Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858354
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Rybízku, moje pauza je 12 let. Jsem teď tršku zmatená,jelikož jsem měla nejspíš vlezt do jiné diskuze…myslím ,,Jsem těhotná?,tam se řeší to co řeším i já…:)

    #858355
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    ještě jsem četla, že na nevolnosti prodávají v lékárně nějaká zázvorová lízátka (když už mi u vás neprošla ta zázvorová limonáda:-))

    Rybízku, když jsem se ptala na vitamíny sestřičky, tak říkala, že teď je všeho dost. Ale já stejně beru to calibrum a ještě k tomu kyselinu listovou. Nedávno mi někdo ukazoval fotečky dětí s různými rozštěpy, které prý způsobuje nedostatek kyseliny listové…

    Dnes jsem byla u obvoďáka na EKG, docela legrační….sestřička z gynekologie mě posílala co nejdříve k obvoďákovi a ten se dnes divil, kde mám břicho:-)

    Jinak všem přeju aby bylo co nejdříve po nevolnostech:-(

    #858356
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Holky, tak už do sebe valím colu. Volala jsem manželovi, ať je koupí po cestě domů. Bylo mi totiž dost bídně a do toho malá, ta se beze mne ještě neobejde.
    Luci, to je docela velká pauza a co že jste se tak rozhodli? Určo to teď budeš prožívat úplně jinak než přetím, to nám musíš pak postupně popisovat. Moje sestra měla syna po deseti letech po dvou dcerách a říkala, že to byl teda rozdíl! I těď, co se týká výchovy.
    Májo, díky za radu. Lékárnu v blízkosti nemám, ale v pondělí se na to poptám, jak půjdu k doktorce. Jinak ohledně vitamínů jsem dnes četla z jedné knížky, že když máš vyváženou stravu, tak nemusíš baštit nic, jenže … Proto dělám kompromis, Babyplan neberu každý den, jen obden a druhý den zase jen listovku 🙂 Teď bude i víc zeleniny než v zimě a hlavně ze zahrádky, takže to je taky výhra! Jinak bříška si ještě užijem … 🙂
    Dobrou noc všem! Ať spí i nespavci 🙂

    #858357
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Rýbízku mám jiného partnera a ten ještě nemá dítě.Každopádně jsme to chtěli oba a naplánovali jsme si všechno.Pokud se těhotenství potvrdí,tak by nám to vyšlo hned první měsíc po vysazení antikoncepce. Omlouvám se za překlepy- taky jsem zvyklá psát bez diakritiky,takže omluva za háčky a čárky:D …To jen tak na okraj..:)

    #858358
    Anonym
    Host

    Dobré ráno:)

    přeju všem krásný den a zároveň na vás mám prosbičku. Jelikož jsem se u dr zapomněla zeptat na vše co mě zajímá, prosím o radu. Plánujeme ještě letos dovolenou, v době odletu bych měla být 13+5 a vybrali jsme Turecko. Netušíte náhodou zda není nějaké omezení v těhotenství, které by mohlo dovču překazit? Předem díky moc za rady.

    #858359
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, nedalo mi to a koupila jsem ta zázvorová lízátka:-) Vypadají jako ta klasická roksová lízátka a jen obsahují vitamín C, vápník a zázvor. Krabička 12 ks stojí 50 Kč a prodávají se jednotlivě. Mají více příchutí a neřekla bych, že z nich jde nějak výrazně cítit zázvor. Při nevolnostech doporučují 1-4 denně…..

    #858360
    Anonym
    Host

    Ahojda, vítám tady nvě příchozí, Lůcco myslím že si na to brzy vzpomeneš:) , že se tohle nezapomíná jen jak tu píše Rybízek je ta výchova a pohled na to trochu jiný. Mám 2 starší sestry, o 10 a o 11 let než já:) . Rybízku bolí bolí čím dál víc, dnes jsem nemohla už pořádně spát, tlačilo mě to přes pyžámko:S a hlavně nemůžu pořád pořádně usnout, protože jsem vždy usínala na břiše a teď když si na něj lehnu tak mě bolí a hlavně mám strach abych malý nezamáčkla:) Májo , ty lízátka prý docela pomahají říkala kamarádka, tak je taky zkusím až půjdu do lékarny:) .Jinak my dnes odjíždíme za kamarádkou přes noc, takže se opatrujte a dávejte na sebe pozor:D

    #858361
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Luci, to chápu, když přítel děti nemá. Tak přeju, ať se těhju potvrdí a je všechno ok. 🙂
    Májo, díky za tip, i cola je dobrá! Už je to lepší. Udělala mi fakt dobře!! S tou dovčou nevím. Druhý trimestr je prý na cestování ideální, ale s tou destinací, bych se neraději poradila s doktorem! Ani nevím, zda se tam proti něčemu očkuje? Já jsem měla letět do Kapského města, ale už jsem bla 28 tt., tak to za mě dostala kolegyně. Bylo to hlavně z důvodu očkování. Ale já měla ten největší poklad v břiše, tak mě to ani nemrzelo 🙂
    Volantko, dneska jsem se cítila při vstávání ráno docela líp, než dny předtím, i prsa i nevolnost a hlavně slabost byly lepší. Bylo to hned lepší, jupííí 😀 Kolikátý jsi týden? Třeba to pak začne ustupovat … já začínám 8tt.
    Jinak jsem si dnes zabouchla vrata od domu, malá byla doma a já sama s holýma rukama na ulici 🙁 Naštěstí jsem ji dala přiedtím spat, takže se jí nemohlo nic stát, byla v postýlce, tak i kdyby nespala, byla relativně v bezpečí! 🙂 Ani se neptejte, jak jsem se dostávala dom. Přes více než dvoumetrovou zídku od sousedů, po žebříku a tak různě, fuj! Pak jsem se klepala a asi hodinu mě hodně bolelo břicho, chudák mrňousek, si zažil adrenalin! :S

    #858362
    Anonym
    Host

    Ahoj Rybízku, teda ty si dáváš adrenalin….Já přes ploty lezla včera. Co se týká očkování, tak hodně cestuji pracovně, takže jsem očkovaná na vše možné i nemožné a v Turecku jsem už byla a přijde mi dost civilizované, jen právě nevím jak v tom těhotenství……určitě bych nedala nějakou Afriku. No uvidím, ono to snad nějak dopadne.Blbý je, že ten zájezd chceme už kupovat a k doktorovi jdu až 10.9. a nechci ho otravovat se „zbytečnostma“

    #858363
    z zlatouch
    Registrovaný uživatel

    Krásné odpoledne těhulky,tak já už to mám od dnešního dopoledne potvrzeno 🙂 jsem na konci 6 týdne 😀 a další kontrolu máme 3.9. a to nás čekají nějaké testy.Mějte se krásně!!!

    #858364
    Anonym
    Host

    Ahoj Zlatouchu:-) Moc gratuluju k potvrzení! Konec šestého týdne? To už jsi taky viděla srdíčko? A jak se jinak cítíš?

    #858365
    z zlatouch
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Majo 🙂 Děkuji,jj srdíčko už je vidět a podle pana doktora je vše v nejlepším pořádku,tak jsme moc šťastní 🙂 Jináč mám občas pocit na zvracení a hrozně citlivá prsa,ale jináč je mi fain 🙂 Ještě mi to asi pořádně nedochází 🙂 :$

    #858366
    Anonym
    Host

    zdravím všechny těhulky:)

    Tak čtu vaše zprávičky a rybízku ty si teda užíváš:D , ale chápu, že jsi byla vybičovaná aby jsi se dostala k malé.. člověk pak nehledí v levo v pravo. Ale raději to už neopakuj, musíš se šetřit.

    Já jsem si svůj adrenalin vybrala dnes také:O včera mě rozbolely zuby a dneska musel jeden ven… Zubař měl ze mě radost, že jsem těhotná a nemůže mi udělat rentgenový snímek. Nakonec mi ho přece udělal. Dal na mě ty dvě zástěry, tak doufám, že to mimískovi neublížilo. Mudr. říkal, že se nemusím bát… Jinak je to paráda, když nemůžeš žádné léky od bolesti. Člověk si to vychutná až do konce 8o| . Přeji vám všem těhulkám, ať se vám bolesti zubů vyhnou..

    Zlatouchu gratuluji k potvrzení zprávičky o mimču..

    Majo myslím, že na dovolenou můžeš odletět… pokud se cítíš dobře a nemáš žádné problémy. Ale každopádně být tebou tak doktorovi přece jen zavolám a zeptám se. Myslím, že tím nic nepokazíš. Doktoři jsou zvyklí na to, že se jich maminky ptají 🙂 . Nic miminku nedá víc než spokojená maminka, která si užije dovolenou… kolegyně z práce letěla do Egypta v 7. měsíci a pochvalovala si to ..

    Holky tak se všechny držte a mějte se krásně..

    #858367
    k kamilka007
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,
    taky bych se ráda přidala k tomuhle tématu!
    Pozitivní test jsem zjistila 30. července a termín mi podle Babywebu vychází na 7. dubna, tak uvidíme.
    S tím tajením je to vážně hrůza: mám strašný strach, aby všechno šlo jak má a tak to nechceme zakřiknout, ale 4. září se budu taky vdávat a co tam s pitím.. Pořád ještě vymýšlíme, jak to neprozradit a nepít zároveň. 🙂 Nějaké tipy?
    Jinak nálady zatím nepozoruju, jen mám hodně často opravdu hlad a dopoledne mi bývá slabo a trochu šoufl od žaludku, ale to je asi normál. Jen mi všechny bývalé těhulky tvrdí, že je vždycky na začátku bolely prsa jako blázen a mně pořád nic, jen je trochu cítím. Nemáte s tím nějakou zkušenost?
    A jsem moc ráda za tuhle skupinu, kde se všechny cítíme tak trochu provinile, že jsme to „vyslepičily“, ale nemůžeme si pomoct! 😀

    #858368
    y ytty
    Registrovaný uživatel

    Krásné odpoledně těhulky. Tak od pana doktora máme dobré zprávy, gestační váček je tam kde má být a za 14 dní jdeme na další kontrolu, tentokráte kvůli srdíčku. Tak snad vše bude ok. Podle sona jsem dnes v 5tt+4.

    Volantko, já jsem po operaci štítné žlázy – kompletně ven v březnu 2009 – doživotní užívání Euthyroxu. Měla jsem zvýšenou funkcni štítné žlázy a bylo mi doporučeno, že pokud budeme chtít mimi, je lepší ji odstranit. Tak jsem šla. Před 2 měsící jsem byla na testy, zda je hladina hormonu OK, a byla. Teď, když jsem zjistila že jsem těhu, tak jsem byla ve středu na další testy a hladina hormonu byla nízká, takže mi MUDR zvedla dávku léků. Tak snad to nebude tropit neplechu. Mám se ukázat příští měsíc, takže počítám, že budu chodit na krev co měsíc, aby to vše bylo pod kontrolou. I když jsem tomu nevěřila, nám se mimi povedlo hned napoprvé, co jsme se začli snažit 🙂

    Jinak holky čtu, že většině z vás je šoufl – to já stále nic, jen trpím průjmem. A to dost často. Mám ale podetření, že to mám z Magnosolvu, který užívám na doporučení neuroložky, protože mám prý nedostatek hořčíku.
    Nemáte s tím některá také podobné zkušenosti?

    Tak se zatím mějete, opatrujte sebe a mimísky a užijte si zbytek krásného víkendu 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist