Testy kočárků

 • Toto téma obsahuje celkem 33 odpovědí. Do diskuze (24 účastníků) se naposledy zapojil uživatel l Lucie a poslední změna proběhla 7 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 33)
 • Autor
  Příspěvky
 • #844526
  Anonym
  Neaktivní

  Pište, čekáme na Vaše připomínky, poznatky, zkušenosti:-)

  #844527
  p petrnovak
  Registrovaný uživatel

  Každý kdo trochu zná podmínky vzniku norem ví, že technické normy jsou něco, co vychází z koncensu výrobců a zástupců dalších zájmů. A pokud výrobci kočárků byli dosud úspěšní v lobbyingu za to, aby části kočárků mohly obsahovat ftáláty a další „dobroty“, tak je opravdu prodávat smějí. Jestli je to dobře a jestli není ta norma špatná, si každý odpoví sám.

  Profesní selhání zmiňované paní šéfredaktorkou a moje osobní zklamání na tomto případě opravdu vidím: Babyweb zde nehájí zájmy svých čtenářů – rodičů, ale inzerentů – výrobců a prodejců kočárků.

  #844528
  b Babyweb.cz
  Registrovaný uživatel

  Tím, že Babyweb.cz testy zveřejnil, jasně ukázal, na čí straně stojí. Pokud se ovšem ukázalo, že testy neproběhly zcela v pořádku, bylo opět naší povinností na to upozornit. Jsme a budeme vždy nejen nezávislí, ale také objektivní.

  #844529
  r rapon
  Registrovaný uživatel

  Ano, server jako první přinesl info o testu kočárků, vše převzala i Mf Dnes… odpovědnost je ale samozřejmě na „renomované“ testovací laboratoři. Zcela jistě každý z nás chce pro svoje děti jen to nejlepší a víme, že v životě je ještě čeká pěkná dávka jedů, ale… zkuste vyrobit pláštěnku bez ftalátů, plastovou sponku a další součástky kočárku. To prostě nejde. Kdo neváhal vynaložit cca 1 Euro za test, pak se dozvěděl, že vše bylo jinak relativně hned. Divím se tomu že zdejší server neinvestoval do původního rozšířeného textu za to 1 Euro a nenapsal další podrobnosti.

  #844530
  h hankab
  Registrovaný uživatel

  Zajímalo by mě, jak je to s kočárkem Maxi Cosi. ČOI popsala jako vadný kočárek MAXI – COSI Mura, Golden OAK, art. dle fa 68102270, EAN 8712930025634. Vlastníme kočárek Maxi-Cosi Mura 4 Tango red. Jak tomu mám tedy rozumět. Je vadný pouze verze Golden OAK?
  Děkuji

  #844531
  o ondrahynek
  Registrovaný uživatel

  Jsem majitelkou kočárku MAXI – COSI Mura 3 a test mě velmi znepokojil. Zajímalo by mě, jak probíhalo ono testování uvedeného kočárku MAXI – COSI Mura. ČOI popsala pouze jeden konkrétní typ, kočárky MAXI – COSI Mura 4 mají ale všechny stejnou konstrukci na kterou lze doplňovat jednotlivé moduly kočárku – hlubokou korbičku v jakékoli barvě i sportovní sedačku opět v libovolné barvě, tzn. madla jsou u těchto kočárků dle mého názoru všechna stejná stejně je tak tomu i u MAXI – COSI Mura 3, podvozek se liší pouze jinak usazenými předními koly. Co si tedy myslet o kontrole ČOI? Ostatní barevné variace kočárků jsou tedy v normě, i když mají tentýž podvozek??? Děkuji za odpověď

  #844532
  k ktj
  Registrovaný uživatel

  Máme také Maxi – Cosi Mura 4 Roasted Brown. Dnes jsem volala na ČOI, jak postupovat, když máme jinou barvu, než je v testu. Dostala jsem odpověď, že reklamovat na základě zjištění ČOI lze pouze barvu Golden OAK, která byla testovaná. U ostatních barev při reklamaci nemohu argumentovat zprávou ČOI. ČOI mi pouze „poradila“, že u jiných barev se mám informovat u prodejce, zda je kočárek v pořádku či nikoliv a musím se spolehnout na tvrzení prodejce. Takže nám asi nezbyde, než kočárek používat, protože je z hlediska obsahu závadných látek nereklamovatelný.

  #844533
  s sarah
  Registrovaný uživatel

  Zakoupili jsme tento kočárek a docela mě tohle zjištění zaráží:-(Jak se tedy vůbec takové výrobky mohou dostat na trh?Proč nejsou prováděny kontroly ještě před uvedením do prodeje?Člověk aby se bál už něco koupit:-(Aspoň pro ty mrňouse by to měli dělat pořádně!!!Když už to stojí tolik peněz:-(

  #844534
  d dani
  Registrovaný uživatel

  netrpělivě čekám na další výsledky , máme kočárek ICoo Peak 4 Jet Black , ale oproti testovanému se liší pouze v počtu kol jako třeba píše „ondrahynek“ . jsou to vetšinou stavebnice , ale zaklad – podvozek zůstává stejný . z toho teoreticky vyplývá že škodlivý je každý bez ohledu na barvu nebo počet koleček . možná by bylo dobré , pokud COI provede nějaký test , aby ve spolupráci s výrobcem uvedla i další varianty u kterých byly nebo mohou být škodlivé materiály použity .

  #844535
  e edina12
  Registrovaný uživatel

  Mám stejný problém,ale s kočárkem Quinny speedi.V testech neprošel v barvě chilli,my máme raven black.Podle mě je úplně jedno,jaká barva,vždyť ty madla jsou ke všem barvám stejná.Jsem z toho dost znepokojená,v úterý zkusím zavolat prodejci,ale myslím,že to bude bez úspěchu:-(Myslíte,že mám nárok na vrácení peněz?

  #844536
  o opelomega
  Registrovaný uživatel

  Mám stejný názor,že nezáleží na barvě kočárku,ale ty madla a držadla kočárku jsou ze stejného materiálu a barva kočárku jde podle mě stranou.My máme barvu Twilight,takže ted sme z toho docela špatní,zřejmě si zavoláme na ČOI.Neřekli ani,jaké kolekce se to týká.My máme kolekci 2009,nevíte náhodou někdo,jak to pokračuje? Díky

  #844537
  e edina12
  Registrovaný uživatel

  My máme taky kolekci 2009,tak kdyby jste se na ČOI něco dozvěděli,tak písněte sem na diskuzní forum Babywebu.

  #844538
  k Katka
  Registrovaný uživatel

  Přijdu si jak v „Kocourkově“. ČOI zjistí, že je kočárek nebezpečný a nařídí ho NEPRODLENĚ stáhnout z trhu – ale pozor – pouze v barvě, kterou zrovna kočárek měl. Madla mají přeci Quinny Speedi všechna stejná a ne že barva Chilli je má z jiného materiálu a ostatní jsou v pořádku. Samozřejmě, že dnes mi prodejce odpověděl (na základě info od ČOI), že mi reklamaci na Quinny Speedi neuznají, protože mám barvu Sail a ta prý odpovídá evropským normám. ČOI na svých stránkách píše, že budou v testech pokračovat, tak doufám, že je napadne otestovat a nařídit stáhnout z trhu i další barevné varianty kočárků, u kterých zjistí vadu zdraví škodlivou!!!

  #844539
  m miška
  Registrovaný uživatel

  Tak „Kocourkov“ to tedy opravdu jsme, protože po dlouhém pátrání jsem zjistila, že jsou kočárky dle Evropských norem naprosto v pořádku, ale Česká republika má normy jiné. Což tedy opravdu nechápu. Takže myslím, že není důvod k panice. To bychom mohli také dopadnout tak, že děti budeme nosit v náručí, protože u nás v ČR nemusí projít kočárek ani jeden.

  #844540
  a Julie
  Registrovaný uživatel

  Taky si myslím, že není důvod k žádné panice, nevěřím tomu, že když výrobce dělá tolik testů na bezpečnost a funkčnost, že by opoměl chemické testy. A ještě by se chlubil tolika oceněními? Mám doma Muru 4 adriatic blue a rozhodně se nebojím. Jsem s ním maximálně spokojená. Hlavu vzhůru a rozum do hrsti 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 33)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist