únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,756. až 1,770. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863985
    Anonym
    Host

    Moni, zkus si na netu koupit kapky Emulips (ale ne forte) – odvádí to tuk z těla a ten jde i trošku do mlíka, takže je pak výživnější, ale musí se vypít min. 2,5 – 3 litry denně. Ségra to užívala a během 2 měsíců shodila 5kg. Na váze se to prý moc nepozná, spíš na centimetrech. Já si to už taky objednala, tak uvidíme 😛 .
    Jinak na sraz navrhuji září a Brno …

    #863986
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    a na jakých stránkách sis to objednala abych nekomu zase nenaletela:^) a do brna by mi to trvala nejméne tři hodiny:( září je dobrý měsíc to už je po 6 měsících a možná už některé přestanou kojit

    #863987
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    tak mi byli na očkování včera a večer měl malej horečku jak trám – bylo mi ho mooooclíto chudáčka – byl jak hadrová panenka. Ale dnaska už je lépe už má jen lehce zvýšenou teplotu tak to jde. Zabral nám Nurofen sirup – je psanej až od tří měsíců a šesti kil, ale Dr. sám říkal aťsi ho koupíme. Dneska jsou nám přesně dva měsíce a máme cca 5,5kg. Takže žádnej strach – sirupek doporučuju – a je to i dobrý uspávadlo – dostal ho 2x a pokaždé do 10minut spinkal…
    Se srazíkem bych taky souhlasila, ale Brno je pro mě na druhý straně republiky takže takřka nemožný….
    Mějte se krásně a užívejte sluníčka…

    #863988
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    tak jak jsem psala nedávno, srazík navrhuji a nejlépe někde ve středu ČR. Ono je fakt problém nás zkoubit dohromady. My z jakéhokoliv pohraničí máme všude daleko. Určitě Vysočina je dálkově nejpřijatelnější i pro všechny dálky. Já osobně na vysočinu mám jízdu autem necelé 4 hoďky a to jsem jezdívala sama (takže ne tak moc opatrně jak bych jela s Val). Každopádně kdo by na sraz rád dorazil, dojede z jakéhokoliv místa. To je můj názor. Ale je to asi tím, že mám spoustu známých po celé ČR a jsem zvyklá takhle jezdit. Děcko mě by se Brno taky líbilo, to mám něco kolem 2,5 hodin cesty.
    Včera jsme byly na převážení, tak mám dělat jak dělám a na váze mám hlídat za 10 dní minimální přírůstek 100 g. Jo a prý jestli ve 3. měsících nebudeme mít 5 kg, tak nás nenaočkují (asi). Prdím na to, večer jsem včera dala poprvé velkou dávku sunaru a to 120 ml. A to co bylo v prsou mám v ledničce (jsem hleděla kolik toho bylo 120 ml. To jsem nedala ani nepamatuji). Je taky možné že jsme byly v růstovém spurtu a už se množství mlíka upravilo. I teď už cítím tlak nalití. Uvidíme. Každopádně ať míko mám nebo ne, večer bude umělé na přibírání.
    Tak jdu ještě trošku pouklízet a za chvíli máme čas kojení. Valča se teď pohupuje v lehátku, moc se jí tam líbí.
    Krásný sluníčkový den, jak jsem byla pro pečivo, byla jsem mile překvapena jaké je venku teplo. Asi vyčistíme o víkendu bazén a budem napouštět. Příští týden snad mají být letní teploty. Že by po dlouhých letech byly velikonoce povedené? a šmigrustantům nebude na cestu sněžit.

    #863989
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Moni, já to mám ze stránek http://www.shop-zdravi.cz/shop-zdravi/eshop/2-1-EMULIPS-Hubnuti-Zlucnik-Kojeni/0/5/20-EMULIPS Ale ségra si to objednávala na mimibazaru. Prý je dobrý ho brát 3x denně během jídla a opravdu hodně pít.
    Holky, já jsem teď najela na režim nechat malýho spát v noci jak dlouho chce a v mezičase si odstříkat mlíko. Včera Kuba usnul cca ve 22, já si v 1hod odstříkala (z každýho prsu asi 40ml) a pak se vzbudil až v 5 ráno.
    Peti, tak snad se Ti to upravilo a budete moct brzo zrušit i večerní sunar.
    Jestli teda chcete ten srazík, tak napište kdo odkud je, ať to můžeme nějak naplánovat. Peťa je z Úvalna, Kája z Olomouce, Darča z Prahy, já jsem z Brna … Takže zatím to opravdu vypadá na Vysočinu.

    #863990
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny :))
    Tak Adámek papá, kouká, směje se a žvatlá a pak spinká :)) Jen jsem ráno myslela,že si ještě lehneme, když malý usnul, ale jen co jsme došli do ložnice, já si lehla, tak se malý začal vrtět a pak už nechtěl spát. Jak kdyby to vytušil,že mamina chce spát.
    Dneska jdeme na kyčličky (kontrolu)..tak jsem zvědavá, zda to malý už bude mít dobré.. Docela mu je vedro, když mu dávám další dvě plenky na víc. Jinak malej v noci akorád jednou spal bez probuzení až do cca pěti.. jinak se budí na druhou či třetí a pak pátou..
    A pak právě nechce už zabrat, až v deset.. to už mě spaní přejde a chytne mě spaní až odpoledne..
    My jsme z Prahy :)) tak zatím papa.

    #863991
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    díky tak uz jsem si to taky objednala tak uvidime jestli to na me zabera:) jinak ja jsem z jznich cech v okoli Třeboně:)

    #863992
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    já jsem z Kosmonos (cca 40Km od Prahy).
    Holky přeju vám ať vaši drobečkové nema reakci na očkování. V úterý jsme byli na hexavakcíně a ještě dneska má horečku. Po sirupu vždycky klesne, ale po šesti až 7 hodinách začne zase stoupat – ach jo. Je mi ho líto chudáčka…

    #863993
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Koukám,že už nemáme tolik času sem chodit.. jojo..miminka zabírají hodně času :))
    Včerejší kontrola kyčliček dopadla dobře. Tak jsem ráda, už máme dávat pleny jen na noc.Prý jsme buď poctivě dávali plenky, nebo příroda je mocná nebo obojí. Navíc pan Dr. byl překvapený, jak ho malej sledoval očkama. Navíc malej je i vykuluje, asi aby je měl větší :)))
    Jinak tam byla nějaká mamina, co vykládala druhé, že její mimčo za týden nabralo cca 700G. No kdyby jste to mimčo viděli, tlusté no.. ten náš je fakt žížalka, proti tamtomu..Jenže my přibíráme třetinu toho co to mimčo.. a prej ho kojí v noci co hodinu… to se brzo ztrhá…Já jsem ráda, když malej se vzbudí jen dvakrát. Tak páčko a krásné velikonoce přeji všem:)

    #863994
    Anonym
    Host

    Ahoj holky a miminka,
    dlouho jsem tu nebyla, nejak nestiham… 🙂

    tak malej Mirecek uz ma pres 6,5 kg, a ani nevim kolik cm,ale taky dost 🙂
    My jsme na kycle dostali decku, moc mu to nevadi,jen kdyz prdikuje a tlaci,tak je nastvanej,mame ji mit jeste 3 tydny a pak jsem zvedava co nam zas reknou 🙁

    Jinak my uz jsme jen na UM, me uz ani kapka nevytece, ale hlavne ze je malej zdravej,, tak ma jeste fenyklovy cajicek aby porad nemel UM ..hrozne po tom mliku pribira 🙂

    Zitra jdeme na neurologii na dalsi kontrolu, jak my doktorka rekla ze dost nevytaci hlavicku , tak jsem zvedava. Rekla mi,ze ma spat na brisku a ja mu tu hlavicku mam polohovat ,ale jak ma ted tu decku tak na brisku spat nemuuze, tak se to snazim kombinovat,ale stejne nas asi posle na rehabky.

    Malej ma hlad vzdy po 2,5 – 3 hodkach a predevcirem v noci se zbudil na jidlo jen 2x, dneska v noci se zbudil, dal si 50 ml vyprdel se a usnul a zbudil se az v 7 h rano 🙂
    takze mi to mame pokazdy jinak, jednou se budi po hodine,jednou zas takhle, tak jsem zvedava, kdy si udela nejaky rezim 🙂

    #863995
    Anonym
    Host

    jo jinak my jsme taky Pražáci 🙂

    #863996
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak jak jste si užily velikonoce? My jsme byli v sobotu u našich opíkat buřty, v neděli jsme si udělali výlet do Kroměříže a včera jsme se váleli doma.
    Kubíček už má 5,1kg a cca 56cm (měřila jsem ho sama doma). Je to hrozný jak roste. Nevím jak to budeme tak za měsíc dělat s kočárkováním, protože už mě docela bolí ruce a nohy, když ho musím po hodinové procházce nést v náručí do druhého patra. Jinak malej v noci spává 6-8 hodin. No a já teda si tak po 3 hodinách odstříkávám, aby bylo jasno, že je o mléko zájem. Takže zase začínám plnit mrazák, už jsem si musela objednat další kelímky na odstříkané mléko.
    Moni, ségra mi říkala, že po tom emulipsu začla pozorovat hubnutí až po měsíci, když ho brala 3x denně. Tak jsem aby ses nedivila, že neuvidíš nějaký účinky třeba už po týdnu. Já zatím nic nepozoruju, jen možná že mám zase pod povislým břichem nějak „prázdno“ (tak jako po porodu). Takže to asi funguje, jen by to chtělo ještě k tomu začít cvičit, aby se mi to břicho zatáhlo.
    Holky, jak často a na jak dlouho dáváte prcky na bříško? Já se snažím skoro před každým kojením tak na 10 min. Ale ten darebák se nechce zvedat, dá si ručičky podél těla a usne. Ale když ho dám na rameno na brknutí, tak hlavičku drží docela hezky…

    #863997
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak zase po dlouhé době zde. Já jsem začala dávat před týdnem na noc BEBU a po ní spinká 4 – 5 hodin v kuse. Poprvé spinkal teda 6,ale tď tak ty 4 až 5 hodin. Pak se vzbudí nakojím a většinou spinká zase 3 hoďky. ZTakže super a jsem už i konečně vyspinkaní. no dneska jdu na rehábky a asi to vezmu najednou i s poradnou protože jsem objednaný na zítra a nechce se mi pálit benzín 2 x po sobě tak snad nás doktroka vezme.
    jinak já jsem od Žatce což je dfaleko (pro mne) snad všude.Ale myslím, že by to možná nějako šlo v tom září. To už budou prďolkové větší tak by jsem mohla prubnout třeba vlak :O .
    No malej se mi vzbudil a volá na mě „maminko“ 😀 – teda myslím si to zní to asi takhlé bléé hůůů jůůů nééé občas kucy kucy. Jo trochu mi hrabe.
    Tak snad se sem zase brzo dostanu. Jsem děsná – nějak si neumím zorganizovat čas.

    #863998
    Anonym
    Host

    ahoj,
    ja jsem byla cely vikend sama doma jen s malym … manza jel dodelavat tu pudni vestavbu na chate, tak uz to mame hotovy a priste az tam pojedem tak uz tam muzem byt jak dlouho chceme. 🙂

    ja musim kvuli narizeni z neurologie davat malyho na bricho porad,ale jak ma ted tu decku tak to nejde, takze to stridam… za 2 hodky mame jet na kontrolu, tak jsem zvedava co nam tam zase reknou za moudra 🙂 myslim , ze dostanu zpucunk, ze nebyl na brisku porad,ale kdyz ma zas tu decku tak se zas nemuzu vykaslat na kycle ,,, takze fakt sranda 🙂

    #863999
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky:D
    to je ale dneska hnus to počasí!!!
    no my byly s eliškou dnesjka na převážení a dobrý-přibíráme 150g týdně-což je prý v poho,takže v měsíci +3 týdny máme 4,350g.
    na bčříško malou dávám jen večer po koupání když masíruji(a to na tak 1-2 minuty), dr říkala že jí nesmím nutit a malá mi jinak na bříšku být necghce-občas to zkusím přes den-a vydrží tak půl minuty. čři odříhávání drží ale hlavičku pěkně.
    začala objevovat ručičky a cpe si jednu do pusy, tak hlídám a neustále cpu dudu místo ruky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,756. až 1,770. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist