únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,861. až 1,875. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864090
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holčiny:))
    Tak se nám krásné počasí vyměnilo za zamračené, deštivé 🙁 chjo.. ale i tak budeme jezdit ven.
    Bohužel jsem včera měla vyrážku z toho sluníčka na rukách, svědělo to jak blázen. Až krém po opalování mi to přes noc nějak vyhojil.
    Já mám po těhu 4kg nahoře. Jinak vše šlo dolů porodem a pak běháním kolem malého. Taky mám trošku břicho… bohužel zatím čas na cvičení nemám:( Jsem ráda, když si občas odpočinu.
    Poslední dva dny měl malý řvavou po očkování, tak chtěl jen nosit a nic jiného. Dneska už je veselejší. Taky jsme bříškovali, pěkně mu to jde, zatím má furt pěstičky, ale už by pomalu prý měl mít otevřené..tak uvidíme. Občas se z bříškování převalí na záda a je pak překvapený, co se mu to povedlo. A co tatínkové a miminka ? Pomáhají Vám a jak berou roli tatínka ? Ten můj docela roli tatínka zvládá, jen občas mi přijde moc chytrej:D na to, že miminko nikdy neměl. Dokonce mi radí, co vlastně malej chce.. 😀 Přitom to člověk občas fakt neví sám.
    Jinak malej má taky nějakou enormně hladovou, že mi občas hrozně saje z prsa a tak mám zas je bolavé, tedy jedno víc. Z toho mi, nevím proč, vždy hrozně pije.. chjo.. co ta žena musí vydržet pro to miminko.
    Tak papa..:)) malej spinká, tak si hodím nohy nahoru 😀

    #864091
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Peťo, já ten emulips beru. Teď jsem načla druhý balení. To první jsem brala vždycky ráno a pak když jsem si vzpomněla, takže minimálně 😀 . Ale ségra říkala, že když se bere 3x denně 10 kapek, tak za necelý 2 měsíce měla dole 5kg a je to ale hlavně poznat na centimetrech. Já se ho asi druhej týden snažím brát minimálně 2x denně a asi to do sebe něco má, i co se kojení týče. No a když nic, tak mi to aspoň napravilo zažívání (kakání) 😛 . Jo a taky jsem začla doma nosit stahovací korzet, ale mám ho tepve od včera, tak uvidíme co to udělá.
    Bivinko, musíme toho hodně vytrpět, ale trpíme s láskou… Malej hrozně hltá a občas nestíhá polykat. Jindy zase pije dokud mu mlíko teče ikdyž už je plný. Tak to pak začne koutkem pusy vypouštět ven, jen aby do bříška dostal další. Je to darebák. Naštěstí mě ale prsa už nebolí, jen mě občas jedna bradavka štípe, jako když se do otevřené rány dostane nějaký nepořádek. Ale jinak je to už všechno v pohodě.
    Tady je dneska taková zima, že se pořádně ani vyvětrat nedá. A ještě se tu začínají honit mraky. Je tak škaredě, až se mi z toho chce spát… No ale nic z toho nebude, malej se budí na dlabanec.
    Tak se zatím mějte hezky a pozdravujte mimča!

    #864092
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy a mimča§
    Tak já jsem po vydařeném víkendu docela odpočatá. byli jsme na přehradě slavit bráškovo narozeniny. Byla tym i mamina a zkrátka plno lidí takže malej šel z rukx do ruky a já jsem si trochu oddáchla.
    Co se týká váhy tak po porodu to byla paráda. Dokonce jsem i zhubla,ale nějako úposlední dobou to jde nahoru a už mám o 4 kg víc. Chjo . pěkně mě to se….,ale dělá to to slaDKÝ. Nemůžu si pomoct a pořád jen mlsám. Zrovna dneska se chystám upéct bublaninu. :$ .
    Jinak mě už rehábky zkončili. No ale ještě musím rehabilitovat doma, protože na kontrolu na neurologii jdu až 22.6. a rehabilitační sestra říkala, že si myslí, že to ještě není OK. Ale už rozevřeme obě ručičky na bříšku při pasení koníků 😀 . Je to moje zlatíčko. Jsem za to hrozně ráda. Asi to možná pomohlo a nebo prostě na to přišel ten správný čas a začal ji rozevírat prostě sám od sebe.
    Jinak malej už mi přes den taky moc nespí. Zrovna tze´d řve jak tygr – lump jeden. Neudělám vůbec nic. Protože spí před den maximáleně půl hoďky a konec. talkže než ho uspím a do nčeho se vrhnu tak už je zase vzhůru a vyžaduje pozornost. Sám si vydrží hrát jen chvilku a chce pořád koukat takže ho nosím buď v klokance nebo jen tak a ukazuju mu stromy – ty se strašně líbí 🙂 a vůbec celkově vše. Už aby seděl a mohla jsem jít třeba jen na prochajdu s kočárkem, protože jak tam leží tak pořádně nic nevidí a to se mu nelíbí.
    No nic jdu k němu nebo se uřve. Pa pa

    #864093
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny a miminka:))
    Jakpak Vám ty prckové rostou ?:)) Já už musím přerovnat skříň a ty malé oblečky dát stranou, ať se mi tam furt nepletou. Teďka je to s malým tak srandovní, jak prostě objevuje svět. Nerad leží, spíš chce nosit a ukazovat věci a tak. Bambulko, ten náš taky moc nechce spát přes den.. naštěstí se mi ho vždy nějak podaří uspat a tak spinká přes poledne víc jak dvě hodiny. Zrovna po obědě usnul a já ho odnesla do postýlky, sice po hodině tam začal vyřvávat, ale jen protože chtěl dudlík. Nyní už je odkopaný a pěkně spinká:)) Takže jsem stačila vyžehlit dva košíky prádla.. já tak nerada žehlím:( Jinak když nespí nebo tak necelou hodinu, tak toho fakt moc neudělám. Musím ho na to spaní po obědě trénovat. Nejlíp se mi ho podaří uspat na procházce, ale když je venku takový hic, tak tam s ním nemohu jet. A taky z toho sluníčka mám nějakou vyrážku, takže to je taky blbý..
    Asi už se mi budí.. chůvička bzučí.. tak papa

    #864094
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    no já mám doma fakt úplně zlatý dítě. V postýlce je skoro celej den, buď si hraje s hrazdičkou nebo spinká. Občas ho teda dám na deku a na bříško. Večer si zvykl, že při usínání musím sedět u postýlky. To pak na sebe vzájemně koukáme a já ho hladím po ručičce. Potom teprve usne, ale přes den mezi každým kojením spí tak hodinu, někdy dvě.
    Hubnutí: teď už prý na hubnutí nemá kojení žádný vliv. Prý se kojením hubne jen do 3 měsíců, pak se už většinou přibírá. Já jsem si pořídila stahovací korzet, ale vydržím v něm tak 3-4 hodiny a pak musí dolů. By mě zajímalo, jestli to k něčemu bude.
    Bambulko, tak to je malej šikulka. Ručičky by se prý měli rozevírat mezi 4 a 5 měsícem. Kubík moc na bříšku nevydrží, vždycky tak 5-10 minut a to ho musí něco opravdu zaujmout, třeba televize. Moc jsem se těšila, že začneme chodit cvičit a oni nám to zrušili, tak jsme si aspoň pořídili overball a zkusíme cvičit doma.
    Holky, už si vyřizujete rodičák? Pořád si říkám, že je ještě čas, ale nerada bych něco prošvihla.

    #864095
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak malá je celý dnešek zlatá. Celý den si hraje buď na gauči nebo na dece na zemi s hrazdičkou nebo sama se sebou. Jen kolem oběda byla trochu protivná a já velmi unavená, tak jsem ji v posteli strčila k prsu a myslím si, že jsme obě dvě usnuly (já určitě). Probudila jsem se za hoďku, malou jsem ještě trochu dokrmila a už je dvě hodiny klid:D 😀 .
    Momentálně ji mám na dece s nepromokavou podložkou bez plín aby si od nich odpočala a kůže se vydýchala.
    Jinak k rodičáku, již jsem si stáhla formulář a vyplnila. Zítra jdu do práce abych si to zařídila tam. Na úřad půjdu tak na konci června či na začátku července.

    #864096
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    dočítala jsem vás dnes zpětně a vidím, že máte pořádná miminka. My měli ve 3 měsících teprve něco málo přes 5 kg a 57 cenťáků. Jsem zvědavá, kolik to bude zítra (bez dne ve 4 měsících). Jinak jsme byly na té Vojtovce a není to nic hrozného, ale možná je to tím, že nás moc netrápí. Zjistili, že má Janka moc silný přímý přišní sval (to je z těch sklapovaček:^) ) a naopak šikmé skoro nepracují. Na bříšku pak taky přepadává na bok a nerozvírá pěstičky. Musím ale říct, že už dnes – po 4 dnech cvičení vidím pokrok. Jen tatínek se cvičení odmítá účastnit, je na to měkký:) . I na očkování chodím sama. Ale jinak je starostlivý. Ani mi nic neříká, když to u nás vypadá jak po výbuchu:) . Jsem totiž skoro pořád venku, doma Johanka spí tak 20 minut.
    Teď taky pořád bojujeme s vyrážkami. Myslím, že je to z horka, i když ji oblíkám míň jak sebe. A nebo by to mohlo být z rajčat? Nebo jiné zeleniny? Nevím nevím. Zítra se poradím s doktorkou.
    A taky máme pořád ruce nebo cokoliv v puse. To asi nebude jen tak lepší:^) . Ale zas se naučila pěkně brblat a „zpívat“. Akorát z těch výšek po půl hodině pěkně začíná bolet hlava. Asi budeme mít pěkně ukecanou breberku:D .
    Peti, já už taky vytáhla další velikost – 68 a 74. To větší číslo máme hlavně kvůli délce bodýček na látkovkách. Ještě jsem se nedokopala udělat takový jednoduchý prodlužovák s patentky. Viděla jsem ho v obchodě a chtěli za něj 140 Kč, vydřiduši!!!
    Tak to je pro dnešní večer vše, přeju vám i mimískům dobrou noc! Papa

    #864097
    Anonym
    Host

    Ahoj holky a miminečka,
    těším se zas na dnešní krásný sluníčkový den. Dnes máme doma i taťku. Je pozván na pohovor do možná nové práce. Přeci jen denní dojíždění jde hodně do rodinného rozpočtu a tady u nás máme hned průmyslovou zónu. Tak snad to výjde. Pak pojedem do Krnova se projít a udělat si pěkný den. Valča má od čtvrtku hroznou rýmu, už se zdálo že polevila, ale teď dva dny zas vysávám jak střeštěná. Jak jdem směr do pokojíčku a slyší zapnutí vysavače, vytřeští oči, udělá pavouka a pak začne rodeo. Ale už jsem asi přišla na to jak jí uchytit a zafixovat, tak je to během pár sekund hotové a následně je z ní velikásnký smíšek. Kájo, my tedy na první rhb trpěly a řvaly jak tur. A to mě z hodiny, možná půl hoďky vyslýchala o rodinných diagnozách, porodu, komplikaích atd. Nevím jestli to plakání zvládnu. Na další jdeme příští středu. Máme slabé bříško a záda, levé ramínko má „strach“ použít, pravé si vyhazuje a tím má nějak zkrácené svalstvo na krčku, neotvírá prý pěstičky jak má a těžiště na pasení koníčků má na bříšku a ne na kyčlích. Bylo to ale fakt řevu, že až kolikrát lapala po dechu, celá zčervenala. Je mi jí tak líto. Jak jsem to viděla, se mi draly slzy do očí, doma pak brečela, co nás čeká. A představa, že budu cvičit i doma? no šílená. Vývojově jsme na 2 – 4,5 měsíc. Takže dělám to co dělat nemáme, a co dělat máme ještě není vymakané.
    Nic doprala pračka, jdu to přehodit na sušení a hodit další várku. papa a pozdravujte miminka

    #864098
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny a miminka :))
    Je opravdu krásný den:)) Malej je od rána usměvavý. Už jsme stačili bříškovat, to zas pěkně sledoval hračky a pak se převalil a koukali jsme po sobě. Je to tak krásné, dívat se malému do očí:) to mi pak i ukápne slza láskou:)
    Jinak holky, co máte chlapečky, máte nějaké problémy co se týče intimních míst? Jako, zda v pohodě otřete kakání.. používáte spíše ty navlhčené ubrousky nebo spíše omýváte ?
    Já jen, že malý, když se pokadí, tak to má všude, tak nevím, zda je pro kluky lepší to otírat ubrousky, nebo víc omývat. Přijde mi, že když si ho omyju, tak to má lepší, nechám ho chvilku rozbaleného, aby uschnul a pak zasypu a nemá žádné opruzeniny. Ubrousky se snažím hodně jemně ho otřít, aby jsem mu tu jeho jemnou kůžičku nesetřela. Měla jsem se na to zeptat paní doktorky,co je lepšího. Když jsem ho mazala tou mastičkou proto opruz., tak mi přišlo, to má horší, že je víc červený v těch místech.
    Ale to omývání taky není nic lehkého, na ruce ho neudržím, abych ho umyla nad umyvadlem, to víte, malý už má pět kilo a já nejsem žádná kulturistka.. tak si spíš beru vaničku s vodou a na přebalováku ho umývám.
    Tak zatím papa :)))

    #864099
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivinko, já malýho utírám ubrouskama a denně koupeme. Zarudlej zadeček vůbec nemá. Možná to bude tím, že v 90% kadí u kojení a pak ho přebaluju, takže to na zadečku moc dlouho nemá. To je taky důvod, proč ho neumývám. Když ho dám na ruku a jdu s ním do koupelny, tak se mi pozvrací, takže bych mohla kojit znovu. No a přebalovat ho před kojením nemá smysl, když se pak pokadí…
    Peti, já mám taky pocit, že na bříšku není malej dobře, jen nevím jak to můžu sama napravit. Dr. mi řekla, že ho mám dávat na bříško a že se samo upraví, ale já fakt nevím. Nevím, jestli nedělám z komára velblouda a nebo jsou moje obavy oprávněné. Dneska zkusíme doma cvičit na balonu, našla jsem si nějaké instrukce na netu.
    Jé, už se mi ten drak zase budí, tak jdeme kojit.
    Mějte se hezky a pozdravujte mimča 😀

    #864100
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak Bohoušek spal zase půl hoďky a už je zase vzhůru a kouká na mne jak tu datluju. No asi mu to moc dlouho nevydrří a začně vřískat aby jsem si ho všímala. Co se týká hygieny po kadění tak malej kadí tak 1 x za 3 dny a to je sláva takže vesměs ho vykoupu. Nejdřív otřu kapesníčkama a pak si ho položím na koupací lehátko a sprchnu ho. Ale někdy jen otřu ubrouskama záleží jak hodně je pokaděnej.
    Holky s Vojtovkama držím palce- nebojte jde o to si na to zvyknout. Hlavně neprojevovat lítost – mimča to poznají a budou brečet víc. Mezi cvičením nechovat nebo si to budou taky pořád vyžadovat a moc nezacvičite 🙂 . A vždy po cvičení dávyt pít nebo nakojit. Jak pláčou tak mají vyschnuto v papulce. To vše není z mé hlavy, ale od rehabilitační sestry a fakt vše funguje ja mi radí.
    No jdu se mu věnovat páč samozřejmně už začaal řvát lump jeden
    tak pa pa

    #864101
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    vůbec nechapu jak muzete psat pres den to ja to teda nestiham snad jen si neco malo procist:) u nas ted pekne lije i kroupy buřina a malej mi usnul a spi jak miminko:D peto emulips???vubec nemluv vyhozeny prachy brala jsem to trikrat denne po deseti kapkach a neshodila jsem ani deko mam z ty svoji postavy depku nemam nic na sebe a kdyz si du neco koupit tak je to sileny:'( no zitra jsem pujdem zvazit a uvidime kolik jsme pribrali.ve ctvrtek mame vitani občánku tak nám město zalozi učet a dají nam na něj litra to je docela OK a my aspon začnem malýmu spořit.Davídek už přes den nespinká snad jen pul hodinky a pak vyžaduje pozornost nestihnu ani nic udelat ale koupili jsme pěnové puzzle dala jsem na to deku a krásně tam leží včera se poprve sám ze zad otočil na bok už je jen otázka času kdy na bříško. jinka na bříšku se naám líbí pěkně se vyprdíme někdy rozevře ručičku ale většinou ji ma v pěst.holky a proč chodite na tu vojtovu metodu????jo s ručičkama v ruce mame také zkušenosti ale já me je vždy vyndám a říkam eeeeee a někdy mu dám dudlik nebo kroužky.
    bivinko s tím utíráním.já mám u přebalováku misku s vodou koupila jsem kuchynské utěrky.vždy si odtrhnu dva papírku roztrnu na pul jednu pulku mu dám pod zadeček aby jsme neumočili třičko, dvouma namočenýma ve vode ho utře a tím čtvrtým utřu.a vlhčenýma ubrouskama utírám jen pindu.a to přebaluji před kojením a pak zas před kojením takze je v tom cca 3hodina a to má pokaždé pokakanou plenu.a zadeček má ukázkovej.jo jednou jsme měli opravdu problém byl zarudlý ale kája mi poradila imazol a zabral ale vím že to byla alergická reakce na pleny od tesca.
    jejda jsem se nějak rozepsala no snad to budete i číst:D 🙂 mějte se

    #864102
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky, to bylo dnes krásně. Jsem se trochu i spálila.
    Dnes jsme byly na kontrole a Janka už má 6 kg a 61 cm:-). Teď se ještě co chvíli budí a poplakává po očkování. Příště už jen poslední dávku Synflorixu a je to.
    Moni, dnes nám doktorka ten Imazol doporučila i na spocená místa pod krkem. S horkem bojujem jak s větrnými mlýny. V noci už jsem přestala i přikrývat, maximálně přehodím plinku. Já jsem naopak zvyklá být přikrytá pořád – i v největším vedru. Ale jde vidět, že děti si nastaví podle svého, zvlášť ty horkokrevné:) .
    Jinak z Vojtovky zatím cvičíme 2 cviky a fakt jednoduché, takže často je to úplně bez pláče. Jen když se holka špatně vyspí, tak řve jak tur. Holky, cvičily jste i po očkování? Na rehabilitaci sestra říkala, že by se aspoň 2 dny nemělo, ale má doktorka neříkala nic. Tak jsem z toho jelen:| .

    #864103
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:)
    Jakpak se mají miminka ? :)) To naše se má dobře. Ale začal mi pořvávat u jednoho prsa, že ho prostě nechce a nechce. Nejdřív to bylo vždy tak, že chvilku pořvával a pak si ho vzal a v pohodě, včera večer už řval a že ho prostě nechce, nakonec jsem ho přemluvila, asi po třetím chování a pak si ho vzal. V noci jsme kojili, ale z druhého a to bylo v pohodě. A teďka ráno zas došlo na to prso a zas řev a že ho nechce a nechce. Tak prostě nevím, zda mu vadí ta strana a něco ho na pravé straně bolí nebo mu už vadí celkově pití z prsa 🙁 Jsem z toho taková celá pryč.. a už nevím, co s tím, jestli už přejít na flašku uplně nebo mu to furt strkat. My trošku přikrmujeme, ale jen max. dvakrát. A to flašku k obědu a pak před spaním, ale to vždy kojím a zbytek mu dám flašku, on pak usne a spinká skoro celou noc. Jinak v pohodě kojím. Jen teďka toto.. Blbé je, že mléka mám hodně a to kojení mi nevadí, jen malému mu to už asi nestačí, pije čím dál víc.. Musím to promyslet. Tak zatím papa, jdu přebalovat, malej se pokadil..

    #864104
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak u nas pro zmenu zase prsi:( kájo a jak to u vás pod tím krkem vypadá????my tam máme jako červenou čárku jakoby spálený na to vám taky doporučila imazol???já to mažu olejíčkem a nic

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,861. až 1,875. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist