screeningu, takže se stále stává, že na ně posílají, ať je NT screening negativní nebo ne.
    Já jsem podstoupila oboje a oboje vyšlo negativní. Nejdřív jsem na TT nechtěla jezdit, kvůli tomu riziku falešné pozitivity a následnému donucení jít na amnio, ale jelikož to vyšlo OK, tak už jedu pouze na konsiliární UTZ vyšetření ve 20.týdne a poté na genetickou konzultaci, kde mi genetička sepíše veškeré výsledky do zprávy a již mě na nic nutit nebudou (věřím, že i UTZ ve 20.týdnu vyjde dobře, jsem optimistka:) ). Takže tak. A též nechápu proč tak tlačí k těm odběrům plodové vody, někdo stejně by nešel na ukončení tak pozdě, prostě se rozhodne, že i postižené miminko si chce nechat…je to prostě hrozný paradox – neví se vůbec ke kolika dojde přerušení kvůli špatným výsledkům a přitom by se narodila zdravá miminka a na druhou stranu se zachraňují tak brzy narozená miminka, která mají kolem 500g porodní váhy. Hodně jsem o tom přemýšlela, je to hrozně složitá věc.

    Děvčátka opatrujte se, pohlaďte bříška a mějte se co nejlépe!

    #859217
    Anonym
    Host

    Tak jsem se konečně dostala k PC. Dnešní kontrola dopadla na výbornou, vše mám v pořádku 😀 . Jen stále shazuji a nepřibírám, ale vzhledem k tomu, že más startovací váha nebyla zrovna malá, to snad není nenormální a mě to teda nevadí už vůbec. Odebrali mi 4zkumavky krve na ty odběry vrozených vad, což pro mě, která má špatné žíly bylo naprosté utrpení – i když byla sestřička šikovná, tak krev netekla, takže tam budu mít modřinu jako Brno, už to začíná pěkně bolet a vybarvovat se! 🙁 Jediné zklamání bylo, že mi pan doktor dnes nedělal ultrazvuk – pouze si změřil velikost hlavičky nic víc – což bylo zklamání, protože bych chtěla vědět, co čekáme:) . Ale 30.11. jdu na velkej ultrazvuk – budu v polovině, tak tam prý by to mohlo dopadnout, že se to dozvím, když se mimi nebude schovávat.
    Rybízku jak správně píšeš, čekám první mimi – a asi bych radši kluka, tatínek taky – ale holčička by byla taky krásná – zase by byla první vnučka na obou stranách!!!! Ale hlavně, ať je vše v pořádku a je to zdravé – to je to nejdůležitější. Takže zase 4týdny čekání, naštěstí to utíká jako voda!!!:D
    mějte se a pozdravujte miminka!

    #859218
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Dobrý večer všem!
    Petspi, neboj, já taky asi do 19.tt šla s váhou dolů, asi 6 kilo a pak se to nějak zlomilo a začla jsem přibírat. K původní váze mi teda ještě chybí asi 2,5 kg, ale doktor je spokojenej. Takže jak říkám já, když si má mimčo odkud brát, tak je to v pohodě. Však těhotenství je dobrá dieta, ne… 😀 😛

    #859219
    Anonym
    Host

    Tedy holky, to zírám, že některá jdete s váhou dolů. Já taky nejsem žádný drobeček, ale váha mi jde nahoru – už 4 kila. Moje sestra za obě těhotenství nepřibrala víc jak 5 kilo a oba kluky měla s krásnou porodní váhou – 3,60 a 3,70kg. To nikdo nechápal – bylo zvykem – že se přibere kolem 15kil za těhotenství. Tak se v rodině báli, že je něco v nepořádku, když sestra tak malinko přibrala.
    No to se mě stát nemůže, počítám, že tímto tempem to bude víc jak 10kilo. Taky se nějak nepřecpávám, hodně ovoce a zeleninky, obiloviny, ale občas si tedu mlsnu něco sladkého.
    V neděli na oslavě u kamarádky jsem snědla 2 chlebíčky (ty jsem nejedla už asi rok) a talířek zeleniny. Byly tam mini zákusky, měla jsem nejdřív zálusk na mini špičku, ale nakonec oči chtěly, ale žaludek nějak ne.

    Danče se vrátil zánět spojivek, tak ráno zase proběhl telefonát do školky, abych princeznu omluvila, včera jsme byly na logopedii v PRaze a dobrý.
    Mrzí mě to, měla jsem v plánu zajít na tu prezentaci látkovek do mateřského centra:( . No jo to se ale nedá nic dělat. Tak příště, do porodu jistě bude ještě několik těch přednášek (dělá je ta maminka tak 1*2měsíce). Ještě jí jdu napsat mailík, že nedorazím.
    Stejně už tak nějak vím, co asi nakoupím – nejvíc se mi zdají praktické ty All in One (a navíc jednovelikostní – takže nakoupím na celou dobu stejné). A skladovat budu asi mokrou cestou – kvůli těm flekům. U Danulky jsem používala 1/2roku klasické čtvercovky a taky jsem to skladovala v uzavíratelném kyblíku ve vodě, kterou jsem měnila a prala jsem co 2 dny. Fleky téměř žádné po vyprání. Dokonce jsem viděla, že ty plenky, které se mi líbí tak mají zvýhodněné cenově, pokud se jich koupí 5 – jako denní sada. No celkem jich koupím nejspíš do začátku 10 a uvidím, zda budou vyhovovat když to chci střídat s jednorázovkama (k doktorce a na návštěvy). Prý i tak se to vyplatí tak doufám, že manžela neklepne, on po té naší zkušenosti u Danulky nechce o praní plenek ani slyšet. No až uvidí ty moderní tak snad změní názor a bude rád, že chci ušetřit rodinný rozpočet a životní prostředí.

    Přeji hezké úterý!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 946. až 960. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist