únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,651. až 1,665. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863880
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky a miminka.
    Tak, že bychom taky měli ten růstový spurt ? Malý docela hodně řve a jedině u prsa je spokojený. To saje jako divý :)) a docela mi přijde, že vyrostl.
    Jinak náš Adámek prdí taky furt. Nejvíce mě vždy pobaví, že přebalíme a on si prdne a pak pokaká..
    A jelikož je to chlapeček, tak už se mi víckrát stalo, že když jsem ho rozbalila, tak začal čůrat.. buď na mě, nebo jinam.. to se jenom směju:))
    Dneska byl Adámek spokojený na posteli, to se i usmíval a miminkovsky žvatlal a hýbal ručičkama a nožičkama.. a tak jsem mu povídala a on poslouchal, ale zkončilo to řevem, tak jsme museli chovat. ty miminka by měli umět mluvit od narození, to by bylo pro ně lepší, nemuseli by tak řvát, ten náš se z řvaní vždy zpotí a děsně zrudne..
    Po obědě taky půjdeme kočárkovat, to taky krásně spinká Adámek a já se trošku vyvětrám:) u nás zatím svítí sluníčko:))
    tak papa

    #863881
    Anonym
    Host

    Bivinko, ty spruty by měly být ve 3 a 6 týdnech a pak mezi třetím a čtvrtým měsícem a v půl roce. Bambulko, zkus rourku. Buď se pořádně proprdí nebo vykadí nebo se mu to v těch střevech aspoň poposune a nemuselo by ho to tak talčit. Kubík kadí tak 3-4x denně a prdí teda taky hlavně v noci. Tlačit začne vždycky tak půl hodiny před úplným probuzením, hrozně u toho kňourá a rudne.
    Bivinko, já mám pocit, že Kubík sbírá body za počůraný věci. V sobotu se při přebalování začal hezky vrtět a zvládl počůrat všechno – dupačky, ponožky, bodyčko, podložku a trefil se i na koberec. No je to zlatíčko.
    Já bohužel pláštěnku na kočárek nemám. Kočárek mám půjčený a prý pláštěnka není potřeba, že v dešti se ven nechodí. Ale asi si nějakou univerzální koupím, kdyby náhodou.

    #863882
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, přidávám se do klubu těch, co jen kojí, perou, žehlí a přebalují. Poslední dobou jsem si moc neodpočinula, Johanka vůbec nechce spát. Závidím těm, kterým mimča aspoň trochu přes den spí, ta naše max. 20 minut. A poslední dobou nemůže usnout ani v kočárku. Umíte si představit, jak je pak protivná. A já ostatně taky. V noci spí docela dobře, usne v 8 a probudí se ve 2 a pak až v 6. No, a pak už zase nechce spát, takže poslední dobrou takhle brzy vstávám a jdu snídat. Hrůza, ještě že už bývá světlo.
    Jinak k pokrokům – už se jí daří držet dobře hlavičku, i když koníka na břiše fakt nesnáší. Myslím, že se jí to začne líbit až poleze. A taky už se fakt úžasně směje a brblá. Je sranda, jak napodobuje pohyby pusy:) . Kéž by těch světlých chvilek bylo víc! Už se těším, až zas vyrazím ven, doma už mě to vážně nebaví! A prý má být krásně, tím líp! Jaro, jaro, konečně jaro.
    Bambulko, já taky některý dny masíruju, nahřívám a tak. Neznám nikoho, komu by mimčo pořád tak tlačilo a kakalo jako mně. Někdy snad i 10x denně. No co už, snad se to s příkrmy zlepší.
    Hezký večer holky a miminka. Spěte sladce!

    #863883
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    poslední dobou nějak nestíhám reagovat ale kdyz se dostanu na net tak si vas aspon přečtu.
    jenom neco zarizujeme nekde litame ale hlavne se starame o to nase stesticko.ted nevim kdo to tu presne psal ale také jsme meli vyrazku na obličeji.no vlastně jsme ji meli porad ale rano to bylo horsí mel pravou tvář celou osypanou tak jsem mazala k dr.nastesti to ekzem nebyl jen vyrazka kterou mali deti mivaji tak jsme dostali mleko a hned to bylo druhy den mnohokrat lepsi.taky se chodime kazdy tyden vazit a jsme na hrane tedy minimalni.kdyby zhubl museli bychom uz prikrmovat.mame 3585g a uz 54 cm nekteré veci uz jsou nam mali.take uz zarizujeme křest tak uvidime.jinak kojim uz bez klouboučku a je to v poho.boli to jen než se mi rozjede mlíko:D to ten nás Davidek má nakakáno při každém přebalení a to přebaluji před každým kojením.to sem kojila každý tři hodiny a ted každý dve krom noci je to fakt umorny. zrovna vcera se mi udelalo tak zle strasna bolest nad jizvou až fakt se priznam ze jsem brecela myslite ze to ma neco spolecného s deloohou??také jsem zacla davat babycalm a prijde mi ze se chudak nemuze ani vyspat sotva zabere zacne prdet a tlacit.a to s prdikama problem nebyl zacla jsem je davat preventivne navyk na ne neni a vedlejsi ucinky taky nejsou.jejda jsem se nejak rozepsala sice je toho hodne za tu dobu co jsem tu nebyla co vam rict:D slibuji ze budu chodit casteji:) tak se zatim mejte

    #863884
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    tak krom toho , ze jsem se vubec v noci navyspala a dopoledne jsem musela na gyndu, na kotrolu, tak manza musel jet predavat zakazku, tak jsem si brala malyho do kocarku, ( mame to asi 10 min od bytu) tak jsme se vypravovali asi 9x. porad pobrekaval, pak zas ze bude jist, pak zas prebali,nakonec jsme to stihli.

    dneska jsem teda odsavala asi jen 2x, ale ted jsem mela 30 ml a 30 ml, tak doufam, ze by tento stav mohl chvili vydrzet, tak jsem si nechala napsat homeopatika, zitra si je jdu vyzvednout, ve 3 lekarnach je nemeli tak mi je objednavali, tak jsem zvedava.
    jako antikon. jsem si nechala dat prasky, protoze to telisko si necham dat tak za ty 3 mesice, az se mi kramy trochu ustali atd. tak taky uvidime.

    prestehovala jsem ted ten nas obyvak/detsky pokoj a jsem spokojena jak jsem to vymyslela, mame ted vic prostoru a k postylce pristup z obou stran,,, tak parada 🙂 , manza sel na pivo,ale odpoledne hlidal malyho, jedna z vyhod UM…. tak jsem spala asi 3 hodky v klidu bez malyho.. a ted se mi nechce spat 🙂

    #863885
    Anonym
    Host

    ahojte do krásného sluníčkového dne,
    Leni u vás jsou homeopatika na recept?? a k čemu je budeš mít, já občas používám na tvorbu mléka, stojí 70 kaček a dá se říci že jsou v lékárně a pokud ne tak do druhého dne po objednání jsou.
    Jak čtu vaše zprávičky, upřímně mi je některých fakt líto. Máme doma asi vážně andílka. Hodně spinká, občas se vztekne, ale tak to si začnem povídat a je hned klid. V kočárku spinká jak zabitá, v noci taktéž. Dáváme mlíčko po koupání (po 18), pak kolem půl 10 (to jí ještě bujím) a pak až se v noci sama přihlásí, dnes to bylo o půl 4 a pak až o půl 8. To se víc budím já a koukám kolik je hodin, že se nehlásí, ale sestry u dr nám řekly v noci nechat spát a až se přihlásí, dejte. Tak to tak děláme. A přes den kojíme cca co 3 hodiny. Jo jak uvádíte ty vaše časy kojení, tak to máte čistou pauzu mezi kojením nebo od začátku po začátek. My to máme od začátku k novému začátku kojení. a Kojíme zhruba 15 minut. Ale máme zas jiný problém, byly jsme z holčiček skoro největší a teď jsme asi nejmenší co se týká váhy. Včera jsme neměli stále ani 4 kg a to bylo přesně 6 týnů. Od propuštění přbirala tedy nějakých 800 g. Zítra jdem do poradny, tak nám třeba dr řekne příkrmy, uvidíme. Včera jsem vytáhla na zkoušku mlíčko z mražáku a dala jí po nakojení ještě 40 ml a všechno do Valči spadlo.
    A Kájo s kakáním jssou na tom naše holky asi hodně podobné. Za dnešek už 2 plínky a to je teprv dopoledne 🙂 , včera byla snad 8x pokaděná a prdy? ty odchází náramně bez kroucení atd. Když se chce tak si prdne. Ale i tak jde vidět jak je občas vyčůráná. Nic jí nebolí, je napapaná a pravidelně po koupání a uložení do postýlky začne vztekat. Asi nechce bývat sama v pokoji. Když jde manžel brzo spát a je na metr daleko, je klidná a spinká krásně, ale jak jsme v obýváku (hned vedle ložnice) a přitom i otevřené dveře tak ne a ne tam být v klidu. A cumlík? přes noc není vůbec třeba, ale přes den bez něj ani ránu.
    Včera jsme byli na kyčlích, tak je máme ok – počůrala tam paní dr podložku 😀 Tak utíkám dát sprchu a pak oblíknout malou a vyrážíme do obchůdku koupit pečivo a potřebné ingredience k obědu. Asi udělám žemlovku, masa mám už plné zuby. Krásný den a těm vaším ďáblíkům pěkné sny

    #863886
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Tak už jsme z neurologie doma. Kliček je prý v pořádku – levou ručičku používá normálně jen trošičku je nani opatrnější,ale to se prý do 3 měsíce sparvý. Pro změnu máme asimetrickou páteř – tedy teprve se začíná dělat takže od příštího týdne nastupujeme na rehabilitace. Slyšela jsem, e je to děs , že u toho dětičky strašně pláčou a i doktorka říkala ať si sebou vezmu čajíček jestli dáváme, že mají děti po tom vyschnuto v pusince takže předpokládám, že to bude od toho jak bude brečet. Ach jo chudinka co si ještě užije. No a aby toho nebylo málo tak zánět ve vočíčkách, který už máme od porodu se zase vrátil a ne a ne zmizet takže jsem dneska šla nba oční, kde předemnou čekla babka a nějaký chlap a po půl hodině se nic nezmeilo pak vylezla sestřička a nebyla moc nadšená z toho že nemáme doporučení od dětské doktorky,aler že mě vezmou,ale že to ještě potrvá. Tak jsem to vzdal a šla pryč. Ve čtrvtek jdu do poradny tak si nechám napsat doporučení a snad mě vezmou nějako dřív, aby jsem tam nemusela být v čekárně s těma důchodcema. Pořád chrchlaj a vydávaj ze sebe divný zvuky. Babča si tam dokonce pobrukovala dneska.
    No já jsem se zase rozepsala. Budu končit. Jdu vzbudit malého a nakrmit ho. Pak se poňuchňáme, popovídáme a kolem čtvrté zase ven. Tam se nám alepsoń dobře spinká.
    Tak pa pa a snad všem klidný a krásný den a klidnou dobrou noc

    #863887
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak Kubíček se od rána dožaduje jídla už zase po 3 hodinách (od začátku kojení po začátek dalšího), tak se snad už v noci zase trochu vyspím.
    Moni, kdy chcete křtít? My se pořád nějak nemůžeme domluvit, ale asi nejdřív po první hexavakcíně. Takže asi někdy v druhé půlce května a nebo potom až na přelomu srpna a září. Mezi tím jsou všichni na dovolených nebo už jsou naplánované nějaké jiné akce.
    Bambulko jestli ty rehabilitace budou probíhat podobně jako cvičení vojtovy metody, tak si ten čajík fakt nachystej. Moje sestra tu vojtovu musela s malou cvičit a byl to docela slušnej řev. Ale musíš to brát tak, že je lepší trápit prcka když je to takhle v začátku, než aby měl pak nějaké problémy s páteří. Jo a s tím očičkem, Kubíkovi pořád taky hnisalo. Každý den jsem mu masírovala slzný kanálek a čistila ophtalem a od včerejška už to má najednou dobrý. Takže to trvalo 6 týdnů. Tak snad to budete mít za chvílu taky dobrý a třeba to pořešíš jen s doktorkou a nebudeš muset na oční.
    Peťo, já si myslím, že nebudeš muset přikrmovat, jestli Valča roste (do délky). Někdy děti víc přibírají a někdy se zase víc vytahují do délky. Kubík od propuštění z porodnice přibral kilčo, takže taky nic moc. Doktorka nám řekla, že je to v pohodě.
    No nic, prcek se budí, tak nakojíme a utíkáme kočárkovat. Venku je nádherně.

    #863888
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky :))
    Tak jsem jela s malým ven, udělali jsme větší okruh, až mě bolí nohy. Malý ještě nyní spinká. Dopoledne spíše byl vzhůru, tak se nyní prospí. A já měla čas se konečně najíst… Jinak Adámek dneska měl kakací den, asi třikrát byl pokakaný.. tak nevím, že ho to moje mléko tak prohání.. chudáček.. a taky furt prdí.. Ty mimča to mají těžké. Ale nejvíc Adámka trápí škytavka, tu snad má každý den tak 2x či 3x.. to pak hodně brečí, protože mu to vadí.. někdy to má po krknutí, někdy je počůraný a někdy přepitý.. chudáček malý.
    Jinak se mi líbí, že už víc kouká a i si mumlá a tak. Takové chvilky mám moc ráda, ale Adámek je brzo utne řvaním.
    Tak papa :)))

    #863889
    Anonym
    Host

    Do délky tedy rostem, máme asi 57 cm a co se týká občení, tak overálek s tesca o velikosti 0-3 měsíce je nám tak akorát. Někteé věcičky 56 jsou nám stále ok, některé menší. Dnes ráno měla Vali 4050 g, mám radost. A taky celý den vážím kojení, tak z jednoho vytáhne přes 100 g a z druhého 70 g. Vše zítra povíme panu dr a snad nám poradí. Holky já se musela naučit vařit zahuštěné polívky, nebyli jsme zvyklí je jíst, max občas jen nějaký vývar. Takže každý den do sebe láduji polívky a druhé jídlo, hodně mléčné výrobky (respektive kakao, banánové a jahodové mlíko). Ale štěstí, že polívka je vždy na 2 dny, i když to je fakt rychlovka a tak jednoduché :O .
    Leni bambulko, Bohouška mi je fakt líto, takové trápení, ale taky jsem názoru, že radějc to vyřešit a dát dokupy nyní než pak pozdějc. Tak jsme po jídle uplně všichni a asi půjdem ještě na chvíli ven, když je tak moc krásně.

    #863890
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    hojky,
    tak jsme taky dneska vyjeli na prochajdu pro zmenu:D fakt bylo dnes nadherne.malej zrovna usnul ale za chvili ho musim vzbudit na papani on vzdy usne pul hodiny pred.ale bohuzel ho musim vzbudit:'( jak jsem se bala jestli ten nas pejsek bude zarlit tak zarli jen na manžu protoze ví ze u me nepochodi ale je taky nestasnej kdyz malej breci to k nemu prijde a chce ho svym zpusobem utesit kdyz malej rval skoro dve hodiny tak uz chudak nevedel kam ma dat usi tak vzteky rozkousal pelech vyndal z toho ten molitan chudaček.no ve čtvrtek jdem na vazeni a pak k farari. no my až po velikonocich protoze ted nema farar cas a bude to určo v sobotu.no tak uvidime na ktery datum to prijde…no tak ja mazu ho budit prebalit nakojit uspat chjoooo

    #863891
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, jdu vás jen krátce pozdravit. Dnes bylo tak krásně, že jsem neodolala a vyběhla na chvíli ven. A super. Johanka dnes konečně spala, s tatínkem v kočárku, takže v podvečer měla výbornou náladu a všechny nás bavila svými ksichtíky:) .
    Nezdá se vám, že ta miminka nějak rychle rostou? My už taky používáme 56 i 62. Johanka přestává být tím malým miminkem:'( 🙂 .
    Mini, Děcko, my budeme křtít někdy v květnu nebo červnu. Doufám, že bude krásně, ať mužeme udělat posezení s grilováním.
    Bambulko, taky mě moc mrzí, že musíte Bohouška takhle trápit. Já mám taky vždycky na krajíčku, když vidím, že se s Johankou něco děje. Snad to dobře zvládnete, držím pěsti!
    Moni, pejskova starostlivost je dojemná. Ani bych mu ten rozkousaný pelíšek neměla za zlé.
    No nic, dnes půjdu brzy do hajan, jsem nějaká nedospalá. Nechápu, že ta naše žížalka vstává se sluníčkem. To já bych tak spala:^) … Do kdy spí vaše zlatíčka?
    Papa, dobrou!

    #863892
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Mon, náš pes taky ví, že u mě nepochodí 😛 , takže žárlí taky jenom na manžela. Sice se malýho nesnaží utěšovat jako ten váš, ale zase si zvykl lehat si pod postýlku. Ale jak malej spustí řev, tak pes utíká do jiné místnosti. Je to docela sranda.
    Já bych taky brala křtiny až v červnu, ale to bohužel nejde. Švagrová by měla v půlce června rodit, v červenci jsou manželovi rodiče v lázních a v srpnu jezdí farář na tábory. Takže jedině ten květen nebo až přelom srpna a září.
    Dneska byla úžasná noc, jsem vyspinkaná do růžova. Do hajan jsme teda s Kubíkem šli až v deset, ale spal tahem až do 3. Takže 5 hodin nerušeného spánku. No a pak spinkal zase až do 7. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to tak bylo každý den.
    Leni, když jsi byla na gyndě, neptala ses náhodou jestli je normální, že nás pořád bolí ta jizva po císaři? Já jdu na gyndu dneska a asi se doktorky zeptám, protože od včerejška mě při kojení bolí úplně příšerně.
    No nic, jdu si nachystat snídani.

    #863893
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak se zase po delší době hlásím.
    jsem na tom podobně – tuším, že to psala bivinka – to víte musela jsem toho vcelku hodně přelouskat a už nevím, která z vás:-)) )
    malá mi pila od začátku kojení k začátku dalšího po třech hodinách a v noci po čtyřech, ale musela jsem jí budit, ted o víkendu začala stávkovat a když jsem jí vzbudila, tak když jsem jí chtěa dát najíst začala tak řičet!!! no tak jsem jí dala znova spát, protože mi usnula v náručí a ted už máme režim – přes den papá co 4-5 hodin a v noci po pěti až šesti hodinách a pijeme v průměru těch 10-15min vždy jen z jednoho prsa.už mi začíná taky pokukovat a na bříšku se jí docela líbí, hlavičku se snaží taky zvedat.
    dr. mi říkala, že časté kojení je důležité hlavně ze začátku kvůli laktaci – já měla strach, že malá bude hladová, ale prý bych poznala, jestli má hlad.kolik váží nebo měří nevím, jdeme až za dva týdny na ššestinedělní prohlídku, tak jsem zvědavá, ale podle toho, že už jsem vyřadila troje dupačky a malá má faldíky na stehnech, tak přibírá.jinak stolic má několik běhěm dne, někdy kaká při kojení, to prý startuje peristaltiku a někdy se mi vykaká(i vícekrát během jednoho přebalení) při přebalování – hodně často, když jí cvičím s nožičkama a pak tam frknu teploměr, abych jí změřila teplotu, tot ot pak lítá jedna radost.
    no na procházky taky chodíme, ted to bylo fajn, měly jsme doma tatku, tak nám vždycky snesla avynesl kočárek, ale dneska už budu muset zase sama – no 4 dny v kuse se to dá, ale pak už jsem orvaná a hlavně bolí spodek, takže to pak už nejdu, ale manža prý ted bude pátky trávit s náma doma, takže to už bude fajn – no a když ne, tak se taky houby stane, když jeden den nepůjdeme.
    tak zatím holčiny pa pa pa a přeji všem at jsou mimča hodnoučká jako ta naše potvůrka. pa pa pa

    #863894
    Anonym
    Host

    pěkný večer, tak co už spinkáte?? my jsme v pyžámku, po jídle a něco si brblem pod nosem, dokonce to bylo trošku s brekem. Ale už je zas klídek. Dnes jsme byly na 6.týdenní prohlídce, vše ok a jak jsem si myslela, že máme málo váhy, tak je to také v normě. Jsme 55 cm dlouzí a 4105 g. Dnes mi pan dr položil otázku a kojíte?? já, že ano. Tak prý to děláte to nejlepší co můžete miminku dát a jste zdravé? já že už ano. Tak mě trošku vyzpovídal z mých poporod. komplikací, jaké jsem měla ATB atd. Prý můžu být vážně ráda, že ještě kojíme. Ale že i věří, že na další kontrole stále budem 🙂
    Jinak odchod k dr byl fakt super, oblíknutá, nachystaná a už jen rychle napapat. No tak hltala jakoby týden nejedla, dokonce se i zakuckávala a topila se v mlíčku a nakonec ohodila sebe a mě až na rifle. Tak na mě to hned uschlo a malou zas znovu celou převlíct. Štěstí, že máme zimu a není moc vrstev na převlékání 😀 😀 😀 😀 . Dnes u nás bylo zas tak krásně, že jsme domů dojeli před 17 hod a vyjížděli jsme po 10 hod. Tak se mi to líbí. sednout s kamarádkami do cukrárny, pochodit po městě a sbírat kondičku bez cvičení 🙂 . Krásně jsme si to zas užily. Zítra jsme doma, tak půjde jen do kočárku na terasu, v pátek dojede tchýně, prootže v sobotu máme vítání občánků a neměla by se k nám jak dostat. Jsem za dnešek krásně utahaná, tak asi na lehký denní úklid prdím a udělám až ráno. Nemám sílu ani dát dokupy nádobí.
    Jo, máte některá problém se zastavením moči? mě tam ty svaly snad zmizely, cvičím denně to stahování a snad to pomůže. Protože chodit s vložkou celoživotně bych se asi zbláznila. Jen nevím jestli je na to ještě jiné cvičení. V úterý se zeptám na gyndě, jdu na kontrolu už ke své dr. A taky jsem dnes zas začala trošku krvavě špinit, tak doufám, že to nic není a je to normální.
    Mějte se krásně a všem dobrou noc. A taková malá perlička, včera při večerním kojení, jsme během půl hodinky pokadily 5 plínek. Už mě tím fakt štvala, pořád rozbalovat, oblíkat, dávat a vyndávat z postýlky, rožínat a mou kostru nutit k neustálému vstávání z lehu a zpětnému ulehání. Pak jsem Valči řekla, že běda jak si prdne a ať už spí a bylo vymalováno. Otočila hlavičku a spinkala až do půl 4. Tak a já si dnes také řeknu běda a už jdi spát, tak dobrou noc

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,651. až 1,665. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist