únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862383
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    korodo, taky Tě vítám!
    Bambulko, 3D by se měl dělat normálně, já teda zatím byla jen na tom screeningu v I. trimestru, ten další mám až 5.10. Ale co mi kamošky říkaly, tak vnitřní ultrazvuk jim doktor dělal jen při měření hrdla. Mě vždy v poradně prohlíží, tak při tom kontroluje i délku hrdla (raděj bych teda ten vnitřní ultrazvuk). No u tchýně to snad zvládnu, budeme tam jen odpoledne a přes noc, přes den budu hlídat instalatéry. Hlavně doufám, že to zvládnou rychle. Ráno jsme odvezli ke známému psa, aby se tu při té opravě nepletl, a už je mi doma smutno. Nevím co budu dělat, až dáme poprvé dítě někomu na delší hlídání, to se asi pak zblázním.
    Jo a taky Bambulko gratuluji k pohybům. já si pořád nějak taky nejsem jistá, jestli to jsou pohyby nebo větříky 😀

    #862384
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky:-))
    vítám Korodu a snad ti tu s náma bude fajn8-|
    pohyby zatím necítím, mám pocit, že bud jsou to prdíky anebo škrundání, dr. říkala, že je můžu cítít klidně až ve 20-22tt, tak jsem sama zvědavá.už jen týden a budu snad – tedy pokud prcek bude chtít – vědět jestli je to kluk anebo holka.
    obávám se, že ten velký utz budou dělat přes bříško, ale kdo ví. já bych raději také ten vnitřní – jenomže ten prý má omezenu kapacitu a prcek když je velký tak se ti tam už celý nevejde.
    na tom vnitřním jsem vždy mimi poznala, za to na tom velkým jsem viděla jen skvrny a doktorka mi musela vše ukazovat – jsem si fakt připadala jako blbec8-|
    tak holčiny – pěkný den!!!

    #862385
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminky, má Dr. dělá ultrazuvk při každé její návštěvě. Dnes jdu na prohlídku ve 20 tt a šíleně moc se zas těším až uvidím prcka. Poslední mi řekla na 90 % holčičku, tak uvidíme zda se změní nebo zůstane. 3C ultravzuk je stejný jak 2D, asi záleží, co potřebuje Dr zjistit a vyšetřit, ale dělala mi jak ten vnitřní, tak po bříšku. Na 2D vidím prd a pak jak mi to přepne na 3D, tak už jsem šťastná a koukám na malého vzteklounka. Tak se zatím mějte krásně, u nás stále poprchává už 4 den v kuse, přemýšlím, že vytáhnu už i zimní termošku, nemáme ani 9 stupnů, než se navlíkat a vrstvit jak medvěd. Po poradně na chvíli poutíkám do práce, když už jedu do města, je třeba toho využít a třeba se zadaří a budou nějaké korunky na výbavičku či blížící se Vánoce 🙂

    #862386
    Anonym
    Host

    nazdár děvčata:P koukám píšete a píšete, no porodné nebude, ani s ním nepočítáme, snad si alespoň budu moct vybrat tu dvouletou variantu rodičovské, rodičovská na Ančí mi končí v listopadu, tak bude zase nižší rozpočet, ještě, že podnikáme…jinak pořád ležím, už mě to nebaví a ten gauč asi pak rozštípu až budu moct vyskočit8o| . A sehnala jsem dárek k vánocům, tak se snad bude holkám líbit- houpačky s prolízačkou, pískovištěm a skluzavkou v jednom , slevnili to o 50% tak si myslím, že se pak pod stromkem zblázní obě:P <:o) . Holky ty vaše prd.díky vypadají na první pohyby, to nebudou jen střeva, takže gratulujííí:P

    #862387
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahojte, tak máme vyšetření za sebou. Jsem moc smutná, nemám dnes fotku 🙁 , ale za to jsme zdraví, srdíčko a vše kolem je také OK. Jsme 20+1 a vážíme 466 g a můj přírůstek jsou 2 kg. Jinak do mě mimčo, zatím stále vypadá holčička, kopalo hlava nehlava a nádherně zívalo. Je to fakt krásné. Do příští poradny jdem za měsíc a už nám dr. udělá i dvd ve 3D a k tomu 4 fotky, prý by mělo mít mimčo cca 1 kg, tak jsem na to moc zvědavá. Na video s námi půjde i tatínek. Jdeme až na půl pátou.

    #862388
    Anonym
    Host

    no ne evi r. koukám, holčička žádný drobeček, jsem taky zvědavá, my jdeme 7.10. k doktorovi ráno kolem 8:00 a pak ještě na velký ultrazvuk do gennetu v ten samý den na půl dvanáctou, tak mám pocit, že já i holčička toho budeme mít plné kecky. jsem zvědavá jak už bude veliká, včeracítil pohyby přes břicho i manžel, tak byl trošku dojatej- jako by to už dvakrát nezažil :). Vypadá to na pěknou divošku. Utíká nám to docela rychle všem, ghele to video nemusí být špatný, náš taťka viděl jen párkrát ultrazvuk a říkal, že neví ani kde mají holky hlavu a patu, tak snad ten tvůj z toho bude vědět víc :):)

    #862389
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek děvčata …
    tak hlásím, že noc u tchýně jsem přežila 😀 . Ještě jsme i vyřešili hodně věcí ohledně stavby (voda a plyn v kuchyni, návrhy kuchyně vč. návrhu na výrobce,…). Dneska odpoledne si pojedeme pro pejska, tak snad s námi bude chtít jít domů, když teď byl skoro tři dny na veliké zahradě se třema dalšíma psama.
    Petro gratuluji k takovému mackovi. Já jdu příští úterý, to bych měla být 20+3 do soukromého centra, sice za 1.000,- Kč, ale i s DVD a bude to kompletní vyšetření, protože můj dr. mi napsal žádanku do nemocnice na UTZ, ale bez kardia na 11.10. a pak na to srdíčko musím do dětské nemocnice 14.10. Tak jsem zvědavá kde mi co řeknou. Když jsem byla v I. trimestru v tom soukromém centru, tak mi dali krásnou fotečku a všechno nám dr. vysvětlova a potom v nemocnici mi ten dr. neřekl skoro ani dobrý den, jen že zprávu z vyšetření budu mít založenou v kartě a ani fotku mi nedal. Tak snad to teď nebude to stejné. Naštěstí po těch minulých zkušenostech si manžel vzal volno jen na to soukromé centrum.
    Evčo, když to neuvidí všechno při ultrazvuku, tak si to může doma pouštět pořád do kola i zpomaleně, aby poznal kde co je 😀 . Hlavně prý aby tam byl pindík …
    Jo a ještě hlásím, že jsem zatím nepřibrala ani deko, ale zase jsem vůbec nic neshodila, tak snad si mě dr. nebude chtít nechat v nemocnici.
    Přeji krásný den! V Brně od rána svítí sluníčko, ale je jen 9 stupňů.

    #862390
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahoj maminky,

    tak máme u nás ve městě veselo, už aby měl člověk strach jít vůbec něco koupit. (píšu o Krnově). Jinak má dr. mi dala také kontakt na kardio, ale prý nemusíme. No co, malý výlet nikomu neuškodí a pro jistotu více očí více ví. Jsem překvapená, jak blízký termín mi ve fakultce v Olomouci dali. Takže za týden už budem mít po. Taky se mi mimčo zdá velké proti kamarádkám, ale prý je to v normě a uvidí se příští poradnu. Je pravda, že můj otec vážil při porodu skoro 5 kg a já 3950, tak asi má dispozice z otcové strany. Přitom vážím ted po 2 kg přírůstku 68 kg a jsem celkem dost vysoká (asi 174 cm). Tak snad se to srovná a mimčo pak proleze. Má zřejmě klídek, domácí stravu a občas nějakou mlsku, ale spíš ovocnou. Video se doporučuje, když má mimi minimálně 600 g, nejlépe kolem 1kg a je to v období kolem 24 tt, kdy jsou i nejpěknější a nejreálnější fotky. Tak uvidím, nás to bude stát celkem 800 a trvá to prý cca 40 minut a fakt to stojí za to.

    #862391
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!!!
    Petro.r, s tou politikou máš pravdu! Manžel a pár schopných kamarádů se zkoušeli angažovat v jedné straně, ale vůbec nepochodili, protože tam na teplých místečcích už 100 let sedí pořád ti samí, kterým se nic dělat nechce. A k tomu jim řekli, že pokud chtěj být na kandidátce, tak musej každý zaplatit cca 30 tis. Tak se naštvali a zase stáhli. Takže s tou vlastní stranou to vidím jako jedinou šanci. A teď dost politiky!
    Korodo gratuluju! Hlavně ať je drobeček zdravý! Bambulko, to nejspíš budou pohyby, super!
    Petro.h, ty jdeš na UTZ do olomoucké fakultky? Byli tam fakt super. Jen jsem se nedozvěděla váhu, hm. Fotečku jsme taky chtěli, ale malá sebou tak šila, že to nešlo. Váhy miminka bych se nebála, bez problémů se dá porodit i velké dítko. A +2 kila nejsou žádná váha. Však koukni do průkazky na váhové křivky.
    Jinak já dnes nakoukla do sekáče a zase našla pěkné kousky. Taky jsem tu objevila super obchod se spodním prádlem, kojícíma podprsenkama, pyžámky… Konečně jsem si koupila podprsenku, která výborně sedí a dělá pěkná prsa:) (ono to s velikostí 75 E není snadné). Doufám, že už moc neporostou, abych nemusela nosit stanové plachty:P .
    Evčo, ta houpačka zní super, holky budou mít určitě radost. Máte velkou zahrádku? My bydlíme v centru města, tak jediná zahrádka široko daleko je ta hospůdky v přízemí:) . Ale taky už pomalu začínám s nakupováním na Vánoce. Nesnáším ty davy v obchoďácích těsně před, a taky pak narychlo nakoupím spoustu blbostí a pak toho lituju.
    Fuj, venku je zas hnusně, tak se jdu vrhnout na prádlo. Už doma topíme, ještě že tak.
    Tak pa maminky, žádné stresy. Evi.r, snad se pejsek vrátil s radostí:-)

    #862392
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko!
    Hlásím, že pes je hrozná potvora. Vůbec jsme ho nemohli nahnat do auta, nějak se mu z domu s velkou zahradou a dalšíma psama nechtělo do malého bytu. A ještě se před odjezdem musel vyválet v hlíně a podle odéru asi i v něakém hovínku. Museli jsme ho hned vykoupat, ale vyválel se tak důkladně, že ho manžel teď koupe znovu. No je to prostě poklad 😀 .
    Petro, já bych se taky nebála velkého mimča. Známá porodila dítko cca 4,5 kg a 54 cm a prý ani nevěděla jak, že od prvních bolestí byl malej do třech hodin venku. Já budu mít asi malýho prcka, sama jsem měla řádně donošená 2,75 kg a 47 cm (taky mi to zůstalo, měřím jen 156 cm) a manžel měl prý kolem 3 kg a 50 cm.
    Dle instrukcí doktora se vážím každý den a jak jsem včera psala, že nemám žádnou změnu, tak dnes jsem měla o 0,2 k.g víc, tak přemýšlím čím to je, jestli jsem začla přibírat, nebo jsem se včera jen přejedla 😛 . No uvidíme podle dalšího převažování.
    Dneska nám konečně dodělají záchod, tak už se těším, až se budu moct pořádně posadit.

    #862393
    Anonym
    Host

    Petro, taky jsem koukala, mám tam u vás bratrance a sestřenici, říkala jsem si zrovna , že ten prior je docela na ráně. Ještě, že to dopadlo jak dopadlo:S s tou váhou a velikostí mimča si moc hlavu nedělej, proleze dobře, podle mýho doktora, čí prý větší a těžší, tím se rodí líp, asi se odstrkuje či co:P . Moje obě holky měly kolem 3500g a velké byly první 52 cm, druhá 48 cm. Při mojí výšce 156 cm to byl záhul u té první, byla dlouhá po tatínkovi a já mám celkem malou pánev. Tenkrát jsem Petru přenášela 14 dnů a v tom byl prý ten problém, příliš přerostla na mou velikost, ale tenkrát se ještě průměr hlavičky a pod. neměřil. Narodila se v Olomoucké fakultce a po komplikacích ji odrodil doktor Kylián, tehdy jsem byla jeho první porod, tak to pro něj taky nebyl zrovna pocuc. U Aničky to pak v Praze hlídali, jinak by byl císařský řez. Nakonec se rozhodla, že vyleze o čtrnáct dnů dřív před termínem, Ten porod byl úplně jiný, menší hlavička byla znát, vůbec se nic nemuselo šít. U Petry jsem byla bohužel potrhaná a špatně to pak sešili. Tak jsem zvědavá jaké to bude teď.
    Kájo ty jsi byla v Olmiku? Není to tam špatný, já jen jako prvorodička pře skoro 12 lety měla bohužel smůlu, že se u mě vystřídalo osazenstvo od primáře až po posledního asistenta. Primář dělá nerad císařský řez, bohužel už to pak muselo jít obtížně jinak:'( na Olomouckou porodnici vzpomínám ráda až na poporodním, byly tam fajn sestry.Jinak zahrádku máme 340m2 v tom uprostřed bazén zabudovaný, po obvodu pergolu a kytky a studnu. Ty houpačky přijdou do jednoho ošklivýho rohu zahrady kde nic neroste a je tam polostín. Nejdřív manžel říkal, že se tam nehnem, ale pak běhal s metrem jak o život. Vejde se až jsem měla strach, že ne:)
    Evi r. Ten váš pes je teda číslo:P , my už máme koťátka z domu, jedno je dokonce dohromady s Boloňáčkem. Prý mělo do dvou dnů nad pesanem navrch a ten chudák čumák se šrámem, ale ono je to tak vždycky kočka nad psem holt zvítězí, má výhody v drápech. velikost mimča to nodhadnu, u nás se skombinovala velikost manžela a moje. koukám, že jsi taky prtě jako já:P to potěší, ale manžela mám skoro 2 metrovýho. Míry jsme měli oba přibližně asi jako vy, ale byla horší výživa maminek. Naše holky byly docela macandy po taťkovi

    #862394
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak dnes jsme byli na 3D 😀 . Teda bylo to něco úžasného. Zjistili jsme že v sobě nosím malého čertíka a nerbo čertici páč se neustále mrskalo. Také jsme zjistili, že nebude ani herec ani herečka protože se nechtělo škvrně jedno malé nechat vůbec natočit. jakmile sestřička najela na hlavičku na obličej okamžitě se nám schoval. Nožky pěkně podél jednu vedlé druhé takže jsme nezjistili ani zdali tedy má pindíka 🙂 . Ale je to nepopsatelný pocit. fakt nádhera i když jsem z toho moc neměla tak občas se nám podařilo nějaký ten pěkný snímeček zachytit. Pořád si strkalo ručičky před pusinku. Šmrdlal tam s nima. Koiuzelný. sestřička mi slíbila, že to zkusíme příště, že bude určitě lépe otočený a podaří se nám zachytit i pořádně obličej a i tamto 😛 . A příště mi to prý udělá zadarmo – super. Je to zlatíčko ta naše sestra.Musím jen všem doporučit. Sice to stojí dost korunek,ale myslím, že to stojí za to . jsem se tu rozepsala, ale jsem stále plná emocí. Jo kdyby to někoho zajímalo tak dělalo 3D přes bříško 🙂 . Takže všem krásnou dobrou noc, sladké sny a hlavně všem zdravíčko 8-|

    #862395
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Bambulko je dobře, že si plná dojmů a určitě si byla ta nejtastnější mamina viď? já jdu 07.10. na velký UTZ tak jsem zvědavá, moc bychom chtěli vědět co to bude.Oba si přejeme kluka, takže je mi jasné, že jako na potvoru to bude holka, ale to nejdůležitější – at je zdravé!!!
    poslední dob ou mi je docela teplo, v noci si připadám jak rozpálená kamna, ale teplotu nemám, jen hicuji. četla jsem, že by to mělo být normální, že je to tím, jak maká tělo za dva – máte s tím některá zkušenost?
    jinak přeji pěkný den ikdyž to vypadá, že bude pršet.manža prosil o jahodové knedlíky, tak budou knedlíky.

    #862396
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Kosto to já mam také nějaké teďko otočené. Vždy jsem byla zmrzla pořád jako nanuk a teď je mi pořád teplo. Potim se jak vrata od chlíva 8o| . Mno jinak tedy budu držet palečky aby to byl vytoužený klučina. Nám jse to vcelku fuk,ale mam tušáka, že to bude kluk i pan doktor při nedávném ultrazvuku říkal, že vypadá, že má pytlíka 😛 ,ale nevědel na 100%. Mno i když to není 100% až do narození, že. No já jsem si dnes vytáhla z mrazáku borůvkové knedlíky. Pak jsem dostala chuť na bramborový salát a tak vařím brambory a udělám k tomu smaženého kapra – takovou předvánoční atmosféru si naladíme 😀 . No a knedle zbydou na véču nebo na zítra. tak páááááááá. PS:Stále se musím kochat tim 3D videem. :$

    #862397
    Anonym
    Host

    Hezký večer maminky,
    nějak nám blbne net, tak jsem se na něj dostala až teď. Evčo, tak tomu říkám „zahrádka“. Je to super, že máte prostor, kde můžou holky řádit. Já budu muset chodit do parku. Jinak do Olomouce jsem se přistěhovala loni, zrovna měním trvalé bydliště (a stav:) ). Studovala jsem tu výšku a natrefila na manžela. Ale nejsu z daleka. Pořád ještě nejsem rozhodnutá, jestli rodit tady nebo jinde. Půjdu si to omrknout. Kdybych čekala nějaké komplikace, tak je fakultka jasná volba, mají na to vybavení. Ale já doufám, že vše půjde hladce. Ten první porod ti nezávidím. Doktor mi slíbil, že mě nenechá přenášet ani o den. Tak uvidíme:) . Já jsem na tohle hrozná citlivka, všechny zákroky snáším docela blbě. Tak snad se „vzmužím“:P .
    Bambulko, to 3D muselo být super! Já ještě pořád váhám. Taky mám v břiše pěkného raubíře, nevím, co tam ta holka furt vyvádí, ale šije sebou hezky. Baví mě pozorovat, jak se břicho celé hýbe. Jen se bojím, že to za chvíli bude bolet.
    Holky, tak vám tak roste bříško? Já si ještě před pár týdny říkala, že to furt nějak nejde poznat, ale teď už každým dnem nabývá. Bokovky sice ještě obleču, ale dávám tomu maximálně týden. Až mi manžel konečně udělá nějakou fotku, tak vám ji ukážu, teda pokud o to stojíte.
    Tak papa, hezký večer, já jdu do kina.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist