únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,516. až 1,530. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863745
    Anonym
    Host

    Kosto, mě zátka odcházela taky několik dní, myslím že nějaký 3, ale oni mi vyvolávali porod, takže nevím, jestli by odcházela ještě dýl. Myslím si, že když už máš pryč zátku a máš už nějaký kontrakce, tak se Ti to po tom zátěžáku rozjede …
    Co se odstříkávání mléka týče, tak jsem četla, že po kojení by se mělo prso vždy dovyprázdnit. Já to teda zatím nějak nedělám. Malýho asi zase něco zlobí, protože ho asi s půlhodinovejma přestávkama kojím celý odpoledne. Už mi z toho hrabe.
    Leni neboj, já si myslím, že se hezky rozkojíš a malej pak bude i dýl spinkat. Chce to jen čas, pevný nervy a nevzdávat to. Láhev bych se snažila omezit na minimum, aby se malej hezky přisával k prsu.

    #863746
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak jsem byla na kontrole .nález stále gynekologický né porodní a protože jedem už týden přes tak ve čtvrtek hospitalizace a následná Indukce tedy vyvolání..No co vám budu povídat , netěším se ale zase vím že mám místo v podolí jisté 😀 a že to snad do konce týdne budu mít za sebou.Doktor mě ujistil že mě po jedné tabletě určitě porod nevyvolá at počítám několik tablet protože fakt malá není ani trošičku připravená na cestu ven..chjo no nic myslete na mě..užívejte mimča a kosto a bivnko držte se těhulky 🙂

    #863747
    m milinka
    Účastník

    Ahoj holky,
    děkuju za gratulace 🙂 já jsem litála mezi unorovýma a březnovýma nakonec jsme se narodily 20.2
    jsme už týden doma a něják se sžíváme jen po porodu trpím anemii tak nejsem uplně ready abych litala kolem malé jak potřebuju,ale rodina mi dost pomáhá….Koukám,že Peta to má ale mnohonásobně horší….snad už je Ti Peti lip??JAkto že si měla sraženiny zbytek placenty????z toho mám taky hrůzu pač nevím co mužu čekat od te anemie v porodnici jsem jim první dva dny kolabovala,ale pak už ok…Jinak malá je zlatíčko kojíme chytá se bez problému takže super jen nás trápí prdíci takže už mame vše naštudovaný sabsimplex,cvičení, nahřívaní bříška,pokládání na bříško ,olejíčky, masáže apod.:D

    #863748
    Anonym
    Host

    Tak se mechci chlubit, ale Johanka dnes v noci spala skoro 6 hodin v kuse:P . Nechala jsem ji, protože jsem spala taky, ani kanónem by mě nevzbudili.
    Jinak s tím odstříkáváním nevím, já zase četla, že se to pravidelně dělat nemá, protože se pak mlíčka neustále tvoří hodně a neupraví se to na nabídka-poptávka. Ale určitě je to dobrý jako stimulace, když chceš, aby se mlíka tvořilo víc.
    Kosto, mně zátka odcházela taky průběžně, ale začalo to večer a v průběhu noci už jsem měla stahy. Myslím, že se Ti to co nevidět taky rozjede! Jo, a standart to určitě není. Na mě doktor kouknul a prohmatával pokaždé. Ale UTZ ne.
    Ahoj Milinko, vítej zpátky. Já už ze zvědavosti nakoukla k březnovým a četla tvůj porod. Taky žádná sranda, že?! Ale Kristýnka je krásná. Přeju brzké zotavení… Já už na prdíky taky zkusila všechno, včera jsme začala dávat Babycalm. Stejně se ale občas kroutí. Ale oproti ostatním to asi nic není, vždycky akorát chvíli před jídlem. A vzhledem k tomu, že má pořád kakání skoro tekuté, tak jí to asi zas tolik nebolí.
    Holky, a co jinak? Máte čas na sebe? Já se dnes i namalovala – ale bylo to na úkor jídla. To jsem stihla až na procházce ve městě. Po šestinedělí bych chtěla začít chodit na „cvičení po šestinedělí“, je to i s miminy. Cvičíte něco doma? Já si našla pár cviků na netu a trochu s snažím. Každopádně už teď by nikdo nepoznal, že jsem po porodu:) .
    Tak dobrou všem a kdyby někdo rodil (že Kosto), tak držím pěsti!!!

    #863749
    Anonym
    Host
    #863750
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Milinko, gratulujem k miminku.
    placenta odešla celá hned při porodu. Ty sraženiny se neví proč se mi dělají a navíc jsem do toho všeho chytla zánět. A to mi dali ATB a celkově léčbu. JInak jsem dnes byla na kontrole a mám to na utz stále, ale dr si myslí, že to je zřejmě strup a bude viditelný hodně dlouho. Nastínila víc i o revizi, že v takových případech už nejde jen jeden dr , ale na zákrok jdou dva, aby se něco nepřehlídlo. Zítra si mám zas volat na výsledky, brali mi dnes krev a nějaké druhé čtení z pátečního odběru krve zespod ještě neproběhlo ale zítra už budou i z toh výsledky.
    Taky pravidelně neodsávám, hlavně vnoci na to prdím, ale když vím, že celý den budem doma a budu mít na odsávání klid, tak na to vlítnu. Včera jsme měli 14 dní a už se blížíme ke své porodní váze. I když stále nevíme jestli jsme měli 3550 nebo 3590 g. Ve spisu máme 3550 a na fotce 3590. Holky už jsme byli na procházce a Valča pak chrní naprosto ukázkově. Kdybych se dnes v noci nevzbudila /po 5 hodinách), možná bychom dopadli jak Kája s Johankou. Kájo, ty jsi se ptala na masáž jizvy po nástřihu?? Mě odstřihli venkovní stehy a jizvu už mám jen malinko citlivou (na posed), na dotek to není zrovna nic moc, ale snažila jsem se zezačátku masírovat Intisanem (je to modrý heřmánek, tak jako dětský modrý olejíček), ale začátek beru jak jsem se vrátila domů a to stále měla problémy. Navíc v kombinaci se zánětlivou krví to fakt vůbec nevonělo. Tak jsem najela na krátké sedavé koupele v lavoru v TantumRosa a fakt to hodně zabralo. Kdybych seděla pravidelně, byla bych o kus dál a jizvu už fakt možná necítila, ale …
    A co se týká údržby sama sebe, jak jsem se v porodnici těšila, že si ostříhám nehty na nohách a nebudu se u toho kroutit, tak zatím se mi to nepoštěstilo a obočí??? to budu mít za pár dní jak brežněv 😀 , ale dám to dokupy než Martin pojede do práce. Už jste se některá zkoušela po klasickémo porodu holit??? já mám hrozný strach a nechat to kolem jizvy se mi zdá blbé. Navíc, když mi tam pan dr. udělal hrbolek z kůže.
    Jo a dnes mi sestra na gyndě řekla fajn větu, takovou potěšující, prý pár let zpátky a mít takové problémy, tak bych tady nebyla. Hm je zajímavé, jak to z nich leze. A pak taky co jsem byla v nemocnici na kontrole, hlídal Valinku tatínek, skoro 3 hodiny, zvládl to na 1*. Mamka před odjezdem nakojila, uspala a při návratu jsem malou nalezla na stejném místě ve spánku a dív, že i taťka nespal. Ten vařil zrovna brambory ke koprovce.
    Pusa se mi otvírá, tak utíkám už spát, mám před sebou minimálně 3 hodiny spánku 🙂 , tak dobrou noc všem

    #863751
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak mám bolesti po celý den, no od půl osmé si je zapisuji, protže mi přišly nějak časté a mám je ted za ty 3 hodiny:2x10min, jinak po 7 a 6 min, tak jdu volat do porodnice a uvidím co mi řeknou, ani vana nepomohla,na velké jsem byla už 4x, tak kdybych se zítra neozvala, tak držte palečky – rodím:-))
    teda docela se potím, jak to bolí.
    pa pa pa

    #863752
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,nesu k vám zprávu o Kostě. Dnes v 6.54 se jí narodila Eliška. 50cm a 3270g 🙂
    Chvilku jí tu neuvidíte,tak aby jste věděly proč…jsem ráda,že se taky konečně dočkala! těm co ještě čekají,přeju,ať mají miminka co nejdřív u sebe a ostatním jen a jen radost ze svých ratolestí 🙂

    #863753
    Anonym
    Host

    Jů, jé, další miminko, díky Škubino na informace. Už se těším na Kostiny první dojmy!!!… A samozřejmě přidávám velkou gratulaci a přání všeho dobrého! Ať si to mateřství už brzy můžeš radostně užívat!
    Peti, mně taky na tu jizvu nejvíc pomohly oplachy (prvních 14. dní) a do toho ji masíruju gelem na hojení hraze Mithra (Nobilis Tilia). Ale mám tam takové zatvrdlinky a uvnitř jakoby uzlík, tak to asi ještě chvíli bude trvat, než se to rozmasíruje. Chtěla jsem vědět, jestli na to neexistuje nějaký postup, jak to dělat (kroužit?, jemně tisknout?). Ostatně vevnitř to jde pěkně blbě. Jen se bojím, aby to nedělalo neplechu při milování… A holit jsem se ještě neholila, ale dnes to za mě asi udělá manžel – abych se náhodou neřízla… Peti, hlavně abys byla v pořádku. Je dobře, že dnešní medicína už dokáže tyhle věci. Stačí když vidím všechny ty komplikace při porodech. To by byla mrtvá půlka z nás (nebo mimi). Ale na to raději nemyslet!

    #863754
    Anonym
    Host

    Ahojky.
    Kosto, moc gratuluji.
    Peti, já už mám pedikuru i manikuru za sebou. Jen to obočí je fakt mazec. Už ani nejsem schopná poznat ten původní tvar. Jinak co se holení táče, tak já se teda oholila, ale jen vyloženě jen dole, protože si ještě pořádně nevidím na jizvu po císaři. Nějak se totiž nemůžu zbavit toho pupku a to se snažím cvičit aspoň ob den.
    Malej má asi zase nějaký bolení. už š hodiny s malejma přestávkama kojím. Když jsem se ho zeptala copak ho trápí, tak mi darebák chytl brýle a hodil je na zem… A už je zase vzhůru. tak zatím čau…

    #863755
    Anonym
    Host

    ahoj,

    Peti- ja jsem sice po cisari,ale holka reknu ti holeni to je boj. nejen ze musim davat bacha protoze mam sice jednu dlouhou jizvu,ale nevim proc mam pod ni jeste par malych ale i tak to dost boli jsem cely citliva na spodek, tak ti nevim , jako oholila jsem se ,ale myslim,ze vy s tim nastrihem dole to mate horsi 🙁

    malej mel v noci takovy prdiky, ze jsme nespali skoro celou noc a ted jsem uplne hotova….

    #863756
    Anonym
    Host

    Leni, s těma prdíkama jsme na tom podobně. Malej v noci prděl jako starej chlap, no a dneska jsme od rána pořák kojili nebo nosili v náručí. Už teda konečně usnul. Když mi volala mamka a zeptala se jak se mám, tak jsem se rozbrečela, jak jsem z něho byla unavená. Teď už je to teda trošku lepší. Zatím mi stačilo si na 20 minut lehnout a pak se pořádně vykecat a vybrečet. No ale nevím co budu dělat, jestli bude mít boleníčko ještě jeden den.

    Bivinka tu byla naposledy v pondělí…

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18.25, 3600g a 50cm
    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    Monika306 – 16. a 22.2. – Davídek narozen v 18:02, 3200g a 50cm
    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    Darenie – 21.2.
    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6.54, 3270g a 50 cm
    Bivinka – 26.2.
    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm

    #863757
    Anonym
    Host

    Jé tak i Kosta mě předběhla:D tak moc gratuluju 🙂
    Tak já holky zítra v 9 nástup..myslete na mě!! A mám domluveno s kamarádkou že mi na Facebook dá hlášku až bude malá na světě!!!
    Tak vy co mě máte v přátelích to bude na zdi..uf ff je to zláštní pocit vědět že to prostě zítra přijde..
    No tak já jdu ležet ale spát asi nebudu …pořád mi to lítá hlavou:O

    Tak papa snad za pár dní 🙂

    #863758
    Anonym
    Host

    Dari, všichni držíme pěsti! Laura bude mít krásné datum narození, jestli to vyjde na dnešek:) .
    My dnes měli trošku krušnou noc. Johanka nějak vyvádí, asi neví co by. Spát se jí od 3 moc nechtělo, tak si vynucovala pozornost. Při kojení chvíli sála, pak zas ne – no prso mám celé rozžužlané. Myslela jsem, že ji přerazím. Ale to nejde, takovýho drobečka, že?! K tomu ji trochu trápí ucpaný nos, tak do něj stříkáme Physiomer. Kupodivu jí to nevadí.
    Jaké je u vás počasí? Tady polojasno a celkem teplo (6 stupňů). Ale snes se mi ven nechce, jsem za ty 3 dny docela ucaprtaná. Ale zítra zas určitě. Mám sraz s kamarádkou, která rodila o 4 dny dřív. Ale jsem zvědavá, jestli se trefíme mezi kojení. Ach jo, už by to chtělo ten režim.

    #863759
    Anonym
    Host

    ahoj vsem,

    Dari – drz se !!! hlavne at jste obe zdravi 🙂

    Nas Mirecek mi dal v noci taky docela čočku. Normálně během dne spí 2-3 hodiny a v noci, každou hodinu vzhůru, pak než ho člověk nakojí,dokrmí,odříhne,přebalí a hlavně uspí…. ale nějak mi to nevadilo, začala jsem být fakt unavená až v 7 ráno a to jsem ho přecpala jídlem a říkám mu spinkáme a je to. naštěstí mě nechal necelé 3 hoďky vyspat. tak aspoň tak. samozdřejmně jsem v noci odsávala a v levým prsu se mi nedělá skoro žádný mlíko a pravý mi stihlo za 2 hodiny stvrdnout jak bylo nalitý. tak mam zas novou strategii , odsávam už jen levé,aby se to trochu srovnalo. začíná to fungovat,ale do plného kojení to bude boj 🙁 ale držíme se 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,516. až 1,530. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist