únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,666. až 1,680. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863895
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Já jsem hrozně dlouho nepsala :d ale čtu tu pravidelně 😀 Tak něco málo z mého života matky 🙂 Moje malá princezna ,,teda prdí a kadí taky pořád ale jsem za to ráda, když tu tak čtu jak to některá miminka trápí ..at radši kadí pořád …Jinka ty pupínky (kojenecké akné) máme taky.. už jsem byla zoufalá že má nějký exem ale dokotorka mě uklidinila, dokonce říkala že mužou zduřet bradavky či muže mít výtok, klidně i krvavej ,že je to prostě způsobené hormonama.Ale že se není čeho bát a mám to prostě nechat a ono to zmizí..tak jsem pátrala po netu jak tomu zmizení pomoct a nejlepší a funkční je mateřské mléko prostě odstříknout a pomazat tím..sice vypadá jak špindírek malinkej ale funguje to….no režim u nás fakt zatím není přes den lola jí jak si řekne v noci se budí poprvé tak po 5 hodinách a pak jak se jí prostě chce po hodině někdy po 3 …někdy prostě zlobí očka dokořán a né a né spát někdy chrupe do 8 .je to všelijaké..jinka kojíme plně..a jsem za to ráda.. ven taky chodíme pořád náš hafan to vyžaduje tak na lenost není čas…a dneska jdem poprvé na nákup..chlap je na motážích tak musím s holkou..jinak mu jí dám vždycky do kočáru a jedu sama..holky tam zase bude dneska krásně …Na psa leze jaro a pořád někam utíká..naštěstí nikdy ne daleko jen tady po susedech 😀 v okolí maj všichni feny což je pro něj peklo..jinak malou zobžňuje hafík ráno jí musí dát pusu zkontrolovat pokaděnost plenky a jede v klidu ven 😀 A já jdu obléct Lolu a jdem taky ..tak se mějte a pozdravujte prcky !!!!

    #863896
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.
    náš malý Adámek je občas hodný, ale tak na pár chvilek, pak začne vyvádět, řve a zrudne, zpotí se mu celá hlava. Přitom je napapaný, přebalený.. občas mi přijde, že se rozčiluje zbytečně.. nevím, zda může rozčilovování v těhotenství, ovlivnit miminko a to se pak taky rozčiluje. Když jsem byla těhotná, tak jsem se rozčilovala kvůli kocourovi, furt něco vyváděl.. dneska mě taky točí.. Adámek spinká a on tu mňouká před postýlkou jak divý, ho odeženu a on to mňoukání zintenzivní..
    Jsem ráda, že malý spinká, probudil se mi v šest, to jsme nakojili, přebalili, asi snad dvakrát či třikrát, protože se pokakal.. pak už usínal, zas řval.. nakonoc jsem ho musela kojit znovu, to pil jak divý, přitom, předtím pil taky jak divý.. pak se zas pokakal.. nakonec jsem ho uhoupala, s tím, že usnu vedle.. jenže furt pobrekával ze spaní, tak jsem ho z lehátka dala do postýlky a nyní krásně spí.. tak jsem aspoň měla čas se umýt a nasnídat..
    Péto, my snad taky furt přebalujeme.. malý si prdne a už má něco v plence.. napapá se a zas …
    Si říkám, zda ho prohání to moje mléko nebo co..
    Tak papa 🙂

    #863897
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:-))
    vy přebalujete mimi po kojení??? já teda nejdřív tak za půl hodky až malé slehne, v porodnici jsme to měly i zakázané-mimi pak ublinkávají-ne.-li že vyhodí vše, takže já přebaluji před kojením a nejdřív tak za půl hodky a pokud usne tak až když se probudí, zkoušela jsem jí přebalit-tky jsem si říkala že jí v tom nechci nechat a přesně- bud mi zvracela nebo pak brečela že jsem jí nenechala spát.
    bivinko- my máme prsa nateklé-potírám lihem, může to mít prý až do konce šestinedělí.
    jinak jak jsem si užívala 5 hodinnovéhon spaní, tak dneska mě malá budila po 3,5 hodinách:D
    no snad se vrátí zpátky-aspon v noci.
    tak zatím pěkný den

    #863898
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky:)
    kosta: nám zas v porodnici říkali, přebalujte před kojením, ale to fakt nejde, protože když jsem to tak dělala, tak se malej pak pokakal po kojení a plenka uplně k ničemu.. tak přebaluji po, ale jen když slyším, že se pokaká.. když ne, tak ho nechám..
    navíc ten náš lumpík sice usne po kojení, ale asi na pět minut a pak zas je vzhůru..
    mám pocit, že teď mám snad mega mléka.. budu ho muset i odstříkat, protože mě už fakt bolí prsa.. jen chci ještě počkat, až se malý zbudí a nabaští se, zbytek odstříkám..
    docela dobré jsou ty chytače, jsem si je koupila, abych občas jen tak mohla být a nemusela tu lítat nahatá.. to je takové pitomé.. 😀
    holky, jak dlouho jste krvácely po porodu ? já mám pocit,že to snad budu mít celé šestinedělí, už mi to leze na nervy.. už si myslím,že je po.. a pak zas trochu.. chjo..
    tak papa.. škoda, že je přítel v práci, vůbec se mi nechce nic vařit.. navíc se malý budí, takže nyní ten oběd stejně nestihnu udělat..

    #863899
    Anonym
    Host

    my tedy přebalujeme před kojením a když slyším po kojení či během že máme plnou plínu, tak jí přebalím. Nám naštěstí při přebalování neublinkává. A v porodnici kdy se má přebalit mě tedy vůbec nic neřekli.
    Taky vnímáte své prcky jak si už brblou pod nosem a jak jde vidět, že se krásně vyspinkali, usmívá se a kouká, hraje si s prstíkama, všechno kolem je moc zajímavé. Fakt je to super. Valča už je zas venku v kočárku, tak mám klidek. Naše Bessy je jen venkovní pejsek a když se dává kočárek, tak je moc klidná, lehne si vedle a hlídá. A jak se blíží Tom (kocour) tak zbystří a už po něm jde a nepustí ho k malé. Ale i tak pro jistotu dávám síťku na kočárek, už kvůli hmyzu. Včely a vosy lítaj u nás už jaké divé. Taky začínám trpět a přestávám vidět, les je kousek a kvete a kvete. To bude zas škardé alergické období, ať už je tak za mnou. Tak bude 12 hoidn a fičím vařit. Dnes guláš z párku a brambor a nějakou zahuštěnou polívku na pořádné mlíko. Nevím jestli to je polívkama, ale prsa se mi fakt nalívaj čím dál víc. Beru do toho ještě homeopatika na tvorbu mlíka, piju Caro a čaj pro kojící od tekane (ten mi chutově chutná nejvíc). Tak za hoďku máme zas budíček a krmení a ještě nějaká práce přede mnou, tak se mějte krásně , papa

    #863900
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky- no já u přebalování-si s ní chvilku hraji-nožičky přikládám k bříšku a masíruji okolo pupíku a zvedám nožičky a nechám jí s nima mrslkat a většiniou se mi minimáln+ě dvakrát vykaká a když jí otřu studeným ubrouskem- né tepláým tak se i vyčůrá, prdí si a je spokojená, pak zabalím a jdu kojit, takže mi při kojení klaká minimálně, oprotože tam toho moc nemá,když se mi předtím pěkně vyprázdní.ale asi je to u každého jinak:-))
    snad bude dneska zase sluníčko:-))

    #863901
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoja holky!
    Mi přebalujeme zkrátka kdy je to potřeb,ale nejčstěji po kojení. A nebo když vím, že je čas spánku tak před. Zkrátka jak je to zrovna potřeba. Jinak sáhneme na plínu a nebo čuchneme k zadnici a je to cítít zda už je to potřeba,ale jinak to beru tak že nejdříve po 3 hodinách – když se nepokadí (takhle nám to říkali v porodnici). Stejně dřív jak po 3 hodinách to nemá smysl to tam má tam maličko učůrnuto a to je vše a je to škoda plenky.
    Jinak teď mám malého taky benku a spinká v kočárku a odpoledne jedeme do poradny a pak si půjdu asi koupit ten nahřívací olštářek s peckama nebo tak nějak. Jsem zvědavá jak tennáš malej lupm roste a tlousten. Dám pak vědět jakjsme dopadli.
    Dneska jsme se docela i dobře vyspinkali. Teda alespoň pro mne. Šel spinkat ve 21:00 vzbudil se v 0:00, ve 3:00 v 5:00 a pak 7:30 a to pokaždé usnul u kojení takže docela dobré. Teda alespoň pro mne. Jinak se budí kolikrát častěji a nebo potom mu nejde zabrat. Dnes se zeptám i na ty příkrmy na noc aby jsme se oba konečně pořádně vyspali. Má pak dobrou náladu. Smějě se a je zkrátka takovej slaďoučkej.
    Dneska je tam někjako zataženo. Nikdy nevím jak malého hodně oblkat – ach jo.
    Bivinko já občas ještě taky krvácím,ale už je to jen tak na intimku. jinak pořád špiním. Na kontrolu se budu objednávat zítra tak jsem taky zvědavá zda už jsem v pořádku a budu už moc dělat ty zakázané věci :$ . Myslím třeba koupání 😀 .
    Tak ju pujdu si asi ohřát polévku – dělala jsem si bramboračku a dala do ní brambory, zeleninu a vločky takže tam stojí i lžívce a musím říct, že fakt je po těch hustých polívkách asi víc mlíka. a k obídku budu dělat řízeček.
    Tak pa pa a pozdravujte miminka

    #863902
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak jsme dnes byli u dr. a pribírame takže zadne prikrmy vážime 3,8 kg tak jsem rada.taky jsme dnes byli podruhe u farare se domluvit jak to bude probihat a termin takže křtíme 14.5 v 10hodin.no a pak si dame gulas posedime pogrilujeme takze takova normalka:D ten nas si takykrasne pobroukava uz umí g y to je fakt sranda.dnes se krasne vyspinkal rano pri kojeni se tak krasne smal.holky jak kojite myslim polohy ja tedy porad v leze zkousela jsem to v sede ale strašne se mi u toho kroutil a to se neda udržet ale musim se to nausit protoze jak nekde jsme hledam nejakej gauč a tak.my taky přebalujeme před kojením fakt jen minimum po to už fakt musí byt.uz zabira tak ho vzbudim až ve tři a zase bude papani.ty dvehodiny fakt rychle utecou toje hruza

    #863903
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    my taky přebalujeme před kojením, po jen minimálně, protože mi malá blinká.

    Jinak jsme byly včera u dr a krásně jsme přibraly, malá váží 3,86 kg. Sestřička mě pak viděla kojit, a když zjistila, že kojím i více jak půl hodiny, tak mi řekla,že bych měla kojit max. 15 min., jinak malá může pít více vzduchu a pak bude mít prdíky nebo mě bude používat jako dudlík. Odpoledne jsem to zkusila, ale tak nevím. Zuzka pak hrozně řvala hlady, tak jsem jí znovu nakrmila 😛 .
    Nedávno se tu někdo ptal, kdy mimča vstávají? Tak Zuzka vstává kolem 5 – 6 hodiny, kdy se budí na kojení a pak už neusne:( I kyž poslední dny má problém s usnutím už po kojení v noci (3 – 4 hodina). Někdy pomůže kdyz si ji vezmu do postele, někdy jen chování a chování8o| .
    Jinak je to zlatíčko a svým úsměvem veškeré nepohodlí smaže.

    #863904
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    jj, já kojím taky v leže – je to super – nbolí tolik záda, ale hlavně já nemám až zas tak moc vystouplé bradavky a v sedě se blbě to prso upravuje, takže mě v porodnici naučily tot, tak to tak dělánm, zkoušela jsm i v sedě, ale přesně jak říkáš nic moc, dlouho se mi neudrží a já mám pocit, že je tak nějak divně zkroucená.ale samozřejmě když pak někam vyrazím na dýl – tak nám hold nic jiného nezbude, akorát říkala dr. aspon jednou za čas to prostřídat aby si vysloveně nezvykla jen na ležení, to by se pak nepřisála vůbec a po 3 měsících si mršky prý všechno pamatují.
    jinak co se týká krvácení – tak už moc nekrvácím – jen občas když je moc tuhá stolice tak ještě z konečníku, jinak je to tak na slimku. – ale já měla porod v poho, pokuid jste měly horší, tak asi i to hojení budwe delší. já přestala krvácet už po 10 dnech.občas mě bolí ten spodek, ale to proto, že tahám kočár – nemáme výtah – už abychom byly přestěhované:-))
    tak holčiny zatím pa pa sviště volá:D

    #863905
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    jo a co se týká kojení – tak my kojíme v průměru těch 12 minut, někdy 10 někdy 18 – podle toho jak dlouhá byla přestávka, 40 minut mi přijde fakt dost.

    #863906
    Anonym
    Host

    Hezký večer,
    já právě uložila Johanku ke spaní. Dneska ale asi jen tak neusne, spala dlouho odpoledne a nebylo možné ji probrat. Tak má teď oči jako baterky a ani čtení na dobrou noc ji příliš neuklidnilo. Ale aspoň nepláče.
    Někdo tu psal o tom krvácení – já přestala krvácet až 5. týden a šestý ještě trochu špinila. Ale v pořádku břicho taky ještě nemám. Při troše námahy začne bolet jak při měsíčcích, močák mám trochu necitlivej a na velkou musím vždycky hned, jak se začne chtít, protože svěrače prostě ještě nefungují jak mají. A to je každodenně posiluju. Asi to chce čas, nemůžem chtít všechno hned, že?! Já si dám ještě aspoň rok pauzu, než začnu uvažovat o dalším dítěti. Přeci jen ani těhotenství, ani porod nebyly procházkou růžovým sadem. Uvažujete o dalších dětech??? Já chtěla původně 3, ale na to se už teda necítím. A myslím, že ani manželova peněženka.
    K vaší debatě o přebalování – přes den přebaluju skoro vždycky před, ale v noci až po kojení. Protože jinak je to s hrozným řevem. Přebalování fakt nemá ráda. Ale po jídle jí to nevadí. Nejvíc se jí líbí, když je nahatá a může kopkat nožičkama. Už se těším na léto, až ji tak budu moct nechat. Teď u nás není právě nejtepleji… Naštěstí neblinká.
    Jinak já taky nejraději kojím v leže, to se nejmíň kroutí a já si u toho čtu knížku:) . Ale přes den to prostřídáme i se sezením. Jen fotbalistu moc nepraktikujem. A průměrně kojím asi 20 minut.
    Peti, teda, to je furt něco. U nás doma máme zdravý kořínek a žádné alergie. Snad je Johanka nezdějí z manželovy strany. Zítra ji jedu zvykat na kočičky – domů k rodičům:) .
    Elenko, Moni – gratuluju, to jsou krásné váhy. Tak hezky přibírejte!
    My jdem do poradny v úterý. Snad se dozvíme aktuální míry.
    http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers%5Dhttp://global.thebump.com/tickers/tte7d63.aspx
    Holky, tohle je krásné období! Já se pořád na něco těším (myšleno na pokroky miminka).
    Pa a dobrou noc, pohlaďte miminka:) !

    #863907
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    musim říct, že vám to kojení v leže trochu závidím – ten náš otesánek se tak pořádně neumí chytit. Je tedy fakt, že už v porodnici jsem si ho naučila na kojení v sedě 😛 , ale teď hlavně v noci trpím 🙁 , alev leže bych u toho zase asi spala….
    Já přebaluju až po kojení protože jak psala Kája – jinak je to s hrozným řevem – takže nakrmíme a pak třeba za 10 minut přebalujem. Je pravda, že ublinkává, ale nijak mu to v přibývání na váze nebrání. A při nejhorším po přebalení ještě dáme přídavek, ale to opravdu málo kdy…
    Dneska jsme byli na kontrole na šesti týdnech (budou nám v neděli) a už měří 56,5cm a váží 5010g (původně 49cm a 3650g). No prostě otesánek. Strašně rád jí – ale to má po rodičích – nemůžem se divit 😀

    #863908
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko holčiny:)
    tak jsem kojila a malý usnul.. tak uvidíme, zda bude spinkat .. má občas takvé pěti minutovky.. kdy usne a hned se vzbudí..
    Včera navečer jsme byli na kyčlích, tak jednu má v pořádku, druhu mírně horší, takže máme dávat na plenku papírovou, dvě látkové a kalhotky.. chudáček, má zadeček mega a je to takové blbé, když ho dávám spinkat na bok, nebo ho kojím.. kojíme v sedě na polštáři.. tak nevím, zda mu to nemám na kojení vyndavat a pak mu to vrátit.. Ale důležité je, aby se mu kyčličky zpravily.
    Všechny kojíte bez kloboučku, tedy normálně ? Mě se malý bez kloboučku nechce chytnout, stále to zkouším a rvu mu prso do pusy a ne a ne.. nemám vystouplé bradavky, tak asi proto.. Protože s tím kloboučkem kojíme déle.. chytne se leda, když už si bradavku přes klobouček vytáhne.. ale zas jak je rozpapaný, tak nechce pustit..
    K doktorce jdeme až za dva týdny, jen bych ráda věděla, zda nám malý přibírá dobře.. doma máme váhu, ale takovou starou a přijde mi, že váží jak kdy a jak se jí chce..
    Zkusím si jít ještě lehnout, když malý usnul.. tak papa

    #863909
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivinko a ty chytače mlíka Ti ty bradavky neupraví? Mě je vždycky tak jako vytáhnou i s částí dvorce a malej se pak chytá hezky.
    Já kojím v sedě (tanečník a fotbalista). Včera v noci jsem zkoušela kojit v leže, asi po měsíci, malej se sice chytnul hezky, ale papal docela málo, protože chtěl kojit po dvou hodinách.
    Elenko, já kojím např. z pravýho cca 10-15 min., pak dám malýho odbrknout a dám ho zpátky k tomu pravýmu dokud nezačne dělat větší pauzy mezi sáním a pak ho šupnu zase k levýmu prsu a tam je tak 10 minut a je nádherně tuhej.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,666. až 1,680. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist