Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,276. až 1,290. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859535
    Anonym
    Host

    Jeden je DorJan Cross Country a druhý je Chicco i s autosedačkou,za oba dva dám dohromady 2,5tisíce,tak uvidíme..Dneska přijede DorJan a zítra mi pán přiveze to Chicco…..a když budou na prd,tak je buď zkusím prodat dále nebo uvidíme….říkám si že taková investice to zase není.Ale oba dva prodejci jsou moc hodní a ochotní,že mi je i dovezou..nemáme auto,takže bychom to museli tahat z Lipůvky a druhý ze Šlapanic…

    Veveriku a co se prosímtě na odběru nemůže povést?S tou prací ti věřím..musí to být nepříjemné,ale kdyžtak se na to můžeš vykašlat,ne?Nestojí to za ty nervy

    Právě dovezl pán kočár…jsem z něj unešená 🙂 Je moc hezký..sice přítel říká,že je trochu klučičí,ale co..je světle sedý s bledě modrou.Tak jsem muř ekla,že si tam můžeme dát růžovou mašli 😀

    #859536
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,

    Tyyyy jovkaaaa, já jsem normálně kantáre !!! … upečeno a zaděláno na další várky … šílenéééé, že zrovna já musím mít chlapa, kterej miluje sladké na všechny způsoby – vrrrr 😀 … to já to zase nemusím, ale letos si dopřeju 😀 … No 3 várky vanilkových banánků (ty jako u nás jen zasyčí) 2 várky vanilkových rohlíčků a v lednici 3 těsta připravené na zítra – a to chci ještě zítra stihnout vosí hnízda a domácí vaječňák :o) … No uvidíme, ale už teď padám na hubu :o)

    Haňulko a Rybízku – dobře jste mě pobavili s těma chlapama … já mám doma něco obdobného asi v bledě modrém provedení :D:D:D …. to samé, samé šprťouchlata, blbosti, vymoženosti … ten snad nikdy nevyroste – se mu směju, že mu příští rok bude 30 … že už by jako mohl 😀 … ale mě se to líbí, určo se s ním nenudím … ale jak už tu někdo psal … taky mě umí pěkně nasrat :D:D:D … s prominutím 😀 ale je to tak … ale to snad každej chlap, a nejhezčí je na tom to usmiřování, já jsem beran, já nikdy nepříjdu 😛 … takže přicupitá vždycky on 😀 Teď je vyjímečně už hodně dlouho hodnej – hihi – asi klid před bouří :o)))

    Baruško, s tím chlapem ve Francii, ti tedy moc nezávidím :((( … ale zase přiveze hezké penízky, takže to bude super. Určo mi sem hoď název té pěkné dětské knížky s pohádkama – zrovna některé scháním a jen ty naše – jak říkám, na kterých jsme vyrostli my … ty mi příjdou NEJ :o) …. já žádné doma nemám z mého dětství, vše nám shořelo v garáži už před 15 lety 🙁 .. .tak musím něco nakoupit.

    Verunko … gratulka ke koupi kočárků .. super kup :o) a s tím sexem … nedělej si hlavu, nejsi určitě sama … my chceme zase oba a nesmíme :-(((( to je spravedlivost toto …

    Hruštičko … 3D ultrazvuk Ti vřele doporučuji, už jsem byla před týdnem a je to něco nezapomenutelně krásného … a pro chlapa též a navíc máš nádherné fotečky na památku + videjko … :o) … takže si to určitě užijte :o)

    Joooooo abych nezapomněla … já vždycky teda něco zapomenu …. :o)))) skrze porodnéééé …. chci se Vás zeptat, jak to vlastně je … jelikož já sice s přítelem bydlím mimo své trvalé bydliště a přítel má též jinde trvalé bydliště … tak se chci zeptat, co budou posuzovat, když jakoby nejsme ve společné domácnosti … to bych na to měla mít nárok, né ? … když jsem vlastně nezaměstnaná s trvalým pobytem u rodičů … to je nemusí zajímat, že přítel má vysokou výplatu … no v to tedy doufám, protože budu naštvaná … tohle vše mi leze přímo na nervy, jak zase na to doplatí normální rodiny … zase další výhody pro tzv. nepřizpůsobivé občany – na toto téma mám už averzi … grrrrrrrr …. Tak budu ráda, když někdo bude vědět, jak to bude u mě, abych se už psychicky připravila teď 😀 co mě čeká a nemine 😀

    Haňulko … joooooooo já s Rybízkem pisatelky :D:D:D:D no zasmála jsem se jak jsi to napsala … určitě děkuji za pochvalu 😀 … já když lítám mezi domovem a domovem 😀 … u rodičů … tak nějak nestíhám příbuzné, návštěvy a PC 😀 ale zase se to vždy snažím dohnat 😀 ….

    Rybízku … o autě se už odmítám bavit :D:D:D:D:D nebo se zase něco posere :D:D:D … já už to musím brát s humorem, nebo by mě trefil šlak 😀 … asi chápeš … koupí se baterka a kašlu na něj už !!!!! :D:D:D

    Tak já se prozatím loučím, jdu mazat banánky marmoškou – vyloženě se těším :D:D:D … papa a pohlaĎte bříška ….

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27007.png

    #859537
    Anonym
    Host

    Šárko,já to mám s tím porodným stejně jako ty-každý máme trvalé bydliště jinde (zatím),ale co jsem se ptala,tak se to posuzuje právě podle trvalého bydliště,ale jestli ho máš u rodičů,tak ti rodiče (případně sourozence,kteří tam taky bydlí) budou počítat do společného příjmu 🙁 Ale nejsem si tím 100% jistá….jen mi to takhle někdo říkal.Zaúkolovala jsem mai,aby mi to zjistila přesně-má známou na sociálce.Já si ale trvalé bydliště budu měnit kvůli porodnici…prý se jim moc nelíbí,když chceš rodit v jiném městě než kde máš trvalý pobyt,ale opravdu nepojedu rodit 200km odsud,nejsem magor….takže si raději změním trvalý pobyt…na porodné bych nedosáhla tak ani tak 🙁 Ale pěkně mě štvou..aspoň těm prvorodičkám to mohli dát bez omezení.

    #859538
    Anonym
    Host

    Ahoj Rybízku,

    chvíli jsem nebyla, tak nestíhám dočíst, ale co se týká vitamínů, tak bych nepřestávala a nebo si zjisti, jak moc máš důkladného doktora, jestli ti dělá i krevní testy na anemii a štítnou žlázu. Já teď brala jen občas Calibrum a výsledky mám špatné, takže jsem na to dostala prášky.
    Co se týká cukroví, tak já mám hotové perníčky, stačí nazdobit a ještě linecké a jedno oříškové cukroví… o víkendu chci udělat rohlíčky a pak jen marokánky a víc to nebudu přehánět.
    S tou prací tě obdivuju….mě stačí sedět těch pár hodin v kanceláři a večer mám dost…

    #859539
    Anonym
    Host

    Verunko, moc gratuluju ke kočárku a přeju ať dobře slouží:-)

    #859540
    Anonym
    Host

    Hrusticko, my byli na 3D ve Varech a bylo to docela fajn. Jen ty prckové vypadají jak z modelíny,ale i to je hezký. Tak si to krásně užijte!

    #859541
    Anonym
    Host

    Verunko,

    Tak až něco zjistíš, tak mě učo informuj, já se teď na úřady vůbec nějak nedostanu :-((((, ale zarazil mě tu ten příspěvek na BW … zkopčím úryvek ….
    Kdo dostane porodné?
    Nárok vzniká, nepřevyšuje-li příjem v rodině 2,4 násobek životního minima, přičemž pro posouzení nároku na dávku se vychází z příjmů rodiny (otec a matka) za kalendářní čtvrtletí předcházející kalendářnímu čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo.

    Mě tady zaráží, že píšou otec a matka – jako rodina … no neříkej mi, že mi budou posuzovat plat mamky, taťky, dědy důchod, a taťky částečnej invalidní – to dostanu úplné kulovýýýýý !!!! ale přece nemůžou to takhle brát, já mám svůj život a tamten je jejich … co to do sebou pletou … no to jsem na to zvědavá ….
    Jo a s tou porodnicí není pravda, taky budu rodit v jiném okresu, už jsem tam i byla a na vše se ptala a ty si můžeš vybrat klííííďo pííííďo porodnici na druhé straně republiky, je to tvá volba … jen se v ní musíš registrovat … taky jsem se bála, abych neměla oplétačky, tak jsem se tam raděj jela zeptat … sice to do bydliště nemám 200 km … ale rodit se mi tam moc nechce i když to je 35 km … chci rodit tady … :o)

    #859542
    Anonym
    Host

    No mně to právě přijde taky nesmysl,že by posuzovali všechny členy rodiny…jenže co když „mamka s taťkou“ nejsou svoji a nemají stejné trvalé bydliště??Zkusím to nějak vyzjistit 🙂
    S tou porodnicí máš určitě pravdu..nebudou mě posílat někam do pryč,ale vím,že tady jsou na to hákliví a kamarádka s tím měla trochu problém..hlavně potom to vyběhávání po úřadech atd.To mi za to nestojí,takže si ten trvalák přehodím a když už jsme „vlastníky“ bytu zapsaní na katastru…. 🙂

    Májo,děkuji….uvidím,jak to s ním půjde…za ty peníze asi nemůžu čekat žádný zázrak,ale vypadá moc dobře a líbí se mi.Jde o to,jak se mi s ním bude jezdit s mimčem 🙂

    #859543
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    já myslím, že to je tak jak píše Verunka. Taky jsem to někde četla. Počítají veškeré příjmy v domácnosti kde má matka s dítětem trvalé bydliště.
    Takže jediný kdo na to dosáhne bodou snad zase jen cikáni. Včera jsme to s manželem počítali a i když je v tom období které se bude počít nezaměstnaný na podpoře, tak ten jejich limit překročíme a máme smůlu.
    Koukala jsem na ten formulář, který potom posíláš a o přijmu tam není ani zmínka, tak nevím jestli si to potom zjišťují sami?
    Takže asi to vidím tak, že prostě formulář vyplním, pošlu a budu čekat jesli se nějakou náhodou na nás taky nedostane:P

    Jak je to s výpočtem mateřské, když hned po prvním dítěti máte druhé? Z čeho se to počítá?

    #859544
    Anonym
    Host

    Mě snad raní mrtvica. Hodinu píšu a je to v pr… No já už nevím, co jsem psala. Tak ve zkratce. :@
    Šárko, kniha se jmenuje Zlatá kniha pohádek. Jak jsem psala, je od klasických autorů, stála 499,- v Levných knihách. Ráda tam nakupuju. Copak to jsou ty banánky, co jsi dělala? 🙂
    Veru, to máš radost z kočárku, že? Já bych na něho chodila furt koukat.
    Porodné – u těcho dávek záleží, s kým hospodaříš ve společné domácnosti. Třeba u příspěvku na bydlení je to jinak. Takže trvalé bydliště by nemělo mít vliv. Ale buď řekneš, že bydlíš jinde, ale přiznáš přítele (třeba:-), nebo u rodičů, ale budou posuzovat i jejich příjem, protože hospodaříte společně. K formulářům (žádostem o dávky) patří ještě jeden, ten je jen na doložení příjmů. Veverík, když pošleš žádost samotnou, tak to budou stejně vyžadovat. Holky, klidně si zavolejte na pracovní úřad, kam patříte a zeptejte se. Já jsem se taky takhle ptala a vždycky mi vyhověly. Nejsou to takový megery už jako dřív ty úřednice. 🙂 A cigáni porodné taky nebudou dostávat. Je to bič i na ně. Pouze na první dítě (to rodí cigánky zhruba tak v 15, 16 letech) a pak mají utrum. A že mají děcek. 😀 Jéé, ti budou nasr…
    Děcka, objednala jsem set na Aukru za 1000,- 45 ks a ještě mi paní 5 přihodila, do 6 měsíců. Ale jak psala Cuca, měla jsem se prvně podívat, co mám. 🙂 Protože teď je toho moc, už vím, že to nevynosíme. Ale tak potom to zkusím prodat zase v tom setu. No musím se krotit, protože to je strašně lákavý. Nic Barboro, kupovat nebudeš. :@
    Zatím papa.

    #859545
    Anonym
    Host

    Veveriku, u druhého dítka se zase počítá z toho původního příjmu před prvním dítětem, ale nesmíš si během toho prvního rodičáku přivydělávat pracovním poměrem. Určitě to platí pro dvou a tří letou variantu. U čtyřleté nevím.

    #859546
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Barusko: Děkuji za upřesňující info, tak daleko jsem nedošla:) No, ale aspon dostanou na to první dítě.
    Gratuluji k nákupu:) Já už tyden čekám na první balíček, který jsem objednala a stále se nemůžu dočkat

    Majo: Taky děkuji za info. Vubec jsem nevěděla jak to je.

    #859547
    Anonym
    Host

    Veveriku, ono se to pořád mění. Mě tenhle systém přijde demotivující. Teď odcházím na mateřskou s hezkým platem, když si budu chtít přivydělat v průběhu rodičáku a odvádět tak peníze do státní kasy, tak samozřejmě nevydělám tolik jako teď a druhá mateřská bude tedy nižší, jelikož jsem si mezi dětmi dovolila pracovat….takže mám dvě volby, začít uvažovat o práci načerno a nebo se nechat zaměstnat na jeden měsíc mezi dětmi u nějakého známého, který mi napíše hodně vysokou mzdu a pak budu brát mateřskou ještě vyšší:-) To porodné ani nekomentuju, to bych se zase rozčílila. Já bych ho zrušila všem nebo dala všem nic mezi tím….každopádně doufám, že nepůjdu kolem magistrátu, až se tyto dávky budou vyplácet, na to bych neměla:-)

    #859548
    Anonym
    Host
    #859549
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte..
    Veru1, díky, k dr. jsem nejela, nechám to na pondělí, zvážila jsem to s klidnou hlavou a na takový problém, co jsem popsala sestře a dnes i dr. po telefonu se stejně nic nedává akutně, prostě punčochy a Detralex, což už mám a jím.. takže jsme se s dr. domluvily, že přijdu nakonec normílně v pondělí. Moc gratuluju ke kočárku! A ty jsï vlastně psala, že chceš mít jeden u rodičů a druhý doma viď? Já se jedu prodívat na kočárek proavěpodobně zítra dopo, už se moc těšííííím 🙂 Resp. je to korbička a autosedačka, takže půlka setu 😀 Prý je jako nový, starý půl roku, barvička krásně červená. Měla bych ji i pro kluka, já na to moc nehraju a myslím, že šedomordá pro holčičku taky jde, prčo ne.. hlavně že se bude ti bude líbit a bude odbře jezdit! 🙂 S tou mašlí jsi mě pobavila 😀 To porodný vám prvorodičkám dát teda mohlí! Lumpi!!
    Šárko, jak to je s tím porodným a trv. bydlištěm nevím, my jsme vzítí a bydliště stejné, takže jsem to nezjišťovala. Jinak auto, to už je uzavřená kapitola, baterka je to poslední, co té „plechvce“ dopřeju a jak říká Hanka: Auto je tu pro mě, aby mi sloužilo, nebudu jeho otrokem!!! Svatá pravda! Tak se toho držme a darmošlapy vyženem z domu 😀 Ale Verča má asi pravdu, kamoška je svobodná matka a počítá se jí důchod taťky a výplata mamky, nevím, co jim je po tom, doopravdy jí stejně nic nedají, je ráda, že ji tam nechají bydlet! Otec a matka jste jako vy dva a ne tvoji rodiče.. 😀 …teda myslím 😀 Ale pokud by jste nebydleli sami, tak to je jiná…
    Májo, tak už jsem byla na 90% rozhodnutá, že si další vitámíny nekoupím, jen to zkonzultuju s dr. , ale ty jsi mě zase zvyklala *-) Ale je pravda, že u Karolínky jsem taky brala, ale ne furt a při vyšetřní krve jsem měla železo na spodní hranici.. neva, proberem to v pondělí s dr. Taky neblázni s pečením! 🙂 Marokánky dělá švica, mňam 🙂 Ohledně druhé mateřské… proč si nesmíš přivydělávat u rodičáku, to by na to nemělo mít vliv ne?? Navíc u jiné firmy. Myslíš tím i brigády? To jsi mě pobavila s tím vyplácením dávek… 😀 ale máš pravdu!
    Veveriku, já čekám druhé a mateřská se mi bude počítat z práce, z nějakého nynější průměru tam u nich, takže by to nemělo být rozhodně míň než u prvního, když šly platy nahoru.. Doufám!!!
    Baru, to jsi mě upřímě potěšila s těma cikánama… 😀 To je pravda, to jsem si ani neuvědomila! Taky máš radost z věciček viď? 🙂
    Mějte hezký zbytek dne, já jdu vzbudit malou a jdeme do Sluníčka 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,276. až 1,290. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist