únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,741. až 1,755. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863970
    Anonym
    Host

    Kosto a ostatní maminky 🙂 ,
    včera jsem dala večer první sunárek 60 ml, ale napsala jsem to na FB a hned mi jedna kámoška reagovala. Peťo mám v mražáku zásobu na týden, zítra ti to dovezu. Holky tak mám snad 2 litry, možná i víc zamraženého mlíka. Na dokrmení jsem za to fakt ráda, aby si nezvykla na umělé. A když večerní kojení není, tak fakt odsávám pilně jak včelka. To dělám ostatně i teď po každém kojení, i když nic neteče, tak ať stimuluji, že je toho málo a tvoř. Uvidíme co s tím zpytlíkuji a když to nepůjde, tak půjdem na sunar. Jako pohodlnější je teda fakt kojení (aspoň pro mě), a to mám tepre první zkušenost s vařením uměláku.
    U nás je také nádherně, malá je v kočárku na terase, taťka seká zahradu, mamčin Pepa sádruje a bude malovat studenou chodbu. Jen já se zas válím na notasu 😀 . Ale už jdu vařit. Dnes udělám játru na štávě s rýží. Polívku máme ze včera. Tak se mějte a papa
    Jo a vím, že se občas webové maminky i stýkají. Co vy na to? Někdy třeba v létě někde v čr se setkat. Vím, že jsme z různých koutů, ale třeba by se to dalo nějak zrealizovat. Já se těším na pondělí, kdy se jedem seznámit s Kájou a Johankou. Jen aby nám vydrželo pěkné počasí a mohli tak chvíli kočárkovat.
    Dobrou chuť k obědu a někdy zas pá

    #863971
    Anonym
    Host

    Byl dnes ale krásný den co? Zítra prý má být ještě pěkněji, jupíí. Tak jak jsem měla radost z toho cizího mlíčka, tak jsem dostala pak takový divný vnitřní strach. Zkusila jsem malé dát 60 ml, ale při ohřívání a zkoušce teploty to mělo úplně jinou chuť, než moje. Bylo o dost tučnější, tedy asi výživné. Tu jednu dávku pokud tak má být, budu s klidem dávat raděj sunar. Při koupání jsme dnes zkoušeli to plátěné lehátko. Vůbec to pro mě není praktické a nevěděla jsem si s tím rady. Tak nám ho taťka vyndal. Malá měla napuštěné 2 kýble vody, tak byla krásně ponořená a moc se líbilo. Jak to máte s povinnostmi miminek a tatínky??? Martinova jediná povinnost je, být přítomen u koupání. Vůbec mu asistence nevadí. Na procházky se mu přes týden nechce nějak chodit a o víkendu maká od rána do večera venku. Když už máme fajn počasí. Zima skončila a už máme nachystané dřevo na 3/4 příští zimy. Já se tak těším na léto. Až si dám frape, nebo jen tak jahody se šlehačkou, krásně venku, na osvěžení vlítnout do bazénku. Taky miluji bouřky, ráda při nich chodím spát nebo aspoň koukám na střešní okna, jak do nich pořádně bubnuje déšť.
    Jde vidět, když je krásné počasí, tak to tady vázne mnohem víc 🙂 . Dobrou a krásné sny

    #863972
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    Peťo mě taky začlo mlíko dost ubývat ale začla sem zase pít „kojící“ čaj a je to lepší – ale u mě teda zabírá jen ten z lékárny (Apotheke – zelenožlutá krabička).
    Venku je zas krásně tak jsme byli na prochajdě a paráda.
    U nás to s tatínkem máme tak, že on večer koupe – já kolikrát ani nejsem v koupelně – kluci si to užívají spolu. No a o víkendu s náma chodí na procházky, přebaluje a kolikrát i v noci vstane, přebalí a dá mi ho jen na kojení. Dneska třeba ráno malej už od 5 nespal, tak sem se ho snažila ještě udrndat, ale v 6:30 jsem to vzdala, vzbudila tatínka a šla si lehnout no a kluci to zvládli jen spolu až do 8. Takže asi tak…

    #863973
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak u nás je to tak- já se starám o malou a zbytek dělá tatka-tzn, že vaří,luxuje, vytírá,a hlavně nakupuje, stará se o nemohoucíhop tchána,jezdí tam za ním 3x týdně. já jen malá + peru-žehlit mi jezdí mamina, prý chce být taky něčím užitečná.tatka se s malou maximálně pomazlí když nepřijde moc pozdě z práce a malá už nespí.
    no dneska bude zase krásně-už se těším na prochajdu-holčiny už jste něco zhubkly?já ještě nic,

    #863974
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    no nestrašte mě s tím, že když bude malej v noci spát 6 hodin, tak budu mít málo mlíka. Peťo, budu držet palce, aby ses zase hezky rozkojila a mohla kojit aspoň do půl roku (jak to všude doporučují).
    Náš tatínek se věnuje psovi (4x denně ho venčí, takže už pak moc času a energie nemá) a vysává. Jiný povinnosti nemá. Teď se teda sám nabídl, že by malýho vykoupal. Občas přebaluje a večer, když je malej protivnej, tak ho chová, abych mohla vařit.
    Kosto, já jsem všechno nechala v porodnici. Asi díky kojení jsem ještě od návratu z porodnice dala dolů cca 3kila, ala potřebovala bych cvičit, všechno to na mě totiž nějak visí.

    #863975
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Dlouho jsem nic nenapsala ale občas sem zajdu a počtu si ..Co se tejká kojení tak jsem měla taky krizi ale na štěstí jen 2 dny a byla jsem z toho hotová protže malá neche pít s flašky nemáme ani dudlík prostě to nechce.Takže jsem pila černé pivo a kojící čaj a co je fakt důležité pít alespon 3 litry vody holky !!!!A somo teplé jídlo a pravidelně!!!

    Co se tejká povinností přítele tak u nás nic.takohle rozděleného nemáme .pomuže když má čas ale jinak je většina namě včetně prací domácích ale ničemu se nevyhejbá.Vezme kočár a jde třeba na dvě hodinky ven,uvaří oběd zajede nakoupit prostě co se dá .Když já prostě neumím odpočívat místo abych zalehla když má malou taky vyžehlím poklidím..ale zvládáme to ..

    Jo ještě k zadečkum jsem četla že monča měla probem krz rozdrásanej zadeček..naše Lola to měla taky muselo jí to bolet chuděrku..A samozřejmě používám rybilku a byla tu známá co má taky prcka a dala mi zbytek niveii na opruzeniny a bylo za den a to fakt po starostech.Jediné co jsem zjistila že se mají krémíky na zdeček střídat né pořád používat jeden pak si na to pokožka zvykne a moc nefungujou!!!
    No malá a kojení to je na dlouhé povídání spí od 7 do 24 ale pak se až do rána budí po 2 hodinách někdy i po hodině..nevím co s tím vždycky si cucne a usne. je to docela mazec…no nám zítra končí šestinedělí tak třeba se srovnáme.Vždycky si říkám když vás tu tak čtu že jsmeněják pozadu a pak mi dojde že ten muj uzlík je pomalu o měsíc mladšší než ta vaše miminka 😀

    Nic jdu žehlit a pak spát tak papa

    #863976
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky:D
    tak jsem byla kontrole u dr.na gyndě a vypadá to dobře, nechala jsem si pro jistotu napsat antikoncepci, dalšího sviště asi ted ne.
    venku je tak krásně

    #863977
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak dnes jsem byla taky na kontrole u gynekolopga (jak říkal manžel na technický). Tak vše je v pořádku. Nechala jsem si taky napsat antikoncepci. Nějak z tohoi nemůžu pochytit kdy ji začít brát – jsem asi trdlo. Píšou tam, že po porodu hned tak asi hned. A bere se jako pořád? Nebo se nechávájí pauzy když je menstruace. Jsem jal trubka,ale naposledy jsem brala antikoncepci asi před 7 roky a nějak si to už nepamatuju.
    Jinak včera jsem malému dala poprvé příkrm a hnedle spinkal 6 hodin v kuse – juchů. Uvidíme dnes,aby jsem to nezakřikla.
    Nějak nemám čas sem chodit – když malej spí dopoledne tak jse ráda, že stačím uvařit a něco málo doma udělat a odpoledne se mu už moc spinkat nechce.
    O víkebdu jsme zabíjeli prasátko takže bylo práce nad hlavu :^) .
    No tak páááček snad se sem dostanu častěji. Pozdravujte miminka a dobrou klidnou noc

    #863978
    Anonym
    Host

    Bambulko,
    jestli bereš Azálii, tak se pauza nedělá žádná a nasadíš jí buď hned, nebo počkáš na měsíčky (ale taky nemusí dlouho přijít). Jo holky staré pořekadlo, že když žena kojí nejde zapadnout, tak na to rychle zapomeňte. Dávno to je vyvrácené a kolem sebe mám spoustu kamarádek co spoleáhalo a mají roční odstup u dětí. Takže bacha bacha.
    Dnes jsme byly s Val za Kájou a Johankou. Krásné odpoledne, musím holky pochválit, obě jsou moc hodné. Taky jsme za Kájou jeli cca 1,5 hodiny a Val byla skvělý „účastník zájezdu“, ve vajíčku spinkala, fakt spokojená. Měla jsem z toho i trošku strach, že bude během takové cesty plakat a protivka. Kájo ještě jednou díky za příjemné odpoledne a příště už budem jen venku kočárkovat. Taky doufám, že dojedete brzy a budu vám moc ukázat i tady ten náš „zapomenutý“ kraj republiky.
    Jako každé pondělí, dokoukáme na humoresky a jdem chrupkat. dobrou

    #863979
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko.
    Tak ten náš „ořvana“, jak Adámka nazývám, zas měl rušnou noc.. Vzbudil mě tím, že střelil do plenky.. až jsem se lekla, co to tam pustil, nechal se přebalit, ale hned jak měl čistou plenku, tak začal řvát jak tygr. No čas na jídlo. Jen on se tak kroutí, že mám i strach ho nést, abych ho neupustila. Řval, dokud jsme nezačali kojit. Po byl zas aktivní. Ale usínal, tak jsem ho odnesla do ložnice (chodím do obýváku krmit, aby se přítel vyspal do práce). A jen co jsem malého dala do postýlku, začal se tam vrtět a pořvávat, že dudlík jo a dudlík ne.. tak jsem ho chlácholila a už jsem si myslela, že už budeme spát. Když se ozvala rána z kuchyně.. Náš kocour shodil keramickou misku z linky.. ta se rozbila.. a když jsem to chtěla sebrat, tak jsem se řízla o střep. No a ta rána vzbudila malého…tak zas uspávačka a když jsem usnula, tak zas malý řval na další krmení v půl šesté…mám pocit, že se si hodně dlouho nevyspím pořádně.. Ale jinak je Adámek zlatej :))
    Dneska jdeme na váhu k paní doktorce.. tak jsem zvědavá..včera jsme ho nahatého vážili a měl přírůstek 200g za týden.. :)) Tak snad to bude oká:))
    Jinak jak jste se ptali, co partner doma dělá:) Tak můj vaří, nakupuje, ale to jezdím i já s ním. Žehlí,uklízí:)) Já většinou taky žehlím a uklízím, pokud malý spí. Jinak já malého koupu, přítel mi chystá vodu, malej má rád 36 stupňů. Přítel taky přebaluje, ale do oblékání ne a ne.. Tedy myslím, pokud by ho měl celého převléknout..prý si počká, až bude malej držet hlavičku..
    Tak páááá

    #863980
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    bambulko, přesně jak píše péta,azali se bere bez přestávky, doděláš po 28 dnech balení a jned načínáš další.jinak u nás nic nového.chodíme na procházky a užíváme si každičké chvilky co jsme spolu a prý dělám dobře, za rok prý mimi udělá tak velký skok ve vývoji, že bych pak mohla litovat, a ažbude prdola chodit tak nebudu prý stíhat.no zatím se učíme pást hříbátka docela nám to jde, ale vydržíme vždycky chvilku a ani když jí nechám aby ležela na bříšku – tak se jí to nellíbí a chce hned zpátky, takl snad ty chvilkybudou stačit.
    tak holčiny pěkný den vám i mrnoskum

    #863981
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    jojo Kosto, máš pravdu. Teď dělají prcci hodně velký pokroky a až začnou chodit, nebo i lozit, tak už se nezastavíme.
    Holky, volala mi laktační poradkyně (jen jak zvládáme kojení, jestli už je to dobrý), tak jsem se jí ptala na to dlouhé noční spaní a úbytek mléka. Prý máme nechat prcky spinkat, ale třeba po 3 nebo 4 hodinách si aspoň trochu odstříkat mlíka. Děti se takhle prý naučí spát celou noc a tím odstříkáním se laktace udrží. Stačí prý odstříkat i trocha, vyloženě dát prsům najevo, že je po mlíku poptávka. Prý se totiž v noci dělá nejvíc mlíka.
    Holky, co se domluvit a někde se všechny sejít? Vím že jsme z různých částí republiky, ale nějaký místo, kam to budeme mít všechny stejně daleko by se snad našlo…

    #863982
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Jůůů Děcko to by bylo super,ale neumín sei představit kde by jsme se sešli. Možná až třeba prckové trošičku odrostou. Teda kojit někde v autě by byla si prča – hromadné kojení 😛 .
    Jinak malej taky dělá pokroky je en ode dne srandovnější. Včera jsme byli zase na rehábkách. Holky nepřeju Vám vidět co mi tam s malým dělali až mi bylo do breku a něco podobného musím zase dělat i doma. Chudinka je z toho celej modrej. Přestává se mi to líbit když se mačkal jeden bod tak to bylo OK – to si na to zvykl a už ani neplakal,ale teď ho mačkám celého a děsně u toho pláče a nejde ani utišit :'( . Myslím si, že je to zase nějaký teďko boom – dříve nic takového nebylo a jsme všichni zdraví. Ach jo. Tak snad to bude už lepší. Přijde mi, že chtěj po něm až moc na to jak je malinkej. Nevím.
    No tak teď k něčemu veselejšímu – jsem objednala od Happy Foto pohlednici na Velikonoce s malým. Dneska to má přijít tak se na to moc těšíma budu rozesílat rodině tak jsem zvědavá co na to řeknou 😀 .
    Taky moc děkuji za radu s tou antikoncepcí. Asi ji teda začnu brát hned a nebudu čekat až na měsíčky.
    Tak pa pa.

    #863983
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky
    dlouho jsem tu nebyla kdyz je venku tak krásne tak jsme celý den venku.co taky v paneláku že. tak jedu k našim na zahradu a o víkendu na chalupu či k druhé babičce.také jsem už konečně byla u gyn.manžel mě už tam kopal snad týden a já mu vždy řekla až budeš mít odpolíka vlakem se mi fakt nechce s malým a kde bych vůbec kojila.no tak jsem dostala antikoncepci a tablety chjoooo to me tak nebavi.no a rovnou jsem nechala v lekarne 600 korun hruuuuza.dnes jsme byla na očkování byla jsem tam s manžou rovnou jsem ho upozornovala že at ho drží on že bych to asi nezvládla holky bylo mi ho strašne líto chudak nemohl ani už brečet jen otevřenou pusu rudej až za ušima:'( zatim horecku nemame jen kdyz je vzhuru tak hooodne breči tak ho hned uspávám jeste ze jsme byly venku to pokazde hezky spinka.jinak mame 4,5kg a 56 cm tak přibírame a je to supr.také se nám na hlavičce udělali strupy tak je mažu olejíčkem a češu a je to trošku lepsí a dr.říkal že se to muže zase vrátit že je to kosmetická vada.ten imazol jak si mi kajo doporučila trosku pomaha bereme ho od čtvrtka dvakrát denne a zase dr.říkal že mužu vícekrát a nešetřit.to ja bych se s vami také ráda sesla ale skloubit přímočare at to mase skoro vsichni stejne daleko se neda:D 😀 ale co snad to nekdy vyjde.sem toho chtela napsat tolik ze uz ani nevim co.taky jdeme pristi sobotu na svatbu musime tam spat je to docela daleko tak budu chodit na pokoj.v tom penzionu jsou kone golf docela bych si ho i zahrala i mnohem víc….jo holky mam strasnou depku z toho ze jsem jeste nic neshodila zbýva mi jeste deset kilo do puvodní váhy a jeste ani gram dole.nemáte nekdo nejakej zaručenej recept, radu nebo fígl, manža to ode mne slysi porad ale me to proste hrozne stve asi sem hrozna coooo.no nic nejak jsem se rozepsala vubec nevim co mam varit hodte nejaky navrhy:) zatim ahojky a pozdravujte mimčaaa

    #863984
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky
    dlouho jsem tu nebyla kdyz je venku tak krásne tak jsme celý den venku.co taky v paneláku že. tak jedu k našim na zahradu a o víkendu na chalupu či k druhé babičce.také jsem už konečně byla u gyn.manžel mě už tam kopal snad týden a já mu vždy řekla až budeš mít odpolíka vlakem se mi fakt nechce s malým a kde bych vůbec kojila.no tak jsem dostala antikoncepci a tablety chjoooo to me tak nebavi.no a rovnou jsem nechala v lekarne 600 korun hruuuuza.dnes jsme byla na očkování byla jsem tam s manžou rovnou jsem ho upozornovala že at ho drží on že bych to asi nezvládla holky bylo mi ho strašne líto chudak nemohl ani už brečet jen otevřenou pusu rudej až za ušima:'( zatim horecku nemame jen kdyz je vzhuru tak hooodne breči tak ho hned uspávám jeste ze jsme byly venku to pokazde hezky spinka.jinak mame 4,5kg a 56 cm tak přibírame a je to supr.také se nám na hlavičce udělali strupy tak je mažu olejíčkem a češu a je to trošku lepsí a dr.říkal že se to muže zase vrátit že je to kosmetická vada.ten imazol jak si mi kajo doporučila trosku pomaha bereme ho od čtvrtka dvakrát denne a zase dr.říkal že mužu vícekrát a nešetřit.to ja bych se s vami také ráda sesla ale skloubit přímočare at to mase skoro vsichni stejne daleko se neda:D 😀 ale co snad to nekdy vyjde.sem toho chtela napsat tolik ze uz ani nevim co.taky jdeme pristi sobotu na svatbu musime tam spat je to docela daleko tak budu chodit na pokoj.v tom penzionu jsou kone golf docela bych si ho i zahrala i mnohem víc….jo holky mam strasnou depku z toho ze jsem jeste nic neshodila zbýva mi jeste deset kilo do puvodní váhy a jeste ani gram dole.nemáte nekdo nejakej zaručenej recept, radu nebo fígl, manža to ode mne slysi porad ale me to proste hrozne stve asi sem hrozna coooo.no nic nejak jsem se rozepsala vubec nevim co mam varit hodte nejaky navrhy:) zatim ahojky a pozdravujte mimčaaa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,741. až 1,755. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist