únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,786. až 1,800. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864015
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    jo holky poslouchali jste včera zprávy o tom jak se vyskytl ve velkem množství myslím, že příušnice nebo zarděnky. No nějaké takové svinstvo. No je to tady u mne na severu Čech. Chomutov, Most – to je vše od nás jen nějakých 30 km. Ještě nejsme naočkovaný – to aby se člověk bál vylézt potom ven. :@

    #864016
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    přesně jak píšete azu mám taky a d. říkala, že menzes přijít nemusí a mám začít brát hned.
    bambulko to jsem neslyšela-no to jsem zvědavá, my jdeme na očkování až v červnu-
    jinak eliška 03.02. -4350g
    hezký den

    #864017
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Zase po delší odmlce se hlásím,, hned na úvod kontrola v 6 týdnech rzne 7.3. : 4640G a 56 CM což je docela cvalík 😀 Ostatně vy co jste na Fb jste viděly fotky.
    Jinak náš 3 letý soused má neštovice takže jsem jak na trní a mám strach ,ač jsem četla že když kojím a prodělala jsem je já, tak je malá nedostane ale víte jak to je… intertnet vládne světem a těch názorů je XXX…tak se bojím ..ale zároveň doufám a modlím se aby byla pravda to první!!!
    Jinak malá je výborná stejně jako vaše dětičky začla se usmívat ,vypráví nám a rozhazuje ručkama..na kyčlích je vše ok jen mám prevenivně balit na široko ..což jsem dělala asi tak den a po promluvě s fyzioterapeutem který léčí leta mě jsem přestala protže je to prej hloupost a napak to děckám ubližuje..pokud mají jamky v pořádku..no tak uvidíme 2.6. jdem na další kontrolu tak co nám povědí 😀

    Tak holky ať nás dnes neupálí!!!!!! zítra přeji krásný první máj a nezapomenout na pusu !!!
    Mějte se já jedu na týden k mamce

    Pa

    #864018
    Anonym
    Host

    Ahojky.
    Dneska jsme byli domlouvat křtiny. Malýho jsme dali asi o půl 11 do autosedačky a vzbudil se až o půl 4 doma. Ani chudák neví, že byl u faráře, potom v hotelu domlouvat hostinu a ještě taky v obchoďáku. V mezičase jsem ho i kojila, to jen pootevřel očička, napapal se a zase spinkal. Teď nám ten klídek vynahradil, pořád brečel, chovat se nechtěl, dudlíka taky odmítal a prso zabralo jen na chvilku. Teď už konečně spinká. Oni tady spinkají všichni – manžel, Kubík a pes taky, jenom já čučím na telku a čakám, až se malej vzbudí zase na kojení.
    Bambulko, prý to jsou příušnice a je to už epidemie. No ale je prý lepší, když to kluci chytnou jako malí, než v pozdějším věku (od puberty dál). Má to pak totiž prý vliv na plodnost. Ale snad se vám vyhnou obloukem. To platí i pro Darču, aby vás ty neštovice minuli.

    #864019
    Anonym
    Host

    ahoj holky,
    to s tema priusnicema vam nezavidim. hlavne u takhle malyho ditete to muze asi byt docela pruser, prootze kazda nemoc malyho mimca je pruser.

    my jsme na tom porad stejne, neurolozka nam naridila cviceni a kontrolni rehabky, tak musime cicit a taky mame decku davat jen na noc, tak to delam podle ni, ale jestli za 14 dni na kyclich mi reknou, ze dostane strojek nebo neco,..tak si to pujdu hodit. malyho cviceni neboli,ale omezovani pohybu mu teda vadi a to dost a to ja prave delam, protoze jak vytacel hlavicku jen na jednu stranu tak ma pronutou pater a samozdrejmne to ma za nasledek i tu jednu horsi kycel. se z tech doktoru fakt jednou poserem. kazdy druhy den nekde litame a samozdrejmne ze mi kazdy doktor rekne neco jinyho a na me je,abych jim bud verila nebo i z nazoru vybrala snad ten co se mi libi 🙁 zadny penize na vic bych jim nedala kretenum. :@

    Jinak malej se ma fajn, UM mu porad stejne hodne chutna a tak to stridame jen s tema cajickama od Hippu co je fenyklovy caj od 1.tydne .stejne nam vsichni lekari krom pediatra rikaj,ze nas ,,malej,, je tlustej a linej … taky se samozdrejmne vahove ani vyskou nevejde do nejakych jejich tabulek tak ho hnedka odsoudi, ze je tlustej. ja jim proste jen vysvetluju ze kdyz je na Um tak je to jasny a hlavne rad ji , tak pediatr rikal at to neresim, ze ho nejak omezovat nemam, ze to vybeha 🙂

    #864020
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:))
    Tak se mnou malej absolvoval zubaře, neměla jsem hlídání. Celou dobu spinkal, vůbec ho neprobudilo nic.. :)) Tak jsem byla ráda.
    Lenulo, Bambulko: mohu se zeptat, jak to, že s miminkama cvičíte ? To už u pediatra jim něco zjistili ? Já jen ze zvědavosti:)
    Jinak se snažím dávat malého na bříško, co to jde. Tedy ne hned po jídle, to by to asi vyhodil a zatím se mu to vůbec nelíbí, sice zvedá hlavičku, ale děsně u toho řve.. tak nevím, jak mu vysvětlit, že je to pro jeho dobro a nemusí brečet. A už jsem vypozorovala,že občas řve jen tak, tedy že nechce ležet a chce nosit… tak aspoň posiluji:))
    tak paaaaa

    #864021
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    dnes jsme byly s malou na celodenním „výletě“ v Praze. Měla jsem místo kočáru šátek a malá mi krásně spinkala. Musím říci, že od té doby co ji více nosím v šátku (nebo alespoň si to myslím), tak krásně zvedá hlavičku a už ji umí i celkem dlouho držet, když je na bříšku .

    Jinak my jdeme taky na neurologii, jen jsem objednaná až na polovinu června. Jsem zvědavá co mi dr. řekne, protože mám pocit, že malá také upřednostňuje jednu stranu a hlavičku pořád otáčí tam.

    Na kyčlích jsme byly před Velikonocemi, a jako asi všem, mám dávat více plenek. Vzhledem k tomu, že používám látkovky, tak dávám jednu a neřeším to. Pravda je, že malá má problém s jednou jamkou, kterou neměla ještě dostatečně zralou. Tak doufám, že další kontrola v červnu už bude v pořádku.
    Mějte se, jdu využít toho, že malá je již v postýlce a spí a jdu se vypravit do postele taky.

    #864022
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak Bivinko myslím, že ty naši zločinvi jsou všichni stejný. Bohoušek tak ykolikrát řve jen proto, že nechce ležet,ale chce se nechat nosit a musím mu ukazovat kde co máme a tak.
    Jinak já když ho dávám na bříško tak drží hlavu krásně. Občas přepadává na jednu stranu a to je vlastně i důvod proč cvičíme. Při porodu měl zlomenej klíček. Zjistila to až pediatrička ve 3 týdnech. Což mě dost překvapuje, že nezjistili už v porodnici. Tak nás doktorka poslala na neurologii kde nám neuroložka řekla, že klíček už je srostlý,ale že má asimetrickou páteř tj. že se mu zkrátkla křivou páteř – nejspíš jak ulevoval tomu klíčku tak dával hlavičku jen na jednu stranu a tím se mu ta páteř trošku zkřivila a nepoužíval sval na pravé straně a ten se mu zkrátil nebo spíš začal zkracovat tak to musíme procvičovat aby používal oba svaly stejně.Ale stekjně jsem z toho zmatená. Teď cvičíme šikmý břišný sval -asi je to vše společně propojené. Taky dost zakláněl hlavu atak mi reh. sestra říkala, že je to cvik i na to, aby dával hlavičku dopředu. No je to asi celkové cvičení. Věřte že mě to fakt nebyví. Od včerejška mame nový cvik. Je to jak když ždímu hadr :S . Ale je u toho celkem v klidu.
    Jinak teď Bohoušek pěkně pochrupkává venku v kočárku. Sice je tam kosa jako blázen,ale jemui kouká z kočárku jen čepička. Dokonce si čeoicí zakryl i očíčka 😀 . Dneska má zase svůj den. Už od rána jen brečel a brečel. Asi ho zase bude bolet bříško. Jinak už fakt nevím. Už mi nekadil zase asi týden 🙁 . Ach jo. No když nic do večera nevytvoří tak zkusíme rektární rourku snad mu to pomůže – uvidíme. Tak se mějte hezky. Pa pa

    #864023
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak jsem tu zase po dlouhe dobe.v sobotu jsme jeli na tu svatbu kde jsme prespali samozřejmě že s Davídkem a vše proběhlo v klidu.vubec tam nebrečel byl sam na pokoji a já ho mělo pod dohledem pod chůvičkou no už jsem ji použila dvakrá vlastně i na bráně.manže měl po bráně horečky tak jsme nevěděli jestli vůbec pojedeme ale v sobotu mu už bylo OK.no a kdyz jsme přijeli v neděli domu tak jsem onemocněla já taky horečky no hrůza tak se o malýho starají ostatní mě ho davají jen na kojení a to jeste mám před pusou plínu hlavně aby to ode mě nechytl.si představte že včera a dnes vnoci spal od 22 hodin do 5do rana bez probuzení bez breku prostě krásně spinka.zítra musím ale dojít k dr.dětskému a zvážit ho protoze si myslim že se spadnul jak papa jen max 10min.holky já dostala krámy a to mi říkali že je nedostanu když kojim no každá to má asi jinak no hrůza:@ Davídek také dává hlavičku skoro jen na druhou stranu a to je též pravá. kdyz ho dávám na bříško tak někdy se zvedne a někdy ne podle toho jakou ma náladu. taky jsem si objednala z aukra klokanku tak čekám kdy dorazí

    #864024
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    moniko- myslím, že si nemusíš dělat strach, tohle jsme s malou absolvovaly taky:-))
    malá mi jedla po5-6 hodinách, takže jen 4-5x denně a měla jsem taky strach, ale v poho, ted už jíme tak 6x denně, ale občas mi nehce jíst tak pse prostě nají až když má hlad, včera ku příkladu až po 7 hodinách, zkoušela jsem to každou hodku a vždycky se tak rozeřvala, a jak říkala dr, hlavně nenutit!!!!přibíráme sice málo ale přibíráme, ted jsme na nějakých 150g za týden což říkala dr. že je v normálu, předtím jsme měly 130g a to bylo v normě taky ale na nté nižší hranici, ale samozřejmě pro jistotu za dr. zajdi, člověk je pak uklidněnější.
    jinak co se táýká menzesu, tak to je přesně ono, pokud máš delší pauzy v kojení víc jak 6 hodin, tak za prvé nefunguje kojení jako antikoncepce a zadruhé to můžeš dostat.
    jinak malo dávám na bříško také vždy když přebauji a jak kdy, někdy se jí to líbí a vydrží docela dlouho(tak 3 minuty) a někdy chce hned zpátky a brečí, dr. říkala opatrně at moc nenbrečí aby si to nespojila s nepříjemnem.
    no a to asi odnás zatím vše, ted jdeme vyzvednout kamarádku na metro a jdeme na vyšehrad.
    tak pěkný den

    #864025
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    tak jsem se vratila od dr. měříme 59cm a máme 4830g.prej o pár deka mín a je podvyživenej no skvěle se to posllouchá:@ .sem se ted nad tema návštěvama u dr.zamyslela a zjistila jsem že mi tohle říká pořád teda to podvyživenej řekl dnes poprvél.no není moc velkej jedlik a hlavne nema být ani po kom.a tchýne mi ríkala že do míši(manži) to taky musela rvát že také nechtěl jíst.no kdyby mi chtěl dát příkrm tak mu ho stejně nedám až v 6 měsících do těd chci aby měl jen mlícko tam je stejně nejvíc živim než v těch umělejch to je jenom aby přibrali na váze a dr byly spokojený.

    #864026
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    MOnčo buď v klidu – já už menzes dostala taky a to kojím každý 2-3 hodiny jen v noci máme 4 hodinovou pauzu… Ale já to měla vždycky přesně pomalu na hodinu – i Dr. se divila jak můžu přesně vědět kdy jsme počali, ale když sem jí popsala jak pravidelnej mám menses tak už se nedivila. A díky tomu sem i měla stejný termín porodu dle PM i UZ. Nj co naděláme – rok pohody je pryč :S
    My jsme byli u Dr. v úterý a na 11. týdnech má Přemeček 63 cm a 5860g. Prostě velkej chlap…
    Holky chtěla sem se zeptat kdo používáte jednorázový plíny – nějak jsme si s manžou udělali velkou zásobu a Přemeček už se nám do toho nevejde. Potřebovala bych je prodat, tak kdyby jste měla některá zájem dejte vědět.
    Jedná se o plínky:
    Huggies newborn 3-6kg – mám jich celkem 154 ks (1balík celý 90ks a druhý načatý 64ks) – cena 3Kč za ks (běžně skoro 4Kč) – jsou s organickou bavlnou – vážně příjemný
    Pampers New Baby 3-6 kg – mám 3 balíky po 108ks – cena 3,20Kč za ks (běžně také skoro 4Kč) – také moc příjemný
    V podstatě jiné plínky než tyhle nepoužívám a zadeček jsme ještě opruzený neměli – jsou vážně super – jen už jsou nám malý. Dejte vědět kdybyste měla některá zájem – ráda je prodám…
    Zlatíčko už se mi budí tak musím běžet…
    papa a pohlaďte miminka

    #864027
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak Babyzno já ti oc plínek neodpomůžu páč jsme taky tak veliký jedlícia ale myslím si že se tu určitě někdo najde kdo si je rád vezme a když se ti to nepovede mezi námi tak je můžeš zkusit v diskusi co teprve čekají mimča a nebo mají čerstvě narozená. Jinak já ještě tedy používám plenky od 3-6 kg od Baby dream – ty jsou asi větší,ale co jsme měli Pampersky tak ty už by mu nebyli. Ale myslím si, že kupuju taky poslední balíčky a přesídlíme na větší 😀 .
    Co se týká menstruace tak já jsem jí ještě nedostala – juchů. No ale zase je to nevýhoda, že co kydyb náhodou se tam zatoulalo nějaké to neposedné semínko 😛 tak nevím jak by jsem to zjistila. nějak teďko po druhém mimču netoužím. Jednou ….snad………. holčičku 🙂 . Ale plánovala jsem to tak za 2 – 3 roky. Uvidíme jaká bzde finanční situace a jak zkrátka bude. Třeba si to rozmyslíme s manželem a praštíme do toho už za rok.
    No jinak u nás nic nového. Te´dko ještě spiná Bohoušek,ale čekám, že se mi každou chvilku probudí. Nakojíme, jukneme na Život na zámku v telce, pohrajeme si a budeme čekat na taťku až se vrátí z práce a doděláme obídek – dělala jsem zapečené maso s bramborem. No a pak dostane Bohoušek zlobivku kdy ho nic nebaví a je děsně protivnej. Kolem sedmé vykoupeme. V půl osmé dáme příkrm,aby se nám lépe spinkalo a jde se do hajan. Nějak poslední dobou usíná tak na třikrát-. Dám ho do postýlky spícího a za deset minut řev, že se chce chovat – ďáblík.
    No tak přeji hezký den. Páááá

    #864028
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky
    moni-hlavně klid,doktoři jsou chytrý a jedou podle tabulek, někomu nadávají, že je mimčo hubené a jiné zase že je tlusté, takže hklavně klid, důležité je aby mimčo nebrečelo hlady-to pak ty příkrmy jsou dobré,ale moje malůá tedy hlady nepláče.
    babyzno, já zrovna minulýtýden plenky nakoupila měly je v akci v intersparu,ale zkus je prodat na aukru.
    ty jsi používala pampers?malá dostala jednu omylem od holky v porodnici a osypala se až hrůza,takžey používáme huggiesky.

    #864029
    Anonym
    Host

    Ahojky
    JJ kosto používáme téměř výhradně pampersky – ty Huggiesky jsme koupili jen proto že byli v akci jinak jsme kupovali pampersky. Nám tedy vyhovují velmi dobře. Ale je fakt že jich je více druhů a my zkoušeli jen tyhle jedny – jsou prý taky nějaký s aloe a ty prý způsobujou opruzeniny… Zatím tedy budu stále používat pampersky když nám vyhovují. Ale je fakt, že negativních zkušeností už jsem slyšela dost….

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,786. až 1,800. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist