únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,621. až 1,635. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863850
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    malá konečně usnula a tak mám chvilku pro sebe neb manžel je stále v práci8o|
    Jsem ráda, že nejsem sama, kdo kojí tak hodinu. Přes den to jde, ale v noci u toho dobře usínám.

    Lenuno, zkoušela jsi kojit tak, že malého máš pod paží? Nevím jak se ta poloha jmenuje, myslím, že fotbalista ale tím si nejsem jistá. Pak by tě malej nekopal do jizvy alespoň při kojení. Musím říci, že jsem si tuto polohu oblíbila v porodnici a doma ji taky praktikuji. Malou dám na opěradlo gauče a kojím. Po té co jsem si přečetla, co máš s bradavkami ty, tak já jsem plně v pohodě8-| Již od porodnice musím kojit s kloboučky, protože mám bradavky tak citlivé a ze začátku i rozpraskané, že jsem normálně kojit nemohla. Dokonce malá občas pila mléko i s mojí krví:( . Teď je to trochu lepší.

    Mějte se i mimči fajn a ať jsou hodní:P

    #863851
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky maminky 🙂 zdravím i miminka.
    Tak koukám, že nejsem jediná, co kojí, (mě to přijde jako věčnost), tak hodinu.. a pak malý usne, jen co ho dám na krknutí, tak se probudí, ale pak usíná, tak ho položím, chvilku spí a pak začne řvát jak tygr a má hlad.. pokud mě bolí už obě prsa, tak mu udělám flašku. Přijde mi, že by chtěl být přisátý celý den, když by měl potřebu hladu, tak by si víc zacumlal a jinak by u prsa spal a tak dokola:D ¨
    Elenko, taky kojím s kloboučky.. občas je sundám a malý pije pak normálně, ale občas se nemůže furt chytnout, tak si radši zas klobouček nasadím. Už jsem je měla rozmordované, tedy bradavky a to pak bolí. Musím říct, že flaška je jednodušší, ale zatím tedy ještě furt se snažím, aby pil ode mě. A taky aby doma byl klid, přítel moc nechce, abych dávala flašku, ale když náš bez toho příkrmu nepřibíral 🙁 Takhle už má 4kg :)))
    Tak papa,půjdu se umýt, malý konečně usnul po jídle :))) Ještěže jsem doma a nikdo mě nevidí 😀

    #863852
    Anonym
    Host

    Holky, je mi moc líto, že máte trable s bradavkama, hlavně Lenky. Zní to děsivě! Mně se Johanka taky občas blbě přisaje a pak to bolí jak prase, ale většinou se mi podaří strčit jí do pusy i většinu dvorce a je klid. Teď máme ale jiný problém. Co jsem doma, tak nechce spát. Budí se kolem půl 6, dopoledne spí tak půl hodiny a odpoledne to samé. A večer nemůže usnout, zabere až tak kolem půl 10. Je to úmorná dřina, protože většinu času vyžaduje pozornost. Ještě že nevidíte, jak to u nás teď vypadá:S .
    Jinak z těch látkovek, co používám, bych mohla doporučit asi jen froté Imse Vimse a ještě se chystám koupit sadu Popolini Duha. Bambusky též nejsou špatné, hodně sají, ale teď v zimě i dýl schnou. V létě to bude lepší. Někdo se zas chválí české Haipa Daipa (Pastelka). Myslím, že nejlepší je pořídit víc druhů a střídat to podle toho, jak dítě čůrá a kaká. Všechny tyhle plíny jsou bez suchých zipů a se svrchnimi kalhotkami. Peťa nám poreferuje o Pop-in, že jo:) .
    Bivinko, Adámek je krásnej, moc vám to sluší. Úplně s Tebou souhlasím, z kačátek se klubou labutě:) .

    #863853
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy.
    Co se bradavek týče, tak já jsem měla na jedné trhlinu tak jako z boku a asi milimetr hlubokou. Když jsem zkoušela klobouček, tak mi z toho začla téct krev. Tak jsem pak zkoušela kojit tak, aby ji měl malej v koutku, vždycky po kojení jsem ji poťukávala zadním mlékem a chodila nahoře bez. Když jsem si musela vzít podprsenku, tak jsem mazala bephantenem. Už jsem chtěla kojení vzdát, resp. kojit jen z jednoho prsu a z druhýho ručně to mlíko odstříkávat (odsavačka mi tu bradavku taky dost drancovala). Teď mám celý den na prsách ty větrací chytače a už se mi to konečně začíná hojit. Takže už je to mnohem lepší. Jen už malej nechce měmit polohy u kojení (držím ho na tanečníka, dřív to by i fotbalista), nebo se spíš něnaj nechce přisát.
    Dnes jsem si konečně obvolala všechny doktory kam máme po šestinedělí jít. K dětské jdeme tento pátek, v pondělí máme kyčle, ve středu jdu na gyndu a další úterý ještě musím na kontrolu na neurologii. Chudák tchýně, jednou totiž prohlásila, že bude po těch doktorech chodit se mnou. Tak už jsem jí poslala rozpis a čekám co mi na to řekne 😛 .
    Holky, kolik toho ti vaši prcci přes den naspí? Kuba se vždycky vzbudí, chvílu čumelíkuje, až začne pískat, tak ho dám na bříško, pak přebalíme, nakojíme a dám ho do postýlky. Tam si přes hodinu zase čučí na hrazdičku a když usne, tak maximálně na hodinu. Přijde mi to docela málo. Včera přes celý den (od 8 do 21) naspal tak 4 hodiny.
    Bivinko, já si ráno vždycky stáhnu vlasy do culíku a pak se učešu, až když má přijít manžel z práce. Onehdy za mnou přijela kamoška a hrozně se mi smála. Doma totiž chodím v teplákách, který jsou mi teď víc než o číslo větší a v tričku, které se dá na kojení ještě víc rozepnout (já ho mám rozepnutý furt). Takže radost pohledět.
    Leni, mě ta jizva bolí tak jako spíš ve vnitř, asi jak děloha ještě pracuje. Pak se na to na gyndě zeptám. Do jizvy mě malej kope při přebalování. Na kojení mám Kubíka na polštáři, takže mě tam nekope, maximálně mě tak jen tlačí ten polštář.
    Doufám, že si všechny užíváte sluníčko. Já asi dneska půjdu sama s kočárkem ven. Manžel má odpoledne nějaký jednání a mě se nechce sedět doma, když je tam tak hezky..

    #863854
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky 🙂
    tak jsme byli na procházce. Malej ne a ne usnout, furt řval, tak jsem nakojila, oblékla a jeli jsme. Adámek hnedka zavře oči a spí. A pak spí i doma.
    Děcko: mě malý spí i tři hodiny v kuse a většinou právě po procházce.. to je mi ho pak líto ho budit.. když tedy přetahuje do čtvrté hodiny..
    Ale jinak musíme chovat, houpat atd, aby usnul.. většinou večer.. to furt kouká a pak začne řvát.. ¨
    Jsem si říkala, že bych s ním snad začla jezdit i večer:D , aby usnul.
    Já většinou doma chodím taky bez podprdy, aby prsa větrala, jen si hodím plenu na ně a pak tričko, někdy i jen tak bez a to je mám namazané. Hodně to pomáhá na ty bradavky. Předtím jsem furt měla podprdu a ty vložky do ní a furt mě prsa bolela a nemohla jsem bez napaření kojit.. a nyní pohoda.. jen nesmí přijít návštěva:D
    Dneska jsem malému koupila hračku, doufám, že se mu bude líbit, takové fialové zvířátko. :)))))
    tak papa.. ještě musím dovařit omáčku, když malý spí.. pak už nebude čas na nic..

    #863855
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    před chvílí jsme se vrátily z procházky a malá ještě spí. Tak si užívám chvíli klidu a něco jsem i poklidila.Jinak malá mi přes den moc nespí občas na pár minut, či pokud mi brečí a brečí a já ji nejsem schopna uklidnit, tak pak usne tak na hodinu. Před procházkou mi usne jakmile ji dám do korbičky nebo do autosedačky, pokud jedeme autem. Pak po návratu z procházky ještě tak půl hodiny až 3/4 hodiny spí. Večer máme poslední dobou problém usnout a malá pořád vyžaduje pozornost nebo ještě spíš prs, kde pije a pochvíli na pár minut usne a pak brečí, to se opakuje tak do půlnoci či jedné hodiny. I když na dnešek to bylo skoro celou noc.
    Vzhledem k tomu, že máme 5 týdnů, tak si říkám zda to není růstový spurt, který se objevuje okolo 6 týdne. Uvidím příští týden o kolik vyrostla 😀

    #863856
    Anonym
    Host

    ahoj holky,
    tak rano nas ceka pediatr. tak jsem zvedava, malej uz neni tak malej tak jsem zveava kolik zas nabral 🙂 no jo no , to UM dela divy.

    Jinak s kojenim uz jsem to dneska chtela fakt vzdat. teda chtela jsem se na to vysrat, ze mi to za to nestoji abych byla presna,ale dam tomu jeste par dni a pak s tim kdyztak prastim. zitra se poradim s pediatrem, v pondeli jdu na gyndu tak se opitam i tam..schvalne 🙂

    jinak kdyz me malej nechce spat tak normalne mu davam teply mliko a ze fakt teply, ale kdyz radi, teda obcas pobrakava ze ho neco boli nebo prdiky,ale za chvili uz si brumla, tak udelam 30 ml nutridefencu (UM) a dam mu ho jak uz lezi uklozenej, on si cucne, pak vymenim za dudlik a zlaty dite …. jinak se podle doktorky z neurologie davam pres den na bricho tak uvidime .

    #863857
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    tak u pediatra dobry. malej ma uz 5350 g a 57 cm… no jo Nutrilon dela svy.

    ja jsem se rozhodla ze se na to svoje kojeni svych 20 ml vykaslu a pojedu na umelym. manza kdyz videl jak dopadly moje prsa a jak vi, jak to mame tak s tim prisel sam… 🙂
    stejne ř let nejim zeleninu, tak bude mit aspon potrebne vitaminy a pekne poroste

    #863858
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky maminky 🙂 zdravím i Vaše miminka.
    Lenu: gratuluji, to už máte velké miminko:))))
    Adámek byl včera pěkně otravný, od čtyř jen řval, buď jsme kojili nebo chovali a spát ne a ne.. už jsem z toho byla fakt vyřízená. Nenechá mě ani najíst a sotva stihnu záchod..
    Nakonec tedy asi kolem deváté usnul, sice jsem myslela, že budeme ještě baštit v deset, ale když ne a ne se vzbudit, tak jsme šli spát, tak se vzbudil v jednu. To jsem byla jak praštěná, tak jsem mu dala flašku, až ve čtyři jsme kojili..
    Poslední dobou spí a pak ze spaní brečí a takhle furt dokola.. tedy než se vzbudí..
    Nyní mám chvilku, malý usnul, tak si užívám. Kdyby neusnul, tak jsme jeli ven, aby se prospal. Tak pojedeme po obědě. To pak krásně spí. Ty miminka se mají, klidně bych si to spaní s Adámkem vyměnila :))))
    tak papa.

    #863859
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak se hlásím zase z postele, nemoc ne a ne ustoupit, ba spíš naopak. Zdá se mi, že rýmu už Johanka chytá ode mě, ale zatím se naplno neprojevila. Snad ani neprojeví:( .
    Leni, Mireček je kus chlapa! Jestli máš s kojení opravdu takové trápení, tak se na to vybodni. Neboj, určitě bude mít všeho dost.
    Včera jsem na to ne/spaní přes den vyzrála. Otevřela jsem okno u postýlky, zababušila ji do peřin a za 10 minut už byla tuhá. Pod oknem nám dělníci dělají nový chodník, takže je z toho rámus jak prase (furt něco navážejí), ale Johanka byla hrozně spokojená. A vypadá to, že dnes usne i bez okna.
    Před pár dny taky asi měla růstové období, protože chtěla mlíko co 2 hodiny, což u nás není obvyklé. Ale už se to zas upravilo. Je nějaká dlouhá, dávám jí oblečení 62 a je jí akorát. I když váhově je to drobek.
    Venku je tak krásně… Už se těším na to pravé jaro, kdy všechno začne pučet a má takovou tu krásně zelenou barvu. A pak léto! Myslím, že nám to vyšlo úplně super. V létě už budeme moct s drobkama na koupaliště:) . Jen doufám, že mi do tý doby přestanou týct ta prsa (chození nahoře bez vážně u mě nepřipadá v úvahu). Nevíte, kdy se to má upravit? Pořád čekám a nic:^) .

    #863860
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Kájo, jestli máš tolik mlíka, tam mi nějaký dej … 😀 Já mám mlíko akorát pro Kubíka. Nakojím ho a už neodsaju ani kapičku. No a co mi nateče do těch chytačů, tak to ani nemá smysl zamražovat, protože toho není akoro ani 5ml 🙁 .
    My se teď vrátili z dvouhodinové procházky. Parádička, doufám, že se už nějak víc neochladí a bude pořád hezky. Taky se už moc těším na to opravdový jaro.
    Leni, Mireček je fakt chlapák. Kubík měl v sobotu 3400g. Uvidíme co nám naměří a naváží v pátek doktorka.
    Holky, dneska jsem dostala úžasnou radu od jednoho dětského doktora. Dávat si každý den jedno černý pivo – jsou v něm vitamíny a je dobrý na spánek. Prý hezky odpoledne (večer), za 2 hodiny je prý v mlíku a mimča pak v noci líp spí. A alkohol ani bublinky se do mlíka nedostanou. Takže to asi hodně brzo vyzkouším 😛

    #863861
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky.
    Mě taky furt teče mléko.. takže Adámkovi dávám pít už na střídačku. Většinou neodsávám, páč s tím ztrávím xxx minut a když je Adámek vzhůru, tak vyžaduje pozornost a vůbec nestíhám to odsávat.
    Nyní mi usnul, tak mám opět chvilku času. Byl nějak mega hladový, takže po kojení dostal ještě příkrm.. Jinak bych ho asi u prsou měla až do večera.
    Děcko, prosím tě, to existují nějaké chytače na mléko ? To by mi možná pomohlo v noci.. to jak spím, tak se mi tam to mléko tvoří mega:D
    Nějak ten Adámek tyhle dva dny furt řve, kolikrát nevydrží chvilku v klidu. Řve tak, že se uplně zpotí.. No navíc jsme si ho naučili na chování, takže to pak taky vyžaduje.. Kdyby tak ty mimča uměla mluvit, aby rovnou řekla co chtějí..
    tak papa.

    #863862
    Anonym
    Host

    Bivinko, já mám od aventu: http://www.aventbaby.cz/komfortni-sada-musli-sberace-mat-mleka-2-ks
    ale dělá je i chicco (http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=73&VarCode=.30&Act=Detail&Grp=7&SubGrp=32&SInPNo=y&SInName=y&SInDesc=y&SInPrm=y), medela (http://www.medela.cz/produkty/misky-zachyceni-mleka.php) a možná ještě někdo.
    Jinak jsem si všimla, že chicco dělá taky hydrogelové tampony na léčbu ragád (http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=70462&VarCode=.00&Act=Detail&Grp=7&SubGrp=32&SInPNo=y&SInName=y&SInDesc=y&SInPrm=y), takže jestli máme ještě některá problémy s bradavkama, tak to zkuste. Četla jsem, že by to mělo opravdu fungovat.

    #863863
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    dneska jsem byla rozhodnuta ze na kojeni kaslu, tak jsem neodsavala, tak mi po celym dni stvrdly prsa na kamen, bolest jak prase, tak jsem odsala malinko, ..bolest jak prese, po hodine uz mi mliko teklo proudem samo, tak jsem odsala uplne a v pondeli jdu na gyndu tak si necham napsat prasky na zastaveni laktace, jsem zvedava, jak se ta krava bude tvarit a jestli bude remcat tak se seberu a vysseru se na ni, stejne me cely tehu jen srala. tak uvidime, stejne potrebuju jeste nitrozilni telisko, aby manza nemel jeste tu vytouzenou holcicku .-) to uz bych nedala. taky jsem ted byla ve vane a malej zacal brecet, tak jsem tam poslala manzu a on ze porad breci, tak mu rikam, dej mu 30 ml dost teplyho mlika, tak malej usnul hned,ale pak mel prdiky, tak se vzbudil, tak jsem ho nechala v postylce, jeste si povida a mezitim udelam Nutrilon. s tim umelym to je takova pohoda, jeste musim odsavat abych nemela nejaky zanet nebot nevim jak presne se to ukoncuje, tak uvidime v pondeli.
    taky si myslim, ze s tim kojenim jsem jako matka stroskotala, ale neda se svitit, holt bude mit UM , pediatrovi jsem dnes rikala, ze ma MM jako predkrm a UM jako hlavni chod, rikal ze dneska uz je to jedno, ze je to tak daleko a vi, ze jsem s tim nastiru uz od zacatku.

    taky malej dostal prvni davku rotarichu a dalsi dostane za mesic …. stalo to nakonec 4000 ,- oboje, tak to neni tak hrozny, pocitala jsem vic. kdyz chudak nedostava MM, tak at je aspon zdravej takhle 🙂

    #863864
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    pěkný večer,
    holky já od včera jen kočárkuji a jezdíme do města. Kočár dám do kufru a fičím trajdat po rovince, na zmrzku, do obchůdků, úřady, kámošky a hlavně užívání si sluníčka. U nás po kopečkách a v malé vesničce to znám nazpaměť a mohla bych dělat navigátora 😀 Jé kéžby to počasí tak vydrželo už napořád. Tedy mohlo by být ještě teplej. Kolikrát nevím co na malou obléct, ať není zima či není spocená. Takže Kájo, k Pop-Inám zatím moc nenapíšu, používaly jsme je 1 a půl dne, bez noci. Ale neprotekly, jsou vyprané na 60 a vypraly se. Tentokrát nešly přes sušičku a schly skoro celý den. Máme v koupelce takový ten vytahovací systém šňůr pod strop, kde výrobce uvádí, že je tam teplej a proto prádlo rychlej schne. Jsou na suchý zip a malou nemají jak poškrábat a na bříško se to vůbec nedostane. Takže se nemusíte bát. Jen na praní je třeba dbát, kdy se musí zipy sepnout, aby neponičily plíny nebo i samotné svrchňáčky
    Při těch nákupech jsme dnes koupily pro jistotu krabici Sunaru, i když mám mlíčko zamražené, tak nevím co se může stát a pokud se nevypotřebí, jedině budu ráda a taky jej ráda použiju na vánoční cukroví. Ale myslím si, že těch krabic bude koupených víc než jen jedna a ještě jí schovávat 😀
    Jinak Valča je fakt hodná, jak píšete, že máte problém se spaním, tak my stále chrníme, prdíme a papáme. Dnes po koupání, si vám tak prdla a pak to začlo dávat i bublající zvuk a najednou si říkám, co to má za flíček na overálku. Chuderka byla skoro až po uši a šla znovu do vody, ale už jen do umyvadla a teď už spinká zas jak andílek. Je to moje jediná radost v životě. Větší jsem nikdy nepocítila, neprožila. Ale to jsme na tom asi podobně všechny co?
    Kdy máte vítání občánků?? my 2. dubna a jsem ráda, že to stihnem jako malé miminko, protože u nás je podmínka na obci na konání 5 miminek, takže se někdy čeká i půl roku. Už máme nachystané oblečení, snad se starostovi budem líbit a přivítá malou mezi „úvalňáky“.
    Dobrou a klidnou noc všem a přejeme hodně vyspání

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,621. až 1,635. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist