únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,816. až 1,830. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864045
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Zdravím holky:) a miminka:))
    My pěkně rosteme a klubeme se z toho mimi na pěkného klučinu :)) Jen ty vlásky by mohly už začít pořádně růst, abych mohla česat kohouta..
    Toho našeho malého jsme pěkně naučili na večerní režim, koupel, jídlo a do osmi spát. Dneska spal od osmi do půl třetí.. Já šla spát asi ve čtvrt na devět.. takže jsem se krásně vyspala. Jelikož se mi přes tu noc vytvořilo mega mléka, tak jsem mu dala z obou, aby se mi to uvolnilo. Odsávačka mi nefunguje a čekat na ranní kojení jsem nechtěla.
    Jinak včera kouzlem jsme nebrečeli po koupeli. Zabalila jsem malého do velké pleny a ručníku a nechala pár minut, jako housku, zabaleného. A on se v tom krásně aklimatizoval, že jsem ho pak mohla namazat olejíčkem a krásně obléci a učesat. Vůbec nebrečel. Jindy mi řval jak tygr a kolikrát jsem nestačila ani nos či ouška vyčistit.
    Tak jsem zvědavá, zda to bude dneska taky fungovat.
    A jak je hezky, tak jezdíme s kočárkem dopoledne a pak i odpoledne, tak je malej krásně spokojený a dokonce si vyhraje i sám s hračkama. Sice pak se mu nezlíbí a nechce na ně koukat a ani už nechce ležet.
    Tak papa a hezký zbytek dne.

    #864046
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky:-))
    jo dneska to na hezké počásko nevypadá.
    bivinko-my jsme fandové a včera malá koukala s tatkou a usnula při tom, ale koukala na tv – se jí líbilo jak se tam míhaly barvy:-))tv -je magnet.
    jinak my už tak nějak ten režim taky máme v noci spinká a přes den už se trefujeme do skoro stejných časů+/- hodka na kojení, takže super.jsem zvědavá co řekne dr. tam jdeme za 14 dní, mám pocit, že mi maličká moc nepřibírá, ale hlad nemá to by plakala.naopak když jí chci zkusit dát mimo časy na které je zvyklá tak brečí a nepřisaje se, takže jestkli mi dr. nařídí příkrm, tak nevím jak ho do ní budu dostávat.ale snad to nebude potřeba – roste mi spíše do délky, vyřazuji prádlo a vyřazuji, už jsem nakoupila nové věci na 3-6 měsíců a ty staré zase prodám dál – některé věci na sobě měla fakt jen jednou.
    co se týká hraček, tak my si hrajeme na dece, tam bouchá do myšky a médi, ale v postýlce jen kouká na kolotoč a občas ještě cucá ručičky. jinak dostala chrastítko ve tvaru špendlíku a to si občas chytne, ale musím jí ho podat sama si ho nevezme, ale když ho čapne, tak s ním mává a směje se jak blázen. no dělá pokroky každý den.
    ptala jsem se minukle – co používíáte za krém s UV?
    my máme 50+ – větší jsem nesehnala.

    #864047
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak my máme v sobotu ty křtiny:) už aby to bylo za náma to je už poslední akce a už máme už vše za sebou uffff.vy které také plánujete křtiny už to máte za or před sebou???zítra jdeme zase na svatbu a zřídit nějaké papíra rodičák atd. jo to já jsem taky velkej fanda a malýho ti také zajímá jsme dobry zatím samý vítězství a teď nás čeká švédsko no uvidíme le s těma rusama to byl fakt masar:D zrovna včera jsme byli v čb a v dm jsem koupila taky 50plus si i myslím že to stačí ty už malou mažeš???no jinak nám od pondělí slzí očičko dostali jsme kapky prý ucpaný slzný kanálek:( tak se při tom nemá choit ven ale když bylo do včera tak krásně tak jsme ši alednes fouká vítr tak odpo už nikam nejdem.taky jsme mu koupili hrací hračku a líbí se mu.jinak máme taky kroužky ale sám si je také ještě nechytne ale když mu je dám tak je pěkně drží a hlavičku také:D nevíte od kolika měsíců se dá použít ta klokanka???já si myslí od třech ale nejsem si jistá.no ve středu jdee na druhé očkování tak se i zvážíme no doufám že jsme aspon neco přibrali

    #864048
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky,
    tak já myslela,že v lekárně mi poradí lepší krém na opalování.. a paní mi doporučila sprej. Jsem ho koupila, ale není to pro miminko dobré, vůbec jsem si neuvědomila, že se mi to bude blbě stříkat na obličej..takže půjdu stejně koupit krém. Prý stačí 20 říkala, ale myslím si, že víc je pro mimi lepší.
    Mončo: já mám doma batůžek na nošení, jestli myslíš toto a může se používat už od 3.měsíce, ale dítě musí už držet hlavičku. Tedy u toho mého.. ale myslím si, že už to budeme moci nosit :)) Malej se zlepšuje s držením hlavičky.
    Tak páá..asi už půjdu taky spát, když malý spí.

    #864049
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak já už klokanku používám zhruba od dvou měsíců. Ptala jsem se na to rehabilitační sestry jak chodíme na ty rehábky a ona říkala, že klokanky, šátky vše můžeme používat.
    Já taky ještě nepoužívám krém na opalování. Mam dokonce krém proti nepříznivím vlivů,ale dočetla jsem se, že se nemají používat dřív jak „myslím“ od 6 měsíců. Když je venku tak ho nedávám na slunce. je ve stínu nebo na něj stíná boudička z kočárku. Večer má vždycyk takovou krásnou barvičku jak broskvička 😀 . Je to prý z čerstvého vzduchu.
    Dneska už se těším na hokej . Taťka nám zdrhne fandit do hospody a nám nezbývá než fandit doma. Tip na výhru našich. ČR – Švédsko – 3:1. Co vy? Doufám, že mě ten zlobíček nechá koukat alespoň chvíli a nebude pořád vyřvávat má ty své večery 🙁 .
    Jinak Bohoušek už si taky chytá hračky když mu je podám,ale kolikrát mu musím tu hračku pořádne do té ručky srčit a pak s ní mává jak na prvního máje 😀 . Taky bouchá do hrazdičky jak spalšenej a dneska mi připadalo, že se pokoušel lézt,ale opravdu to bylo asi jen zdání,ale už dává pěkně ručičku před sebe a snaží se přitáhnout – je to srandfa ho pozorovat. Několikrát se už i přetočil z bříška na záda,ale asi taky jen náhoda – je z toho vždycyky pěkně vykulenej.
    Tak ju. Mějte se hezky a asi až po víkendu. Pááááááá Doufám, že bude,me v hokeji hrát o zlato!!!

    #864050
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    tak jsem se tu zas ukazala,.. porad behame po doktorech. malej uz ma asi 7 kilo, spis uz to ani nestuduju aby me neslehlo.

    jinak decku na kycle ma mit dal, jdem zas za mesic na kontrolu, ma ji mit porad a to ze cvicime je prej v poradku. taky ale doktori na kyclich rikali, ze mudr z neurologie ktera naridila, ze ji ma mit jen v noci je blba… a tak porad dokola. v zaveru nasi vymeny nazoru (uz na me ty kyclari byli 2, asi se me bali 🙂 ) mi rekli, ze bud malej bude mit v 16 letech trochu nakrivo hlavicku, nebo muze pajdat na nohy,at si vyberu, … tak jsem jim vysvetlovala, ze nechci ani jedno ani druhy, a at se koukaj domluvit, ze ja jsem jen matka tak prece nemuzu vedet ktera varianta je lepsi…
    holky rikam vam , jsou to kreteni a pokazdy kdyz tam jdu, tak jsem nasrana uz preventivne a vzdycky me tam dokazou vytocit dobela 🙂

    jinak chodime porad na rehabky, uz se to pry trochu zlepsilo, ale myslim, ze to jeste na par mesicu mame. snad bude malej pak v pohode jak s hlavickou,tak s kyclema, nebo si to pujdu hodit.

    ted jedeme na chatu 140 km 🙂 opet ridim ja, manza vcera ,,sel s kosem,, a prisel ve 2 rano blbec a ted mu neni dobre… dobre mu tak, aspon muzu jet po svym a on nebude drskovat 🙂
    ne ze bych mu prala aby mel tak peknou kocovinu,ale kdyz je nekdo blbej a nevi kdy ma skoncit tak to je pak tezky… musel si jit vynahradit to , ze byl 14 dni hodnej, protoze sel na dalsi testy na cukrovku, co chodi kazdy 3 mesice. tak ho pochvalili a uz zas zere jak zjednanej a musel to zas zapit 🙂

    #864051
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    no mě dr. říkala, že čím větší uV faktor tím lepší – já se mažu normálně 50 tkou a jsem stejně jak prasátko – mám moc světlou kůži, na slunko nechodím, ale ve stínu mě to stejně vezme, no a malá je taky bledule, takže jí raději mažu ikdyž jsem s ní taky ve stínu a má přes kočárek plenu – dr. říkala, že i přes tu plenu se mi může opálit a že se musí chránit už od mala.takže mažu.
    jj na hokej taky budu čučet:-))

    #864052
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    o hokeji vůbec nemluvte:@ :'(

    #864053
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    V pátek jsme byli na očkování (hexavakcína a rotaviry, pneumokoky dostaneme až příště). Jediná reakce, kterou Kubík měl byla ta, že byl v sobotu protivnej. Pořád se chtěl chovat, ale vydržel to tak 10 minut, pak zase do postýlky, za chvilku do náruče, do křesílka a pořád tak dokola. Ale večer už pak byl v pohodě, teda kromě toho, že pištěl u kojení.
    Jak jste se bavily o klokance, tak já jsem malýho zkusila dát do babyvaku. Vůbec se mu tam nelíbilo, neměl žádnej přehled. Asi to pak zkusíme, až bude líp držet hlavičku, abych ho tam mohla dát jinak.
    Opalovací krém zatím nepoužíváme, ale mám doma 50+.
    Moni, jak dopadly křtiny? Nás to čeká až příští víkend. Už se docela těším, Hlavně potom do hospody na svíčkovou 😛

    #864054
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak my opět bojujeme s kojením, už jsem si říkala, že vše je v poho a ejhle. v so jsme měli k obědu vepř. panenku zapékanou s brambory ale asi tam bylčesnek či co a malá mi včera od rána nechtěla pít, naposledy normálně se mi napila v jednu ráno, pak v šest už pila málo-jen 6 minut, pak jsem to zkusila v 9 hod a to mě s prsem poslala do háje-vzala si až ve dbvanáct, pak zase od čtyř jsem to zkoušela po hoce a v sedm jsem to nevydržela a nakrmila jí odstříkaným po lžičce. no v noci v jednu teda zase pila extrémně-16 minut v kuse ani nehlesla a hned zase usnula, ale ted ráno v šest nechtěla,ale trošku jsem jí s ním zarejdila a cucla si aspon 5 minut.
    non uviodím kdy a kolik si zase dá, říká se, že špatná chut po jídle do 12 hodin zmizí tak uviodím.
    ale jinak se na mě směje a hraje si, říkám si, že kdyby byla hladová bude plakat- to plakala včera večer- těch lžiček asi bylo málo.
    no co vy?nemáte s tím některá zkušenost?ted nevím i jakou koupit odsavačku, říká se, že každá je na jiné prso a že když někomu sedne od aventu jíná musí mít medelu-nechce se mi jí kupovat a zjistit, že mi na prso nejde.fakt nevím,zkuste poradit.
    zatím pa pa

    #864055
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    u nás vše tak nějak ok. Akorát tedy se Přemeček nějak děsně osypal – mám strach aby to nebyl atopický exém – má úplně rudý suchý fleky na kůži – nejhorší to má na ručičkách ale na zbytku tělíčka má pěknou krupici. Zítra jdem k Dr. tak jsem zvědavá co nám řekne….
    Kosto já mám odsávačku od medely – ruční, dvoufázová, imitující sání miminka. Jsem s ní maximálně spokojená. Výhodou je, že pokud ti nebude sedět ten prsní nástavec co je sní běžně dodávanej, tak si můžeš koupit jinej – větší či menší podle svých prsou – maj myslim asi 4 velikosti.

    #864056
    Anonym
    Host

    Kosto, já mám manuální od Aventu, má ji i Petra H., někdo tady má zase Medelu (myslím, že Lenuna). Jinak já jsem teda nic takovýho neslyšela. Mám doma od ségry ještě pístovou a pak takovou jakousi s balonkem a všechny jsou na jedno brdo. Myslím tím ten „trychtýř“ na prso. Ta od aventu se mi líbí v tom, že má na mambráně výstupky, který by měly lépe stimulovat mléčné sinusy. A taky mi ji doporučila dětská dr. S medelou teda žádné zkušenosti nemám, ale měli je v porodnici.

    #864057
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    holky díky za tipy, uvidím co to škvrně dneska předvede, od sedmi byla vzhůru, hrály jsme si a pak usnula, tak až se vzbudí tak jí zkusím dát prso.

    #864058
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    odsávačku mám Aventu, na tom trychtýři je taková silikonová guma, která mě děsně vadila a odsávám bez ní. Myslím si, že mám menší prsa (85 C). Je pravda, že děsne mě odsávání bolelo, ale co večer dávám flašku umělého a mateřské odsávám a mrazím, tak si prsa už asi zvykla. I když na začátku než se to chytí, to není moc příjemné. Medelu jsem používala v porodnici, ale elektrickou a byla taky dobrá. Všechny výjdou asi na jedno brdo.
    My v pátek také byly na očkování (hexu a prevenar 13), u dr. to byl děsný řev, ale než jsme vyšly z ordinace byla klidná. U nás jediný příznak byl že pořád kadila. Odpoledne snad 5x. Pak kolem 22 hod jsem jí naposled měřila teplotku a měla 37,7 v zadečku, tak jsem jí nedávala ani čípek. V noci jsem Valinku jen tak trochu rozbalila, šáhla na ní a byla teplá normálně. A ráno už 37,1. A v sobotu? už klasický den. Za měsíc jdem zas. Jinak ve 3. měs. máme 61 cm a 5090 g.
    Dnes jsme se probudily až v 5:30 a teď zas spinká, ale už jí budu muset budit na jídlo. Od minulého týdny po kojení i přikrmuji 60 ml umělého. I když už asi nebudu muset, přikrmovala jsem jí kvůli váze a tomu očkování.. Uvidím jestli bude mít hlad nebo bude spokojená.
    Jé to je zas hodin, asi bych měla začít vařit. Dnes sice jen polívku a máme koupenou z Globusu jejich sekanou (co dávají i do housky), tak to jen opeču, k tomu brambor a budem najezení až až.
    Já zatím můžu jíst dá se říct cokoliv. říkám si pokud to není ve velkém množství tak to snad neuškodí. Jen se vyhýbám luštěninám. Minulý týden hlídal taťka, byla jsem na certifikaci z pojišťovnictví a zvládli to oba na víc než výbornou. Za týden má službu v pondělí mamka a v úterý a v noc Martin. Pak už budu zas jen s Valentýnkou a nikam na školení nebudu jezdit. Mlíka v mražáku mají dost. už nemám místo na uskladňování, tak nevím jak to budu dělat. Je mi líto ho vylívat jen tak.

    #864059
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak křtiny se vyvedli:) začalo to ve dve v kostele celou dobu jsme stáli.málého držel manža v autosedačce protože jsme zapomněli kočárek u babičky(tchýně)kde se to poté jakoby slavilo:) no a on to celou dobu prospal a kdyz jsme ho vyndali na to křtění tak ho držel kmotr a celou dobu se na něj usmíval takže 20 min v kostele uplné ticho a ted si predstavte kdyby zacal řvát jak se to bude rozléhat:D no a pak jsme grilovali maso byly chlebíčky cukroví no a hlavně pivečko a tvrdej takze to dopadlo supeeer.tak hlavně at je Kubík hodnej jako náš Davídek:)
    já vubec neodsávám prsa se mi nenalívají malej si vypije kolik chce musím říct že poslední čtyři dny už zase krásně bumbá jak jsem minule psala že nechce moc papat tak ted si to vynahrazuje asi má růstovej spurt:D ve stredu jdeme na očkování a na vážení tak jsem mocccc zvědava kolik vážíme jestli máme peto vic než vy minule jsme měli o pár deka víc než Val.tak pak se pokusim ve stredu pisnout zatim ahojjjjj
    jo a už také děláme sklapovačky:) 🙂 a dnes jsme se poprvé z bříška přetočili na záda a to třikrát za sebou:D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,816. až 1,830. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist