Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 961. až 975. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859220
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte..
    Šárko, no uvidíme, zda letošní zimu nezmrzneme 😀 Kalhoty už nedopnu dávno žádné! Nosím těhu kalhoty od 12tt. To bude asi pupkyn na konci těhu 😀 Moc gratuluji, že je vše o.k. Oni někteří doktoři prostě na triply posílají. Moje dvě kamarádky na NT byly, dopadl jim dobře, stejně jako mě, ale na triply je nehnali, jen já jsem musela, ale naštěstí nebyl pozitivní, takže paráda a teď jsem klidnějíš, než kdyby nešla, protože prý opravdu se tam hodnotí ještě nějaký hormon, který u NT není vůbec! Takže kdo na ně musíte, nebojte se a radši běžte.
    Andy, též gratuluji k dobrém výsledku, Vlašín je opravdová kapacita, tomu věř! Taky k němu chodím, mám ho ráda. A 15. 11. v 21.tt jdu také k němu, už se moc těším. Jsem rozhodlá, že si nechám mimi zvěčnit na DVD. Dneska jsem si volala paní fotografce, kdy je vhodné přijít na focení s bříškem, tak prý až tak v lednu, tak jsem moc ráda a moc se těším!!! 🙂
    Cucaracho, neboj, vše bude o.k., uvidíš 🙂 Jinak furt zvažuju ty plínky. Moc se mi nechce skladovat špinavé plínky ve vodě v kýblu, ale zase bych nejraději šetřila přírodu, tak nevím.. Co babička?? Sand je to o.k. … Jinak co se týká přibírání, tak já přibrala až nějak v 6.-7. měsíci 5 kg a pak dalších 11 kg, takže bacha.. Ale když nám tak chutná co? 🙂
    Petspi, gratuluju k dobrým výsledkům z kontroly, super! A aspoň se máš na co těšit na konci listopadu, snad se mimi ukáže v plné kráse, aby jste už věděli, co že se tam skrývá… 🙂
    Jinak vám docela závidím, že jste ještě některé na své váze nebo pod. Já už mám určo 2-3 kg nahoře, teď jsem se nevážila, nemám odvahu, teď mě moooc chutná. Po každém obědě něco sladkého! Než jsem uvělařila kávu, abychom si vypili, snědla jsem pár piškotů, pak jsme si dali zákusek a teď bych si klidně dala ještě třeba tatranku, ale nemůžu! :$ Včera nám otevírali v práci novou kantýmu, resp. nový provozovatel, tak nám taky dali zákuseček, tak to pak rychle poleze nahoru. No jsem zvědavá, za týden jdu do poradny.. V práci na mě všichni co že tam ještě dělám!? Asi se jim zdá bříško už velké, tak každýmu vysvětluju, že je to teprve 5. měsíc a že bych ještě do konce roku určitě chodila. To jsem pracovala takhle i s Karolínkou a bylo to o.k. A z vedení se mě ptají, jestli mě nevadí stát, tak je to takový milý, taková péče 🙂 Včera se na konci směny i uklízelo, tak se mě přešli zeptat, jestli mi to neva, tak jsem řekla, že ne, pokud nebudu něco tahat. A prý jetsli mi neva saponáty a dezifekce a tak… všichni se starají 😀 Je to milý.. 🙂
    Teď tam dělá beruška takový kotrmelce, že bych chtěla být na UTZ, to by bylo pobaveníčko 😀 Je to krásný!!!:) Ikdyž si mylsím, že už by mohly být pohyby i intenzivnější, silnější i častější.. ale asi to moc srovnávám s tím koncem u Karolínky, kdy tam už neměla moc místa. Jinak mě trošku tvrdne břicho, dneska ráno zase! Máte to taky někdo, myslím, že je to hodně brzo! 🙁
    No nic, malá spí a já jdu kuknout na zahrádku, manžel tam s dědem dělají poslední úpravy na zimu. Ryjí a hnojí, abych mohla na jaře něco pěstovat, teda jestli bude čas 😀
    Mějte krásný zbytek dne.. pohlaďte bříška 🙂

    #859221
    Anonym
    Host

    Ahojky,

    tak mi zjistili, že jsem nositelem toho genu cystické fibrozy :-(((( zdědila jsem to po mamce, nebo otci, kteří jsou též nositeli, ale u mě se nemoc neprojevila a nikdy neprojeví, tak mě teď budou s Mimískem hlídat na UZ jestli se to neobjevuje na střevních kličkách 🙁 dnes jsem tam strávila v Ústí půl dne a teď tam budu jezdit každých 14 dní :-((( … njn neuděláme nic, riziko že to bude mít prcek je 1:1164 … prý mírné riziko …. dr. mě uklidňovala že za 14 dní až přijedu na kontrolní UZ, že vše už může být v pořádku a už tam nebudu muset … tak uvidíme jak to dopadne … Jinak na UZ bylo vše krásně vidět, ledvinky, močáček, střívka, mozeček a vše je tak jak má být a rosteme krásně, jen tahle mrcha nás zlobí. Může se stát, že to Prcek zdědí po mě a bude taky pouze nosičem toho genu, tam je pak za potřebí opatrnost, aby si nenašel protějšek se stejným genem … Můj přítel to má v pořádku, tak jsem si oddychla, to by riziko strašně stouplo, já věřím, že to dopadne vše tak jak má, hlavně dobře, musím být optimista …. Placentu mám již v pořádku, už je krásně nahoře na přední stěně, takže tady mi už riziko nehrozí, což jsem ráda, ale klid musím dodržovat 🙂
    Pohlaví nám neřekli, prý je brzy spekulovat ať vydržíme do 21 tt, nebo na odběr plodové vody, na který ale nechci jít, protože se bojím potratu, je tam riziko 1% … :-((( No uvidíme co nám doporučí kvůli těm mým genům …. takže v Ústí mě dnes jen psychicky vyčerpali a unavili, až jsem z toho usnula na 3 hodiny :-((( … Optimista ale zůstat musím, kvůli Prckovi v bříšku, že vše bude O.K. :o))))
    Jinak dnes jsem četla článek Těhulka Live, a normálně jsem to oplakala jako malá holka :-(((( hroznéééé ….
    Přeji všem krásný zbytek dne a držte mi palečky, ještě to budeme potřebovat …. PAPA

    #859222
    Anonym
    Host

    Šárko:
    Určitě to dopadne vše dobře, nic se neboj a jak píšeš prcek v bříšku to vnímá a když jsi ty co nejvíc v klidu tak je klidný i on.
    To musí být zážitek, vidět už vše takto detailně – jak jsi psala – ledviny, močák, mozek…Já min. týden viděla jen pěkně srdíčko a žaludek, taky pěkně prstíčky na chodidýlkách. No příští čtvrtek snad taky uvidím i další na tom velkém UTZ.
    A super zpráva, že se Ti placenta už tak pěkně vytáhla!!!MOc gratuluji a tajně si přeji, aby se to tak stalo i s mojí placentou. Cvičit jsem zatím nezačala, ale už jsme se s manželem zase tulili, tentokrát ale opravdu dle rad mého gynekologa a žádné potíže.
    Kamarádka mi dala vitamíny co jí zůstaly – tak až doužívám Femibion 400 tak budu užívat Feminatal (je to to samé, jen koupené v polské lékárně). Já to střídám s kyselinou listovou obden.
    Dnes čekáme babičku odpoledne, včera jsme s Dančou upekly bábovku a malá začala pít kakao, tak jsem moc moc ráda. Pořád teď říká, že je to dobré na kosti jak roste, že jí nebolí kolínka:D , tak máme s manželem radost. Mléko odmítala od odstavení – v roce a půl.
    Děvčátka opatrujte se moc a pohlaďte svá bříška!

    #859223
    Anonym
    Host

    Cucaracha,

    jj ultrazvuk je opravdu nádhernej … tento byl nějaký nový, vše bylo krásně vidět a hlavně čistě, že už to i přítel všechno poznal při výkladu :o))) Nejkrásnější bylo, když nám dr. zvětšila obličej … to byl pohled, jak na mimozemšťánka, obrovské očička a pak nám dr. říkala, podívejte jak krásně otevírá pusinku a polyká plodovou vodu a rejdí tam jazýčkem … fakt nádhera … :o))) jen a jen dopoučuji. Jj s tou placentou je to super, celkově se mi šoupla o 8 cm … což je mega úspěch, již nemám problémy, už je tam kde má být a jediný co na to opravdu pomáhá je sexuální abstinence (což je šílené, ale bohužel, Mimískovi bych nikdy neublížila) a hlavně klid na lůžku, já opravdu ležela, protože jsem to měla ošklivé a spadlé o 3 cm přes okraj … no a šup jak jsme to krásně zvedli :o))) mám neskutečnou radost, že už mi nehrozí císařský řez a že si porod užiju se vším všudy :o)))
    Já na doporučení primářky z genetiky jím v těhu tyto vitamíny, a každý zvlášť hlavně:
    – celaskon
    – kyselinu listovou
    – B komplex
    – zinek
    – hořčík
    – jód
    Měla bych i vápník z těch nejdůležitějších, ale ten nemůžu z důvodů předávkování, už jsem s tím měla zkušenost a začali se mi drolit zuby, tak ten mi Dr. nedoporučila … ale tyhle co jsem vypsala, jsou prý nejdůležitější pro vývoj a dostatečný růst plodu :o))) Můj obvodní lékař (rodinný přítel) mi nabral krev a udělal mi podrobný rozbor krve, abych věděla, jaké vitamíny a minerály potřebuji nejvíce a v jakém množství – naštěstí železa mám dost, tak ho též nemusím doplňovat – to mi též dělalo problémy a bolel mě po něm šíleně žaludek, tak to jsem ráda …
    Jinak každý dr. má jiný názor na vitamíny v těhotenství jeden doporučuje vitamínové komplexy … tzv. od A až po Železo, jak se říká … ale můj dr. s tím nesouhlasí a je pro abych každý vitamín jedla zvlášť … no tak poslouchám, nikdy mi špatně neporadil :o)))
    Jinak je paráááááda, že malá Ti začala pít mléko … to je tak trošku můj případ …. já celý život mléko a kakao, pudinky apod. nesnášela, když se jen ohřívalo mléko na bramborovou kaši, tak mě bylo na zvracení 😀 … prostě jsem to nemohla ani cítit … a teď ??? … v těhu …. šup kakao denně :o))) tělo si prostě řekne kdy co potřebuje … za což jsem ráda, i když dospělý člověk, by neměl denně ho pít … :o)
    Tak přeji pohodový den a odpočívejte maminky a pohlaďte bříška :o))) papa

    #859224
    Anonym
    Host

    Šárko,

    to s těmi vitamíny je asi o dost složitější – já mám prostě zjištěné, že tělo ty chemické dodávané formou doplňků nedokáže tak vstřebat jako ty přirozeně obsažené ve stravě.
    Zase je dobré, že Ti lékař udělal rozbor krve a indikoval to „na míru“. Můj doktor není zastánce uměle dodávaných vitamínů ani v době těhotenství (mimo kyseliny listové).
    Já si zkusila koupit ten Femibion 400 – je tam ty kyselina listová +pár vitamínků ale je to drahý doplněk, takže si ho nebudu už kupovat. Jak jsem tu psala, jsem spíš pro přírodní cestu a investuji spíše do zelených potravin – jako je mladý ječmen a Chlorella (ve které je těch přírodních vitamínů opravdu dost a jsou doporučené i pro těhulky). Každý by to nesnesl – ale já si na tom fakt pochutnávám. Vím, že tak dělám pro své i mimískovo zdraví dost.
    A s tou sexuální abstinencí máš jistě pravdu. Naštěstí já nějaký klidový režim nařízený nemám a gynekolog mi sex nezakázal, jen doporučil jak můžeme…vím, že při minulém těhotenství jsem měla placentu v začátcích taky dole přes branku, sexu jsme se zcela nezřekli a vytáhla se mi taky nahoru pěkně, že jsem mohla rodit přirozeně. Něco jiného by bylo, kdybych krvácela a měla nějaké enormní bolesti, to by mě myšlenka na sex ani nenapadla. Tak asi tak jak to mám já.

    Ad mléko – já taky nemůžu cítit mléko, když se ohřívá – nedělala jsem nikdy ani klasickou krupicovou kaši+o( . Prostě mi to zošklivily učitelky ve školní jídelně, když mě nutily jíst mléčnou polívku. No a teď – mám vyloženě skoro každý den chuť na banánový koktejl, vypiju i 3/4litru, sladím to troškou třtinového cukru – prostě asi si to mimísek žádá – aby měl pevné kosti a rostly mu pak dobře zoubky. Takže vápníku snad budu mít dostatek. Je to stejně paráda, jak nás intuice směruje, co je pro tělo dobré a čeho se máme zříct.

    Vařím si červenou řepu na salátek k večeři, udělám si ho pěkně s jablíčkem a domácím dresinkem z kys.smetany. Už se na něj těším. Asi do něj nastrouhám i mrkvičku.

    Tak se mějte maminky co nejlépe to jde a užívejte si svůj krásný stav co nejvíc!

    #859225
    Anonym
    Host

    Ahojda, tak se hlásím s výsledky trippletestů.Zaplať pánbůh, jsou výborné<:o) <:o) <:o) <:o) .Měla jsem z nich strach, protože mám sníženou funkci štítné žlázy, a na začátku to měli být původně dvojčátka a gynekolog mi řekl že to může mít vliv na ty tripletesty.Hrozně jsem se bála, že budu muset na plodovku, protože jsme tenkrát ten NT screening prošvihli. Gynekolog si myslel, že jsem v 10 týdnu a já pak byla nakonec v 13.:S No tak teď už jen ten utz ve 20.týdnu a snad bude klid.Na ten jdu 19.11 . jinak pozdravujte bříška já jdu na oslavný větrník:) 🙂 😀

    #859226
    Anonym
    Host

    Cucaracha,
    samozřejmě s těma vitamínkama ve formě stravy máš pravdu, mě to též říkali, že ve stravě je to nejlepší, taky se snažím papkat o hodně více zeleniny, ovoce a zdravých výrobků, určené pro těhulky … tak dodržuji i toto, co jsem těhu jím až moc zdravě, jak mi říká moje mamka, já nikdy nebyla na sladké, a vždycky jsem spíš papkala jogurty a takové věci … co mi sladké krásně nahradilo a hlavně zdravě :o) Když opravdu zhřeším tak je to max. toffifee 😀 … to mám ráda jako jediné ze sladkého, ale tak 2 bonbony :o) …. jinak též používám tmavý cukr do salátků a též si dělám mrkvičku s jablíčkem a podobné salátky, taky se po nich mohu utlouct a je vidět, že to miminku opravdu chutná a to je jedině dobře :o)
    Jinak na doporučení kamarádky, která se zabývá zdravou stravou – dokonce se tím i živý, sestavuje jídelníčky pro obézní a dělá jim plány cvičení atd … takže jsem jí využila, aby mi též sestavila jako pro těhulku, dělá dokonce i různé diety bezlepkové atd … šikulka je to … a co mi v těhotenství nejvíce doporučila je GOJI – kustovnice čínská … skvělý doplněk !!! vařím si z toho čajíček, nejen že je strašně chutný, ale má šíleně moc vitamínků, minerálů a stopových prvků … dokonce nejvíce antioxidantů … dá se to papat i jako hrozinky, ale já jak si z toho dělám 3x denně čajík, tak si tam ty bobulky nechám a pak je sním :o)))) naučila jsem to pít i mojí mamku a pochvaluje si to … na internetu o tom píšou jen a jen samou chválu, tak jsem ráda, že pro miminko dělám něco hodně užitečného :o)
    Banánový koktejlek si taky dopřáváme :o))) a co miluji nejvíce je, přítel mi koupil nový odšťavňovač, tak si míchám různé zeleninové a ovocné džusiky … to je dobrota, když je to z čerstvých plodů a ono to dokonce i zasytí 🙂 pak se mi tu smějou, že se nediví, že vůbec nepřibírám, když jím tohle 😀 … ale já jsem na druhou stranu ráda, že nepřibírám, kulatí se mi jen bříško a určitě do konce těhu přiberu, toho se nebojím :o))))

    #859227
    Anonym
    Host

    Volantka,

    Gratulka k dobrým výsledkům testů a užij si větrník :o))))

    #859228
    Anonym
    Host

    Volantko, moc gratuluju. To jsou super zprávy….Dej si prosím jednoho i za mě:-)

    #859229
    Anonym
    Host

    Volantko též gratuluji k výborným výsledkům TT!

    Šárko, já myslím, že děláš pro sebe i mimíska úplně maximum – když doplňuješ stravu i o takové dobrůtky jako je ta kustovnice, navíc si připravuješ ovocné a zeleninové šťávy. To máš koktejly nabité vitamínky a minerály a bez konzervantů prostě super! Tvému tělu nic nechybí a že ještě nepřibíráš – jak jsem tu psala, moje sestra přibrala u obou těhu kolem 5 kil a kluci se jí narodili s krásnou váhou – 3,65 a 3,80kg. Na přibrané váze opravdu nezáleží. Někdo může přibrat i 20 kilo a mimčo nemusí mít ani 3 kilča. To je zkrátka naprosto individuální. A buď ráda, že nepřibíráš, to je pak větší zátěž jak na záda, tak na nohy (já měla potíže s kyčlemi i se zádama).
    Když máš tu kamarádku, která se zabývá zdravou stravou co si myslí o mladém ječmenu a řase Chlorelle – zda to již náhodou nezkoušela. Moje 2 kamarádky to už konzumují dlouhodobě a nemůžou si to vynachválit /i jako prevenci viroz a chřipek/, obě kojí. Zajímal by mne názor ještě někoho jiného. Je to jen pro zajímavost.

    #859230
    Anonym
    Host

    Cucaracha,
    zítra se jí zeptám ju? má mi něco přivézt, tak jí to dám přečist, ale já o tom slyšela jen chválu …

    #859231
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    Šárko, neboj, určo to bude dobré..
    Volantko, gratuluji k dobrým výsledkům triple testů. Toho jsem se právě bála, že bych musela jít na amnio, tak jsem radši zaplatila NT a doufala, že by to hodnotili společně, kdyby něco..
    Jak tady tak píšte o zdravé výživě, tak se v těch názvech úplně strácím.. Ani nevím, jak to vypadá a kde bych to koupila 😀
    Právě jsem poslala malou s dědem domů za babi a já se jdu chystat zase na dvanáctku. Malá má teď takové zvláštní období, ani pusu mi dát nechtěla 🙁 , tak mě to ti mrzí :S Ale říkám si, že je to asi obdobím.. dofuám! Jinak si to nedovedu vysvětlit. Jinak je napraosto v poho! Dokonce mi dá někdy pusinku na bříško, miminku 🙂
    Posledně jsem se ptala, jestli máte někdo problémy s tvrdnutím bříška, ale nikdo mi neodpověděl…:( Taky potřebuje nějkaou tu radu, ikdyž jsem druhorodička… Přece když se člověk podělí o problémy a dostane nějakou tu radu, hned je lépe. Vždycky s nadšením koukám, kdo co napsal… pěkný večer.

    #859232
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    už jsem taky úplně natvrdlá, asi těhotenská demence, co se mi projevuje na pravopise :$

    #859233
    Anonym
    Host

    Holky, děkuju!!! Rybízku, neboj, určo to bude dobrý.Zeptej se pro jistotu tý doktorky v úterý, ale myslím si že to bude dobrý, jinak já čekám mimi poprvý a jediný co vím o tvrdnutí je že se to dělá před porodem.Ale tady asi pak záleží v jaké je to míře a tak…. Ráda bych poradila, ale opravdu nevím. Přeju jen ty nej zprávičky od doktora.Jinak si z toho nic nedělej, o tom jak tady píšou holky o tý zdravý stravě jsem taky zatím neslyšela:$

    #859234
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Volantko, díky moc, určo záleží na míře tvrdnutí, ale tohle se mi zdá nezvykle brzy!! U Karolínky mě pichali i injekce kvůli tvrdnutí břicha, ale o hodně později a pak jsem ještě nakonec přenášela a porod mi vyvolávali! Já jse samej extrém!
    Já si připadám jako černá ovce této skupiny. Na večeři jsem měla vysočinu s rohlíkama a utopence v aspiku :$ 😀 😀 😀

    Přihlásila jsem Karolínku do soutěže, tak jestli bych mohla poprosit o hlasík, budeme rády 🙂

    http://soutez.doma.nova.cz/ivetaburi#

    Pěkný zítřejší den všem, já ho budu mít pracovní 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 961. až 975. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist