Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,291. až 1,305. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859550
    Anonym
    Host

    Nemůžeš mít třeba poloviční úvazek, pokud máš dohodu o provedení práce, tak by to vadit nemělo. Spíš je to problém pokud máš vysoký příjem než jdeš na mateřskou a pak třeba s dítkem se vrátíš jen na třetinový úvazek ke stejnému zaměstnavateli. To už nikoho nezajímá, že je to ze zkráceného úvazku a berou to jako příjem pro výpočet mateřské (samozřejmě pokud to není nekde pod životním minimem:-) ). Ale tebe by se to týkat s tou brigádou nemělo.

    #859551
    Anonym
    Host

    Holky, kdysi se tady na to už někdo ptal. Nemocenská by neměla mít vliv na výši mateřské, že? Nechci jak trotlik volat mzdové.

    #859552
    Anonym
    Host

    Baruško nemá:-)

    #859553
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,
    tak dneska mám za sebou poradnu – nic se prý nezhoršilo, ale ani nezlepšilo, takže verdikt stále stejný – LEŽET! :S ….nu co se dá dělat…alespoň sme si udělali se Standou příjemný dopoledne v cukrárně a pak jsme šli na dobrej obídek…doma jsem pak zalehla, usnula a spala skoro celý odpoledne – to zas nebudu moct usnout večer 🙂
    Jéé, to je hezký, jak sem dáváme ty obrázky…alespoň to tu neni plný jen samejma písmenkama..
    Rybízku, to máme s těma křečovejma žílama asi stejný – u nás je má mamka i taťka, tudíž mě to asi také nemine, už teď se mi začínaji dělat kolem kolenou…nijak to teda nebolí, ale hezký to neni..
    Veveriku, být tebou, tak se tam na ně v práci vyprdnu, já vim, že za nemocenskou moc peněz neni, ale tvuj klid ti nikdo nezaplatí, nehledě na to, že mě náš pan předseda každou chvíli strhával peníze za neslušné chování, a já za to nemohla, on mě vždycky tak vytočil, že to prostě nešlo být slušná…Také nechápu, co se nepovede na odběrech a ani se ti nedivim, že jsi na sestru vyjela – já při mé cholerické povaze bych udělala to samý a asi bych byla i sprostá…no joo 😀 , už se ti začíná bříško trošinku objevovat – tak je to dobrý, tak to tam asi přece jenom bude miminko a né křeček 😀
    Verunko, 😀 to je fakt dobrý s tou mašlí, je vidět, že máš na všechno pohotovou a vtipnou odpověď a to se mi llíbí 😀 🙂 …a nechala sis kočárky doma nebo je máš u někoho?
    Šárko, nepřeháněj to tolik s těma aktivitama, přece máš taky ležet, ne?? Já vim, člověk si prostě nemůže pomoct, také mi to nedá abych třeba neuklidila (protože to bysme tu jinak asi schnili za živa), ale koukám, že už makáš fakt dost, neměla by ses víc šetřit?? Opatrně na sebe!!!
    Baruško, já mám taky spoustu oblešků, který mimi nemá šanci unosit, ale je to přesně jak řikáš…ono je to tááák rozomilý, a když to člověku dělá radost, co by si to nepořídil 🙂
    Holky, kdy vlastně začíná 3.trimestr? Už se nám to některým začíná docela blížit, ne? To bude hezký, až se tu začnou objevovat příspěvky typu: „Narodil/a se nám holčička/chlapeček….“, už se mooc těšim
    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27018.png

    #859554
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    já jsem se dneska po dlouhé době tak dobře vyspala:) Odpoledne si konečně jdeme pro autíčko, tak konečně nebudu muset absolvovat hodinové stání v metru kde ani nikdo nepustí sednou ani kdybych mu bříchem bouchala přímo do nosu. Konečně to na mě začíná být vidět a dokonce i pod zimní bundou:)
    Holky jak spíte. Já si břicho podkládám normálním polštářem, protože když ho tam nemám, vzbudím se i 5x za noc když si ho přilehnu. Zkoušela jsem už i kojící polštář, ale mám ho nějaký tvrdý a na něm se nevyspím už vubec:(

    Bavili jsme se s manželem jestli budeme chtít i druhé dítě. A došli jsme k závěru, že to bude možné, pouze v případě, že bych si dala mateřskou na dva roky a ten poslední rok bychom se pokusili o druhé mimčo. Takže bych hned navázala.
    Jen mám trochu vyčitku, jestli to první dítě o něco neošidím. Není rozestup 2 roky málo?

    Haňulko: gratlujuji k neutrálním výsledkům. Hlavně, že to není horší !

    Barusko: Je to tak. Já jsem to taky nedávno zjišťovala.

    Odedneška mají 30% slevu na hadříky v Tescu, tak se tam hned chystám 🙂

    Haňulko: Tobě to ale doma svědčí, aspon se pořád nemusíme ptát v jakém jsme týdnu, takhle to hezky vidíme:)

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27032.png

    #859555
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,

    co se spaní týká, já teda zatím problémy nemám, od té doby, co mě přestaly bolet záda…bříško mi nijak nepřekáží, zatím taky není extra velké a taky jsem nebyla zvyklá spát na břiše.

    S porodným – no, škoda to je, ale šetřit se musí (teda doufám, že to šetření k něčemu bude…to hlavně:) ). V rámci toho, že na to dosáhnou lidi, kteří fakt mají hooodně málo peněz a je to jen na první dítě, tak jsem vcelku v klidu a ani mě to neštve…cikáni taky nedostanou na to svoje množení a přitom z nich pak většinou stát nic dobrého nemá.

    Teda holky, problémy s autem nezávidím, doufám, že už se z toho dostanete. My máme auto terpv necelé dva měsíce, je ojeté a tak doufám, že dlouho vydrží bez nějakých velkých problémů a nikdo ho neukradne. Jsem za něho moc ráda.

    Budete mít někdo kočárek doma? Já teda nejsem pověrčivá…a zatím to nijak neřeším, kočárek chceme kupovat až tak v únoru nebo tak nějak. Doma máme zatím postýlku a ohrádku do obýváku a autosedačku. Oblečky dostaneme od našich v Vánocům, tak se těším, až to všechno pořádně zkouknu. Mamka bláznila na Aukru 😀

    Někdo tu psal o Masarykových koláčcích? Copak to je? To neznám…ale ráda se přiučím:)

    Jejda, s křečákama naštěstí zatím problémy nemám a snad se mi to vyhne… i i když teda nevím, jestli bych to poznala. Já spíš mám na nohách pár tmavších fleků, což by mohl být ekzém, který mám normálně, ale ten to není.. Bolí vás to nějak, holky? Přeju, ať to „otravuje“ co nejmíň!!!

    #859556
    Anonym
    Host

    Hruštičko, to o tom cukroví jsem psala já…je to obyč. linecké těsto do kterého se vmíchají celé lískové ořechy, které jsou den předem namočené, pak se to uválí na válečky a nechá den zchladit v lednici a pak se to krájí na plech…..jednoduché:-) a docela dobré.

    #859557
    Anonym
    Host

    Tak dneska jsem měla velmi pracovitý den – zpracovala jsem všechno těstíčko, co jsem si včera připravila – takže už mám upečené vanilkové rohlíčky a linecké – to tedy ještě není promazané – to už jsem nějak neměla síly 🙂 Stihla jsem to tady poklidit tak akorát než se manžel vrátil z práce, vypadalo to tady jako po výbuchu, ale mám radost. Tak můžu zadělat další těstíčko a pokračovat ale dnes už ne, nějak mě to zmohlo 😀 , takže pro dnešek už veget!
    Jinak mi dneska volala paní vedoucí, že budu i nadále moci pracovat z domu – původně jsem měla teď před vánoci již svůj post předávat. Protože slečna, která se měsíc zaučovala na moje místo dostala včera od majitelky vyhazov pro neschopnost 🙁 , byla prý opravdu hrozná – zajímalo ji vše ostatní, pořád se chtěla bavit ale práce nic moc! No pro mě jenom dobře, alespoň budou nadále penízky k neschopence. Štěstí, že už mě mimisek nezlobí a jsme oba v pohodě, tak to není problém.
    Takže dnešní den se mi opravdu daří! 😀
    Užívejte si hezký převánoční čas, s prací to moc nepřehánějte a taky si užívejte klid a pohodu, nejlépe se svými blízkými.
    Papa

    #859558
    Anonym
    Host

    Tak než jsem to dočetla,tak jsem zapomněla co jsem chtěla napsat 🙂

    Kočárky mám v baráku v kočárkárně,takže v bytě nejsou 🙂 Já nakupuju hadříky na malou v sekáči….tady vedle Vaňkovky je Unimoda a teď tam mají nějaké výprodeje a i docela hezké věcičky,takže jsem dneska zase koupila jedny nádherné dupačky (do kterých jsem se zakoukala už v pondělí a doufala,že tam vydrží do dneška,protože dneska bylo všechno za 19,-) a zítra tam naklušu znovu,protože zítra mají všechno za 9,- 😀 To jsou kšefty,co?To tam zase bude bitka,ale naštěstí o to dětské zas takový zájem není,ale kde seženete např.světřík Hilfiger za dvacku? 😀 Navíc,já už jsem tak rozmazlená,že si vybírám pouze hezké,značkové oblečení 😀

    #859559
    Anonym
    Host

    Baru,do Levnýchknih chodím vždycky s mami-ta to tam miluje a koupila mi tam CD Relůaxační hudba pro miminka..tak si to občas s Karolínkou pustíme a je to strašně krásné…až se mi u toho chce spát 🙂

    JInak-spaní..já byla vždycky zvyklá spát na břiše a ted mi to dělá problém,ale na zádech prostě spát neumím 🙁 Takže spím na boku..moc příjemné to není,ale mamča už mi šije kojící polštář,tak se těším

    #859560
    Anonym
    Host

    Hola hola Těhulky,

    ehm … zase mi hrabe :D:D:D … a zase tu mám den A-čko 😀 … no nic fakt nějak nestíhám nic :o))))
    Tak teď nevím kdo co psal … ale neva, nějak se zapojím :o)))
    Haňulko … beru si slova k srdci … ehm, teda přítel si je vzal asi víc a poslal mě na víkend k mamince :D:D:D … teď nevím, jestli se mě chtěl zbavit, nebo abych si vážně odpočinula … nééééé on je Zlatíčko moje, tak mě poslal odpočívat a relaxovat k mamče, protože ví, že ta mě nenechá nic dělat a ještě mě bude honit, abych odpočívala 😀 …. Tak jsem sedla na vlak a cestovala hodinu a půl :o) a udělala jim tady překvápko a dorazila na relax, mamča byla strašně ráda :o))))
    Jinak o nakupování hadříků — já už skončila, mám toho tolik, že bych mohla šatit minimálně trojčata :D:D:D a vše nové miminkovské … ani to Natállka neunosí … závidím Vám ty levné oděvy a sekáče na miminka, tady nic takového není ani tu u rodičů ve městě ani u nás :-(((( jsou tu jen obyč sekáče normálních velkých věcí … to mě jako mrzí … i když na druhou stranu mám toho moc, a já bych se asi neudržela a nakupovala bych furt jako šílená :o)))) My teď začali kupovat plínky a to ve velkým 😀 …. mám už asi 5 balení jedniček a 5 balení dvojek … + nějaké trojky …. babičky se nám opravdu zbláznili … ale jsou to Zlatíčka :o)))))
    Porodné – už raděj nechci nic vědět, mám NERVY !!!! a asi to nepřekousnu, né že by jsme s penězma úplně strádaly, ale štve mě to z principu … když nic, tak ale všichni nic a né to jejich posuzování !!!!!! Včera mě málem trefil šlak … stojím na poště – jak jinak než platit poplatky a předemnou cikánka která v životě nedělala u sebe 3 děti – úplně nevychované – šílenost a šla si vyzvednout dávky a poddržte se – brala 15000,- kč … no začala se mi vařit krev v žilách !!!!! … Kde je spravedlnost ???? …. v pr …. no comment ….

    Spaní v noci – noooo já zatím spím dobře, ale též si podpírám bříško dekou … protože mě to táhne, ale jen než usnu, pak je mi to jedno … jen jediné co mi vadí je, že už dlouho nespím :-((( budím se v půl 8 a mám vyspáno … a já takový spáč byla … :((( vydržela jsem spát do 11 hod bez problémů … teď vůbec ….

    Baruško – banánky – jsou klasické strojkové s vanilkovým pudinkem přimíchaným v těstě – mňam !!!! 😀

    Jinak já včera udělala ty vosí hnízda, kávová zrna, vaječňáček a vše dozdobila a polila čoko, to co jsem neměla … ale ještě něco chcu dělat, ale až příští týden … ještě si projdu receptíky, co spáchám 😀 ….
    Tak se prozatím loučím a jdu relaxovat :o)))) a dát si maminčin strouhanej kolác s tvarohem :o))))) to by bylo abych nepřibrala do další kontroly u Dr. :D:D:D papa a pohlaďtě bříška :o)))

    #859561
    Anonym
    Host

    Petspi, taky jsem dnes zvládla upéct rohlíčky, ale u mě to nebylo tak náročné, jelikož toho peču docela málo. Linecké jsem slepila už předevčírem a už plánuju jen jeden max. dva druhy a kašlu na to:-)

    Verunko, já už se bez kojícího polštáře nevyspím. Je to opravdu vychytávka. Tak pak napiš jak se mamince povedl.

    #859562
    Anonym
    Host

    Sarko, plně s tebou souhlasím co se týká toho rozhořčení…..Jaké plínky pořizuješ? Psala jsi o látkovkách nebo papírových plenách? Já do porodnice asi nakoupí Happy new born a pak v nich budu možná pokračovat nebo přejdu na huggies. Jen nevím kolik toho nakoupit předem:-(

    #859563
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka,
    nějak nestíhám, Danulka mi lehla – má virozu a silný kašel. Horečka jí každé odpoledne vyleze na 39,2, tak srážíme a kurýrujeme ten kašel.
    O prospaných nocích nemůže být řeč, už 2.noc toho spánku bylo pomálu:( . ale na dnešní noc jsem dala Danulce na radu Dr. 1/2tabletky Dithiadenu, tak tu první část noci vcelku zaspala bez kašle tak si trochu odpočinula.
    Teď vypadá líp, už nechce jen ležet, kreslí si.
    Já dělám domácí práce, praní, výměna gumy v pyžamu, vařím domácí kuřecí vývar ať se Danulka posilní a tak.
    Taky jsem objednala ještě nějaké dárečky přes internet, řeším to takto, protože se do města nedostanu.
    Manžel mi včera oznámil, že jede s kamarádem dnes až se vrátí z noční do Polska na kukandu. A odpoledne až se vrátí z Polska tak asi na nákup jídla do Liberce. Večer že jde po delší době s kamarády na pivko. Tak ho dnes doma jen uvidíme jak se nám tu mihne. No jo no, on jinak neměl čas se na dárky jet podívat, tak to respektuji.
    V neděli nám přijdou hlídat Danulku manželovi rodiče, tak ještě pojedeme dokoupit pro mojí rodinu pár maličkostí a já si snad konečně pořídím zimní boty. Zkoušela jsem už několikery, ale nějak mi pořád žádné dobře nesedly, ach jo, mám problém sehnat kvalitní pohodlné botky na mojí velkou nohu 41-42. Mám určité požadavky a to málokteré zimní botky splňují. Ty které to splňují, zase už nedělají v dámské velikosti. Ach jo jsou to taky starosti se mnou.

    No jinak plínky, už mám 5 látkovek AIO od TOTSBOTS – je to od narození po nočník, po novém roce dopořídím ještě další – mají i v sadě asi za 2 tisíce a to by na to naše střídání látkovek x jednorázovek mělo stačit.
    Mám nějaké kupony do DM na plenky Babylove, ty jsme používali i u Danulky, tak je taky asi už koupím, mám i slevu na celý nákup nějak před Vánoci, tak to koupím ať už mám něco nasysleno.
    Ať toho pak není moc těch výdajů kolem narození. Koupím ty nejmenší – 3-6 kg, ty budou na doma, oni myslím Baby love nevyrábí v Newborn velikosti, tak to dokoupím jiné do porodnice. U nás asi dávají 5 plenek v porodnici na ty 4 dny pobytu, jinak se musí dovézt z domova. Aspoň to tak bylo když se Danielka narodila. Musím ještě poptat až půjdu sepsat registraci v lednu do porodnice.

    Šárko, ty se máš jen si to u maminky hezky užívej ještě takhle když to jde.

    No s pečením to u nás teď zamrzlo – ale možná už bude zítra Danulce zase o chlup líp a dozdobíme perníčky.
    Pak chci ještě vyzkoušet něco z ovesných vloček, musím najít nějaký dobrý receptík na takové zdravější cukroví, ať nemáme vše jen z mouky, cukru a másla:D takové energetické bomby.

    A co vy, pokračujete v pečení?

    No přeji vám krásný pátek, u nás chumelí jako o život, meteorologové slibují bílé vánoce, tak doufám, že nekacají a bude to ta pravá vánoční atmosféra, když za oknem bude bílo. Máme pár pěkných stromů – stříbrné smrky a borovičky na zahradě, tak je to krásný pohled po ránu, když se vzbudíme a vytáhneme žaluzky a pak se kocháme takovým romantickým výhledem (a to žijeme téměř v centru města, babi s dědou tady kdysi vysázeli pár stromků a to je k nevíře, jak to vyrostlo).

    Opatrujte se a zase piště, já určo budu mít čas na moment zase mrknout.

    #859564
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Teda holky, já se nestačím divit, jak jste všechny šikovné.
    Já přijdu z práce a jsem ráda, že jsem natož tak ještě neco pect. Včera jsem si koupila přísady na věnečky a přemýšlím, kdy asi budu mít sílu je upect.

    Majo: ja jsem taky už uvažovala nad plýnkama. Dívala jsem se, že ty happy používají i v některých porodnicích a balík je o polovinu levnější než třeba pampers. Ale myslíš, že budou dobré?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,291. až 1,305. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist