únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,591. až 1,605. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863820
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    😀 ahojky holky
    tak se konečně snad budu moci rozepsat.
    manža už je zdravější – včera si poprvéé pohladil a pochoval naší elí – doted musel jen koukat s rouškou – měl chřipku – byl od nás izolován, já okupuji s malou ložnici a mnaža obývák – kde je pc, takže jsem ani nemohla moc psát, tak ted už to snad půjde:-))
    jinak koukám, že řešít kojení – já zatím neodstříkávám a mléka si myslím, že mám také dost, malá na váze přibírá a jak řekla dr. to poznáte až budete mít málo mléka-odstříkávat mi zatím neradila, že prý čím víc budu odstříkávat tím víc se mléko bude dělat a když můžu kojit, tak proč prý odstříkávat – ale je fakt že mě ani prsa nebolí .- jo občas, když mi usne u jednoho prsu a na druhé se nedostane, začnš mi trochu tvrdnout ae to při dalším kojení zmizí.jinak piji také fen. čaj a jím dva až tři dny staré pečivo a musím říci že malou prdíky trápí malinko.přes den kojíme po 2,5-3,5 hodinách a v ncoi po 4-5 hodinách a to jí musím budit – spáče jednoho.:D
    jinak už malinkou dávám na bříško – tak na minutku. už mi pokukuje a moc se jí spát přes den nechce-už se začíná potvůrka rozkoukávat.
    dostala jsem vitamín na křivici, tak to je jediné, že si odstříknu na lžičku mléko a přidám kapičku a malinká spapá.ale já vitamíny neberu – berete některá něco jako jod, k apod?
    jinak jak už jsem v rychlosti psala u nás porod v pohodě – v podstatě pro mě byly nejhorší ty kontrakce – porod byl nic oproti nim., možná je to ale tím co mi všichni říkali, že mám širokou pánev a že se mi bude dobře rodit.. no ted už jen zhubnout těch 20kilo a bude to fajn.
    dneska tam sněžoprší, tak ven nepůjdeme.
    hele na jak dlouho chodíte s prcky ven? nám říkali, že do toho prvního měsíce tak na půl hodky nejvíc.a pak žpostupně prodlužovat.
    jo jinak potřebuji aby maličká pěkně rostla – mám totiž spoustu velkých oblečení – ted toho moc nemáme:-))tak peru obden.
    no to asi od nás vše, tzak přeji pokud možno pěkný den

    #863821
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky holčiny:)
    tak jsem se konečně dostala zase k netu.. Myslím, že malý mi zabírá všechen čas :))) ale to znáte i vy :)) Teďka zrovna spí, ale budu ho muset vzbudit na papání.. to tak nerada dělám, on je pak vláčný a stejně moc nepije, jen dudá.. Jsem zjistila, že mi z jednoho prsa pije víc a jak o závod a z druhého pije i 45 minut a nic moc a furt usíná.. tak jsem ho začla dávat k tomu druhému a to je pak jak piraňa a za cca 15 minut je nabaštěný… Taky nám nepřibíral, ale od pondělí do dneška už přibral, tak paní doktorka nás pochválila. Jen my jsme i přikrmovali, protože je Adámek trošku hladový a občas mu ode mě nestačí. Jinak je pro mě neuvěřitelné to, že jsem až na 4kg zhubla vše, co jsem nabrala v těhotenství.. :))) Jsem docela ráda, cítím se i líp. I se víc vyspím v noci, sice papáme i v noci, ale uspává pak tatínek a já spím 😀 Tatínek je pak vyřízený, ale musí dát taky ruku k dílu :)))
    Tak pááá a pozdravujte miminka :)))

    #863822
    k Kája
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak se hlásím po náročném dni. Děcko, my máme taky bahřívací polštářek a Johanka ho miluje. Za pár korun se dá koupit v DM – je plněný třešňovými peckami. Jo, a s tou čokoládou tomu raději věřit nebudu:) .
    Jinak dnes mám krušný den. To naše baby se v šest ráno rozhodlo, že už je vyspané. No, tak jsem aspoň upekla na snídani bábovku (ale raději bych spala, to jo). Pak jsem zašla na kontrolu po šestinedělí a prý tam mám zánět:'( . A fakt mě to dost bolelo, když doktor koukal dovnitř. Tak nic, sexík se posouvá na neurčito. Taky už jsem dostala nějakou těhu antikoncepci… No, a Johanka neusnula ani odpoledne a kolem 5 hodiny dostala strašný hysterák, který nešel nijak zastavit. Usnula kolem 7, ale pravidelně se po 10 minutách budí. Tak nevím, co to má znamenat. Že by prdíky??? Už jsem na to zkusila všechno. Nebo je přetažená. Nebo ji něco bolí. Mě i manžela dnes začalo bolet v krku a trochu ucho. Snad to nemá taky. Nevíte, jak se to pozná?
    Tady jsem přihodila nějaké aktuální fotky Johanky (pro ty, co nejsou na FB). A ještě 2 těhotenské z doby pár dní před porodem. Ať je to komplet… Holky, vy co nejste na FB, nechcete dát někam fotečky, ať se taky můžem pokochat vašima drobečkama?
    Bivinko, my se taky s manželem v noci střídáme. Občas se mi podaří usnout tak, že by mě ani kanón nevzbudil:) .
    Kosto, super, že je Elí tak hodná. Jen tak dál.
    Lenuno, já se toho tělíska trochu bojím. 12 let jsem brala prášky, tak budu nejspíš pokračovat. Kdyžtak poreferuj jaký to je.

    Pa a dobrou vám všem!
    http://www.babyweb.cz/Galerie-obrazek.aspx?id=828&img=18388

    #863823
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    zdravím vás všechny. Tak jsme už konečně přestěhovaní a taky už máme i internet. Blahopřeji všem co se narodilo mimčo.
    Fotečky malé jsou na následujících stránkách: http://tom-as.rajce.idnes.cz/zuzanka
    Musím říci, že malou posledních pár dní taky asi něco trápí (bolí) či co. Pořád by chtěla být přisátá k prsu i když nepije a pokud pije tak usíná a já ji pořád budím:( .
    Zatím se mějtě fajn, pozdravujte mimča a já jdu číst historii

    #863824
    Anonym
    Host

    Elenko, Zuzanka je úžasná. Ten úsměv uprostřed, ten je fakt krásný, i já se dojímám. Někdo u vás moc hezky fotí. Já ani manžel na to nemáme moc cit:( . Jak se vám bydlí v novém? My bychom se měli taky letos stěhovat, ale jen o patro níž, aby bylo míň schodů.
    Holky, tak já jsem asi lehla. Krk bolí čím dál víc, k tomu se přidala rýma a trošku kašel. Ani nevím, co si kromě Paralenu můžu vzít. Tak začnu aspoň tím.
    Jinak Johanka už se dnes uklidnila, snad to bude dobrý. Přeju vám krásný víkend, já ho budu mít postelový:^) .

    #863825
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahojte všem maminkám a mimi,
    přiznám se, že jsem velká ostuda, koukám tady denně, ale jsem v poslední době děsně líná se přihlásit a natož tak něco napsat.
    Elenko připojuji se ke Káji s názorem, že fotky jsou fakt moc krásné a Zuzance to na nich sluší.
    Jak vám to jinak jde a už jste se všichni doma sžili s prcky? Pár dní zpátky se mě kamarádka zeptala, jaké mám pocity a prý jak snáším noční kojení a nevyspání. 😀 Tak jako stav v těhu a lítání na wc pomali co hodinu mi fakt nechybí a miluji noční kojení, kdy je to pouze 1x, takže spánku spousty. Holky ta naše malá madam prdí jak starej chlap, jde slyšet i z ložnice. Máme jasno, v prdění je po manželovi. Už dlouho jsme nepotřebovali ani Pupíka, napije se, vyprdí se a jde spinkat. Fakt spokojené miminko. Hodně spíme venku, minulý víkend byla skoro 6 hodin, dnes 2 hodinky, přes týden bývala v kočárku také tak na 2-3 hodky na terase. Sotva začnu vázat čepičku, tak zavírá očka a do kočárku nesem už spící „Růženku“.
    Jinak Valentýnka dnes měla doma 3770 g před koupáním a krmením, snad jsme se tedy rozkojily i na druhý pokus. Uvidíme další týden, kdy půjdem k dr na 6.týdenní prohlídku jak budou spokojení či nespokojeni. Jo holky mám dotaz, v poslední době se mi Val při kojení po minutě pustí a neumí se zpátky přisát, tak jí na chvíli odstavím a po chvilce to zas jde. Nebo se musím nad ní nahnout a taky se přisaje. To máme problém ale jen při pozici mého sedu. Když ležím tak je vše ok.
    Kájo, jak jdou bambusky?? my ještě na ně ani nešáhli, už nám kolikrát proteklo plínkou, kde jsou gumičky. A při látkovkách si myslím, že to musí protéct všude. A jaké máte zkušenosti s praním pokaděného prádla?? na 50 st nám to nespustilo ani v arielu. Dnes při přebalování taťka nestihl zareagovat a skončilo to na prostěradle (máme nyní bílé), dala jsem to prát na 90 a je to pryč. Snad i to dětské oblečení vydrží takovou teplotu.
    V telce prd, tak asi už jdu zas spát.

    #863826
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    dneska byla noc jako prase. Malej by sice normálně spinkal svoje 4 hodiny, ale během této doby se nějak povolil kablík od monitoru, takže mi tam asi 5x pípal. Potom mě vzbudil pes, protože potřeboval jít ven. No a na konec si někdo ze sousedů pustil v 5 ráno televizi tak nahlas, že už jsem neusla.
    Peti, už jsi v pořádku? My zatím taky nemáme nějak velký problémy s prdíkama. Řekla bych tak normálně. Malej taky prdí jako starej chlap. Ale nějak jsme si zvykli dávat malýho před přebalováním a kojením tak na 10-15 minut na bříško, takže se hezky proprdí a vykadí. No a běhen kojení ho dávám tak 2x na odříhnutí. Jinak jak ses ptala na praní hovínek, tak na 70 to taky nevypereš. Náš táta totiž Kubíka přebaloval a nechal pod ním zavinovačku. Zkoušela jsem to prát na 70 postříkaný vanishem a ze tří fleků tam jeden zůstal. Teď to zkusím na těch 90.
    Elenko, Zuzanka je moc hezká. Jinak co mi říkala ségra, tak když chce mimčo pořád prso a přitom pořádně nepije, tak má nějaký trápeníčko, většinou teda prdíky, no a chce se „maminkovat“, protože u maminky je vždycky nejlíp. Ten náš darebák to taky občas taky dělal a pak si brutálně prcl a byl většinou klid.
    Kájo, mě by kamión taky nevzbudil. Včera k nám přišla ráno tchýně (přinesla nám navařený obídek) a já o jejím příchodu ani nevěděla, ale sotva malej jenom pískl, tak jsem byla na nohách.
    Jinak jak jsem si koupila ty sběrače mat. mléka, tak je to báječná věc. Nějak jsme měli problém s přisáváním, malej se mi hrozně zakusovat do prsa. No teď si dám tak 2minutky před kojením do podrsenky ty sběrače a ty mi ty bradavky (i s dvorcem) nějak tak jako nachystají na to kojení a malej už vůbec nehryže. No a taky mám za těch pár dnů v mrazáku už 150ml mlíka. Je to super, protože teď nějak nemám co odsávat. Kubík mi ty prsa totálně vypije (nebo to odsavačka nevytáhne), pije dokud mu to prso nezeberu a pak se stejně rozčiluje, že chce ještě, takže musím kojit z obou prsů. Je taky fakt, že najednou žačal přibírat cca 38g denně.
    Jo a s tím chozením ven jsem se odzvěděla, že do konce šestinedělí by dítě nemělo být venku. Prý jen na něj ze začátku otevřít okno a postupně ho dávat v kočárku jen k tomu otevřenýmu oknu, aby si prý zvykalo. To mi včera řekla tchýně. No tak jsme jí raděj neřekli, že s malým chodíme ven už už asi 3 týdny, samozřejně musí být hezky.
    A pro ty, který nejsou na FB, tak tady je taky odkaz na fotečky:
    http://elalule.rajce.idnes.cz/Kuba/

    #863827
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    krásný den,
    Děcko už se blížím snad zdárně ke konci. Na poslední kontrole na utz už byla děloha čistá a krvácení dr nazval jako čístící. Nyní už je jen takový slabší výtok. V úterý jdu zas na další. Nemocnice mě nechce pustit dřív než se celá záležitost vyřeší. Jinak moje mamka už to nevydržela a při mém posledním pobytu v nemocnici šla za ředitelem nemocnice. Popslala mu situaci a hned od stolu řekl, vždyť to vypadá že jí tam nechali placentu. Taky se to nakonec vše potvrdilo. Je pravda, že sestry i dr se na mě dívali trošku přes prsty, ale změnili své chování a začali se více všímat a dokonce se mi snažili i vysvětlit co jsem tam vlastně měla. Jinak mamka tam šla samovolně a moc to se mnou zrovna neprobírala. Je pravda, že kolikrát s námi zacházeli ne moc vlídně. Př. Při druhé revizi, kdy jsem byla celý den v nemocnici a šla večer domů, nás při příjmu (tedy Martina a Valinku) nechali čekat mezi ostatními skoro 2 hodiny v čekárně. Když věděli, že mě příjímají, měli je dát rovnou na pokoj (měla tehdy 7 dní), pak když jsme dorazili na pokoj, tak tam byla zima jak sviňa, Mě sestra přikryla 2 peřinami a řekla že tady je teplo. Martin tam zmrzal ve svetru a malou jsme měli zabalenou navíc i v naší dece. Přitom by stačilo zavolat jen údržbáři aby na pc zvýšil teplotu na daném pokoji (tak jak to udělali na té poslední hospitalizaci na rozkaz dětského dr). Tak to ředitele chce vše písemně, už to mamka má trošku sepsané a zanese to jak z tama vypadnu.
    A z jiného, holky ty sběrače by možná mohly pomoc i mě jak koukám. Jen mě tedy samovolně neodtýká mlíko (ani přes den ani noc) tak nepotřebuji nosit ani ty vložky. Ale na stimulování bradavky by to možná mohlo pomoc a malá by se nepouštěla.
    Dnes jsem zahájila pro V. novou ozdobu hlavičky. Začalo jí odstávat pravé ouško a lalůček a to se mi nelíbí. Tak máme čepičku a právě spinká. Snad se to podaří ještě srovnat.
    Co máte k obědu? my dnes super lehké jídlo, vymslel si ho sám taťka, že chce jen sladkou rýži s ovocem. Ale udělám k tomu ještě nějakou polívku. No a po obědě pofičím s malou na cvhíli ven. Na to je asi různý pohled, v časopisech se také hodně liší. V jednom do 6-ti týdnů jen okno a postupné prodlužování, v dalším zas pokud nepadají trakače tak ven. My tedy jedem tu druhou metodu. neprší, nesněží, nemrzne a dětská sestra u dr řekla že to je i na prdíky.
    Tak dobrou chuť všem k obědu a pa

    #863828
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Děcko,
    nám se dnes také monitor sám spustil, malá byla přitom přímo na podložce, vše ok. Tak si říkám byl úplněk. Ale pěkně mě to vyděsilo, fakt hrozný zvuk i pocit jako co se děje a co dělat. Malou jsem rychle odbalila ze zavinovačky a zjistila jen planý poplach. Naštěstí !!!

    #863829
    Anonym
    Host

    Hezké poledne holky a mrňousové!
    Peti, Medela dělá kromě těch chytačů i formovače bradavek. Je to to samé, jen mají menší otvor pro bradavku a víc větracích otvorů. Já ty chytače používám pravidelně při kojení a mlíčko už nemám kam dávat, tak ho vylívám. Jinak, plinky už používím, mám froté, flanel i bambus a pěkně všechno pochytají. Taky jsem se toho bála, ale fungují skvěle. Peru je střídavě na 60 a 95 a fleky nezůstávaj. Ale je pravda, že je mám do té doby, než peru, namočené buď v roztoku za žlučového mýdla nebo Amway SA8.Koncentrované to dávám i na skvrny ny oblečení a OK, pak peru jen na 40.
    S tím chozením ven – my chodily ven od 3. týdne, začaly jsme půlhodinkou a pak to protahovaly. Někdy jsme venku celý den.

    #863830
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kájo,
    zkusím dostat odvahu a dám malou do látkovek. max vyperu i oblečení. Val je zrovna napojená na mě, tak je čas psát 😀 . U nás začíná svítit sluníčko, tak dojíme oblíknem se a fičíme

    #863831
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky 🙂 tak jsme byli na dva dny u mých rodičů. malý asi vycítil, že je jinde a víc brečel, ale jinak je zlatej. taky se nám podařilo vychytat kojení, nejdříve klobouček, to papá a taky vytáhne mi bradavku, mám je nějaké zapadlé, takže jinak se mi nechytal a pak ho sundám a malý papá, jak o závod, fakt malá piraňa :)) ale pěkně se naštouchne, takže nemusím pak dokrmovat, doufám, že bude hezky přibírat.
    jinak tady je odkaz na můj FB a fotky Adámka, tak se mrkněte :))
    mluvějí vám do kojení manželé ? mě furt přítel do toho mluví, jak atd, jak kdyby on věděl, o co jde, přitom, kdyby si malého přiložil, ten by ho zahryz, tak by asi přestal už radit 😀
    tak hezký zbytek neděle.

    #863832
    Anonym
    Host

    Peti, tak to jsem ráda, že už jsi v pořádku. Doufám, že to s maminkou dobře sepíšete, ať si pan ředitel počte.
    Já mám ty chytače od aventu. A docela mi vyhovují, hlavně kvůli tomu, že jsou takové 3v1. V balení mají plné misky na chytání mléka, pak tam jsou misky s větracími otvory (výborná věc na hojení ragád místo toho, abych musela chodit nahoře bez) no a pak mi vlastně ještě formují bradavky. Sice jsem za ně dala docela hodně peněz, ale je to tím, že jsem je koupila u nás v lékárně. Na internetu je mají cca o stovku levnější, ale to jsem zjistila až po koupi.
    My taky chodíme ven, ale vzhledem k tomu, že ještě skoro tři týdny po návratu z porodnice mě bolelo v krku a kašlala jsem, tak jsme byli venku jan když bylo opravdu hezky. Další problém u nás je ten, že tady mezi bytovkama docela hodně fouká. Takže čekáme na bezvětří a sluníčko. Ale čerstvý vzduch má Kubík denně, skoro celý den má u postýlky otevřený okno.

    #863833
    Anonym
    Host

    Bivinko, ještě ten odkaz na fotečky:-).
    Holky, to je dobře, že nám to kojení tak jde, jen to nezakřiknout. Doufám, že se nedotknu nikoho, kdo dokrmuje nebo tak. Samozřejmě, že příroda není tak štědrá ke každému. Já jsem ráda, že nemusím chystat mlíčko hlavně v noci, protože jsem trošku lenivá a už teď toho moc nestíhám. V pátek ale za mě nakrmil manžel, poprvé zkoušel mlíčko z flašky a šlo mu to. Já se totiž zdržela na gyndě. Vážně nechápu, proč si nás objednávají na určitou hodinu, když tam pak stejně tvrdnem.
    Peti, už jsem zapomněla, které ty látkovky máš? Neboj, kdyby to látkovka nebrala, zachytí to svrchní kalhotky. Jen do toho!

    #863834
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Chybičky se vloudila :-)))

    http://www.facebook.com/album.php?id=100000456201649&aid=57542

    Snad už je to oká 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,591. až 1,605. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist