únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,681. až 1,695. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863910
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:)
    Děcko: díky za radu, to mě vůbec nenapadlo:)) Opravdu tu bradavku vytáhnou, ty chytače..
    Je vidět, že je to lepší probrat:)
    Tak jsme už byli s Adámkem venku. Zas tu řval jak tygr.. no spíš mega tygr. Tak jsem ho oblékla a jeli jsme ven.
    Holky, jak miminka oblékáte na ven ? Docela už je teplo a nevím, jak moc malého navlékat, aby nebyl zas moc v teple a tak.. Prý se člověk má řídit podle sebe a obléci mu jakoby o vrstvu víc.. nebo tak nějak.. jenže mě je furt zima a pak zas teplo.. já to mám nějaké zamotané.. takže se podle sebe řídit ani nemohu..
    Co si mám udělat k obědu ? Já nerada vařím poslední dobou 😀 jsem lenoch a navíc nemám na nic chuť, ale zas jíst musím, kvůli mléku pro Adámka..
    tak pááá..jdu něco vymyslet ..

    #863911
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak co se táký kokejní tak já začla kojit jen v sedě na polštáři, protože jsem někde četla, že když se kojí v leže, že je větší pravděpodobnost, že bude mít problém s prdíkama – sice nevím proč,ale zkouším co se dá prote je to hrozný ty prdy. Asi se z nih jednou zbláznim. Není den aby ho to netrápilo :S .
    Jinak jsem zjistila, že asi pěkně blbnu na té mateřské. %Sla jsem včera vesele do poradny s tím, že mají od 15:00 – 17:00. Přišla jsem tam něco před 16:00 a zjistila, že je zamčeno – až potom jsem zjistila, že měli od 13:15 :O . Jsem nějaká mimo. no tak jsem se včera projela jen tak autobudem no. Takže to přesouvám buď na pondělí kde jsou zase jen do 15:00 a nebo na středu, kde jsou opravdu do 17:00.
    Jinak od včera nic nového.
    Tak pa pa a mějte se jak nejlépe to jde. Jdu si uvařit zase tu naši zahušťovačku polévku. Dnes jsem vymyslela vejvar z bujonu a nasypu do toho hrubou krupici a pak si udělám ještě kapání s vejcem. Musím se stihnout najíst než se ten malej zločinec probere a bude chtít baštit :'(

    #863912
    Anonym
    Host

    Bivinko, já taky pořá přemýšlím jak malýho oblíct. Nějak jsem zjstila, že mu dávám pořád to stejný co jsem mu dávala už začátkem března (body, dupačky, ponožky, mikinku, tepláčky, vyteplený svetr, čepičku a rukavičky a ještě je v chlupatým fusaku z beránka). Asi to budu muset nějak zredukovat, včera už měl totiž potničky.
    Bambulko neboj, já taky blbnu. Včera mi došlo, že jsem měla jít po propuštění z porodnice k obvoďačce na kontrolu kvůli vysokýmu tlaku. Léky jsem si sama vysadila, protože už mám tlak v pohodě, ale k té doktorce jsem se ještě nějak nedostala 😛 . No ale už se docela těším, až začnu aspoň trošku zase pracovat.
    Dneska jsem úplně grogy. nějak jsem v noci nemohla spát, sousedi měli puštěnou televizi a nějak mě to rušilo. Ale i tak jsem toho stihla docela hodně, vyprala jsem, vyžehlila, naložila maso na zítřejší manželovu oslavu a udělala nepečený dort.
    Jé, už se mi to dítko zase budí, tak jdeme přebalovat a kojit.
    Tak se zatím mějte hezky a užijte si víkend!

    #863913
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Závidím maminám, co mají hodné mimča. Ten náš lumpík řve snad furt, co je vzhůru.. Jsem už z toho trošku zoufalá. Je nabaštění, přebalení a různé další věci a stejně řve. Občas tedy má chvilku, kdy kouká a tak.. ale nakonec jí zakončí řevem..
    Navím u toho děsně rudne a potí se, tak mám strach ho nechat řvát dlouho..
    Snad se to bude nyní zlepšovat a Adámek bude více koukat a méně řvát..
    Ale zas když řve Adámek, tak náš kocour je někde schovaný, řev mu vadí. Jinak když zas spí Adámek, tak sem přiběhne a řve, tedy mňouká on jak na lesy..
    Hmm.. asi si dám špunty do uší 😀 tak pááá.. jdu zas něco dělat..

    #863914
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojik
    tak dnes u nas bylo hnusne rano prselo a pak zima jak v tanku.a to ma byt o vikendu neco přes 20 no uvidime.dneska jsem zjistila po koupani ze mame v pupiku trosku spinu tak jsem to zkousela vyndat tycinkama do usi ale bojim se ze mu ubližim vite jak to myslim.neco malo slo ven mate s tim nejaka zkusenost???

    #863915
    Anonym
    Host

    Moni, já to zkusím trošku tou vatovou tyčinkou pošťárat a když to nejde, tak počkám, až se ten čurbísek „poposune“ a pak ho zase zkusím vyšťárat.
    Holky, já se musím pochlubit. Dneska jsem poprvé sama koupala Kubíka a ani nebrečel. No ale hlavně jsem ho vážila a od kontroly minulý pátek normálně přibral 345g. Se pak můžu divit, že pořád kojím. On chce asi dohnat tu svoji nízkou porodní váhu, už má 3985g (porodní 2700g) … 😛

    #863916
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    jak často koupete? já ob den – a mýdlo na mimi používám jen 1x za týden, abych zbytečně nedráždila pokožku – malá se strašně ráda šplouchá .- no ono koupání, ty 2 minuty co je ve vodě,to přežije asi každý-oplachuji ji spíše, aby nebyla od potu.a pak si spolu hrajeme, sušíme, promazáváme, ležíme na bříšku a zvedáme hlavičku – tio se dobře mažou zádíčka a pak,oblečeme a jdemé se napapat:-))a pak spát a spinká jak zabitá.

    #863917
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    doufám, že dneska bude hezky, včera jsme s elí venku nebyly, tak si to dneska vynahradíme.:-))
    vidím to na vycházku na vyšehrad – tam je vám tak krásně – jediné co to trochu kazí je restaurace, bistro, kavárna apod. na každém rohu.ale my se procházíme po hradbách a pak si na chvilku sednu na lavičku a vyhřívám se – malá ne, na to dávám bacha aby na ní slunce nesvítilo.
    jejeda holky já už se těším

    #863918
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:)
    dneska bylo moc hezky, byli jsme s Adámkem dvakrát venku.
    My taky koupeme obden.. Adámek většinou strašně řve, tak nechci ho tím koupáním trápit každý den. Zatím jen jednou ve vodě neřval. Ten náš uřvánek je rád špinavý:$ ale musíme ho umýt:)) Snad si zvykne na tu vodu. Je pak rád v ručníku 🙂 Tam hned ztichne..
    Jáááá už chci taky do vany.. zatím to ještě nejde.. naložit se tam..
    Miminka se mají a stejně se jim něco nelíbí :)))))

    tak papa

    #863919
    Anonym
    Host

    AHoj Holky,

    Já teda koupu každý den ale bez mýdla to jen jednou za týden..ale co jsem chtěla říct že koupu v kyblíčku a Lola by tam vydržela klidně hodinu:) ,Bivinko jestli koupeš ve vaničce ,kus malému dát na pupíkteplou žinku když ho meješ..uvidíš ..oni deti pláčou protožeje jim prostě zima na pupík..Lola hnes ztichla když jsem jí zahřála bříško..ale jak říkám já mám už kyblík a jsem za něj fatk šťastná!!!!Takže to bylo tak jednou žínkou jsem ji myla a druhou namáčela do teplé vody a dávála na bříško…:)

    Holky tam bylo zase nádherně opravdové léto no super ..jeli jsme dnes po prvé na návštěvu ke týchni naoběd tak si děti alespon pochovali malou a babička s tetou taky a já měla chvilku prosebe až mě mrzelo že jsem nevzala kočár sebou bych je poslala na prochajdu a šla bych si hned lehnout.No škoda:( Musím říct že jsem dneska jak praštěná a bolí mě hrozně ta jizva po císaři poprvé takhle hodně..nevím jestli tím počasím..no uvidíme zítra ..normálně cístím kde do mě dokotři šahali všechny ty vrstvy..snad to přejde..no nic malá chrní a já jdu taky ..tak papa

    #863920
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    já koupu každý den i když jen ve vodě, mýdlo taky používám tak jednou za týden.

    Musím říci, že nyní malou moc neoblíkám na ven, přijde mi, že je jí moc teplo. Většinou má bodíčko s dlouhým rukávem a dupačky a je zabalená v tenké dece. Pokud je chladněji, tak má ještě mikinku a případně ji přikrývám ještě silnější dekou. Pokud jedu nakoupit do obchoďáku, tak ji mám jen v zavinovačce do autosedačky.
    Celkem začínám závidět všem, kterým mimča v noci spí. Zuzka spala na začátku v pohodě, ale poslední dobou usne v pohodě, ale kolem 1 – 2 hod. ji kojím, ale pak již nechce spát a usne až po 2 až 3 hodinách. když ji dám do postýlky tak hrozně řve, když ji mám v obýváku na gauči tak je v vzhůru ale potichu 8o|
    No už půjdu, malá vyžaduje pozornost

    #863921
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Darčo, mě doktorka říkala, že ta jizva bude bolet při změně počasí, při sexu, námaze, … No ale hlavně mi řekla, že nesmím dva roky otěhotnět.
    Já koupu tak 2x týdně ve vaničce, jinak malýho denně „koupu“ pod kohoutkem (samozřejmě celýho i s vláskama). Zezačátku docela ve vaničce řval. Pak jsem zjistila, že asi ta voda byla na malýho moc teplá (necelých 35st.), takže mu musím chystat vodu dle dětského teploměru „cold“ (asi 29-30st.). Ale teď už při koupání začíná mlátit ručičkama a pozoruje okolí. Už se těším, až bude sedět a budeme ho koupat ve velké vaně.
    Včera jsme jeli s manželem nakupovat a kubu hlídala tchýně. Nachystala jsem jí z mrazáku flašku s odstříkaným mlíkem, kdyby náhodou. A jelikož jsme se vrátili docela brzo, tak ani nebyla potřeba. No ale když už bylo rozmrazené, tak večer „kojil“ tatínek a já jsem se šla projít se psem. Pak jsem teda musela malýho ještě dokojit, ale v noci spinkal 5 hodin tahem a po dalším nakojení ještě 3,5 hodiny. Takže po odpoledni v nákupním centru následoval nezvykle dlouhý spánek. Prostě super neděle.

    #863922
    Anonym
    Host

    Ahoj, přidávám se ke koupání, my máme zvolené dny út, čt, so a neděli. V tu totiž dáváme ty kapečky co jsou jednou týdně, tak ať nezapomínáme. No a do vaničky dáváme vždy kapku na tělo a vlásky. Zatím žádné mýdlo ani šampon. A dny co nekoupem, umýváme zadeček, pusinu a ručky. Jinak Děcko, tak chladnou vodu???? my dáváme těch 37 – 38 st. Asi jednou nám brečela (hned ze začátku), jinak je to v naprostém klidu a to nepotřebujem do vany ani dudlík. Dáváme také tu žínku na bříško a vždycky si vykládáme, co zrovna umýváme. Tak poslouchá a kouká.
    A já mám už zas klid. Valča je venku v kočárku, hlídají nás chůvičky a pod kočárkem Bessynka. já se asi pustím v pokojíčku do oken a zbývající nechám na víkend, ať mi martin pomůže. Holky my přes víkend v noci spali od 22 do 5.45. To bylo super. Stále jen kojíme a to jsem už cítila jak mi mlíčko začíná pěkně kapat, když jsem malou vytahovala z postýlky.
    O víkendu jsme měli vítání občánků, byli jsme tam 4 (2 kluci a 2 holky). Všichni byli prosincový a tak asi čekali až nám uplyne 6 týdnů aby obec mohla udělat vítání. Dostali jsme zlaté „V“ a já kytičku. Moje mamka udělala oběd (salát s řízkem, poctivý vývar s játrovými knedlíčky). Ale Valči se asi ten salát moc nelíbil a celkem chtěla prdět a moc to nešlo. Ale zvládly jsme to a dnes už kadí jak strhaná.
    Mě se tak líbí jak si už brble a hraje s ručkama, otáčí se za zvuky a světlem. Televize je velký přitahovací předmět. Při přebalování jen tak na sedačce se mi kroutí za telkou jak žížala a div, že si hlavu nevykroutí.
    a ještě něco, jsem tak ráda, že tchýně je už pryč 🙂 . Byla tady celý víkend. Jako nejsme na pořádek háklivý, ale po snídani jsme mohli hned vysávat, měla pod sebou tak nastláno, že to nebylo snad až lidské. Takže já se jdu asi vrhnout na menší úklid a ty pokojíčkové okna. na oběd dnes vytáhnu buchitčky z mražáku, udělám pudink a polívku a prdím na to. je třeba si odlehčit žaludek po náročném tučném víkendu 😀 , tak pá a krásný den

    #863923
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    děcko – to fakt tak studenou vodu? já dávám těch 36-37 a malá mi ještě ani jednou nebrečela -voda se jí líbí – aby ne – vždyt v ní byla celých 9 měsíců:-))
    zkusily jsme s malou kojitn v sedě – no po nějakém strkání a fnukání jsme to oba dva dny zvládly ale pro jistotu se zeptám dr. ze zčátku se mi odstrkuje a nechce se přisát – i jsem zkoušela si odstříkat a nic, tak nevím, přemýšlím jestli jí nedržím blbě, v porodnici mě naučili jen v leže tak je to ted pokus omyl:-))ale zase si říkám, kdyby byla mrška hladová tak bude řvát.no jinak koukám, že po pěkném víkendu, hnusný dést venku, takže asi nikam dneska nepůjdeme, co se týká oblečení, ted jak bylo pěkně tak malá měla bodíčko, dupačky a svetřík a byla ve fusaku-tren ale měla rozepnutý, spíš aby ho měla ze spoda, to prý nejvíc děti nastydnou.měřím jí teplotu a vždy je ok.no dneska to fakt na prochajdu nevypadá.

    #863924
    Anonym
    Host

    hezké dopoledne,

    tak jsem se po probdělé noci trochu dospala. Kosťo, máš pravdu, na procházku to moc nevypadá, tady lije jak z konve 🙁 . Sice budu muset jít ven, potřebuji na obecní úřad, ale pak to otočím a hurá domů.
    Jak Peťa psala, televize je opravdu velký magnet, je to světlý bod a hlavně se pohybuje a je ozvučená. Taky mě jak vás baví pozorovat Zuzku jaké dělá pokroky, jak si brble, jak si hraje s ručkami, jak pozoruje hračky na hrazdě, kterou má a občas (asi spíše náhodně) do některé praští. Nejúžasnější však je, jak se usmívá. To je velmi kouzelné:D .
    Přeji všem klidný i když deštivý den

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,681. až 1,695. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist