únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,711. až 1,725. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863940
    Anonym
    Host

    Peti, tvůj příběh – děs a hrůza! Vyhlídka nic moc, ale jedno byste ještě zvládli, ne:) . Mamka měla podobné komplikace vždycky 3 týdny po porodu, tak jsem ráda, že se mi to vyhlo!

    #863941
    Anonym
    Host

    Ahojky
    Peťo, tak snad když byste chtěli ještě druhý mimčo, tak už to tak hrozný nebude, když o komplikacích víte dopředu. A neboj, až bude Valča rodit, tak už bude medicína zase úplně někde jinde a ona pak porodí v pohodě.
    Kájo, za jak dlouho po očkování měla Johanka tu teplotu? Začli jsme domlouvat křtiny a farář nám zatím navrhl termín, který by měl být 2 dny po očkování. Ségra mi říkala, že její holky měly teploty až za týden, no a tchýně mi zase říkala, že jakákoli reakce je v podstatě hned (do 2 dnů). K doktorce jdeme až v pátek, tak uvidíme co nám řekne ona.
    Kubík v porodnici vypil 20-30 a i za to dostal velkou pochvalu jaký je jedlík. Já doufala, že těch 100ml bude mít třeba jako místo „půlky“ kojení, ale on to měl spíš jako malý předkrmek. No ale divadlo jsme museli zrušit, protože se mi nedaří si mlíko odstříkat (ten otesánek mě totálně vycucne) a UM mu dávat zatím nechci.
    Jinak u nás nic nového není. Kubíček se rozhodl, že přes den je nejlepší jíst po 2 hodinách. V noci naštěstí spinká dýl. Teď se malýmu začlo líbit na přebalováku. Je to zatím jediný místo, kde se na mě směje. Nejvíc když je bez plínky a já mu dávám pusinky na pupík. Fakt je to mazec jak je ten vývoj teď rychlý.

    #863942
    Anonym
    Host

    Ahojte maminky,
    Děcko o komplikacích víme dopředu, ale předejít se prý nedá (nejde zabezpečit aby placenta nepřirostla k děloze) V dnešní době zatím ani nejde zjistit utz jestli během těhu je přirostlá nebo na volno. Ale jistě se medicíná za pár let zas zdokonalí a bude umět rozpoznávat i tohle. Kájo, já bych chtěla 2 děti. To co nastalo, nebylo příjemné, ale za ten nádherný pocit štěstí a radosti to fakt stálo a ještě jednou to stát bude. Tedy pokud na to druhé budou penízky. Dnes to není ani asi tak o chtíči ale o možnosti uživení.
    Zítra jdeme do poradny na převážení, Valča večer kolem sedmé pláče. Je napitá z obou prs a pláče. tak od pátku jí večerní dávku dávám z flašky, co máme zamražené mlíko. Dávka je 140 ml a je pak spokojená jak velbloud. Pak lehne a chrní. Připadá mi, že vážně večer jsou v prsách už jen zbytky mlíka. Přes noc když kojím jen jednou se mi prsa nalijou a jsou tvrdé jak beton. Div jde umístit do pusinky a večer to je jen měkká svalovina bez náplňe. A přes den jak malou „odstavím“ tak si zapláče, ve stylu neber mi mami ten živý cumlík, ale to je jen takový minutový vynucovací brek. Tak dám odříhnout a po chvilce je klid. Doufám, že u dr nebudou říkat a trvat jen na kojení. Včera mi sestra řekla a proč se vám zdá že nemáte mlíko. Zkuste to vydržet. Copak já to vydržím, ale malá brečí hlady. A jak to udělat, to mi už neřekla. A taky díky víkendovým mraženým příkrmům jsme krásně nabraly. Už vážíme 4300 g. Ale stejně říkám, že to je dlouhá žížala. Nemám moc bodýček s dlouhým rukávem vel 62. tak dávám 68. Jako na trupu to je ok a že jsou rukávky delší. Však se ohnou a je teplo a louží to stejně. Tepláčky 62 jsou nám některé také už takové menší. Ale 6. týdnech měla u dr 55 cm (ale to měla trošku pokrčené nožky) Asi vám mimča měří taky tak že? nebo je celkově nějak narovnají?
    A holky když se sere tak se …., nedávno nám vyplivl plynový kotel, kupoval se nový podvozek na kočár a dnes ráno mi volá manža. Mamko musím jet do práce tvojím autem. Svítí mi kontrolky, tak mechanici to vidi na ??? a cena bez práce kolem 5 tis. Mě trefí, s takovou tu rezervu rozfrcaáme ani nevím za co a bleskovým tempem.
    Tak jdu si ohřát oběd. Dnes máme navařeno ze včera pořádně hustou polívku a hovězí na smetaně. tak pa

    #863943
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky.
    Po odmlce jsem zas tu. Jsme byli u doktorky na kontrole po 6.týdnech. Hm.. tak prý malý přibral málo. Má 4kg a 57cm.. Že prý mám víc kojit. Hned jak prý nakojím, tak ho nechat odpočinout a kojit znovu.. hm… :$ Kojíme tak 20 někdy i 30 minut, Adámek to uplně hltá, až se zakuckává, pak se pustí a už nechce… navíc kolikrát i ublinkne.. Tak když mám ho nechat odpočinout a zas mu dát.. to ho pak budu mít u prsa furt Docela mě to rozladilo. Myslela jsem, že to kojení je už v pohodě, že už jsem nedávala UM a teď tohle..
    Kolik Vám Dr. řekli, že mají miminka tak týdně přibrat ?
    Navíc jsem nevyspalá, malého kojím i v noci.. Vaří přítel, protože s malým to nedokážu stihnout, protože když je vzhůru, tak mě nenechá abych byla pryč..a když usne, tak má kolikrát 5.minutovky spaní a pak zas kouká..
    Už aby Adámek jedl normální stravu :)))
    Jo a do toho mě tu zlobí kocour. Včera vlezl do kočárku, ač ho máme přikrytý igelitem.. tak mě tak naštval, že jsem ho zfackovala, ale nebojte, on ho to nebolelo přes ten igelit.. jen hned věděl, že tam nemá být..
    Tak pááá.. jdu se připravovat na intenzivní kojení..

    #863944
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Bivinko, Zuzka měla v 6-ti týdnech 54 cm a 3,86 kg (u porodu 49 cm a 3,25 kg). Dr. neříkala nic, vypadala spokojeně.
    Peťo, sestřička měří malou nataženou, natáhne jí nožičky a změří. Já jsem to dnes zkoušela na přebalováku, natáhla jsem jí nožky a udělala čárku, jak je velká. No za 2 týdny moc nevyrostla, já jsem naměřila 54,5 cm 🙂
    Jinak Zuzka již občas úsměvem reaguje na můj hlas či přítomnost a v průběhu dne má období, kdy je jak smíšek, jen se směje a brouká a povídá si 😀 . Je to super, jaký udělala za těch osm týdnů od porodu pokrok.

    #863945
    Anonym
    Host

    Děcko, Johanka teplotu neměla vůbec, jen brečela – nebo spíš hystericky řvala. Ale druhý den už dobrý. Taky myslím, že to trvá jen pár dní. Pro jistotu jsem jí koupila Paralen čípky pro děti, ač jsem je nakonec nepoužila.
    Bivinko, to máš nějakou blbou doktorku. Já bych se tím vůbec neřídila. Johanka měla v 6. týdnech 54 cm a 4070. Hlavně že je Adámek spokojený. Každé dítě má své tempo. No né?
    Peti, naše buclinka roste do šířky, tak zatím máme pořád velikost 56 a 62. Kvůli látkovkám dávám tu 62, i když rukávy jsou delší. Rostou ale neuvěřitelně rychle, co?! Držím pěsti, ať to s tím kojením zvlládnete. Jíš a piješ dost ráno? Já už to kvůli tomu nalívání prsou večer trochu omezila. Ale přes den se fakt hlídám a nešidím to.
    NO nic, jdu spát. Teď večer jsem byla na festivalu AFO tady v OL, dávali dokument o smíchu. Fakt boží. Holky, smějte se víc, je to to nejzdravější, co pro sebe můžete udělat. Pa a dobrou!

    #863946
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    koukám bivinko, že na tom budeme podobně.
    my byly včera s malou na 6týdenní prohlídce a to samé.jenomže my tam chodíme častěji, protože mi malá spinká pořád. jíme tak 5x denně – od začátku nás v porodnici učili že papat přes den po 3 hodinách a v noci po 4. jenomže ta moje malá potvůrka chce v noci spát – což je dobře aspon se vyspí i mamka:O takže předminulý týden jsem jí chtěla dát pít po těch 3 hodinách a spustila takový řev a nechtěla pít a já brečela taky, protože jsem si říkala proč nechce pít a co dělám špatně a po dalších dvou hodkách si pití dala. takže ted jíme přes den po 4 hodinách a v noci po 5-7 hodinách podle toho jak chce.pijeme těch 15-20minut.
    no abych se vrátila k tomu kojení, takže jsem to volala dr. a ta říkala hlavně nenitit a v noci jí nechat klidně spát a přes den to zkoušet, no takže občas se mi napije už po 3 hodinách a většinou fakt až po těch 4.
    včera jsme byly na té kontrole a v 6 týdnech máme 54cm a 4050g(porodní 3270g) dr. říkala že jsme na spodní hranici, ale že zná mimča která vypijí za den 100ml ale některá i 300 – no a my vypily za týden 130.říkala, že na příkrm zatím ne, že je to dobré, ale pro jistotu kvůli tomu našemu spaní jdeme v pá na odběry jestli jí třeba nechybí železo když je tak spavá či něco jioného(já v těhotenství železo musela brát, tak je možné, že ho ted mám málo a malá taky)
    no uvidíme.
    jinak od minulého týdne mi malá u kojení začíná dělat cukrbliky – přisaje se a hned zase pustí zabrečí si a pak mě začne mlátit ručou, pak tedy asi 8 minut puije bez přestání a pak začne nanovo až si vybrečí další prso – no nevím, uvidím jak dlouho jí to vydrží a když tak si zavolám lůaktační poradkyni – nemáte s tím někdo zkušenosti? nepřejde to?

    #863947
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky.
    no asi Adámek má svůj systém na přibírání. kojíme každé dvě nebo tři hodiny a v noci taky chce po třech hodinách a fakt baští dost…tak fakt nevím. ale ve čtvrtém týdnu hodně řval.. tak si myslím,že v té době moc nepřibíral.
    podle rady doktorky jsem zkusila ho nakojit, nechat ho odpočinout a zas ho kojit. samo,že pil, ale zas mi přišlo, že se pak přepil a řval .. navíc mi přijde divné, to takhle dělat, když fakt vidím, že pije opravdu hodně, neusíná a stále je slyšet, jak to poliká… a pak se sám pustí, krkne si a je spokojený, povídá mi tu, kouká na ručičky a dokonce mi oplácí úsměv..
    No uvidím, příští týden, kolik bude mít na váze u paní doktorky, zda bude mít podle ní dostatečný přírůstek na váze.
    Pokud ne, tak at mi poradí, čím ho mám víc krmit..
    Kosto: a přijde ti, že by tvoje mimi bylo nespokojené ?
    Mě tedy fakt ne..
    Musím říct, maminky, že je to věda s miminky. V dospělosti rozhodně nebude chtít, aby přibíral na váze. Ale nyní je to nutnost, aby hezky vyrostl:))
    Tak pááá.. Adámek usnul, tak něco udělám.

    #863948
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky
    bivinko – přijde mi, že je v pohodě, brblá si, kouká a moc nebrečí – jen občas navečer.kyž jí dám do hrací deky, vydrží tam i hodku koukat na myšáky:-))rozhodně kdyby měla hlad, tak snad bude řvát ne?
    mě ted vadí spíš, že u toho kojení se vzteká – nevím proč

    #863949
    Anonym
    Host

    ahoj holky,
    dlouho jsem tu nebyla, porad litam kolem malyho, pak uklizim, nebo litame po vsech kontrolach atd…

    tak poslusne hlasim, ze my uz jsme jen na UM, MM doslo … mela jsem homeopatika, caje, odsavacku..ale nic, tak mame lahev a u me spokojenost, malej pribira jak fik a ja nemam stresy.
    taky uz mu davam cajicek fenyklovy co se muze uz od 1.tydne aby porad nemel mliko. malej uz ma pres 60 cm a asi pres 6 kilo. no UM je UM 🙂
    zitra jdeme na kontrolu na kycle, tak doufam, ze ta jedna strana uz je dobra, minule se to dokotrovi moc nelibilo.

    Mirecek ji mensi davky,ale porad po 2,5 h. ve dne v noci 🙂

    jinak porad prebiram jeho satnik, protoze kazdy tyden tak roste, ze uz mu vic veci neni 🙂

    a co se tyce me, bricho me porad jeste trochu boli, obcas me malej jeste do nej kopne, ale uz je to mnohem lepsi. akorat mam povisly bricho s tema striema co se mi udelali az na JIPce a co se tyce prsou. vzdycky jsem mela maly prsa 85B ted mam C a strie taky neresim,ale jak jsem prisla o mliko, tak vypadaj dosti hrozne ( takovy skoro maly ochapli chcipacci ) 🙂

    tak pozdravujte miminka 🙂

    #863950
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    hojky,
    to davidek se taky obcas hned pusti ale zase hned hleda tak se zase prisaje.kosto a netlaci nahodou davidek pije a zaroven prdi a krouti se u toho jak blazen chudak moje bradavka. my pres den kojime po dvou hodinach kdyz spinka tak ho vzbudim a pije 20 minut vic ho nenechavam a min taky ne.včera večer 21 hodin jsem ho budila pul hodiny a nevzbudila tak jsem ho chtela dat zpatky do postylky a probudil se hned si asi rek tak jo ja se teda vzbudim aby si se mohla v klidu vyspat:D v noci ho nebudim v pohode spime musim zaklepat od pul osme spi do rana bez breku jsem za to velmi rada:) kdyz broukne tak se podivam na hodiny (to se pak uz pomalu probouzi) a je to vetsinou tak po třech čtyrech hodinach takze se budime v 1 a 4 atd.
    my zase mame hrozne bolavou prdelku a to ho prebaluji před každým kojeni CCA 2hodiny má to bolavi uvnitř a mažeme to rybylkou bepanthen nam moc nepomaha.dneska jsem ho vysvlekla dala k sobe na gauč a nechala vetrat prdnul si trosku z nej vyšlo a dvakrat se mi pocural. pak jsem ho dala na bříško chvilku jsemho podržela aby se oprel o rucicky a vydržel tak minutu hroznej pokrok.Davidek se na me smeje jenom rano po krásné vyspané noci přes den moc ne kdyz ho musim chudaka budit.
    holky vaříte ja nejak vubec nestiham s nim vařit když je vzhuru vyžaduje přitommnoust a hlavne kdyz odejdu cca 15 minut schavlne si pak začne vyplivavat dudlik(v noci ho vubec nepotrebujeme)ale pres den se bez nej neobejdeme

    #863951
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    já mám doma úplný zlatíčko. Sice Kubíka kojíc cca po 2 hodinách, ale pak ho vždycky dám do postýlky a on se tam kouká na hrazdičku, mantinel a tak. Teda večer je trochu protivnej a tak někdy mezi 17 a 19hod chce dudlík ale pořád ho vyplivuje. Normálně by mi to bylo jedno, ale v tu dobu zrovna vařím večeři, takže je to docela na prd. Jinak co se vaření týče, tak já asi vždycky něco uklohním na oběd a pak dělám v 90% teplou večeři. I přes den docela stíhám prát, žehlit a uklízet. Teda stíhala bych to, kdybych nebyla pořád nějaká utahaná a líná.
    Leni, já mám taky strie (těch jsem si teda všimla až teď, protože je mám vyloženě ze spodu pivasa), který se mi musely udělat až v porodnici. No a prsa po kojení mám pak plácačky na muchy. Jsem zvědavá jak na tom budu, až přestanu kojit.
    Nevíte někdo jak se mám domutit cvičit? Vím že to potřebuju, ale když mě se tak strašně nic nechce :'( .
    Bivinko, obecně se říká, že dítě má přibrat kilo za měsíc, takže cca 200-300g týdně. Ale někdy prostě tolik nepřibere a spíš se vytáhne. Mě zase doktorka řekla, že mám malýho kojit jen z jednoho prsu. Ale když to tak udělám, tak do 15minut začne hrozně řvát a chce dokrmit.
    Moni, ten bephanten je spíš jen preventivní a rybilka hojivá. Někde jsem četla, že se má přebalovat před i po každém kojení a že průměrná spotřeba plen je 20 denně. By mě asi rohlo to dodržovat. Já jsem ráda když mi malej u kojení usne a můžu ho hned dát do postýlky 😛 .

    #863952
    Anonym
    Host

    holky tak me se malej budi tak po 2,5 – 3 hodkach,. se zadeckem problem nemame, meli jsme par dni ale to porad kadil a to jsem ho opravdu pred krmenim a po krmeni prebalovala a taky je lepsi rybylka, je takova ze mu na tom zadku vydrzi, protoze mi prijde ze bepanten hned nasaje plinka . all ted jak ji min a castejs, tak kadi tak max 2x denne. ale cura jak zjednanej.

    holky ja jsem fakt tak rada, ze uz ma jen tu lahev, trapili jsme se oba a ted mame pohodicku jak fik.
    v noci se zavrti obcas kdyz se nevzbudim tak zabreci tak minutku, vyndam z termosky horkou vodu,nasypu tam prasek, dam tam kapky a de se krmit, za 15 min max je nakrmenej, hned prebalim a dam do postylky a je klid 🙂
    pres den se snazim ho utahat, proste me bavi si s nim hrat, mam dokonce i rikanku :

    jmenuju se Mirecek, mam malinkej zadecek (poplacavam po zadecku),
    mam i velky brisko (hladim po brisku) a uprostred mam pupicek (ukazuju na pupik),
    mam i malou pusinku a v ni mlsny jazycek (malej uz mi na tohle vystrci jazyk),
    pak mam i dve kukadla,zari jak dve zrcadla,
    a muj krasny nosanek zachyti kazdy smradek (cvrnku mu na nos),

    pokazdy kdyz mu tohle delam (asi tak 2Ox denne) se rehni jak blazen, ale malej se smeje porad, ja ho krmim a on se tak smeje, ze mu mliko tece vsude a to se pak smeje jeste vic. 🙂
    a nebo ho boli brisko tak mu ho pohladim a zacnu ,,zpivat,, 🙂 : úúúúúúú lalala I love baby (neumim anglicky ani slovo 🙂 ) a to se rehni taky, takze malej se smeje porad, nebo zabreci a kdyz se zacnu smat ja, tak se smeje taky .

    zrovna si tak rikam, ze uz spi pres 3 hodiny,,,, jsem ho asi moc utahala 🙂
    😀

    #863953
    Anonym
    Host

    jo nase pribirani berte s rezervou kdyz mame jen UM 🙂

    u nas je prima umera 1 tyden/min 1 cm/min cca 300g (spis tak 450 g) 🙂

    takze my budem mit tak opacnej problem ..

    #863954
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky, dneska je tu pěkná debata:) .
    Leni, Mireček je kus chlapa po tatínkovi, ne? Však je dobře, že mu chutná. A taky, že ty jsi v pohodě. Určitě to z tebe cítí a proto je takový smíšek. Johanka se směje hlavně po jídle a když je dobře vyspaná. A taky máme různé říkanky a když zpívám, to se jí moc líbí. Ale večer už bývá taky protivoun.
    Moni, my taky měly úplně červený až rozpraskaný zadeček a doktorka nám na to předepsala Imazol. Dá se koupit i volně. A je na to vážně dobrý, po týdnu bylo po trápení. Když jsem viděla, jak měla Johanka ten zadek z věčného tlačení zrasovaný, málem jsem z toho plakala. Jsem teď nějaká citlivka:'( .

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,711. až 1,725. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist