únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,846. až 1,860. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864075
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy!
    kdyby ta kočárková akce byla v Brně, tak bych šla hned.
    Jinak u nás celkem nic novýho není. Kubík už má přes 6kg, papá si ručičky, kope do hrazdičky (mlátit do ní ručička ho už asi omrzelo 😛 ), pořád si povídá a směje se. Přemýšlím nad tím, že bysme začli chodit na cvičení maminek s miminkama.
    Kosmetika: myjeme a mažeme Johnsonem. Pak jsem teda dostala nějakou švédskou kosmetiku, opalovací krémy atd. pro mimča, ale to jsme ještě nezkoušeli.
    Usínání: teď si malej začal chytat plínku, kterou má pod hravičkou a u toho si cucá palec. Jinak usíná sám, pokud ho teda při usínání nevyleká pes. Máme totiž nový sousedy a pes na ně štěká a malýho to budí a ten pak tak jako vyděšeně brečí. Takže si musím sednout k postýlce, držet ho za ručičku, hladit bříško a něco mu povídat. Potom usne.
    No nic, musím končit, začíná se budit a bude chtít papat.
    Tak se zatím mějte hezky a užijte si tu kočárkovou akci 🙂

    #864076
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Elenko – já nejsem přímo z Prahy takže nevím jak se tam přesně dostat – dojedu autem na čerňák a pak MHD – ještě to večer prodiskutuju s manžou – jezdí do Prahy do práce a uvidim. Ráno ještě písnu.

    Dneska jsme byli na kontrole s tou vyrážkou a byla to snad opravdu jen vyrážka – fleky zmizeli a teď už se jen loupe. Dostali jsme tělový mlíko na recept a snad dobrý. Také jsme dostali druhou dávku hexavakcíny a dneska ani neplakal. Jen sestřičce vynadal když píchla, ale když jehličku vytáhla tak už se zase usmíval – šikulka náš…

    #864077
    Anonym
    Host

    Ahoj Babyzno,

    já už vlastně taky nejsem z Prahy 😀 , na konci února jsme se přestěhovali do první vesnice za Prahou.

    Ale jinak, z Černého mostu to je nejlepší tak, že pojedeš metrem na Karlovo náměstí a vyjdeš na „výlez“ Palackého náměstí. Tam nastoupíš na tramvaj směrem Modřany, zastávka Dvorce

    #864078
    Anonym
    Host

    Ahoj elenko,
    tak já nakonec nikam nejedu 🙁 . Po včerejším očkování není Přemeček nějak ve své kůži tak ho nechci nikde tahat – škoda…

    #864079
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak co se týká kosmetiky tak mi používáme babydream z rosmmenu. Zvykl si na ní od malička a je vše v pohodě. Občas vyzkouším nějaké ty testry co jsme dostalito hlavně když jdu k doktroce nebo někam na návštěvu – je to malinký a skladný. Jinak Bohoušek taky roste jako z vody – kopká pořád nožkama zvedá zadnici nad sebe – no sranda. Žvatlá si, talké si baští ručičky a zkouší na mne co vydržím. Kdo z koho – jestli já a nebo on. Samo, že vyhraje skro pokaždé on. Tím myslím, že tak dloho řve dokud ho nevyndám třeba z kočárku a neukazuju mu co kde máme. Je děsně zvědavej. :-).
    Teď už mi moc nechce ani spát. Spinká přes den nanejvíš 30 minut a už je zase vzhůru – takže fakt skoro nic neudělám. Pořád vyžaduje pozornost. Lumpík jeden.
    No tak se mějte krásně. Pááááá 🙂

    #864080
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    nějak nestíhám chodit na net a když tak jen dát pár fotek na FB. Když je tak krásně, jsem pořád venku. Už jsem zpátky na původní váze a naopak se musím hlídat, abych dost jedla a měla mlíčko. Johanka málo přibírala, ale teď už je to zase v pořádku. Máme za sebou další kontrolu kyčlí a před sebou 3. očkování. Chjo. Příští týden, jestli bude hezky, už vyrazíme s kamarádkama na koupaliště. Teda ne přes poledne, ale dopoledne nebo později odpoledne. Chodíte už někdo plavat? Tady pořádají od 3 měsíců kurzy ve vanách se slanou vodou a od půl roku už v bazénku. Bazének půjdem určitě zkusit, Johanka vypadá na vodní živel:-).
    Jinak v pátek jdem na rehabilitaci Vojtovkou, protože Janka se trochu víc prohýbá na jednu stranu. Ani si nejsem jistá, jestli to potřebujeme, ale nic se tím asi nezkazí. Jen toho plakání se bojím, ona normálně vůbec nepláče. Je zlatá… Tak já zas běžím. Mějte se hezky a užívejte sluníčka!!!

    #864081
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    je opravdu moc kráááásně a také jsme celé dny venku doma toho ani moc neudělám. dnes jsme byli na kyčlích a vše je OK.tak už tam nemusíme.Kájo ty se tak máš že už más svoji puvodní váhu jak to dělás ja neshodila ani deko to je šilený na těch mých pro mě krásných 59kg se nedotanu pořád mi chybí tak pulka.:'( jsem z toho hotová:'( :'( :'( :'( no nic. Davídek je také hrozně zvědavej už ani v kočárku nespinká jen kouká a když je hoooodně unavenej tak usne.

    #864082
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    musím si trošku postěžovat – tak děsnej den jako ten dnešní jsem od porodu nezažila. Přemeček celý den brečel, kňoural nebo byl jen protivatej – jediná chvilička klidu byla odpoledne v kočárku. Ale i to mu vydrželo snad půl hodinky. Prostě děs dneska…
    Kyčle máme taky v pořádku, takže už bez kontroly. Teď je nvyhojit tu vyrážku. Samozřejmě se nám po včerejším očkování zase zhoršila… 🙁
    A s tou váhou – já jsem dokonce 2kg pod výchozí váhou před těhu – mám váhu jako naposled v 17. Prostě krása 🙂

    #864083
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    co se týká váhy_ v těhu jsem měla kvůli tomu srdíčku zakázané cvičení takže 30 kilo navrh – 11 necháno v porodnici, zbytek 19 kilo stále na sobě- ani deko dole, prý je to tím, že nekojím každou hodinu a tak to malá ze mě nemůže vytahat:-))
    no tak už se těším až začne chodit to to snad pak půjde.
    holky malá si pořád cucá ruce co ti vaši broučci? necháváte je? když bych jí měla dávat ruce pořád pryč tak bych nedělala nic jiného, dudlíka si vezme jen někdy, moc ho nechce.

    #864084
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,omlouvám se že vám sem tak vpadávám:) občas kouknu a čtu koho co trápí a sbírám informace:) snad Vám to nevadí…..
    Děcko: jsem taky z Brna a chodím s malou na babymasáže od šestitýdnu a ted ve třech měsících budem navazovat dá a dál:) koukni na http://www.duhovyraj.cz je to mateřské centrum a mě se to tam moc libí:)
    Jen tak mimochodem holky male byly ted 3měsíce váží 6,2kg měří 62cm papá mi 130ml po dvou hodinách a nemůžu to prodloužit mám strach že přibírá moc,alespon mi to bylo naznačeno od Mudr.:( nevímte jak jí ošulit????pa a hezký den

    #864085
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.
    Tak jsem včera byla s malým u paní doktorky, na 3.měsíční prohlídce a očkování. Sice ještě není malému 3.měsíce.. Takže má 4900g a 62,5 cm. Jak jsem koukala, tak máte pěknější miminka. Ale zas ten náš moc nepřibíral na začátku. Za měsíc nyní ale už přibral 700g, tak jsem byla ráda i paní doktorka chválila. Prý se i pěkně vyvíjí. Na hračky reagoval a koukal. Na bříšku pěkně držel hlavičku..jen prý by brzo už měl bříškovat s otevřenýma ručkama..zatím je má v pěstičkách.. Jinak dostal dvě injekce, druhou dávku hexavaks. a pak prevenar 13.. tak brečel.. no a doma probrečel celý den,jen se chtěl chovat a to nebrečel. A k večeru měl trošku horečku 🙁 ale usnul, ale v jednu jsem mu dávala napít čaje a pak hodně pil i ode mě. Dneska už je to lepší, taky brečel, ale už ne jako včera. Si myslím, že to udělal ten prevenar. Minule po očkování mu nic nebylo.
    Kosto: ten náš si do pusinky taky furt cpe ručičky.. a občas si je narve až do krku a pak se dáví.. tak je mu furt vyndavám a říkám mu, že ručičky neee… občas mu dám dudlík, ale už ho umí škovně bafnout a vyhodit, nebo ho vyhodí z pusy. Ale když si cucá ručičky, tak neřve.. třeba když se probudí.
    Milinko: zkus to prodlužovat.. začni dejme tomu po deseti minutách nebo i víc.. aby to nebyl skok velký.. myslím si, že to tak je nejlepší. Už mají ty naše mimča vydržet tři hodiny. U nás občas malej jí i po těch dvou, ale spíš už vydrží tři hodiny.
    Tak já pádím, ovařuji si uzené k obědu.. tak snad se naobědvám, zatím malý je v kočárku hodný.. papa

    #864086
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky a miminka :),
    my také jsme stále venku. Ono ani nejde sedět doma, když je tak krásně. Teď jezdíme i do města na procházky častěji. Vozím sebou už jen golfky. máme Chicco a jsou hodně sklopné do lehu a je tam polštářek na hlavičku.
    Kájo, taky budem rehabilitovat i když máme ručičky krásně hybné, ale jak píšeš, uškodit to nemůže. Máme slabé záda a nemáme zvládnutou polohu na bříšku. Což vím a proto jsem dr dětskému řekla, že padá na stranu při pasení a už nás hned posílal na neurologii. Tak jsme si dnes všechno oběhaly, zašla se domluvit na RHB a prý nejdřív za 14 dní, tak jsem zvědavá kdy mi budou volat.
    Holky musím vám říct, že jsem byla pondělí a úterý na školení a byla tak celé dva dny bez Valinky. Jako zvládnout se to dá, ale psychika a hlavně večer fakt fungovala náramně. Prohlížela jsem si z notasu fotky a občas ukápla slza jaké mi bylo smutno.
    Vy co máte kila dole tak moc závidím, mě připadá, že naopak mi to jde nahoru a břicho mám jak v 5. měsící. Dnes mi sestra v nemocnici řekla, ať si koupím stahovací pás nebo kalhotky. No tak už jsem ztažená. Mám posilovat šikmé břišní svaly a prý ty přímé k tomu pak příjdou samy. Jsem fakt zvědavá. I když se velzu už do rifli a kratásků před těhu, ale fakt to břicho teče.
    Musím se vám pochlubit jakou jsem udělala koupi. Dnes mi dorazil balíček oblečení, tedy megabalík (už jsem od té maminky jednou brala). Teď kousek vyšel na cca 8 kaček a je tam od riflí, bodyna, overálky, svetry úplně vše. Vesměs vše CA nebo Next. Tak se mi v obýváku teď válí halda hader, už roztřízených a dala jsem prát první várku. Jsou to vel. 74 – 86 ale za ty prašule, no nekup to, i kdyby v nádherných roll-upkách měla chodit po doma a po zahradě.
    Jinak Valinka je také stále hodná, přikrmujem i přes den nutrilonem. Dáváme čajík na dobrou pohodu a jsme stále spokojení. Spíme už na jeden zátah od 19 do půl 6 a ráno se náramně smějeme. A jak je venku tak krásně, tak Valču vysvlíknem do bodýčka a necháme v kočárku na přebalovací podložce krásně větrat. Vzduch dělá zázrak a všechno rychle mizí. Máme takové pupínky kolem zadečku.
    No a protože jsme byly zas celý den pryč (teď mi malou ukradla babička do kočárku) , tak já teprve vařím oběd. My byly ve městě ale taťka až dorazí z práce bude mít hlad. Tak máme zas hovězí na smetaně a tlakáč už mi pomaličku došel a pojistky mě pustí kouknout do hrnce.
    Papa a užívejte toho nádherného počasí

    #864087
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Milinko, díky za kontakt na ty masáže. Já si už objednala klasický cvičení na http://www.mamicentrum.cz. Nevíš jestli s tím nemá někdo ve Tvém okolí nějaké zkušenosti? Jinak já chvi právě to cvíčo kvůli tomu, že se mi malej moc nelíbí na bříšku. Myslím že by to mělo vypadat trochu jinak, ale dr. říkala, že se to časem samo zlepší, že je ještě malej. Ale já pořád nevím a tím cvičením nic nezkazím. Už jsem teda přemýšlela, že bych se zkusila nějak vecpat na neurologii, jestli je malej v poho, ale mamka mi pak řekla, že zbytečně vyšiluju. Prý je vidět, že jsem stará maminka 8o| , že kdyby mi bylo 19, tak nad vším tak moc nepřemýšlým a malýho tak nepozoruju. No uvidíme.
    Ručičky: ty má v papulce pořád, občas mu je vyměmím za dudel.

    #864088
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    mě z těhu zůstaly tak 3 až 4 kg, ale břicho mám taky jak v 5 měsíci. Doma se snažím cvičit, povedlo se mi to jen v pondělí a v úterý, dnes jsem si dala aquaerobik. Bylo to super osvěžení po tom horkém dni 😀 . No tak snad se více dokopu.

    Jinak malá má ruce taky furt v puse, občas se mi to povede vyměnit za dudlík,ale jen občas. Spíš se snažím jí pravidelně otírat pusu a ruce, protože je furt celá mokrá jak si strká ty ruce do pusy. Dokonce si tam začala strkat i kroužky z hračky, kterou měla na hrazdičce, nebo si tam strčí jiné hračky, když je má v ruce 😀 😀 .

    Na neurologii jdeme taky, ale objednací doba je 2 měsíce, tak jdu až teď v červnu, tak uvidíme. Malá mi občas na bříšku taky přepadává na jednu stranu a také pořád točí hlavičku na jednu stranu. Tak uvidím co mi řekne dr.
    Tady to vypadá, že možná bude pršet, vidím blesky, tak uvidíme.
    Mějte se

    #864089
    Anonym
    Host

    Holky, chtěla jsem se zeptat co emulips???? Zabral některé? já ho tedy mám doma asi 2 měsíce a vzala jsem si možná 10x, jsem na všechno hrozný lajdák. Jediné co jsem uměla, bylo brát těhu vitamíny každý den.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,846. až 1,860. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist