únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,831. až 1,845. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864060
    Anonym
    Host

    ahoj,
    je to fakt. ja mam od medely mini elektrik plus… byla suprova, my jsme s kojenim skoncili,ale to byla chyba uz od porodnice, jinak jsem ji ted prodavala kamosce.
    pokud by nekdo chtel tak za nejakou cenu prodam tu manualni od aventu, pouzivala jsem ji jednou (spis jsem to zkousela, ale byla jsem lina na manualku))) 🙂

    malej nam pekne roste ma asi 7 kilo 🙂 a co vy?

    #864061
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.))
    Tak já mám odsávačku chicco, ale z druhé ruky,takže už mi nefunguje.. ale byla jsem s ní taky spokojená. Jen ruční, takže mě pak bolela ruka.. Lepší je, když mi malej odsaje :)) To je lepší.
    Uplně jsem včera byla nadšená z malého, protože mi prvně večer usnul sám v postýlce, aniž jsem ho předtím uvozila v kočárku nebo jinak uspala. Jen jsem ho položila a dala mu hračky kolem, taky dudlík a plenku kolem hlavy a přes ručičky.. tu má moc rád.. chvilku koukal a povídal a pak zavřel očka a usnul:)) Snad se nám to podaří každý večer.
    Jinak koupání malej miluje, ale jakmile se vyndá, tak řve, ani zabalení už nepomáhá.. dokud není oblečený a u zdroje jídla.. tak řve.. občas ho nestačím ani namazat.. To by se uřval.
    Zatím nevím, kolik malý váží, jsme na návštěvě, tak až doma zvážíme.. doufám,že už jsme pokořili hranici 5kg..
    Tak papa a pohlaďte miminka.

    #864062
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak s tím koupáním, malá mi taky plakala dokud se nenajedela..tak jí před koupáním dávám tak na 5 minut cucnout a pak v klidu koupem a masírujem a povádáme..pak se dojí a jde chrupkat.Já jsem už od návratu z pordnice zavedla to že usíná sama takže s tím nemáme problem nabaští se a jde nakutě..zavřu dveře a ona si tam povídá s medvídkem a pak usne..Odsávačku nepoužávm páč mám piranu co stačí všechno sníst..ve 2 měsících jsme měly 5260 a 58cm takže je to cvalda ..jinak máme taky za sebou první očkování Lola to zvládla na jedničku jen malinko slziček v ordinaci jinak nic ani teplota tak jsem měla radost toho jsem se bála…No holky co máte holčičky jak to máte s naušničkama? Já bych je tak moc chtěla přítel je proti at si lola sama vybere zda chce mít propíchnuté ouška..tak já nevím..doktorka dělá akupunkturu tak se k tomu taky moc nekloní že její dcera taky naušnice nemá.a já nevím co..a přitom jsme dostali takové krásné pomněnky ..no nic jdu odpočívat dneska jsem si dala uklid tak mám nárok 😀 tak papa

    #864063
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Darčo, pokud vaše doktorka dělá akupunkturu, tak máš velkou výhodu, že při píchání naušnic by se neměla trefit do nějakého špatného bodu. Já mám díky tomu dirky docela vysoko (mám velké boltce plné různých bodů). Můj bývalý dětský dr. se akupunkturou taky zabýval a kdo chtěl piercing, tak šel za ním, aby řekl kam to může píchnout. Já teda kdybych měla holčičku, tak bych jí dala naušničky hned jak by to bylo možný. Když si vzpomenu jak jsem na základce machrovala s různejma naušnicema, ostatní holky totiž měly pořád takový ty první a já si je už mohla měnit … 😛
    Jinak u nás nic novýho není. Včera byl teda večet malej protivnej a chtěl kojit po hodině a půl, ale pak usnul už o půl 9 a spal do půl šesté, takže mi to vynahradil.
    Co se usínání týká, tak Kubík je samostatnej už od porodnice. Po nakojení, přebalení a převlečení ho šupnu do postýlky, dám mu dudlík a zavřu dveře. On obecně nechce moc chovat, jenom když je nějakej protivnej nebo ho něco trápí. Spíš si spolu povídáme a hrajeme si na dece nebo na přebalováku.

    #864064
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,¨
    tak jsme se vratili od dr.chtela jsem aby manža sel se mnou a rekl že je to jasny mimochodem má noční.kvůli těm injekcím malej sebou totiž strašně šije a nema žadny faldíky jen svaly a když napne nožičku tak do svalu se o spatně pícha no tak jsme dostali dve injekce prevenar a hexe.řval jak tur ale ted už to zapomnel.měříme 60cm a vážíme 5150g takže super kontrola za měsíccccc

    #864065
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak dnes je nám přesně 3 měsíce – vážíme 6030g a měříme 62 cm. Takže úplně ukázkovej klučina. Jinak v úterý dostal očkování proti pneumokokům. Nejdřív jsem na něj dělala blbinky,aby si nevšiml, že sestřička něcovyvádí. Tak se chechtal a pak přišlo bodlo to se zamračil a začal brečet,ale jen chviličku. Celé dopoledne odpoledne v pohodě a večer to přišlo. Nemohla jsem mu na tu nožičku ani sáhnout. Měl jí celoiu červenou s oteklou. Nemohl kvůli tomu ani spinkat takže si asi dokážete představit jak byl prtoivnej. Naštěstí jsem zrovna u mamči tak jsme se o něj střídali já, babička, prababička – u každého usnul tak na 10 minut. Než si zase pohnul nožičkou a začala nanovo. Teplotu měl jen 37,7 takže v podstatě neměl,ale na večer na spinkání jsem mu dala dětský Nurofen – to by jsme se nevyspali nikdo ani on a no já a perfektně to zabralo. No a za měsíc také znovu a nějaké další dvě očkování. No zatím nemůžeme cvičit tu Vojtovku – teda dneska už začnu,ale dva dny měl kvůli očkování pokoj. Taky semusím objednat na kontrolu na neurologii tak doufám, že vše dopadne OK.
    Co se týká koupání tak ve vaně vše super – miluje vodu (asi po mne) a jen co ho vyndám z vany tak nastane řev a neskočí než jak říkáte než dostane baštu. Pak si říhne a usíná teda v ruce (což jsem si teda asi moc dobžře nenaučila ,ale naštěstí usíná tak do deseti minut) pak šupky dopostýlky a když se vzbudí tak tam jen jdu střím mu dulíka do pusinky pohladím ho dámmu dobrounoc a odcházím pryč. Někdy tak vříská třeba i 10 minut,ale nakonec to vzdá páč zjistí, že je to zbytečný a radši usne. Ale samo, že se chodím na něj dívat i když brečí jestli je v pořádku 😀 .
    Tak ju na desátoujdu s kamarádkama na rande (jen s babama a dětma) tak se jdu pomalu nachystat – jdu malému ještě vyžehlit věci. Pa pa pozdravujte prcky

    #864066
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky,
    tak jsme byli včera u Dr. na tříměsíční kontrole – sice nám budou tři měsíce až zítra, ale to nevadí… No a tak tedy závěr zní 63,5cm a 6405g – prostě pořádnej kus chlapa….
    A jak jsem minule psala s tou vyrážkou, tak pediatr říkal že zatím enní jasné co to je. Může to být jen vyrážka po změně mýdla, ale nemusí. Dostali jsme olej do koupele a kortikoidovou mast a za týden na kontrolu. Pokud to je jen vyrážka, tak by měla zmizet – tak nám prosím držte palce, ať to není nic horšího…
    Co používáte za kosmetiku pro prcky?
    Ty jo to usínání máte super. To u nás takhle večer Přemeček chce usínat v náruči – prostě papá tak dlouho až u toho usne – pokud mu vemu prs dřív tak začne strašně plakat. No a tak už to máme naučený, že ho nechám a až když se sám pustí tak ho dám do postýlky a to už je spící… Ono vůbec naše usínání je děs. V noci mi při kojení také usíná u prsu a poslední dobou už to zkouší i přes den – zapláče si že chce najíst – chvíli saje a pak usne. Je prostě při usínání mazlíček. Ještě třeba když ho mám jen opřeného o hrudník to také stačí…

    #864067
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    téda, to pěkně přibíráte, když už mají mimča 6kg.. my jsme mladší,ale teprve máme cca 5kg. Přitom Adík baští pěkně a když má hlad, tak řve :)) My máme to takové jako v té reklamě..řev,řev a řev.. :))) Adík je taková citlivka, co se mu nelíbí,tak to dá pěkně znát, jinak se směje jak andílek.
    Já na Adámka mám kosmetiku od nivei a pak taky od oriflame a zatím jsem nezaznamenala žádný problém. Nestřídám tu kosmetiku, vždy jen jednu značku..Jen toho mám více.. :)) Včera malej krásně usnul v postýlce, chvilku si tam žvatlal a koukal po hračkách a pak usnul, tak jsem ráda. Jen jsme včera koupali po 14.dnech (dovolené u rodičů) ve vaničce a jaksi se tam malej nějak nevejde a nemohl pěkně kopat, takže budeme doma koupat taky ve vaně. Ať si pěkně pokope. Tak papa:)

    #864068
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak mi kámoška půjčila ruční odsaváčku od aventu a nic, at jsem dělala co jsem chtěla tak ani tuk, ale rukou jo, no tak hold, když budu potřebovat tak budu muset ručně.no doufám, že už nesním nic co by maličké vadilo.
    jinak my jdme na kontrolu až 03.06. to nám budou 3 měsíce a doufám, že bude mít aspon 5 kilo. malá jí pořád jen 5x denně jen když je venku horko tak si řekne víckrát.
    usínání – no, my vykoupeme nabaštíme a ještě tak hodku mi kouká a pak usne, přemýšlím, že bych jí šoupla koupání, ale to už by jsme zase nevyšly časově s jídlem a koupat jí s plným bříškem, kldyž pak mažeme a paseme hříbátka to ne.
    babyzno my máme extrémně suchou pokožku, takže z lékárny máme těl. mléko_ u Lipolocio a pak používáme klasickou modrou indulonu, ostatní zatím nezkoušíme – kvůli alergii, na mytí máme gel od nivei a zatím dobrý.
    já musím proplachovat i vlhčené ubrousky-ikdyž je tam psáno, že jsou bez parfému.
    teda vám už se mimča přžetáčí? to mě ještě ne, naopak mi moc na bříšku nechce být.

    #864069
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    koukám u vás nivea frčí – to u nás se po ní Přemeček osypal. Koupila jsem celou sadu – mycí gel, tělové mléko a SOS krém – vše nivea baby nutri senzitiv. http://www.nivea.cz/Tipy-and-rady/baby-care/Baby%20Care%20Module#/products/sensitive_skin a ještě opalovací mléko OF 50+. No a teď mi to doma leží – super věc – utracených 500Kč a nic z toho – kdyby jste měla některá zájem prodám za 350Kč i s poštovnym. Gel je použitý asi 3x, mléko 2x, krém jen jednou a opalovák taky. Je to škoda vyhodit…
    Po porodu jsme používali sebamed a teď jsme se k němu vrátili… Prý je to velmi dobrá firma..
    No a ještě mě pediatr upozornil že jestli to bude exém, tak že by bylo nejlepší používat nějakou kosmetiku co by mi pak řekl, ale že každý výrobek stojí skoro 500Kč – šla sem skoro do kolen – no ale kdyby to bylo potřeba tak bych to samozřejmě koupila – co bych pro to svoje zlatíčko neudělala – i kdybych měla být o hladu 😛

    #864070
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    já na mytí pro malou používám řadu z DM baby love, ale pouze tak jedenkrát za 14 dní, jinak denně myji pouze vodou. V porodnici jsem ji umyla přípravkem Johnson a to se mě osipala. Když jsem měla malou opruzenou, tak mi dr. doporučila konopnou kosmetiku. Tu používám na namazání – olej a krém na opruzeniny.
    K usínání: po koupání a nakrmení dám malou do postýlky, zazpívám jí a popřeji dobrou noc. I když ještě nespí, odcházím z ložnice a nechávám jí tam samotnou. V obýváku si zapnu chůvičku a když moc brečí, tak tam zajdu. Většinou do půl hodiny usíná, do té doby si buď hraje nebo si povídá.

    Musím říci, že máte pěkné cvalíky. Dnes jsem ji vážila a měla 5,1 kg a to máme 3 měsíce a týden 😀

    #864071
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky:)
    To bylo zase krásně:) Jen se nám nyní nějak zatáhlo, ale pokud nebude pršet, tak pojedu s Adíkem ven:)) Jinak už máme doma taky chůvičky a musím je fakt pochválit. Protože je to fakt výborná věc. Malého po papání odnáším do postýlky, chvilku ho pochovám, pak ho položím a dám mu dudlík, čistou plenku (kolem obličeje a přes ručičky) a chvilku na něj koukám a pak zapnu chůvičku a mohu jít vedle do místnosti. A vedle slyšíme, zda brečí nebo ne.. může se to i nastavit i na velkou citlivost, kdy slyšíme i jak si dudá dudlík. Tak jsem ráda, že to přítel koupil. Je to taková jistota a pak i mohu poklidit vedle a přichystat se taky na spaní. Většinou chodím spát s Adíkem, když pak ráno brzo vstáváme:))
    Tak hezký týden. :))

    #864072
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    chci se zeptat jestli se některá nechystáte na akci “ s kočárkem Prahou“. Přemýšlím, že bych vyrazila, ale byla bych sama, tak že bychom si mohli dát třeba spicha… Co vy na to?

    #864073
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    no Babyzno, já o tom přemýšlela, ale ve finále mi přijedou zítra návštěvy, takže nejdu.

    #864074
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    babyzno, já přemýšlím o tom, že se pojedu do Žlutých lázní podívat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,831. až 1,845. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist