únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,801. až 1,815. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864030
    Anonym
    Host

    ahoj po dlouhé době, jsem zas líná tady psát 🙂
    Holky my pampers koupili, ty klasické zelené jak byla krabicová akce vel. 3, 150 ks za 400,- : Tak je teď krásně prodávám dál. Za prvné z důvodu látkování a za druhé, děsně mě v nich malá smrdí jak se počurá. Jde hned cítit. Tak jsem papírovky koupila zas zelené Tesco, se kterými jsem maximálně spokojená. Vzhledem k tomu, že Valča spí skoro celou noc a pampers párkrát protekla, tak nám jiná věc než je prodat nezbyla.
    Jináč jsme doma dnes vážily a měla 4805 g (14.2.), snad těch 5 kg budem ve 3. měsíci mít. Jinak nás prý nenaočkují 🙁 .
    Příští týden 12. -tého bude hlídat celý den taťka, jedu na školení a certifikaci. Jsem moc zvědavá jak to zvládne. Pak za měsíc musím i na noc. Taky to bude 1. den hlídat moje mamka a přes noc a 2. den Martin. Mlíka v mražáku mám přes 2 litry a každý večer odsávám (místo kojení). Teď jsem i objednávala další zamražovací pohárky. Vážně jsem to tak rozsála, že ted mám 140 – 160 ml za 15 minut. Kdysi hodinu a sotva 40 nebo i 20 ml. Bradavky mám sice popraskané, ale nekrvácí a kolikrát nadávám jak to bolí a tečou slzy. Ale ať neztratím mlíko , tak musím odsávat a ať Vali přibírá, dávám večer 150 ml sunaru. Jinak pohraniční holky, zkuste si pozjištovat ceny UM v zahraničí. V polsku prý nutrilon výjde na 220 kaček, ale my jedem zatím na klasickém sunaru (nezvrací, kadí, neublinkává a z flašky saje jak divá a je to za „pár“ kaček).
    Taky vám mimča dělají sklapovačky?? Vali je blázen, si kolikrát říkám, jestli nechce rovnou chodit. Taky jsme poprvé koupali ve velké vaně s plnou vanou vody. Kopkala si moc spokojeně, ale ke konci, zhruba po 20 min se jí to přestalo líbit a začla kňourat.
    Dneska jsem objednala autosedačku od 9 kg, i když jí budem mít až za dlouho, ale moc se mi líbila a domácí rada odsouhlasila 🙂 http://www.autosedacky-online.cz/detske-autosedacky/autosedacky-9-36kg/britax-evolva-plus-1-2-3/britax-evolva-123-plus-cowmooflage-high-line-3976.html
    nevím co mám zas zítra vařit, tak jdu přemýšlet do postele a snad něco vymyslím. Dobrou noc a pohlaďte mimča

    #864031
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny :)) Ahojky miminka:))
    Tak my jsme na cca dva týdny u rodičů:) Adámek je tu spokojený. Už se mi stalo, že malý tak řval, že ochraptěl. Docela jsem z toho byla vyplašená, zda není nemocný, protože to bylo v ten přechod, jak jeden den bylo teplo a náhle se ochladilo. Ale klepu, byl jen z toho řvaní ochraptělý.
    My používáme pampers a jsme s nima spokojeni. Když jsme měli huggiesky, tak malému teklo kadění stranama, prostě mu neseděli. Ale máme taky zásobu, tak bohužel taky nemohu odkupovat. My máme docela dost 3-6kg.. tak jsem řekla,že tyhle už nebudeme kupovat, pak to ani neužijeme.Že už jedině větší. Sice ten náš zatím má kolem 4 a půl.. nebo přes.. teďka jsme nevážili, ale přibírá, je to na něm vidět a hlavně je to znát, jak furt pije a mě se tvoří mega mléka. Dokonce jsem v noci budila Adámka… ten se tedy nevzbudil, až za hodinu, tak jsem odsávala, protože mě to už tak bolelo, že jsem nemohla spát. Navíc přes den kojíme skoro co dvě hodiny, aby přibíral, pokud spinká, tak po třech.
    Jinak malej se opravdu hodně zajímá o hračky, kouká na ně a pak na ně šahá, snaží se je i chytnout, ale jelikož paleček nechce dát stranou, ale furt ho má schovaný v pěst, tak se mu to moc nedaří, tu hračku chytnout, až na ty vyjímky. Má rád medvídky:)) to jsem už zjistila.
    Tak páááá Ivča

    #864032
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    holky díky za uklidnění, mě to tak naštvalo to jako kdyby sem mu vůbec nedavala najíst:@ no což.peto mi máme o 30g víc nez vy a jsme mladsí18.2 tobe nic takového neříkali že je malá tak akorát ze moc nepribira???

    #864033
    Anonym
    Host

    Moni, říkají, ale zatím to stačí. Na posledním vážení u dr. nám řekly, pokud bude mít 100 g za 10 dní, tak to je přírůstek na minimální hranici, ale stačí. No a my máme cca 150 – 180 g za týden. cca za 10 dní pojedem na 3.měsíční prohlídku a očkování. To prý pokud nebudem mít 5 kg, tak nás nenaočkují, i když nevím proč. Ale na to že jsme při propuštění z porodky měly 3180 g, tak pořád nějak přibíráme. Ale jak jsem psala, 1x denně (večer) dávám 150 ml sunaru at ten přírůstek trošku podpoříme. Na spánek u nás umělé nemá vliv. Je jedno co pije, spí minimálně do 4 každou noc. Dnes až o půl 6 a večer měla v 19 :). Dva dny jsme teď hodně s Valinkou jezdily po návštěvách a málo toho naspala, tak asi potřebovala dospat. Dnes jedem do města, máme hotové náušničky a už se moc těším až budem moc nechat píchnout ouška.
    Nic Valča spinká, tak jdu do sprchy, jsem zas jak orangután, tak to bude dýl trvat. A pak?? uvařit brokolicový krém, napapat a fičíme kočárkovat , papa

    #864034
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky mimča a mamči!
    Tak mi dáváme příkrm BEBA – je taky dobrej,ale dáváme jen na noc, aby jsme lépe spinkali a stačilo se mi víc vytvořit mlíčko na noční kojení. I když je pravda, že za poslední týden se budil p 4 hodinách a po kojení se budí většinou tak po 3 hodinách. No každopádně dfneska byl zlatej. Dostal papat v 19:30 a pak až v 1:00 a pak až v 5:00. No a nakonec jsme spolu ještě usnuli v obýváku u telky asi tak od sdmi do půl deváté. No úlná paráda. Stačilo se mi krásně vytvořit dost mlíčka takže spokojenost na obou stranách. 😀
    Mi jdeme na kontrolu do poradny 19.5. takže přesně ve 3 měsících a říkala, že už možná bude taky očkovat – prý podel neurologie,ale tam jdu až na konci měsíce takže nevím.
    Dneska si vařím rajsou omáčku tak ji jdu dodělat – už mam na ni hlad 😛 .
    pa pa

    #864035
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    Kubík měl včera 5.470g (nar. 15.2.), ale už tolik nepřibírá. Předtím měl denní průměr kolem 45g a za tento týden to bylo jen 25g. No ale nijak si nestěžuje a papá po třech hodinách. Jo a naučil se, že mu stačí jen jedno prso, asi i proto teď přibral míň. Já kojím pořád a v noci si ještě osdtříkávám (asi 3 hodiny od večerního kojení), malej totiž spí 6-8hodin a já bych mu to prso pak do papulky nenarvala, jak bych je měla nalitý a tvrdý. V mrazáku mám už taky kolem litru.
    Dneska jsme byli nakupovat. Chtěla jsem mu koupit nějaký kolotoč na kočárek, nebo nějakou hračku. Všechno měli docela dost drahý a nakonec jsem našla takový ty klasický medvídky na gumě a stálo to jen 69kč. Tak se mu to snad bude líbit.
    Příští pátek jdeme na kontrolu ve 3měs. a na očkování. Bude toho mít chudák docela hodně, rotaviry, hexa a pneumokoky, tak čekám, že pak bude mít nějakou tu reakci. Manžel by měl dneska koupit nurofen. Kamoška mi poradila, že mám malýmu ten nurofen dát před očkováním. Tak uvidíme.
    Bivinko, mám ty huggiesky taky občas po stranách protekly. Jinak já kupuju pampers premium care nebo baby love (z DM drogerie). No ale když se malej narodil, tak jsme dostali balík huggiesek 5-9kg, tak doufám, že až budeme na kašičkách, tak už to tak řídký nebude a neprotečemu to.

    #864036
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    péto-ty koupeš tak dlouho?no mě dr. říkala tak nejvýše 10 minut a navíc my doma nemáme přihřívač,takže je v koupelně vcelku zima.takže zatístále vanička a tak nejvíc 5 minut aby nenastydla.
    jinak cio se týká pohybů, tak přesně kope nožkama a ručkama bouchá do hraček co visí nad ní:-))
    je to sranda je pozorovat co? a ted i žvatlá, brblá či jak to nazvat-super-povídám si s ní.
    dneska jsem si jí při vaření vzala do kuchyně hodila jsem jí na lehátko a objevila tam nové hračky a bylůa spokojená a já ji měla na očích.no a jinak co se tý,ká kojení, tak u nás stáloe stejné, brečí když chci aby se napila, říkám si třeba po 3 hodkách, že jí zkusím dát a šup už začíná natahovat, tak jí nechám a zkusím zas za hodku nebo za dvě.prostě má svojí hlavu a nají až bude chtít, no hlavně že v noci spinká brouček a já můžu taky:P
    jo včera mi zrovinka předvedla výstup, říkám si už je to 4 hodky od posledního kojení, tak pojd dáme napapat a šup začala řvát, že nechce a nadehcla se a já myslela, že se snad ududsí že nevydechne už jsem jí chtěla začít mlátit do zad, ale dorý vydechla – akorát já měla zase infarkt, jestli se neudusí:-))
    tak zatím pa pa , my jdeme na procházku

    #864037
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    jo holčiny co krém proti sluníčku? já zatím objevila jen 50+, tak snad to bude stačit, má totiž chudinka pokožku po mně, já se spí´álím po 3 minutách na slunci a to jsem namazaná.

    #864038
    Anonym
    Host

    Kosto, to nebylo bráno klasické koupání, ale jako „domácí plavání“. Jinak ve vaničce koupem asi také 3-5 minutek. A my v koupelně máme dany přenosný termostat a nastavený na 23 st. Voda byla 37 a fakt se to líbilo. Nožkou jsem jí stahovala dolů, aby měla nad hladinou jen hlavičku. Jinak nadnášením se naustále zdvihala. Už se těším až to zas zopáknem.
    Holky co látkujete, nemají mimča problém s prdíkama a kopáním nožek??? My to musíme hodně střídat, jak je celý den v látkových, tak je hodně nesvá a uplakává. Mám Pop-In a má v nich od sebe i dál nožky a není to jak v papírovkách. Jestli mi některá poradíte budu ráda. Asi se bambusky u nás odsouvají až bude větší. Navíc má stále zadeček ve vzduchu jak včelka. Dnes jsme vážily 4870 g. Já mám takovou radost, za 14 dní tím pádem na očkování těch 5 kg budem mít. jupíí. No ale už abychom měli tu nepříjemnou věc za sebou.
    Tak jdu dokoukat na znamení koně a navíc se i malá hlásí z postýlky, že asi nemá cumlík. papa a dobrou noc vám všem i těm malým broučkům

    #864039
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    nějak nestíhám, omlouvám se. Manžel odjel na služební cestu do Kyjeva, tak jsem na všechno sama. I když teď o víkendu pomáhali rodiče. Koukám, že jste probrali spoustu témat.
    Tak třeba k plinkám – látkové si nemůži vynachválit, protože krásně poberou to Johančino tekuté kakání a nic v nich není cítit. Ani jsem nezaznamenala, že by ji nějak omezovaly v pohybu. Peťko, ale sama víš, že je takovej buclík, tak možná je to i tím… Pampersek mám na skříni taky několik balíků, dávám je jen u rodičů a vůbec nejsem spokojená. Skrz tu tekutost to má Johanka i na zádech a opruzuje se. Ale to je fakt hrozně individuální.
    K očkování – doktorka ve 2. měsících Johanku klidně naočkovala, a to měla necelých 4,8 Kg. Minulý týden (3 měsíce) jsme byly na další várce, kterou zase večer obrečela. Ale teplota nikde. Jinak dávat léky předem se nedoporučuje, často je to zbytečné a pro organismus zatěžující. Nám doktorka v případě teploty poradila dát půlku Paralen čípku pro děti… A taky nás strašila, že Johanka přibrala málo. Ale má 57 cm a 5150 g (1.2., 49 cm a 2890 g). Mně se teda vůbec nezdá, že by byla podvyživená. Brady má 2, na zádech celulitidu a na nohách „mišelinky“:P . Pak ale říkala, že když kakání není zelené a v noci pěkně spinká (to jí jde – od 20 hod do 4-půl 6 a pak ještě do 8), tak prý přikrmovat nemáme. Taky bych jí ani nedala8o| !!!
    JInak je super vidět všechny ty pokroky. Hračku už si sama chytne, dokonce někdy i přendá z ruky do ruky, hrká hrkátkem, šustí, taky jako Val dělá zklapovačky, propíná se do mostu a chybí už jen kousek k tomu, aby se přetočila na bok a vydává různé skřeky. Všechno si cpe do pusy:D . Je živá někdy až moc, doma spí max. 20 min. dopoledne a 2x 20 min. odpoledne. Jediné, kdy pořádně zabere je v kočárku venku. Ale je to radost, taky se těším na další. My bychom to chtěli zkusit tak za rok a půl nejdřív. Přeci jen, ten sex nám ještě vůbec nejde. Asi se to musí cvičit. Jizva je moc stažená a uvnitř přecitlivělé. Skoro jako panna:) .
    Jinak já se dala na šití a ušila Johance peřinky do kočárku. A už je chce i kamarádka. Taky si plánuju ušít kabelku a nějaké hračky, hrozně se mi ty látkové líbí. V sobotu jsem si koupila nějaké látky a maminceš probrala starou truhlu. Možná se někdy pochlubím:) , ale bude to nejspíš běh na dlouhou trať – šití po chvilkách večer.
    Tak papa, pohlaďte miminka a přeji krásný slunečný týden!!!

    #864040
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:)
    Tento týden to vypadá slunečně :)) Tak budeme kočárkovat o stošest:))
    Náš malej je už tak živej, hračkuje, máme takový včelý řetěz na kočárku a tak do včelek mlátí ručkama a kouká na ně a chytá už je.. ale tak pět minut, pak se mu nelíbí a chce, abych je dala pryč. Pak má rád medvídky, tak jsem mu koupila i na postýlku hrací. Je to můj malej medvídek. Už jsme najeli na večerní režim, koupání, papání a spaní. Tak spinká od půl osmé, ale tak do dvou .. někdy jedné, pokud se nají méně.. zrovna včera mi usnul u kojení a dvakrát po sobě a pak už spal až do půl jedné.. tak jsem ho nakrmila a pak se vzbudil v půl páté, tak jsem se radovala, že usnul a že se prospím třebas ještě dvě hodiny a on už v půl šesté začal jako chrrr chrr.. no vydaával takové zvuky, tak jsem myslela, že si chce jen krknout.. hm.. chtěl už nosit.. no a tedka pospává,ale jen co si lehnu a zaberu, tak malej začne trošku brečet, tak ho zas povozím, je v kočárku.. a on usne.. ale jen do chvilky, než si lehnu.. je to potvůrka.
    Holky, jak Vaše mimča to mají po koupání ? Já malého vyndám z vany, kde se mu děsně líbí, no a on začne řvát, přitom jsem už nahřála osušku, zapla takový ten teplomat, co fouká teplý vzduch. Vyhřála jsem tím místnost, kde budu oblékat a on řve a řve, dokud nemá plenku a pyžamo a pak je ticho.. jsem z toho fakt vždy vystreslá, protože bych ho ráda dala na bříško, abych ho mohla i pořádně namazat na zádech a tak.. ne a ne.. Tak jestli nemáte nějaký fígl, pokud to máte obdobné..
    Tak zatím pá, už zas kope v kočárku:)) Ivča

    #864041
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny!
    Tak Bivinko máme teda stejný problém. Bohoušek je ve vaně zlatej. Chechtá se kope nožičkama – zkrátka se mu to líbí. Ale jak ho vyndám z vany zabalim do osušky a odnesku na přebalovák otřít a, namazat a obléknout do pyžama tak spustí a nepřestane dokud nedostane baštu. Znám to je to fakt o nervy. Ještě mu vždy narvu do pusy dudlík, který pomáhá asi na pár vteřin než ho vyflusne. Takže já ti taky neporadím naopak taky by jsem přivítala radu jak na něj. 😀 .
    Jinak se malej zase začíná vracet do starých kolejí – v 19:30 dostane příkrm a pak už je vzhůru kolem 23:30 – 0:00 pak kolem 2 – 3 a pak kolem páté. A to ze začátku tak krásně spal po tom příkrmu. No asi si budu muset zvyknout, že je to velkej jedlík a že chce baštit ve dne v noci po 3 hodinách. Ale je divný, že dopoledne vydrří od 10:00 – 14:00. Dám ho do kočárku a mam 4 hoďky klid. Občas si zamrmlá, pokňourá tak strčím dudlíék do pusinky a je klid.
    Jinak mi přijde, že mu je ten dudlík asi malej či co 😀 . Musím mu ho v pusince přidržovat než si ho pořádně chytí tak nevím jestli mu už mám dát větší 🙁 .
    Dneska nevařím mam od včerejška pečené kuiře,ale musím vymyslet něco na zítr. Musí to být něco rychlého páč jdu zase dopoledne na rehábky tak aby jsem stačila uvařit než přijde manžel z práce. Je po těch rehabilitacích takovej celej rozmrzelej a má nabouranej svůj denní řád. Chodí spinkat v deset a rehábky mam v 10:45 takže je chudák mezi tím asi tak hoďku vzhůru, kde ho trápíme a rehabilitujeme a pak zase unavou usíná,ale už je celej den na h…
    O tak se mějte hezky a pozdravujte ty naše zlatíčka

    #864042
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak jsme byli o víkendu v Českém ráji a super. Počasí vyšlo, bylo nádherně. Chodili jsem po vyhlídkách, malá mi v šátku krásně spala.
    Ad k látkovkám, malá má sice zadeček jak bambule, ale nemám pocit, že ji to omezuje v pohybu. Je sice pravda,že na přebalováku je daleko živější, ale i na gauči se s nohami skvěle hraje a otáčí se.
    S hračkami si taky hraje, nejčastěji si sáhne po hračkách na boku hrazdičky, občas „bouchne“ do hraček nad sebou a k tomu si hezky žvatlá.
    Na kontrolu jdeme ve středu a měla by také být o očkovaná, tak uvidím. Dr mi neřikala, že by malá měla vážit více jak 5 kg, asi to bude mít, ale jen tak tak.
    Mějte se, malá se mi probudila

    #864043
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy!
    U nás s koupáním vůbec žádnej problém není. Malej si ve vaničce kope, když ho vydělávám, tak ho tak jakože „oklepu“, tomu se taky řechtá a při sušení na přebalováku děláme bubukuk a lechtám ho.
    Jinak Kubík je úplně ukázkovej, jí po 3-4 hodinách, v noci spí minimálně 6 hodin, chovat se nepotřebuje, hezky si leží v postýlce a mlátí do hrazdičky (teď jsem mu objednala hrací deku s hrazdičkou) nebo je v křesílku a pozoruje okolí. Večer ho teda chytne protivná a to se pak chce chovat. Sklapovačky taky dělá a hrozně rád si takhle odkopává deku. To se pak juknu do postýlky a on má buď z deky okolo sebe udělanou ohrádku nebo má nožky položený na dece. Na noc díky tomu vyfasoval spací pytel, ze spánku totiž taky kope 🙂 . Jen to pasení hříbátek nám moc nejde. Vždycky si dá ruce podél těla a prohne se jako luk. Nevím jak ho to mám odnaučit. Když mu dám ručičky tak jak mají být, tak se začne vztekat. Nevadí mu to jenom po koupání, když mu mažu zádička.

    #864044
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Koukám, že je tady nějako mrtvo. No já jsem teda včera taky neměla moc času. Přečetla jsem v rychlosti nové příspěvky a běžela se věnovat tomu naemui svišti. Nějak mi boří moje plány 😀 . Byla jsem zvyklá, že spinká od 10:00 – 13:00 – 14:00 a včra usnul v 9:45 – což je OK,ale v 10:15 už koukal a ne a ne spinkat – zločinec. Dnes to zkusil zase, ale ńava byla asi silnější tak asi na potřetí zase usnul. Dneska mi spinkal krásně v noci. Usnul ve 20:00 vzbudil se 1:30 a pak až v 5:30 – SUPER. jen tak dál. Vynechala jsem na dlouho docela ten čaj pro kojící matky a dělalo se mi fakt mín mlíka. Začala jsem ho zase pít před dvěla dny amam mléka na rozdáváním a on se i víc napije a spinká déle – alspoň si to myslím – nechci to zakřiknout.
    A co holky sledujete hokej??? Já jsem teda velkej fanoušek. Akorát Bohouška to zatím asi moc nezajímá a má největší potřebu plakat nebo být zaměstnej od mamči či taťky když hrajeme takže z toho moc nemám. :S
    Dneska k obídku vařím vepřový gulášek – mňam mňam- Předevčírem jsem si dělala palačinky a včera polévku. No to jen tak pro inspiraci.
    Tak pa pa a zdravíme mimča a mamči <:o)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,801. až 1,815. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist