Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 991. až 1,005. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859250
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    tak jsem včera byla na kontrole. Miminku se prý daří dobře, ale maminka je na tom o něco huř. Takže mi dr. vypsala neschopenku a pokud prý ještě něco zhubnu, bude mne muset poslat do nemocnice:( Takže poctivě jim na co přijdu, modlim se ať to nevyzvracím a čekám na kontrolu příští tyden.
    Těšila jsem se, že se konečně dozvim, co mi v bříšku roste, ale miminko je asi stydlivka, nechtělo se ukázat:) Tak zase nic nevim. Dr. mi potvrdila, že ty bulbinky co mám v bříšku asi opravdu budou pohyby, díky tomu, že jsem hodně hubená je prý prostě cítím dřív:) Sice se mi tomu moc nechtělo věřit, podle statistik je to přece až kolem 20 týdne, ale asi to tak bude, ted už je cítím každou chvilku 🙂

    Ještě se chci zeptat, jak to máte s vycházkama? V práci mi na personálním řekli, že v těhotenství jsou vycházky neomezeně a kontroly nechodí, ale dr. mi napsala normálně na 4h denne.

    Mějte se hezky, pohlaďte bříška a hlavně odpočívejte:)

    #859251
    Anonym
    Host

    Šárko, já u té mé obavy s velkým mimčem zapomněla sdělit, že měřím 1,8 m a manžel 2,0 m a při poslední kontrole mi pan doktor říkal, že to vypadá na starší mimčo:-) Ale vitamíny baštím:-) V neděli jsem taky dala KFC a dnes jsem po těch vašich řečech o jídle musela ukecat manžela, aby mě odvezl do cukrárny tam kde bydlí Hruštička a narvala jsem do sebe tři zákusky. Mají tam ty úplně nejúžasnější zákusky na světě.

    #859252
    Anonym
    Host

    Veveriku, to mě moc mrzí. Ale to bude fajn….oni doktoři neví co by po nás chtěli, mě zase nadávají, že tloustnu moc:-) Ty vycházky jsou na lékaři, někdo je dá bez problému neomezené a někdo je píše. Můj doktor dává taky 4 hodiny denně. Údajně na těhotné kontroly nechodí, ale na to bych nespoléhala.

    #859253
    Anonym
    Host

    Majo,

    no tak 1,8m není moc, taková normální výška na modelku :o) … já mám 175 cm a přítel má 185 cm, tak uvidíme, jestli se potatí nebo pomamí :o))) já dnes taky měla zákusek, mamka byla ve městě a přinesla taky báááááájo dortíky, tak jsme sedli, dali kávu (bez kofeinu :o)) a zbaštila jsem jeden veliký slunečnicový – ten mám neraději i když jeden kousek stojí 30, kč … hrozné, ale mňamkyyyy :o)))

    Veveriku,
    to bude dobrýýýý, hele já od začátku těhu taky nic nepřibrala … tedy aspoň před týdnem, když jsem byla na kontrole tak mám pořád stejně, a dr. mi na to řekla pouze, že je vše v pořádku, že bříško se kulatí a Mimísek roste a přiberu určitě do další kontroly :o) ale je pravda, že nehubnu, jen mám pořád stejně :o) … a s těma vycházkama, u nás je automaticky dává dr. neomezené, jen když máš nějaké veliké riziko potratu a máš nařízený klid na lůžku, tak Ti je omezí … ale těhulkám tady většinou od 14 h – 18 h …. ale na kontroly bych nevsázela, protože chodí … i těhulkám, který mají napsané vycházky, moje spolužačka dělá na OSSZ a zrovna ona chodí na kontroly … tak hlavně bacha, aby jsi nepřišla o penízky …

    #859254
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Veverik, Šárka má pravdu. Já mám vycházky 4h a když jsem chtěla neomezený, tak mi sestra i doktor řekli, že na těhotný nechodí. Tak už na mě byli … Prý neřeší kdo je proč doma, že si jen z PC vyjedou seznam neschopenek a jedou a prý před svátkama choodí častěj. Ale nevím jak to je, to mi řekla ta slečna co mě kontrolovala, třeba to tak není a chtěla mě jen postrašit. Jinak já začla přibírat až po 18tt, resp. ve to 18 jsem přestala zvracet a hubnout a asi za dva týdny jsem začla přibírat. Taky mě chtěl doktor nahnat do špitálu, ale já měla naštěstí kontrolu za 2 týdny a to jsem pak už nabrala 0,5 kila.

    #859255
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    popravdě řečeno,taky mám z Cuca trochu depku,že baští tak zdravě,ale když si dává KFC…. :o)) Já nikdy na KFC nebyla,to spíš Mekáč 🙁 Ale omezila jsem ho hodně a už jen sem tam hranolky nebo cheese.

    Ohledně těch procházek na nemocenské,tak někdo říkal,že je záleží na tom,kdo ti tu neschopenku napíše-jestli praktická nebo gynekolog…prý gynekolog píše neomezené procházky s výjimkou rizikového těhu,ale praktická omezuje vycházky.Tak nevím…My to teď máme v práci docela špatné a snížili nám platy,tak jsem si říkala,že jestli to půjde ještě dolů,tak asi taky půjdu na neschopenku,protože trčet tady 11-hodin za nízký plat mi za to opravdu nestojí…domů se dostanu v deset večer a jsem mrtvá. Stejně nevím,jak to budu do budoucna zvládat dělat takhle do večera 🙁 No,uvidíme

    Jinak já včera asi cítila poprvé „kopanečky“,resp. si myslím,že to bylo ono,protože to bylo jiné než když mě nadýmá (jakože mě nadýmá hodně často).Tak jsem usoudila,že to bylo ono 🙂

    Hezký večer všem

    #859256
    Anonym
    Host

    Verunka,
    nezáleží na tom kdo Ti vystaví neschopenku, protože je to vůbec nezajímá a je to tak jak psala Evča … jim tam prostě vyskočí kdo marodí a jaké má vycházky od kdy do kdy – nejraději chodí těsně před vycházkama nebo těsně po … a opravdu chodí, říkám vím to z první ruky … kamarádka pracuje na OSSZ a provádí tyhle kontroly a jsou nekompromisní … 🙁 nejlepší by bylo, když nemáš žádné problémy, poposit svého gynekologa aby ti napsal neomezené vycházky … máš na ně podle zákona nárok a ty jejich kecy, že néééé … nejsou pravda, vím to i z toho důvodu, jelikož jsem od září 2009 marodila do července 2010 s nohou … a normálně jsem měla neomezené vycházky, vystavená neschopenka od obvodního lékaře … oni to jen nechtějí psát, nevím z jakého důvodu, ale je to tak … asi moc papírování a vysvětlování, ale máš na ně normálně nárok, pokud nemáš nařízenou karanténu (infekci, nebo nějaký jiný podobný hnusík :o) … a pokud to samozřejmě tvůj zdravotní stav dovolí … Takže nejlepší řešení je: nedat se :o)))
    Hezký a pohodový večír :o)

    #859257
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Šárko, mě dali 4 hodiny kvůli internímu nařízení oddělení (IVF), ale stejně chci doktora přemluvit, aby mi je dal neomezené. Ale jdu tam až za dva týdny, tak snad to klapne, protže jestli mi řekne, že to do konce roku zvládnu (to mám nástup na mateřskou), tak mě asi vomejou. Je teda fakt, že mi řekl, že když by na mě byla kontrola a já nebyla doma, tak že mám v kartě, že se mám při potížích okamžitě dostavit, tak prý mi podepíše, že mi třeba přeměřoval tlak. No ale stejně se mi nechce moc pokoušet štěstí.
    No nc, jdu zalehnout k televizi. Tak hezký večer!

    #859258
    Anonym
    Host

    Šárko, díky za informace – ohledně mladého ječmene a Chlorelly. A taky o tom Gravimilku.
    Já jelikož jím ten Femibion 400 obden – což je ta kyselina list.+pár vitamínků /není to jako třeba Calibrum mami – pouze multivitamín. doplněk s minerály/, tak myslím, že pokud si sem tam umíchám sklenici Gravimilku tak se mi rozhodně nenarodí mimčo, který bude mít 5 kilo:) . V minulém těhu jsem užívala vitamíny pro těhotené z lékárny a Danča měla 3,75kg (no na holku je to docela slušný). Ale nevěřím tomu, že by se po těchto vitamínech rodily nějak těžší a větší děti.
    Je to dané taky dost geneticky (já vážila 3,60kg) a jak bylo prosperující celé těhotenství.

    Koukám, jak jsem vás překvapila s tím KFC (do června, kdy jsem se snažila shazovat kilča tak jsem si tam dávala max salátek – myslím, že Caesar se jmenuje s dýňovými semínky a žádný hranolky no a jak jsem otěhotněla, tak jsem na toho Twistera dostávala chuť – nejdřív jen v malým provedený v B-smartu a teď si dopřeju klasiku. tam to maso zase není nějak ostrý, ale vím, že i dětem tam do toho těstíčka dávají nějaký koření (Danče to chutná, doma bych jí něco tak kořeněného nepřipravila). Ale když je to 2-3*do měsíce, tak to toleruji, nějakou odměnu jí za to častý dojíždění k logopedům musím dopřát.

    O vycházkách vám nic neřeknu, jelikož jsem na rodičováku, jen vím, že kontroly chodí a to snad opravdu na vyžádání zaměstnavatele a na rodině se též probírala délka vycházek – tak je to dle lékaře – prostě jakou kdo má praxi – někdo dá hned neomezené a někdo jen ty 4 hod.
    Mýmu švagrovi nedávno přišla kontrola, když se vrátil z vycházky (to si pěkně oddechl, že přišel domů asi jen 5 min po konci vycházek). Takže je to asi nejspíš o náhodě. Někomu může přijít během 14denní PN a někomu za 1/2roku nepřijde vůbec.

    Veveriku, přeji aby jsi něco přibrala aspoň 0,5kilča ať nemusíš do nemocnice, určitě to dobře dopadne, jen když je mimčo v pořádku a roste pěkně v bříšku.

    Přeji hezké páteční odpoledne, i když je takové zamračené a u nás už i ubrečené, po obědě začalo pršet:( .

    #859259
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    děkuji za podporu, já doufám, že aspon toho 0,5 kila dám. Dneska jsem si koupila nové náplně do dolce, čokoládu, po té přece něco musím přibrat:D No a taky nový díl maminky, který už jsem mimochodem celý přečetla. Jsou v něm úžasné slevové kupony, takže přiští tyden vyrážíme na velké nákupy. Právě jsem sepisovala seznam 🙂

    Přemýšleli jste už o autosedačce? My asi zvolíme Maxi Cosi. Ale ted jsou dvě, Cabriofix a Pebble. Nějak nechápu jaký je mezi nimi rozdíl?

    Doufám, že mi dr. tu neschopenku ukončí, celý den v práci je sice zabíračka, ale furt lepší než jen sedět doma. Ta představa, že bych takhle měla zůstat třeba ještě měsíc je hrozná. S těma vycházkama máte pravdu, radši nic neriskovat. I když se obávám, že i kdyby přišli, tak bych je neslyšela. Celé dny prospím a nějaký zvonek by neměl šanci.

    Mějte se moc hezky:)

    #859260
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Veveriku nevím, jestli je rozdíl v tom, kdo ti neschopenku vystavuje – dle mého ne 🙁 Já ji mám vystavenou od gynekologa, jsem už od 10. týdne doma (teď jsem 17.), vycházky mám neomezené, s tím, že mi na neschopenku po domluvě napsal, že mezi 8-9hod ráno budu doma. Můj lékař to takhle dělá prý normálně, to vím i od ostatních maminek. Jak je to jinde nevím, záleží opravdu asi na lékaři, jak uváží a jak se s ním domluvíš. 🙂
    Na ty kontroly, že nechodí, bych určitě nespoléhala, opravdu je to tak, že si vyjedou seznam neschopenek a jedou – a nekoukají na to, kdo to je a proč je doma, s čím. Takže určitě přijít mohou, i když to většinou bývá náhoda, že se svezeš s jinými kontrolovanými marody kolem, oni si prostě vyjedou nemocný v určitý oblasti a vyrazí. Na mě tedy nebyly, ale kolegyn, která na OSSZ dělá jsem byla upozorněna na to, že se to stát může. 🙂
    Mějte se fajna pozdravujte mimisky!

    #859261
    Anonym
    Host

    A ještě k té váze, jsem v 17.týdnu a do dneška jsem naopak shodila 3kila, takže přírůstek žádný a to jsem vůbec nezvracela a jím dost a i dost hřeším 😀 Gynekolog sice na tu váhu tak kouká vždycky, ale zatím to nijak nehrotil. Samozřejmě záleží na tom, jestli jsou nějaké jiné problémy apod., pak samozřejmě může mít nějaké obavy a hrozit hospitalizací v nemocnici. Ale obvodní doktorka mi naopak řekla, že vzhledem k tomu, že nejsem zrovna hubená, tak že to není nic neobvyklého – že se to otočí a začnu nabírat! A opravdu mám více kamarádek, které to tak měli, že začali přibírat třeba až od půlky těhu. Takže bych se s tím tak nestresovala a moc na to nemyslela, to moc nepomáhá – to mívá spíše opačný efekt!!!

    #859262
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahohte holky,
    tak jsem se docela nad včerejšíma přispěvkama pobavila.. 😀 Pěkně se tu rozjelo KFC.. Mě taky chutná jedno menu, ale mám je daleko, taže prakticky nehřeším. Šárko, ale hranolky taky miluju, ale dopřávám si je jen občas! Ale v práci s otevřením nové kantýmy mám k dispozici asi osm slatáů a všechny jsou výborné, takže berušce vždy k obědu dopředu misku nějaké takové zdravé dobroty 🙂 Mají i Coleslaw z KFC a zkusila jsem mrkvový s ananasem a Zazziki a všechny výborné!!! Touto změnou mi udělali největší radost!:) A pak během dne pošlu berušce taky babnán, jablko a několik mandarinek, takže snad jí to stačí. Občas si dám musli s mlíkem, nebo jogurt či jogurtové mlíko a poloviční dávku uměléhých vitamínů, takže se snažím dělat kompromis. U Karolínky jsem to dělala taky tak a měla 3,5 kg porodní váhu, při devítidenním přenášení. Včera se kolegyni narodil chlapeček Samuel, tak jsem pomalu brečela štěstím! :'(
    Jinak všem moc díky za hlasy pro Karolínku a Terezkce Šárko taky pošleme 🙂
    Co se týká žáhy, tak zatím to není tak hrozné jako u Karolínky a pomůže zatím i jen mlíko, jak tady někdo radil… moc díky! A Renie je jistoa, taky jsem u Karolínky zvracela, ale až ke konci, tak doufám, že se to nebude opakovat!
    Májo, díky, měla bych se štřit, i šéf se pořád diví a ptá a sleduje mi břich, že co tam ještě dělám, ale já jsem s břichem tak na sedmý měsic! Pak budu rok a víc doma, tak jsem chtěla vydržet co nejdéle! Ani ne tak kvůli peněnzům, ale kvůli lidem! Já jsem prostě společenský tvor. Tvrdnutí už docela pominulo, tak snad bude zatím klid. Byla jsem v práci v pondělí, ve čtvrtek a dnes a ještě v pondlí a zase konec a pak bůhví kdy… možná už taky nic do konce roku, jsou to nárazovky. V práci mě překvapili. Zavovlala si mě pesonální do kanclu, tak jsem tam šla, ještě s kolegyní, a ona nám řekla, že už jsme skoro „jejich“ (jako zaměstnanci, že si nás váží), tak že od nich dostaneme balíček vitanímů (šumivý mulťák, bonbony, vit. C + zinek, a nějaké bylinkové čaje), tak jsem z toho byla dost překvapená!! 🙂 Opravdu moc milé!
    Holky, zítra na mě myslete! Jedem odvézt auto do servisu a asi se už dozvíme, jestli je to „jen“ prasklé těsnění, nebo celá hlava motoru!!! Chjoo, už aby jsme to měli spravné a taky prodané! Už to chci vypustit z hlavy!
    Veveriku, tak papej dobroty, aby ti šly kilča nahoru! 🙂 Já si dávám i zákusky, miluju zákusky!!! Hlavně ovocný košíčky, větrníky a rakvičky s vaječným likérem, ty zbožňuju!!
    Hruštičko, jsem ráda, že se tě kolega zastal a co se týká plínek, taky jsem uvažovala, že energie a voda nejsou zadarmo a kor při vyšších tepltoách!
    Tak dobru všem a pěkný nadcházející víkend 🙂 . Už valím spat, moc jsem toho za poslední dny nenaspala!

    #859263
    Anonym
    Host

    Holky našla jsem dobré cvičení pro ty kteří nemáte šanci poblíž ve městě….. http://www.cviceniprotehotne.info/cviceni-pro-tehotne/ mě se líbí, pěkně jsem se protáhla, a nebo http://www.fithall.cz ale tam je nutná registrace a mě ani po ní to nechtělo moc chodit.Tak jestli chcete tak některá zkuste:D 🙂

    #859264
    Anonym
    Host

    Ahoj kočky,

    Tak jsem v pátek byla na kontrole a vše je ok. Jsem ráda. Dostala jsem žádanku na ten test s tou mňamkou na cukrovku a na velký ultrazvuk. Na ten jdu zítra a spojíme to i se 3D. Jinak mimčo už má 16,2 cm od hlavičky po zadeček. Tím, že je zase vše v pořádku budu od zítra pokračovat se cvičením. Už se těším až se zase protáhnu.
    Rybízku, o vaší kantýně jsi měla napsat dřív, tam bych chodila pracovat taky. A jak jste prožily víkend? Doufám, že je u vás taky všechno v pořádku.
    Přeju krásný zbytek neděle.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 991. až 1,005. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist