Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,111. až 1,125. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859370
    Anonym
    Host

    Tak jak na to tak koukám, tak jsem asi jediný příznivec tříkolek:-) Holky, já dnes byla nějaká aktivní, kromě těch oken jsem zvládla ještě vyprat, zadělat na perníčky, navštívit těhu cvičení a teď jsem ráda, že jsem ráda. Taky vás pobolívají záda v kříži? Náhodou netušíte, zda se může používat koňská mast nebo jiné hřejivé mastičky v těhotenství?

    #859371
    Anonym
    Host

    Majo, …. a jak mě bolí v kříži … ani né tak přes den, jako večer, když si lehnu a chvíli ležím a pak se mám převrátit … no normálně umírám bolestí … ptala jsem se na to doktorky, ale prý je to normální … a nechávám si to od přítele masírovat a mazat klasickýma větrovýma mastičkama … a můžu říci lahoda :))))

    #859372
    Anonym
    Host

    Sarko, díky za uklidnění:-) Mě naše domácnost začíná připomínat lazaret…..Snad to časem přejde.

    #859373
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Je, holky, to vám fakt nezávidim :S
    Mě naštěstí zatím nic nebolí, ale ŤUK ŤUK ŤUK – abych to zase nezakřikla
    Teď tady byla moje mooc hodna tchyně, tak tady drobet poklidila a vytřela – a koupila mi nějaký časopisy a knížky, je zlatá! Jsem moc ráda, že mám takovou hodnou tchyni 🙂
    Cuca: no to šátkování zní taky zajímavě :-), ale když stačí to nosítko…no uvidíme, hlavně aby všechno proběhlo tak jak má, to je nejdůležitější…

    #859374
    Anonym
    Host

    Haňulko, tchýni závidím:-)

    #859375
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Maja: 😀 to jo, taky si řikám, že jsem to docela vyhrála 😀
    Je fakt moc hodná – jen aby nám to všechno takhle hezký vydrželo 🙂
    Dobrou noc….

    #859376
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!

    Včera jsem uvařila krkonošské kyselo a moc jsem si pochutnala, manžel taky – jen dcerce to nejelo:( , ona nějak nemusí kyselé.
    Ještě zůstalo i na dnešní oběd, tak vařím brambory ve slupce, které mi poslední dobou mooc chutnají.

    Haňulko, závidím tchyni – moje je taky fajn, ale má toho sama hodně, dojíždí daleko do práce, pak ještě rehabilitace, je ráda, že zvládá poklízet doma, natož aby mi chodila pomáhat. Ale moje mamka se mi nabídla až budeme po malování /zatím v nedohlednu/ tak že mi přijede pomoct.
    Můj manžel taky ale když je zapotřebí, tak se úklidu chopí. Teď to ještě zvládám, takže využiji jejich pomoci až to prostě nepůjde.

    Šárko, pokud máš potíže se zády, tak to samozřejmě nošení v šátku by Ti jen ublížilo. Kamarádka, co nosí svého Tadeáška tak si na záda taky docela stěžuje (ona je drobné postavy) a je to určo velká zátěž, zvlášť když už má prcek přes 10 kg.
    Já normálně se zády problémy nemám, to jen ze začátku těhotenství mě hodně bolelo v kříži, teď ťuky ťuky dobrý, ale pro změnu mě pobolívá ta stydká kost, někdy víc někdy míň. To ale doufám po porodu zmizí.

    Manžel dnes vyzvedne dcerku ze školky, tak nemusím a můžu odpočívat. Ráno jsem ji odvedla, teď je se školkou v divadle na muzikálu Ferda mravenec, tak jsem zvědavá s jakými zase přijde dojmy. Ona divadlo a kino ráda navštěvuje, to za mne se se školkou tak často do divadla nejezdilo. Ale že tady to mají dostupné a nemusí jezdit do jiného města, tak mají hodně představení za měsíc.

    Krásný páteční den a užívejte si svého krásného „jiného“ stavu:)

    #859377
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,k těm kočárkům-já jsem taky pro čtyřkolku,protože chci jezdit do lesa a do terénu a navíc se mi tříkolky ani vzhledově nelíbí…..ty kočáry Patron se nám taky líbily a nejsou ani tak moc drahé,jedině,co jsem u nich řešila je ta vkládací taška…myslíte,že je to pro miminko zdravé?Já jsem mluvila s několika maminama a ty říkaly,že to vůbec nevadí a naopak s tím mají dobré zkušenosti,takže mě uklidnily a tak do toho asi půjdu.Protože předtím jsem chtěla takovou tu pevnou hlubokou korbičku.

    Jinak co se týče úklidu,jsem doma na to všechno sama,chlap mi teda moc nepomáhá 🙁 Občas e nabídne,že vysaje…ale vysávání je to nejmenší co by mi mělo dělat problémy.Já jsem říkala,že později,až už se na to fakt nebudu cítit,tak prostě uklízet nebudu a to asi shnijeme ve špíně 🙂 ,protože obě naše rodiny jsou 200km daleko…ale třeba mě muž překvapí a začne dělat i on.Ale abych se ho zastala,tak má problémy s páteří a dost ho to bolí,takže nevím nevím,jak to bude dále…asi budu muset naučit vytírat a uklízet naše dva kočičáky 😀

    #859378
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky 🙂
    Cuca, co je krkonošské kyselo? To jsem ještě neslyšela? Nicméně to zní dobře…kyselý já ráda – ty vždycky přijdeš s něčím, co neznám, tak se alespoň přiučim 🙂
    Ke mě o víkendu přijede mamka – teda doufám, že se k nám na tu polosamotu dostane, ona není zrovna moc dobrej řidič a je tu fakt hodně sněhu a klouže to…aspoň mi nebude smutno, protože Standa pujde o víkendu nejspíš zase do lesa. Tak jsem si u maminky objednala květákovou nebo brokolicovou polívku a rajskou 😛 , už se moc těšim.
    To je dobře, že dětičky chodí takhle často do divadla…já taky chodila vždycky rozně ráda, ale i za nás se chodilo míň – malinko si vzpomínám, jak jsem se v té době v divadle pokadila a pani učitelka (vlastně tenkrát ještě soudružka učitelka 🙂 ) mě odvedla za takovou děsně tlustou pani uklízečkou a ta mi tam utírala prdel hadrem na podlahu 😀 😀 😀 – přesto, že jsem byla fakt hoooodně malá, tak tohle je opravdu nezapomenutelnej zážitek 😀 😀
    Veru, co si budem povídat, až na pár vyjímek, ty chlapy na to uklízení prostě moc nejsou 😐 a určitě to neznamená, že by byli líný, jen na to prostě nemaj takovej cit, nebo já nevim 🙂 …ale s těma číčama, to vůbec neni špatnej nápad 😀 , dyť čičiny jsou čistotný, viď?

    #859379
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak jsem dnes musela mimo plánovaný termín navštívit doktora, dostala jsem antibiotika, mám zánět močový cest. Celou noc jsem se nevyspala a jelikož na to trpím, už jsem věděla, o co jde 🙁 , takže jsem šla na jistotu a je to tak. Takže budu doma v teplíčku aby bylo vše zase OK. Mimi ani nekontroloval, jdu totiž do poradny v úterý – i s manželem – dneska jsem se ještě ptala, zda může dorazit s námi 😀 , tak to bude fajn. Tak snad to bude zase lepší a budu si užívat pohodu.
    Právě peču buchtu – pudinkové řezy se zakysanou smetanou, dostala jsem recept od mamky, tak snad se povede 😀 , vařím hovězí vývar na polívčičku na víkend a jsem doma, za chvíli mi dorazí manžel. Venku je stejně počasí nic moc, nějak se tady u nás zatáhlo, snad bude zase chumelit.
    Mějte se fajn, ať vás nic netrápí, užívejte klid a pohodu, hezky si vyzdobte byteček na ten nadcházející advent a hlavně klid a pohoda
    A pozdravujte mimisky!
    papa

    #859380
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Teda holky, vy jste se rozjely!!! 🙂
    Hani, tak popořadě, abych na něco nezapomněla.. 🙂 Karolínce je dva a půl roku, ale to si fakt nemůžeš pamatovat, při těch množstvích příspěvků.. Kočárek zatím doma nemám, jen jsem na něho byla u paní kouknout. Ale tento typ si určo koupím, ale nevím přesně, jestli tenhle konkrétní.. Jinak co se týká barvy, tak jsem o červnené uvažovala, ikdyby byl chlapeček. Však červená není růžová 🙂 . Doma by prý být neměl, ale asi na to tentokrát hledět nebudu. Co vy všechny? U Karolínky jsme ho měli u tchýně a Aleš ho dovezl až po porodu a jen rozbalil, složil a já už ho pak vystlala pro princezu těsně před vycházkou, to bylo hned, páč to bylo v polovině června. 🙂 Jinak terén máme, bydlíme na vesnici asi 20 km od Brna, takže očekávám dobré odpružení a lehkou manipulaci i po lesních cestách, ale to mi paní říkala, že i na to je o.k., a i ta kamoška, co ho má, jezdila v lese a v poho. Jen na hodně blbý terén je lepší zaaretovat kolečko.. třeba ve sněhu. Tak toť asi vše.. 🙂 A jak ti je jinak?? Snad dobře a miminku taky 🙂 Za receptík budu ráda! Taky mám super tchýni, to je velká úleva co? 🙂
    Cucaracho, také díky k vyjádření ke kočárku. Jinak já používala u malé spíš šátek a pak jsem měla klasickou klokanku, ke které bych se v žádném případě nevrátila!! Prý škodí i na nožičky a malá v tom fakt doslova visela!!! Manduca je v poho. Na šátek nedám dopustit. Karolínka si v něm doslova předla, jako kočička, samou spokojeností… 😀 Pokud by jsi nesháněla nějaký konkrétní, tak já ho mám přes kamarádku, nový, béžové barvy, stál tuším 850,-, tak kdyby jste chtěly kontakt na ni, není problém, nabdka platí pro všechny… Tebe okna ještě čekají? Já myselala, že už jsem poslední! 🙂 To jezdí dcerka teda fakt hodně do divadla a je dobře, že ji to baví. Je teda kulturně založená 🙂 Já budu dělat zítra Segedín. Není to podobný?
    Májo, no, díky moc, takže já 6. měsíc začínám až zítra a sdílela jsem dneska na FB :-)) Ale neva, takže jsem byla docela blízko od pravdy, Šárko 🙂 V podstatě 23 týden. začíná. Májo, díky moc za pochvalu kočárku, je to fakt můj sen, něco jako bavorák 🙂 Jinak okna mám taky umytý, pomohl mi Aleš, ani si nemusel brat židli 🙂 Tak jsem ráda, že to mám z krku!!!! A ty jsi to zvládla v pohodě? Chápu, že se ti nechtělo tahat mamku se segrou tak daleko.. Ad. tříkolky.. mě se taky líbí víc! Jsem zásadně pro tříkolky a kor když je to dvojmontáž, to je stabilní jako čtyřkolka 🙂 Ad. mastičky.. když něco, tak používám ledovou mast, taková modrá. Dr. mi na tyto potíže, nebo resp. ten kloub spojený s kyčlí napsala Ostegenon, to je lehce vstřebatelné calcium ještě s něčím a je to o hodně lepší, tak si zkuste říct… 🙂 .. i ty Šárko.
    Šárko, díky za názor 🙂 Mě se zase na oko právě víc líbí trjkolky, jsou takový cool 🙂 😀 A jak říkám, kamoška s ní jezdila i do lesa a super! Tak uvidíme…:) Jinak sdílím pplně stejný názor na okna vs. tchýně … jen kdyby se nabídla 🙂 U nás taky není moc sněhu, spíš poprašek. Taky už bych chtěla, hlavně aby bylo hodně na Vánoce 🙂 Začátek 6. měsíce je, jak psala Mája, 22+2 a to ne podle lunárnch měsíců, ale podle normlálních! Za čtyři měsíce rodím, tak nemůžu být na začátku pátého měsíce přece, to bych nestihla, to bych měla termín na začátku devátého a ne na konci!! Ještě se zeptám, Šárko, na gnydě, ale je to určitě tak! 🙂
    Petspi, přeji brzké uzdravení!! A v úterý samé dobré zprávy!! 🙂 Taky mi můžeš hodit recept, kolikrát se nudím a peču pořád dokola.. bábovku, drobenkovou buchtu, štrůdl a tak.. se zakysanou mám taky jeden recept Dobrá buchta se jmenuje a taky je 🙂
    Tak se mějte fajn, parádně jsem si početla a okomentovala u kafíčka, Karolínka zatím spinká 🙂
    Je super, že si taky tak poplkáme a pořešíme různé otázky, jsem ráda, že jsem sem zabrousila a založila skupinu a samozřejmě ještě radši, že jste se přidaly 🙂 Dneska je mažel na honu, tak snad se nám vrátí.. 😀 Mějte se fajn a mějte pohodičku.. 🙂

    #859381
    Anonym
    Host

    Rybízku, přečetla jsem tvůj příspěvěk a než jsem ho dočetla, tak jsem zapomněla, co jsem chtěla psát:-) Ta buchta co peče Petspi je výborná, taky ji dělám. Mytí oken mi ani nepřipomínej, docela jsem přecenila své síly a u posledního okna jsem požádala manžela o pomoc.Bolí mě z toho záda jako čert. Ale zvládla jsem zadělat i na perníčky, tak se zítra pustím do pečení.
    Co se týká tříkolek, tak tu co mám já odskoušela ségra a lítala s ní i v lese přes kořeny a říkala, že na to byl ten kočár naopak super. Já ho koupila za symbolickou cenu, takže myslím, že pro začátek bude úplně super a pak teprve zjistím co mi vyhovuje a případně koupíme jen nový sporťák.
    Jinak bacha na ty tvoje vysněný káry, aby ten kočárek nedopadl jako bavorák:-) A co auto? Už tě nezlobí?

    Petspi, také přeju brzké uzdravení.

    #859382
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    díky za přáníčka brkého uzdravení 😀
    Zítra jsem měla jet za kamarádkou a z výletu nic nebude, nebudu to riskovat, někde cestovat v téhle zimě a zahrávat si, přece jenom – výlet počká, zdraví a mimi je nejdůležitější!
    Tady máte recept na tu buchtu:
    http://www.recepty.cz/recept/pudinkove-rezy-se-zakysanou-smetanou-ii-140753
    moc se mi povedla, už jsme okoštovali 🙂
    papa

    #859383
    Anonym
    Host

    Tak mám za sebou moc hezký den….zabrousila jsem doknihovny a napůjčovala si knížky o kreslení a malbě….musím si najít nějakou zálibia malování mi kdysi i docela šlo 🙂 Pak jsme šli s přítelem na oběd-vyhrála jsem poukázku do jedné restaurace za 500,- a vaří tam takové zdravé věci..dala jsem si pohankové placičky a jako zákusek palačinky ze špaldové mouky,bylo to moc moc dobré,tak jsme s Karolínkou spokojené :o))))

    Hani-když sleduju ty naše kočky,tak nevím nevím…Mikeš (kocour) se mnou „uklízí velice rád…pořád mi stojí za zadkem a sleduje co dělám,ale sám si po sobě pomalu ani nezahrabe čůrání (prostě chlap 🙂 ). Zato Eliška (kočka) tato chodí a zahrabává to po něm…takže i v říší zvířat je vidět rozdělení rolí 😀

    #859384
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Jo, Rybízku, to máš vlastně pravdu, že červená může být i pro kluka, muj manžel vlastně teď taky chodí v červený bundě a nikdo na něj blbě nekouká 🙂 No a jestli s tim v tom terénu skutečně není problém, tak není co řešit – JDI DO NĚJ! 🙂 …no, já sice nejsem uplně pověrčivá, ale v tomhle případě ho tedy možná také nechám u tý tchýně. Už se těšim až budu jezdit s kočárkem…jee 🙂
    To máš uplnou pravdu s tim, že je fajn, že můžem takhle podrbat, kor pro nás, co musíme ležet, teď jsem za toho notebooka u postele fakt ráda 🙂
    Veru: 😀 ty jo, to jsem netušila, že kočky jsou taky takový vtipný 😀 , já myslela, že se to jen válí u krbu a ono asi nee, viď? 🙂 Ty se máš, že umíš malovat…to se mi líbí, ale hold pro tohle jsem se opravdu nenarodila, já tady mám teď knížky, co mi nakoupila tchýně – o těhotenství, péče o mimi atd…tak pořád čtu, Standovo babička mi zas přinesla nějaký časopisy s křížovkama, no jsou to holky hodný, zaplať pánbu za ně 🙂
    No a mě honí mlsná…..du papat…panečku, to se to teď bude bez toho pohybu přibírat…:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,111. až 1,125. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist