únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,576. až 1,590. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863805
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak máme za sebou první noc doma, musím říct že je Lola fakt hodná jako popláče se než ji přebalím to se jí nelíbí ale jinak je zlatá.
    Děcko mě vlastně uspali hned jak mi napíchli přístroj na srdce páč zjistili ten blej tlak a pak jak mi vyskákaly ty opary tak se báli nějáké infekce..no spinální mi prostě nestihli dát:S a možná je to tak dobře..

    Jinakjá kojím plně hned 3 den malá začla v porodnici baštit 30 tak z toho byly sestry trošku rozhozené že prej tolik jedí děti v 5 -6 dnech..no ale alespon nás pustili brzo domu 🙂
    Je fakt že to je malá piraňa ale co dyž jí chutná..jinak o bradavkách uff bolí ale jen jedna měla jsem dvě sestry na kojení jedna to vzala fakt smahem donutila mě po císaři sednou na židili nahnou se přes postel k malé přesně v místějizvy a kojit takže jsem jí jako poslala do patřičnejch míst páč mi to stejně ukázala tak že malá cucala jen bradavku a protot tam mám modřinu..ale ta druhá sestra byla fakt super řekla sedněte se jak je vám to pohodlný a celej dvorec do pusy a malá se hned chytla bez bolesti a bez modřin..já ted ale mám jiné dilema páč každý říká něco jiného..

    HOLKY CO Máte Holčičky !!!!Prosím jak mejte genitál..páč mě 4 sestry na tuto otázku odověděly kážá něco jiného..!!!!

    A já jsem z toho tak trochu v rozpacích mám rozatohovat a vymejvat velké pysky kdeje mázek nebo nemám a jen šetrně omývat okolí???

    #863806
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Darčo, sice mám kluka, ale na školení v porodnici nám říkali, že 2 prsty roztáhnout velké pysky a vytřít. Taky jsem to našla na netu: http://www.babyweb.cz/Clanky/a2780-Vyvarujte-se-mytu-pri-peci-o-genital-holcicek.aspx. U kojení bys měla mít hlavně pohodlí a malá by se měla přisát bez modřin (nám to ještě pořádně nejde, pořád se mi ten darebák do prsa zahryzává), takže tak jak Ti to řekla ta druhá sestra.
    Leni, přeju hodně štěstí na gyndě. Snad nemáš v prsu zánět nebo tak něco.
    Jinak u nás není nic novýho. Přes den kojím skoro pořád, malej se vzbudí, chce nakojit, pak kouká na hrazdičku a asi za hodinku chce zase nakojit, pak na půl hodinky usne a zase všechno znovu dokola… Naštěstí v noci mi dává tak ty 3 hodinky na spánek. No ale včera u nás byla kamoška a říkala, že vypadám jako chodící mrtvola. Nějak si tak ale zatím nepřipadám. Uvidíme až bude ten růstový sprut v šestém týdnu. To bude asi o hodně náročnější. Dnes ráno jsem si dokonce dala asi půlhodinovou sprchu, vyfénovala vlasy a vytrhala obočí.

    #863807
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky a miminka!
    Tak zas mám kousek času se sem jít mrknout a počíst si. Malej je venku v očárku a hlídá ho taťka který při tom pracuje.
    Co se týká nočního kojení tak náš čertík je vzhůru co 2 hodiny. Už mam fakt dost. Včera jsem si koupila taky ty kloboučky protože mam úplně rozdrásanou levou bradavku a na pravou se mi špatně přisává. No nasadila jsem klobouček a ono to bolí stejně takže si myslím žádná výhra. Jen se lépe přisává, ale chudák tahá o sto šest a moc mu to neteče. Takže jsem to zase sundala a trpím.Včear byli malému 3 týdny a zase měl svůj prďavej den – fakt už nevím z čeho – jestli já jím něco špatného a nebo ,že mi opravdu málokdy krne. Asi obojí 🙁 . No ale dala jsem prvně ty kapičky Sap simplex a myslím, že se mu ulevilo 😀 . Nebyl už tak ubrečenej a hned po kojení usnul. Chtěla jsem se zeptat jak často se můžou dávat ty kapky??? Nevíte někdo???
    Co se týká váhy tak já jsem shodila úplně vše porodem. Výchozí váha 54 – 56 a teď asi 56,6kg. Dokonce jsem měla i 54 to byl dost drastickej den kdy mě malej nenechal ani nyjíst. Teď už jsem se na to vybodla. Prostě i když brečí a já vím, že je nakrmenej a přebalenej tak ho nechám chvilu vyřvat a zkrátka se najím. Ale všimla jsem si, že má zvláštní dar.Jakmile si nachystám jídlo či dám oběd na stůl tak malej začně řvát jak tygr :S .
    Ve čtvrtek jsme byli u pediatra a tam nám zjistili, že má malej naštípnutý klíček – chudák :'( – nejspíš při porodu takže ještě musíme mimo jiné na neurologii.Snad to bude vše dobrý – říkala i doktorka, že ručičkou hýbe normálně a že se to rychle hojí takže by mělo být vše v pořádku. 😐 . No a zítra jdeme na kyčle.
    Takže ahojky holky a zase se někdy ozvu – třeba bude malej už jen a jen zlatíčko 😀 , a nechá mě i v noci vyspinkat a odočinout si.

    #863808
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    😀 ahojky holky:D
    já už jsem tu byla minulý týden,napsala snad román, jenže mezitím malá začala knourat a když jsem pak přišla a dopsala a odeslala, tak jsem zjistila, že se vše vymazalao a psaát to znova nebyla síla. navíc manža je nemocný a okupuje obývak i s pc, takže smůla.
    jen tak ve zkratce – u nás porod naprosto v poho a na pokoji po porodu u apolináře taky vv poho.
    Darenie -gratulace k mimču, podle mě když se zeptáš dětské dr. tak ti to ukáže, ale mě říkali mít jen pozor nestrkat do pochvy – pysky oddeělit to jo, ale bacha na pochvu – tam ne.
    jinak malá je zázrak budí se po 3 hodinách a v noci po 4. mléko snad zatím máme – nepocituji, že by měla hlad anebo že bych ho měla nějak víc – no uvidíme.na první kontrloe už jsme byly a v út jdeme na dlaší.dr, mě naučila odsávat rýmu – super věc, malá měla pořád ucpaný niosík.
    jinak co se týče kil – přibrala jsem 28kilo a kolik mám dole to nevím, zatím senecchi jít vážit.
    dole ještě nejsem úplně zhojená, tak ani s cvičením to přehánět nebudu.
    tak holčiny zatím se mějte a pa pa pa
    až mě manža zase na chvíli pustí k pc tak písnu.

    #863809
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    taky jsem tu chvíli nebyla, ale už se hlásím zpět. V úterý jsme s Johankou měly jít k doktorce, ale ta naposlední chvíli onemocněla, tak jdeme až tohle úterý. To máme přesně konec šestého týdne. To to letí, to snad není možný!!!:O
    Darenie, vítej zpátky, gratulaci najdeš asi o stránku zpět. Čekala jsi dlouho, ale stálo to za to, že?!<:o) <:o) <:o)
    Jinak ohledně toho mytí holčiček- mně pediatrička říkala, že se to nemá s tím vytíráním přehánět, že spíš se tam dostane infekce z přehnaného opečovávání. Trošku mázku tam necháváme. Zatím. Any se ty názory fakt hrozně liší!
    Jinak ve čtvrtek jsem dostala zimnici a horečku. Zjistila jsem, že je to od prsu, že mně bolí v horní části a mám na něm červený pruh. Tak jsem ho nahřála, odstříkala, zchladila,udělala obklad ze slivovice a vzala si Paralen… A v noci ještě jednou. Do rána to bylo o 50% lepší a teplota nikde. Raději jsem zaskočila i k doktorce a ta říkala, že by mi stejně neporadila nic jiného. Prý to je infekce skrz miniragády na bradavce (a to jsem měla pocit, že je mám naprosto OK). O těch miniaturních poraněních prý vůbec nemusíme vědět. Dnes už je to zas úplně v pořádku. Ale stejně jsem se dala na chlazení prsou, protože se mi pořád dělá mlíka přes míru. Koupila jsem si ty misky na mlíko a používám je jen při kojení a vždycky zachytí mezi 20-30 ml mlíka. Tak už mám skoro celý kalíšek.
    Leni, mně se taky v pravým prsu dělá mlíka víc než v levým. Ale s tou bolestí to je divný, to si opravdu nechej zkontrolovat. Myslím, že Tvé mlíčko je pro Mirečka hlavně ze začátku důležité. Jinak koukala jsem na Tvé fotky a krásně roste.
    Holky, nám ta Johanka spí v noci dlouho celkem pravidelně. Dnes v noci teda nééé, protože hodně spala přes den, ale jinak usne v půl 9 (jí kolem 7) a budí se někdy ve 3. Pak ji během půl hodiny přebalím, nakrmím a spí tak do půl 7. Akorát je pak už vyspaná a chce pozornost. Manžel si ji většinou vezme do postele a po hodině zase usne a spíme do 9-půl 10. Kéž by jí to vydrželo.
    Jo, nic si z toho nedělejte, že se nestíháte upravit. Já většinu taky ne. Ven vyrážíme většinou narychlo, takže žádné dlouhé přípravy u zrcadla nepadají v úvahu. Taky raději neukazuju svoje fotky:) .
    Pa a dobrou všem!!!

    #863810
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy a miminka,
    doufám, že se máte všichni dobře a nic vás netrápí.
    Kájo já taky používám při kojení ty misky na odchyt mléka a taky chytnu tak min. 20ml. Už mám v mrazáku 3 kelímky po 180ml.Jen sem se chtěla zeptat holky v čem to mlíko skladujete (mrazíte)? Koupila jsem ty kelímky od aventu – ale 10 kelímků za 400Kč je děsný – já je budu mít plný tak za 10-14 dní a co potom? nechce se mi kupovat další… a zatím to nechci zkrmovat – chci si to schovat až budu mít mlíka málo…

    #863811
    Anonym
    Host

    Ahoj Babyzno, já mám taky kelímky od Aventu – počítám, že je pak použiju na přesnídávky pro malou. V Tescu jsem viděla i sterilní sáčky na mateřské mléko za super cenu. Medela je má taky, ale zaplatíš za ně asi 4x víc. Jinak některé maminky mlíko dávají do skleniček od přesnídávek nebo jogurtů, což se mi zdá taky dobré. Jinak já toho moc mrazit nebudu, stejně se to tam může nechat max. 3 měsíce. Na dlouho nikam nepojedu a kdyžtak si „nachytám“ mlíčko nové…
    Myslela jsem, že by mohlo chutnat kočkám, ale ty k tomu čichly, ohrnuly nos a odkráčely:D .

    #863812
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Tak konečně ten náš zločinec usnul. To byla zase noc 🙁 . V podstatě spal dlouho,ale ta komedie mezi tím – děs. A trvá to i přes den. Pořád pláče a tlačí prdíky. Už fakt nevím co sním. Fenyklovej čaj pijeme oba. Od soboty dávám kapičky sab simplex – teda nevím jak často – v příbalovém letáku píšou do každé lahve s pitím – no a já mu dávám jen tak 3 x denně ten fenyklovej čaj do lahvičky a tak mu tam nakapu i ty kapičky. Tak nevím jestli to stačí *-) . Dneska jdeme na kyčle – poprvé pojedeme autobudem tak jsem zvědavá jakej bude – snad hodnej a nebude řvát celou cestu – to by mě klepla pepka :S . Jinak dneska mě bolí pěkně pravé prso -asi se mi nějako víc nalilo tak doufám, že to přejde nebo dám taky obkládek. Mam na malého nastavenou kameru na chůvičkách a tak koukám, že se zase začínáme kroutit a budit. Musím leťet už nabírá na intenzitě 😛

    #863813
    Anonym
    Host

    Ahojky, tak nam klekl PC, tak jsem rada, ze mam stale internet v mobilu.
    Chtela jsem se zeptat jak funguji ty chytace mlika? Me mliko tece jen kdyz malej zniceho nic dlouho spi. Premyslela jsem, ze bych si je poridila, ale nevim jestli bych je vyuzila. Po sestinedeli mam hodne litani po doktorech, takze zacimam odsavat. Jenze moc casto odsavat nemuzu, protoze pres den chce malej kojit skoro porad, no a v noci se mi odsavat fakt nechce.
    Jee, uz se zase ozyva. Prsa uz mam z toho vecnyho kojeni jako usi kokrspanela …

    #863814
    Anonym
    Host

    Děcko, jsou to takový mističky – jakože polokoule a přes ně je silikonová membrána ve které je díra – do té strčíš bradavku a odtékající mlíko teče do té misky. Zachytíš tam tak 40ml a pak musíš vylejt…

    #863815
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    tak koukam, ze ja mam problem s kojenim ze nemam mliko, vy zas ze ho mate moc , to je porad neco. Zitra se musim objednat na gyndu, 6nedeli mi konci 22. a dneska mi to tam nikdo nebral.

    Uz jste nejaka premyslela /mate nejakou antikoncepci? ja bych chtela nitrodelozni telisko,protoze prasky fakt brat nemuzu, porad jsem na ne zapominala a tak jsem mela naplasti,ktere jsou drahe jak prase ale myslim, ze pri ,,kojeni,, ikdyz moc nekojim se pouzivat nemuzou. a dalsi mimco nechci 🙂

    malej je docela hodnej,uz mu zmizeli i ty flicky na brise a co mel nad nosankem tak to dneska pri koupani pri prejeti zinkou zvlhlo a pak to slo bez nejakyho nasili dolu,tak jsem taky rada.
    jinak ja se snazim kojit a pak dokrmovat,ale porad me ty prsa bolej jak cert a malyho prikladam co nejdyl aby e mi tvorilo mliko a nemusela jsem jeste pak tu trosku odsavat, takze mam zniceny prsa,ale malej jak taha dlouho tak pak usne a neda se vzbudit a za pul hodky za hodku mu musim dat flasku protoze breci hlady 🙁 tak je to pekne na h….

    #863816
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy!
    Tak jsem si vcera pri prochazce koupila ty chytace mlika a preventivne do zasoby i nutrilon. Nejak mi to mliko blbne. Po nakojeni uz nic neodsaju a ty chytace muzu pouzit jen v noci, kdyz malej dlouho spi. A to mi tam natece sotva 10ml. Pres den musim kojit skoro po hodine a to mi u toho malej usne. Takze si poradne neodrihne a pak ubilinkava ze spani. To driv vubec nedelal. Nejak uz z toho zacinam byt na nervy. Dneska za mnou prijede segra, tak mi snad zlepsi naladu. Dokonce mi pry doveze i nejaky navareny jidlo.
    Jeee, upirek se mi uz zase budi… Obcas bych mu chtela dat nejaky prasky na spani…

    #863817
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky!
    Tak koukám, že nejsem jediná co nemá čas na internet – koukám jak to tu upadá – čím dál méně příspěvků.
    Mě taky přišlo, že mam málo mlíčka,ale malej přibívá tak snad je vše v pořádku. Včera jsem odjela k mamince takže budeme chvilku rozmazlovaný babičkou a já si konečně pořádně oddychnu. Sice dopoledne je mamča v práci,ale odpoledne mi to bodne. Včeara jsem dorazila kolem páté odpledne a jediné co jsem dělala bylo, že jsem nakojila a přebalila – mezi tím hojdala, uspinkávala a koupala mamča 😀 . Teda nevím co ta mamča má v sobě,ale u ní je úplně zlatíčko – jak by nám ho vyměnili. No dá mi rady a snad to bude vše lepší i když budeme zase sami doma. Teď leží zachumlanej v postýlce a dělá herečku jestlibude spinkat či zlobit.Uvidíme.
    Na kyčličkách jsme dopadli dobře 😀 . 29.3. jdeme na neurologii – malej má naštíplej klíček – asi při porodu.
    No tak se mějte krásně a pozdravujte mimíska a ať jsou jen a jen hodná

    #863818
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    i já se přiznávám, že nějak nestíhám:( . Tento týden je takový doktorský – v úterý pediatrička, ve středu kyčle, v pátek gynekolog. V úterý mi skončilo šestineděl*-) , ale na nějaké intimnosti na mě ještě chuť nepřišla. Uvidíme, co zítra řekne doktor. Myslím, že zdravotně už jsem celkem ok.
    Jinak úterní prohlídka dopadla dobře, Johanka už má přes 4 kg (4070) a 52 cm. Teda, myslím, že měří víc, ale sestřička to dělala krejčovským metrem dost od oka. Musela jsem už vyřadit nejmenší věci, teď jí je dobře tak 56. Docela si vychutnávám to svý malý miminko:) . Jo, a kyčle taky ok.
    Dneska jsem byla po dlouhé době v obchoďáku – trošinku si zanakupovat bez Johanky. Hlídal manžel. Užila jsem si to, i s kávičkou. Zatím nepozoruju, že by na ni Johanka nějak reagovala, hezky spinká:) …
    Chtěla jsem se zeptat vás co kojíte. Taky vám mimča pořád tlačí? Já mám pocit, že to má nic jiného nedělá. Ach jo. Myslela jsem, že se to trochu upraví, ale nějakou změni nepozoruju. Aspoň že ty prdíky ji trápí jen sem tam. Dnes mi někdo říkal, že to může způsobovat i čokoláda. Ale té já se nikdy nevzdám!!!:D
    Tak dobrou všem, já jdu ještě dožehlit hromádku prádla.

    #863819
    Anonym
    Host

    Dobre ranko!
    Kajo, s tou cokoladou nestras! Ja si ji ted davam na doplneni energie, kdyz uz „padam na hubu“. Kubik se pravidelne krouti v noci, ale jen tak 20 minut pred probuzenim. No ale zrovna vcera mel prdiky hezky celej den. Porad se kroutil, brecel, chtel prso, ale to jen dudlal. Nastesti se to ale dalo zatim vyresit lezenim na brisku a cajikem. Sice to nepomuze hned, ale v noci pak na brisku zvladl behem minuty 25 brutalnich prdancu a pak na 4 hodiny vytuhl 🙂 Vcera jsem byla taky nakupovat, sice jen v potravinach a v lekarne, ale i tak jsem si to uzila. U nas v lekarne normalne nemaji zadny kapicky na prdiky, jenom caje. Lekarnice mi doporucila ty nahrivaci polstarky, ze pry pomahaji nejvic. Tak jeden mozna o vikendu koupime.
    Jdu si zase lehnout, tak se zatim mejte hezky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,576. až 1,590. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist