únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,486. až 1,500. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863715
    Anonym
    Host

    Dokončení (musela jsem jít kojit)… Jen jsem se chtěla zeptat, jestli jsi to s někým probírala, kvůli tomu, že by třeba pak malej nebude chtít pít z prsu, když mu dáš párkrát flašku. Nebo bys ho krmila nějakým tím aleternativním způsobem? Já teda musím říct, že po telefonické konzultaci s laktační poradkyní (po kojení si bradavku potřít zbytkem mlíka a nechat prsa nejlépe celý den větrat), se mi jedna bradavka docela rychle hojí. Ta druhá je na tom poněkud hůř, ale taky už tam vidím nějaký zlepšení. Teď už se jenom naučit nějakou tu správnou techniku přiložení a snad to bude v pohodě.

    #863716
    Anonym
    Host

    ahoj,

    decko- tak ze zacatku budu odstrikavat kdyz dokojim a kdyz se mi budee delat dost MM tak to bude v pohode a kdyz me ty prsa porad budou bolet tak dostane flasku.
    stejne ted nemam dost mlika tak aspon dokrmovat MM bych chtela, uvidim jak to pujde

    #863717
    Anonym
    Host

    Já si taky říkala, že budu odstříkávat po dokojení, ale malej je od včerejší odpoledne nějakej rozpitej. Kojím skoro každou hodinu. Takže zatím neodstříkávám, protože nevím, kdy si zase ten darbák řekne, že chce nakojit. V noci jsem vždycky usnula tak na hoďku a už zase brečel a chtěl kojit. Teď si připadám jako chodící mrtvola a ne jako šťastná máma…
    Holky těhulky, tak jak to s váma vypadá? Doufám, že vám na kontrole řeknou „Tak dneska by to šlo…“ Docela bych vám přála, aby si vás už v porodnici nechali.

    #863718
    Anonym
    Host

    Dobré ránko všem!
    Kosto, to by mohla být ta zátka. Třeba se Ti to nakonec rozjede samo:) .
    Taky jsem přemýšlela o odstříkávání, mlíka mám furt hrozně moc, a to už jsem přestala pít i kojící čaj. Johanka začíná mít faldíky:) . Naštěstí už se nepřejídá. Dávám ji odbrknout zhruba uprostřed kojení a pak na konci, ale to už není vždy uspěšné.
    Chtěla jsem se zeptat těch, které měly nástřih, jestli tu jizvu nějak masírují. Já mám na to speciální krém, kterým to jemně potírám a trošku stiskám (jak se to tělá u normálních jizev), ale nevím, jestli je to dobře. Chci, aby se to hezky zahojilo.
    Jinak my byli o víkendu u rodičů. Tak jsem vzala místo látkovek Pampersky (Premium), ale zadeček Johanky jim asi moc nefandí, protože jí i přes intenzivní mazání celý natekl a trošku popraskal. No, ona taky neméně intenzivně tlačila:O . Na Bepanthenu jsem se dočetla, že když je kůže dětí nemocná, tak se může používat jen 7 dní… Ale dnes už je to dobrý, s látkovkama se to hojí hrozně rychle.
    Koupete některá v kyblíku? U nás bylo první koupání trochu boj – než jsem se ji naučila dobře držet, ale teď už nám to jde a vypadá to, že se jí tam líbí. Taky jsem se chtěla zeptat, jak často koupete? My jednou za 3 dny, ale myjem vodou každý den. Co říkali v porodnici vám?

    #863719
    Anonym
    Host

    Ahoj holky..

    Tak já porát nic..včera jsem byla na monitoru, tak doktorka povídá monitor ukázkovej, bez jediné kontrakce..kdy máte termín? Povídám jí no měla jsem 21 tak mi říká no nic, jděte domů a snažte se porodit 😀 doceal vtipné..no KO zítra u mého doktora ..včera mě neprohlížela nic jen ten monitor takže uvídíme co zítra..už před tím mě strašil že si mě tam už nechá pak tam byl na záskok jinej a ten mě poslal domu..no a já dneska přenášim přesně týden..
    A FAkt už mě to nebaví..no alespon že svítí sluníčko..tak hezkej den..:)

    #863720
    Anonym
    Host

    Dari, hlavně buď v klidu. Já se o to v těhotenství taky snažila a myslím, že mi to teď Johanka oplácí a je krásně hodná. Už to máš za pár tak nebo tak. A i kdyby se Lola narodila v březnu, neboj, nám to nevadí, musíš zůstat u nás:) !!! To samý platí pro Kostu a Bivinku:D . Ta ale někam zmizela, ne?!

    #863721
    Anonym
    Host

    ahojda,

    tak nam doktor rekl, ze mame koupat 6x tydne. malej ma rad koupani,ale stejne koupem tak 5x tydne. ale myslim, ze i jednou za ty 3 dny to staci, my koupem casto protoze to malej ma rad 🙂

    #863722
    Anonym
    Host

    Kájo, nám v porodnici říkali, že se má koupat max. 2-3x týdně. My teda koupeme 2x (ve vaničce), ale každý den malýmu umývám minimálně pokaděnej zadeček, někdy ho strčím pod kohoutek celýho. Bepanthen je prý jen ochranný krém, ale když se vyskytne problém (opruzeniny nebo tak něco), tak nám v porodnici doporučovali Rybilku, že ta je mnohem víc hojivá.
    Já vůbec nevím, jestli mám dost mlíka. Začínám mít pocit, že možná ani ne, když malej chce najednou kojit skoro pořád. Nevím čím jiným si to mám vysvětlit než nedostatkem mlíka. Ale když jsem ho vážila, tak něco málo přibírá. Tak nevím.
    Jinak z Pampersek mám docela takový smíšený pocity. Předevčírem malýmu ta plína protekla, jak ležel na bočánku a když se pokadí, tak má to hovínko až za tou gumičkou, takže čekám, kdy se mu to dostane mimo plínku. Zezačátku jsme měli plínky z DMdrogerie a ty neměli chybu, ale dostali jsme 2 balíky těch Pampersek, tak se mi nechce moc utrácet za jiný.
    Bivinka tu byla v sobotu, včera měli nějakou tu oslavu. Spíš přemýšlím co Monika, tak tu nebyla už pěkně dlouho.
    Darčo, neboj, já dávám Lole čas do čtvrtka. To je moc hezký datum na to, aby se podívala na svět. Respektive, dávám všem ještě nenarozeným únorčátkům čas do čtvrtka. Pokud vám to teda nezačnou vyvolávat už dřív.

    #863723
    Anonym
    Host

    Díky holky za názory. Děcko, já myslím, že máš mlíka dost. Ona mimča mají jednou za čas období většího růstu a mohla by jíst pořád. Trvá to asi 3 dny a pak se to zas stabilizuje. Já čekám, že to bude každým dnem…
    J. se právě při přebalování pokakala tak, že to měla naprosto všude. A na závěr do toho načůrala:S . No, aspoň je pořád co prát:D .

    #863724
    Anonym
    Host

    ahoj holky
    tak se hlasim rodila jsem 18. je to kluk davidek 50cm 3200g.no spadli jsme se a ted nepribirame.tak uvidime do čtvrtka se rozhodne
    porod??? mela jsem silenou dr. ktera tam na mě začla řvát tak jsem ji rekla at ne me nerve a ona na to ze jedina kdo tady rve jste vy.no ale od zacatku prijali me kvůli podezreni ze mam neco s jatrama ale to nemam.no a v patek mi praskli vodu a už to jelo ale jeste pred tim strasny zmatky honili me sem tam.i sestricka nadavali na tu dr.no a po vode klystýr a tam mě to teda chytlo jsem se upnula na sestricku a ji sem drzela za ruku 🙂 no a otevřena jsem byla na osm centimetru
    pak začlo rodeo s tou dr a pak jsem řekla že podepisu toho cisaře no a jeste ze jsem tak udělala protoze měl tu snuru kolem krku to mi řekni že to nepoznaj :@

    #863725
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak poslušně hlásím stále 2v1:'(
    dneska jsem byla na monitoru a pak jsem musela znova – dr. se něco nezdálo a napodruhé už to bylo prý v pořádku, tak se malá asi blbě hnula.
    jinak na to, že mám stále rýmu a zacpané uši mi řekl, že se stím nedá nic dělat. na mé špinění mi řekl, že to bude ta zátka – ani mě neoprohlédl – nevím, ale naposledy jsem byla na prohlídce ve 36tt, takže mě nyní už 5 týden nikdo nekontrololuje – nevím jestli je to normální, protože některé holky se kterýma se tam potkávám mají to samé, jen jak vám je? dobře? tak přijdete zase za týden a kontrola žádná a některé, třeba jako jsem potkala dneska, ty prohlížejí při každé kontrole, takl jsem vám z toho trošku nervózní.ani ten utz mi nědělali aby věděli +/- kolik bude prcek vážit.
    jinak jsem na st objednaná na zátěžový oxito – něco – test, prý 20 min monitory, pak 20infúze s tou látkou a pak opět 20 min monitor a měli by zjistit jak mi reaguje děloha, tak si tak říkám, že když mi to píchnou, že by se mi ten porod mohl rozjet, jinak prý v pá zase kontrola a pak teda asi vyvolání bud v ten pá nebo v po.
    zrovinka jsem si říkala, jestli nebude vadit, že už nebudeme únorče, ale jsem ráda, že tu můžeme zůstat:D
    no na denšek jsem toho moc nenaspala, malá řádila a navíc jsem i nějaké menší kontzrakce měla(ty jsem dneska měla i na monitoru) – ale dr. říkal, že je klidně můžu mít i několik dnů před porodem) – takže si jdu hajnout a něco málo naspat.
    Koukám Darenie, že si ty naše mimča dávají na čas.
    tak holčiny zatím pa pa

    #863726
    Anonym
    Host

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    Petra H. – 14.2. -Valentýnka narozena 14.2. v 18.25 h, 3 600g a 50cm
    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    Monika306 – 16. a 22.2. Davídek narozen 18.2. v… 3200g a 50cm
    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    Bambulka – 18.2. -Bohoušek narozen 19.2. ve 12.21 3650 g a 52 cm.
    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00 h,3 600g a 51cm.
    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16,12 , 3250 g. 49cm
    děcko – 20.2. -Kubik narozen 15.2. 2700g a 49cm
    Darenie – 21.2.
    Kosta – 22.2.
    Bivinka – 26.2.
    milinka – 3.3.-Kristýnka narozena 20.2. 3,4kg a 48 cm.

    #863727
    Anonym
    Host

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    Petra H. – 14.2. -Valentýnka narozena 14.2. v 18.25 h, 3 600g a 50cm
    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    Monika306 – 16. a 22.2. Davídek narozen 18.2. v… 3200g a 50cm
    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    Bambulka – 18.2. -Bohoušek narozen 19.2. ve 12.21 3650 g a 52 cm.
    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00 h,3 600g a 51cm.
    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16,12 , 3250 g. 49cm
    děcko – 20.2. -Kubik narozen 15.2. 2700g a 49cm
    Darenie – 21.2.
    Kosta – 22.2.
    Bivinka – 26.2.
    milinka – 3.3.-Kristýnka narozena 20.2. 3,4kg a 48 cm.

    #863728
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Moni – gratulace a hodně zdravíčka pro oba!!!

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    Petra H. – 14.2. -Valentýnka narozena 14.2. v 18.25 h, 3 600g a 50cm
    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    Monika306 – 16. a 22.2. – Davídek narozen 18.02. 3200g a 50cm
    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    Bambulka – 18.2. -Bohoušek narozen 19.2. ve 12.21 3650 g a 52 cm.
    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00 h,3 600g a 51cm.
    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16,12 , 3250 g. 49cm
    děcko – 20.2. -Kubik narozen 15.2. 2700g a 49cm
    Darenie – 21.2.
    Kosta – 22.2.
    Bivinka – 26.2.
    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm

    #863729
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    jé Darenie – koukám, že jsme měly obě stejný nápad:-))

    a koukám, že ted už jen my a Bivinka.
    a jak je to u tebe? říkali, kdy by ti prcka vyvolali?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,486. až 1,500. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist