Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,231. až 1,245. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859490
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    tak dnešní kontrola dopadla dobře. Byla jsem hodně zklamaná z dr. byla taková divná, podřážděná, pořádně mi nic neřekla, ani fotečku nedala:'( Ale miminko se má čile k švetu, odpovídá 20+5, má všechny prstíčky a všchno tam kde má být. No a na 99 % je to holčička 😀 , tak se konečně můžu přeorientovat do holčičích barviček:) Asi to bude akrobatka, dělala tam neuvěřitelné kousky, v jednu chvíli to vypadalo jako kdyby si snad zalomila krk, ale hned zas byla v uplně jiné poloze na opačné straně břicha:D
    Tatínek to se mnou teda moc neprožívá, akorát z něj vypadlo, že to bylo hezký, ale že se těšil, že to bude kluk:P

    O testu na cukrovku neřekla ani slovo. Do další poradny jdu 28.12, tak uvidíme jestli se nezmíní tam, už se na svoji stálou dr.moc těším 🙂
    Dneska mi taky ukončila neschopenku, sice mě to stálo hodně usílí, ale nakonec se mi to podařilo. Co bych pro Vánoce u rodičů neudělala.

    K porodu se mnou určitě pujde. Byl i u narození svoji první dcery a z vlastní zkušenosti ví, že když je tam doprovod, nejlépe otec chovají se k rodičce uplně jinak. Ze začátku vubec nechtěl slyšet, že mě poveze autem. Pry mi zavolá sanitku a pojede hned za námi. Nechce nic riskovat. Ale nakonec se mi ho podařilo přemluvit a máme domluveno, že mezi 20- 7 h pojedeme spolu, ale jinak sanitkou:)

    Holky u nás je tolik sněhu, že jsem se dneska málem vubec nedostala k dr. Silničáři vubec nefungují. Nevím teda jak v centru Prahy, ale tady u nás asi ještě nezaznamenali, že je zima:D Z parkoviště se vubec nedá vyjet, takže jsem zvědavá jak si příští tyden pujdu pro auto, abych jim ho tam nemusela nechat do jara:P

    Mějte se moc hezky a pozdravujte mimísky:)

    #859491
    Anonym
    Host

    Verunka,
    gratulka k dobrým výsledkům v poradně … buď ráda, že jdeš až po Vánocích na ten zátěžový test … :o)

    Haňulka,
    jj cholka … já to mám jisté, až do porodu … :((( nedovolí mi to, jen kvůli té placentě, i když bych se jí ptát nemusela, ale riskovat zdraví miminka 100% nebudu ! 😀
    Moooooc krásně jsi to napsala se vstupním a výstupním zařízením :o))))) hezky jsem se zasmála od plic … ale fakt se mi to moc líbilo :o)))) ale máš pravdu, já to tak ze začátku taky brala, ale teď jsem ustoupila příteli a dovolím mu jít semnou, hlavně jako moje opora :o) a veverik má 100% pravdu, že když je chlap u porodu, nedovolí si nic a na přístupu je to prostě vidět …

    Veverik,
    No gratulka k holčičce tedy – vítej do klubu :o)))))) a doufám, že nám sdělíš jméno, jestli už máš nějaké vybrané :o)

    Maja,
    tak držím palečky, aby se ten tvůj chlap obměkčil :o) … ale uvidíš že ju …

    Přeji pohodový zbytek večera a pohodičku do bříšek … pohlaďte Mimísky :o)

    #859492
    Anonym
    Host

    Sarko, já bych brala, kdyby se obměkčil jen po dobu těhotenství a pak byl zase jako teď. Nemám moc ráda chlapy citlivky:-)))) ale teď ty hormony dělají své.

    Veveriku, moc gratuluju k holčičce. Už máš vymyšlené jméno?

    #859493
    Anonym
    Host

    Tak jsem ostříhaná a jsem moc spokojená, hlavince se odlehčilo:D . Mám to kratší cca o 20cm. a prostříhané jedna báseň.

    Zase jsme s Dančou tvořily, Danulka co vyzkouší ve školce, tak mi ráda ukazuje. Prý má paní učitelka stejná razítka, co jsem včera koupila – no je mi to jasné, protože chodíme do stejného obchodu – papírnictví, kde mají hodně rozšířenou nabídku hobby programu. Dělají tam i kurzy pro učitelky MŠ a ZŠ, předváděčky pro zákazníky obchodu. Je to fajn, vždy jsem měla papírnictví moc ráda a co se dá koupit dnes, to se nedá srovnat s tím, co bylo za sortiment za mého dětství.
    Haňulko, ráda bych nafotila výtvory, ale nevím kde mám zachrutý kabel od mobilu, abych to stáhla do PC.
    Zítra budu péct záviny, jeden s listovým špenátem a druhý asi s krůtím masem a rajčátky – na sobotu, jedeme k manželovým rodičům oslavit malinko můj svátek, který mám teda až v neděli.Ale jelikož jde manžel v neděli na noční, tak by si nemohl připít na moje a mimčovo zdravíčko tak jsme to dohodli na sobotu.

    Dnes jsem koupila vykrajovátka od Tescomy – je to na takový zvoneček z perníčků, viděla jsem to ve výloze a prostě to musela koupit. Ať máme zase něco nového:) . Tak po neděli už se na to vrhnu – nejdříve udělám těsto a do druhého dne nechám rozležet. Udělám hned z dvojité dávky, ať těch zvonečků vyrobíme víc i pro babičky. Ještě koupím ve švadlence pentličku akorát tak tlustou aby se to tím zvonečkem prolezlo a hezky to vypadalo. Jo jo, ještě že nejsem na konci těhotenství, to bych tolik chutí do pečení a tvoření neměla. Teď se to dá.
    Když jsem čekala Danulku, tak jsem měla pár týdnů do porodu a to jsem neustála – péct cukroví. Dělala jsem tehdy jen falešné Rafaelo – z kokosu a Salka a sušené švestky plněné loupanou mandlí obalené v čokoládě. To bylo hned.

    Tak holčinky, opatrujte se všechny a přeji krásný večer a pohodu s miminky v bříšku.

    #859494
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Veveriku, taky gratuluju k holčičce, nenapínej a písni jméno 🙂 , nevim proč je většina chlapů furt tak ujetá na ty kluky, pak když jsou synkové dospělí, tak se stejně pořád jenom hádaj a na holky nedaj dopustit – no jo, to je prostě to hlapský a pro nás nepochopitelný myšlení…
    Ty blázne bláznivej, tobě se chce ještě do práce? Mě už by tam teď nikdo nedostal ani kdybch mohla 🙂
    Mě Standa s nejvyšší pravděpodobností poveze autem, už se na to těší…jj, Šárko, jsi muj člověk 🙂 , ve všem souhlasim s tebou – možná mají ti naši mužíci hodně společnýho 🙂
    Cuca, Daňulka: holky, Vy jste takový šikovný holky tvořivý, já jsem tak šikovná na to naštípat dříví, namíchat maltu atd…:D , ale na takový to patlání těch malejch věciček nějak nemám trpělivost, nicméně se mi líbí, když je na to někdo šikovnej…jen tak dál!!!

    #859495
    a AkinkaCZ
    Registrovaný uživatel

    Ahojky spolutehulky…
    teprve se do teto „drbarny“ chichichi dostavam… cekame kocicku a TP mame 7. 4. 2011…. tak jsem byla rada, ze tady je „Tehule duben 2011“.
    Jsme tehotny podruhe, ale poprve se to bohuzel nepovedlo… a ted, kdyz mame vsechny testy za sebou a nastesti jsou vporadku, tak se teprve zacinam odvazovat uz nepremyslet o blbostech… ale ta bolest byla velika a myslenky se vkradaly samy… 🙁
    Za tyden uz budeme ve 24. tt, tak se nam zase ulevi… 🙂
    Preji krasne zimni obdobi ( i kdyz ja bych ho moc nemusela…) a hlavne opatrne na snehu…
    Ivca

    #859496
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Ivčo!!! Výborně, gratulujem a vítáme tě do party!!! To je moc dobře, že se Vám zadařilo alespoň na podruhý. Teď už to určitě bude v pořádku, uvidíš, moc ti to přeju…
    A snížek užívej, taky jsem ho dřív nemusela, ale jak jsem teď taková celá naměko, tak se mi moc líbí a mám radost 😀

    #859497
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Holky děkuji za gratulace, zatím to vypadá na Sofii. Uvidíme jestli se to ještě nezmění 🙂

    Haňulko: Do práce se mi vubec nechce. Ale chci jet na poslední Vánoce k našim, tak jsem nechtěla riskovat, že přijde kontrola. A navíc ted když budu jezdit do práce autem, zase to bude o něčem jiném, odpadne mi hodinové cestovíní MHD. Včera jsem se byla v práci podívat. Tam už se mnou vubec nepočítají, našli si náhradu a popravdě nebyli ani trochu nadšeni, že se chci vrátit.

    Koukám, že se ve vekém stříháte. Manžel se o tom taky zmínil, ale mě se do toho teda moc nechce, už jsem si na svoji délku zvykla:)

    Cucarado: Vy jste tak šikovné. Každou chvíli něco vyrábíte:) Já letos vubec pect nebudu, užiju si to příští rok, až budeme poprvé slavt doma 🙂

    #859498
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    vítám i novou těhulku Ivču!

    V troubě se pečou slané záviny (1 s listovým špenátem a 1 s krůtím masem, rajčátky a sýrem), abych na zítra něco dovezla ke tchánovcům.
    Dnes jsem nějak hůře spala, ráno mě děsně pnulo bříško jako kůže naštěstí ne uvnitř. Taky pořád musím na malou…doufám, že se dostatečně oblékám, když vodím dcerku do školky, opravdu je to hrůza jaké jsou teď mrazy. U nás je průměrně -10st. i přes den. Do neděle hlásí tak nějak podobně a pak už se má snad začít oteplovat. Sníh mi neva, jen ten silný mráz.
    Doma se to nějak špatně vytápí, tak máme kolem 18-19st.jak říkám já o manželovi – dělá si doma studený odchov. No já se přiobléknu, takže zimu nepociťuji a pořád se prolévám čajíčkama.
    Moc mi zachutnal těhotenký od Apotheke Bio, jsou tam dobré bylinky – maliník, kontryhel a ještě další a ty si nepamatuji.

    Dnes jsem konečně sehnala perníkové koření v Albertu, v Bille ho nevedou. A v neděli si udělám těsto a pak se na to v pondělí s dcerkou vrhneme. Váhám jakou koupím mouku, zda špaldovou, nebo jen pšeničnou celozrnnou Bio. Možná udělám těsta 2 z různých druhů mouky a pak to porovnám.
    Chuťovka je příprava bílé sněhové polevy na perníčky, to mi loni málem upadla ruka než jsem to vymíchala do správné tuhosti. Letos asi použiju ponorný mixer, bude to rychlejší a méně namáhavé.
    Haňulko, tvořivost nám opravdu nechybí, ale můj manžel by zase jistojistě ocenil Tvé schopnosti jako míchání malty:D apod. Ještě že můj tatík je zedník a tak nemusím pomáhat na stavbě já, táta je v důchodu a je nám vždy nápomocný, už nám tu odvedl hodně velký kus práce.
    Ale nám by se hodil i truhlář, tesař a jiní řemeslníci:) . BUdeme měnit schody do podkroví, jsou tu takové staré a strmé, až tam budeme i s mimčem a než bude hotová horní ložnice, bála bych se tam i dcerku nechávat spát v jejím pokojíku, kdyby se v noci rozhodla špacírovat k nám do postele aby si neublížila.
    Jen bychom potřebovali vyhrát nějaký jackpot ve Sportce:D , aby se to dalo vše do kupy. Žádný luxus, hlavně ať to je praktické. No takhle to jde pomalinku ale z každé nové opravy a výměny máme velkou radost. Já holka z paneláku, pak jsme bydleli s manželem v bytovce v podkroví v novostavbě, tak si teď zvykám na žití ve starém domku, který se za chodu rekonstruuje. Ale ještě že mám tak šikovného a pracovitého manžela.
    Jak jste tu psaly o těch citech, které muži neumí moc projevit, tak to máme podobné – někdy mě mile překvapí ten můj manžel, někdy zase musím držet slzy, když si myslím, že by mohl mít z něčeho větší radost, poslední dobou mi ty hormony opravdu pracují…až moc. No jo, nemůžeme chtít vše, hlavně že jsou na nás hodní.

    Jdu si uvařit oběd, pak zase pro Danulku do školky a odpo chce jít dcerka na zahradu blbnout do sněhu, uvidíme jak se jí v té zimě bude chtít. Se školkou chodí taky ven za každého počasí, možná bude vymrzlá z dopoledne, že ocení zase teplo doma a budeme si hrát.

    TAk přeji krásný pátek a opatrujte se děvčata!

    #859499
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojik holky,
    tak už jsem to dneska nevydržela a musela jsem alespo

    #859500
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Sakra, trochu mi blbne počítač – omlouvám se…takže pokračuju:
    ˇmusela jsem alespoň trochu poklidit a teď z toho mám hroznou radost jaký to tady máme zase pěkný, taky sem byly s Gassíčkem na kraťoučký procházce a nastříhala jsem si nějaký větvičky do vázek, no zkrátka jsem měla moc příjemnej den 🙂
    To my máme naštěstí doma teplíčko, ale musí se pořád lítat ke kotli a přikládat…
    Mňam – perníčky jsou moje nejoblíbenější cukroví!!!
    S těma řemeslníkama máš pravdu – také předěláváme starou chalupu (statek), takže vím moc dobře o čem mluvíš, hold se musí postupně a v rámci možností. Taky jsem moc ráda za šikovnýho chlapa – většinu věcí udělá sám a je šikovnej!
    Jéé, já mám tááák dobrou náladu a jsem tak hezky předvánočně naladěná….víte co se mi nejvíc líbí na těhle zimních procházkách? Jak je člověk tak hezky z venku promrzlej a vleze domu do toho teplíčka, to si pak řikám, jak je doma hezoučky a útulně…no asi si to tu ještě něčím vyzdobím ať si udělám zase radost 🙂

    #859501
    Anonym
    Host

    Ahoj!

    Tak jsme včera malinko oslavili můj svátek s rodinou, dala jsem si i štamprličku bílého vína na zdravíčko moje a miminka:D .
    Dostala jsem čajíčky, hrneček samé dobrůtky jako je Rafaelo, belgické pralinky, taky nějaký „šejkr“ FIX-MIX od Tupperware, prý stačí 3*bouchnout a je hotovo (třeba těsto na lívance, domácí majonéza apod.). Taky korunky, tak si půjdu koupit nějaké pořádné zimní botky do té naší zimy mrazivé, taky s pořádnou podrážkou nesmekavou a uvnitř aby byly pořádně chlupaté, ať je teplíčko od nožiček.
    V noci se mi zdálo, že se nám narodila holčička – měla 3,9kg tak jsem zvědavá, jestli je ten můj sen podle pravdy (ale dozvím se to až na konci března/začátku dubna). Váha mě začíná děsit, už minule mi Dr. prorokoval, že Danča bude mít kolem 4 kil – naštěstí měla „jen“ 3,75kg. Tak uvidíme jak to tedy vyjde.
    Dnes berou babička s dědou Danču na Mikulášskou tak já mezitím udělám těsto na perníčky a zítra až přijdeme ze školky, tak se do toho s Danulkou pustíme, ať máme první cukroví hotové.
    Užívejte si holky pěkně druhou adventní neděli a pohodu do bříška.

    #859502
    Anonym
    Host

    Já mám pracovní víkend a obdivuju všechny,které pečou cukroví..já to nikdy nedělala ale za rok mě to asi už čeká 🙂 Dnes se mě ptala mamča,jaký cukrovíčko chci,tak jsem si poručila opět své nejoblíbenější,tak už se těším…
    Včera mě pěkně naštval můj chlap,tak jsem měla trochu divoké sny a vzdubila jsem se se zaschlýma slzama …tak doufám,že si to dneska vyžehlí,ale pochybuju 🙁
    Ve středu přijede na návštěvu ségra,sice jenom na jeden den,ale i tak se těším,protože jsem ji od září neviděla a navíc mi přivezou postýlku.Prý potřebuje trochu přebrousit a nalakovat,tak aspoň budu mít co dělat 🙂

    Hezký zbytek neděle

    #859503
    Anonym
    Host

    Jinak zrovna obědvám své oblíbené květákové placičky..mohla bych se po nich utlouct,ale Karolínce asi nedělají moc dobře,takže mě čeká zase perný večer a noc na „vzduchovém“ polštáři 😀

    #859504
    p petspi
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak jsem prožila super víkend, včera na nákupech v Ikee s mamkou a bráchou – tak jsem tedy už nakoupila i první dárečky pro miminko 😀 Bylo to moc fajn, ale zároveň mě to pěkně zmohlo – večer jsem padla úplně hin a spala jak dřevo! Ale dneska jsem nemusela nic dělat, zůstávala jsem u mamky, takže jsem měla veškerý servis, obídek a tak dneska zajištěn 🙂 , což bylo moc fajn. Teď už jsem doma a stále relaxuji – zapálila jsem si svíčku na adventním věnci a koukám po netu a na tv.
    Manžel byl doma, včera šel na mikulášskou zábavu s kamarády, tak proto jsem se raději „vystěhovala“ k mamce a dobře jsem asi udělala (dle tušení) – když jsem dnes kolem 5 dorazila domů, tak mi jen pomohl s taškami a pak zkonstatoval, že si jde raději lehnout – tak to bylo včera asi náročné! No jo, přejme mu to – nám špatně není 🙂 a jen tak z alkoholku nebude!
    Taky jsem si od mamky dovezla recepty na cukrovíčko, tak se do něj tento týden pustíme, snad se to povede!
    Mějte se fajn, pozdravujte mimisky 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,231. až 1,245. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist