únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862368
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy,
    taky koukám, že se tu nějak nic moc neděje …
    My jedeme zítra k sestře, neteř má jeden rok, tak bude grilovačka.Už se těším. Prý si mám pak prohrabat hromady věcí na mimčo co z toho budu chtít. Ale asi s tím počám až po ultrazvuku, abych věděla jestli mám vybrat modré nebo růžové.
    Kájo, Listerin prý obsahuje alkohol a proto můžeš mít klidně i spálený jazyk. Mě zubař doporučil Meridol (pastu i ústní vodu), že je jemnější a dásně při zánětu léčí. Listerin prý krvácející dásně sice zatáhne, ale záněk už nijak neléčí. Tak nevím.
    Tak já se zatím loučím. Jdeme vyvenčit psa a třošku i sebe po tom hrachu s kroupama 😀

    #862369
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky,
    tak máme za sebou zase prima noc. před rokem se přistěhovala sousedka – naštěstí o dvě patra výše, ale i tak to stojí za to. má tři kluky a dva z nich už jsou hnedle dospělí, jejich máma po nocích chodí hlídat se psem na nějaký objekt, takže kluci jsou samotní – hrůza zas brajgl po celém domě, návštšvy chodí sem a tam , my máme ložnici nad vchodovými dveřmi, takže každé bouchnutí tě vzbutí. nu což dospím se přes den. už abychom se stěhovali a doufám, že tam budou rozumní lidé.
    ze zeleniny jsem ted přesedlala na hroznové víno a smetanu – oboje nám moc chutná8-|
    toho vína sním tak kilo denně.
    tak pěkný den

    #862370
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    tak jsem ted vyčetla, že nedostanu porodné:'(
    přídavky na děti budou taky menší, nu což, postěžovat si můžeme, ale jinak nám to bude houiby platné.

    #862371
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    právě jsem douklízela a jsem vyřízená. Ještě že jsem nemusela vařit – pozvala mě na oběd tchýně a moc jsem si pošmákla. Taky jsem byla dopoledne na tom biojarmarku a měli tam super věci. Omrkla jsem látkové plíny a pořád ještě trochu váhám, jestli si je nepořídit.
    Jinak díky Evi.r za radu, asi ten Meridol zkusím, páč tohle je vážně strašný dryák.
    Jó Kosťo, taky jsem reagovala na porodné podobně, ale co, nějak to zvládnem. Jen mě mrzí, že si nejspíš nebudu moct vybrat délku mat. dovolené, asi mi jako studentce napálí 4 roky bez výběru8o| . A to vážně nechci. Někde jsem četla o nějakých fíglech, jak to zkrátit: dokonce myslím že v nějaké diskusi na Babywebu. Budu to muset ještě prozkumat. Budete se stěhovat ještě před narozením mimča?

    #862372
    m Marmla
    Registrovaný uživatel

    Kája: S tím porodným máte pravdu, je to na prd a hlavně tím pomůžou jen zas těm s tmavší pletí co nemakaj.
    Rodičovská by se měla ale dát vybrat, chtějí to udělat asi od července, ale zatím budete brát peníze jako na tříleté variantě, jen si pak budete muset opět vyběhat papíry a vybrat si.

    #862373
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky8-|
    Změny dozná i porodné, a to konkrétně tak, že od roku 2011 se bude vyplácet pouze na první narozené dítě. Nárok na něj budou mít ale jen ty rodiny, které vykážou příjem do 2,4násobku životního minima.takže jestli jsem to dobře pochopila tak ani ti s tou tmavší pletí na tom nebudou dobře, příspěvěk dostanou pouze na první dítě.
    rodičovskou ještě musím taky proštudovat, koukala jsem, že velké změny by měly být až od dubna, malé již od konce letošního roku.
    stěhovat se budeme až po, někdy květen, červen, akle už se těším, prckovi zařídíme pokojík a vůbec, bude vše nové pěkné8-|

    #862374
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Čauky holky! Ani mi nemluvte o porodném. Jsem nas…. Zase výhody jen pro nemakačenky. Chudinky naše. Jo jo nemakat a pobírat dávky tak to v naší republice chodí. Ten kdo poctivě pracuje a snaží si vydělat peníze tak je v tomto státu diskriminovanej nééé ti naši kolegové NEJEN tmavší pleti. :S , no ale je fakt, že nemá smysl se rozčilovat. No jinak u nás nic nového. Bříško roste jako blázen. To bude asi pěknej cvalík. Mám prodloužené volno. Takže do práce až ve středu na odpolku. Tak si trochu dáchnu. Tak všem krááásný večer

    #862375
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahojte maminky,

    to porodné mě jako prvorodičku také dost štve. Od matury jsem hned v práci a jako průměrný poctivý podnikatel nedávám na přiznání nulu. řádně vše platím a teď nedostanu ani těch usmolených 13 tis na obstarání výbavičky. Kdysi snad Kalousek či který pán z vrchu řekl, že výbavička zůstává po prvním dítěti a dědí se na další. Hm, tak nevím kam půjdu fasovat, nikdo mi nikdy také nedal nic zadáčo a jak vidím tak ani ten malý základ. Hold, teď se trošku i modlím (i když nejsem věřící) za pomalejší schvalovací proces, aby se nás to netýkalo, nebo změnu v zákoně 🙂 , Kdysi také byl super objev platit od 1.7. 2008 platit i za narození děti pobyt v porodnici a od 1.8. už to bylo zrušeno. Tak třeba …. a můžem doufat v podobný proces

    #862376
    Anonym
    Host

    ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla,nějak nebyl čas:))) …. porodné a rodičák je pro mě tabu,zařekla jsem se,že se o to budu starat až po Vánocích,protože nikdy nemůžeme vědět,co ti naši inteligenti státu vymyslí..takže se nerozčiluju a „nevědomost“ je sladká::) …jinak jsme byli v pátek na screeningu,takže jsme v pořádku,vše jak má být..jen už víme pohlaví a to aniž bysme chtěli,protože to manžel hned poznal a bylo to jasný,paní doktorka to jen potvrdila a čekáme klučíka:) …tak jen doufám,že se nestane to,co našim známým,protože ty taky čekali na kluka a vylezla z toho holka:))),docela šok-pro ně i okolí:D ….ale hlavně,že to bude zdravý…

    #862377
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky,
    Sisi, gratuluji ke kloučkovi, nu já si musím počkat až do 07.10. ale to už vydržím – stejně mi nic jiného nezbývá8-|
    bříško mi taky pěkně roste8-|
    tak holčiny pěkný den

    #862378
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak se trochu bojím, že tyhle změny se budou rušit jen těžko:( . Ale kdo ví. Nejvíc mě šte, když vidím, jak ti „zástupci lidu“ v parlamentu (ne)pracují a kolik za to berou, vč. bonusů. Asi budu od příště bojkotovat volby. A začnu komunálníma, protože v Olomouci je stejně jedno, kdo na té radnici sedí. Nikde žádná opozice, všichni si jdou na ruku, ženou za mamonem a dojíždí na to akorát občané. Škoda mluvit.
    Sisi, gratuluju ke klučíkovi! Těším se, až si tu budeme v únoru sdělovat první dojmy z mrňat. Já se už teď nemůžu dočkat. Bříško roste každý den a malá tam dělá kotrmelce, je to super pocit. Jen to jméno furt nemáme.
    Užijte si volna, i když venku je dost hnusně. Cestou jsem potkala 2 autonehody, tak opatrně!

    #862379
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky! Sisi také gratujuji ke klučinovi. To mi to máme na 50% a uvidíme na 3D na který jdu 1.10. jinak covy a pohyby? Já teda zatím nic a nebo to nepoznám. Jen mě pěkně začínají bolet záda.Jsem děsně nafouklá asi malému nechutná čím se cpu tak mi tam dělá bordel a pak nemám bejt jak meloun 🙂 . Máme před barákem jablka a tak zbaštím denně minimálně jedno mno ale problém je že jsou to podzimní takže jsou ještě kyselý, ale mě to chutná tak co 😀 . Včera jsemdostala od švagrové další várku hadérků tak jsem se tím už částečně prokousala. Kočárek i postýlku by jsem měla mít také. Máme velké příbuzenstvo a mi jsme v rodině poslední co neměli děti a ti ostatní se toho rádi zbavujou a já hrabu a hrabu. Mam tu hotovou vetešárnu 🙂 ,ale razím heslo, že vše se bude určitě k něčemu hodit. Tak pááááááááá

    #862380
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek těhulky!
    Kájo, já to s volbama vyřešila jinak. Založili jsme stranu a kandiduji do místního zastupitelstva …
    V sobotu jsem se viděla s kamarádkou, která teď žije v Itálii a říakala, že až budou chtít rodinu, tak že se vrátí do ČR. Tam prý porodné nevedou vůbec a doma může být jen 6 měsíců (včetně doby před porodem). Takže na tom zase až tak špatně pořád nejsme. Ale třeba to opravdu budou schvalovat dlouho a zákon bude platit třeba až od března nebo od dubna 🙂 .
    U nás nic nového není. Teda jen to, že nám budou v úterý opravovat záchod (prý mají v bytě pod náma mokrý strop). Jenže ta oprava může trvat dva dny, takže vůbec netuším, jak to mám dělat celý dny s čůráním. Psa zítra povezeme ke známému a spát asi budeme u tchýně. Tak to snad nějak zvládneme.
    Přeji hezký večer a užijte si zítřejší volno!

    #862381
    k koroda
    Registrovaný uživatel

    Ahoj, přidávám se taky k únoráčkům- termín máme 21.2.2011. Včera jsme byli na UTZ, ale opět nás mimi napína co je zač 🙂 Manžel by radši kluka, já radši holčičku- takže klasika:D . Budete některá rodit v záp.Čechách, nebo jste již rodila?
    Mějte se moc Fajn!

    #862382
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!!!
    Vítám tě korodo. U nás je to fuk. Oběla je jedno zda to bude klučina nebo holčina. Mi jsme ze severozápadu. Na západ blízko 😀 .
    Evi.rei… držím palečky ať to ty dva dny u tchýně vydržíš.Já mam sice tchýni hodnou,ale přece jen doma je doma, že. 😛 . Jinak už se mi blíží 3D ultrazvuk. Mam takovou blbou otázku. Nevíte kudyma se to 3D dělá? Někdo říká přes bříško jiný zase spodem. hmmmm tak nevím co si mám vybrat :O . Taky si myslím, že jsem dneska zaznamenala prví pohyby………fakt si to ale jen myslím. Přišlo mi, že tam dělá prcek veletoče a nebo to byly prdy……… 😀 . Tak díky a pááááá a všem pevné zdravíčko.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist