únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,876. až 1,890. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864105
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy!
    Kájo po očkování se nesmí cvičit. Mě říkala sestra, že v den očkování vůbec ne a když má teplotu tak vynchat i dva dny a začít třetí den pomalu jen s lehčím cvičením. V našem případě jen na zádíčkách a pak pomalu přidávat. Takže očkování jsme měli v úterý – to jsme necvičili vůbec. Teplotu sice neměl,ale ta nožička ho bolela takže ve středu jsem taky necvičila, ve čtvrtek také ne a v pátek jsem začala na zádíčkách a v sobotu už normálně vše. .
    Jinak malej má dneska pěknou protivku. Vzbudil se už asi s blbou náladou a od rána řve. Asi na něj taky působí ta změna počasí. U nás je pěkná kosa. Před chvilkou naštěstí usnul talk mám klid. Až se probudí tak se chystám do krámu.Vařit dnes nemusím. Mam ze včera kuřecí kapsu s bramborem a manžílkovi vyndám z mrazáku prdelačku 😀 . Holky a co vy budete vařit. Hoďte inspiraci na zítra. Dala bych si nějakou omaju.
    Tak teda pa pa a pozdravujte mimísky

    #864106
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    teda fuška se tím vším pročíst:-))
    no, já malou otírám ubrousky, ale mám na přebalováku misku a ješt je přepírám, pak když se mi pokadí hiodně tak jí z nejhoršího otřu a mám pod ní ručník, takže jí polévám vodou z té misky a ubouskem pak otírám, takže mi opruzeniny nemáme a ani jsme neměli. ted nás spíše trápí občas potničky-malé červené flíčkly, snažím se jímoc nenavlékat, zítra jdu k dr. tak se chci zeptat, co kdy´ž jí v noci nebudu dávat do pytle a nechám ji jen tak a jak přes den, jestli když jsou ty vedra(včera jsme ani raději enbyly s malou venku – u nás 32 ves tínu hnus) tak jestli může malá mít třeba jen krátký rukáv a jen kalhotky-no uvidím, prý zase kvůli tomu sluníčku by moc nahaté být neměly, tak vám pak dám vědět.
    zítra jdeme na třímeěícní kontrolu, už se těším až mi řekne dr. kolik vážíme a měříme.
    jinak malá už moc ležet neche, chce si hrát a úplně ze všeho nejvíc chce nosit , tak aby na vše viděkla, už ani chovat nechce, chce nosit na stojáka anebo jako když hováte ale hlavou diolů aby mohla pozorovat.
    koníčky paseme, ale moc se nám na tom bříšku ještě nechce být dlouho.
    jinak kdyby jste některá chtěla – soutěžíme, tak prosím o hlas:-))
    http://babyroku.babyweb.cz/Fotografie.aspx?c=11&p=20393&page=1
    jinak malá žvatlá a cucá si ruččiky:-))ukacaná bude po mně:-))

    #864107
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    kajo, buď ráda, že máš takového partnera. Já pomalu denně slyším co že to celý den dělám, když jsem doma a ani uklidit nestihnu8o| 8o|

    pro inspiraci, já mám dnes k obědu buřtguláš

    #864108
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    taky je pořád nechutný vedro, ráno sice trošku sprchlo, ale jinak furt hic.
    Bivinko, někde jsem četla, že se běžně stává, že mimčo chce jen jedno prso. Pak se doporučuje začít kojit z toho, který si v pohodě vezme, pak dát mimčo na odbrk a zkusit ho dát na dojezení k tomu „nechtěnýmu“. Prostě to tak nějak zkoušet. Každopádně prý kojit aspoň z toho jednoho.
    Bambulko, já dnes vařím játra na cibulce, zítra mám prý udělat čínu a včera jsem dělala těstovinový salát s tuňákem.
    Kubík v poslední době nějak nechce být v kočárku. Je schopnej řvát klidně 20minut než z toho usne. Dneska jsme museli jít něco pořešit na stavbu a řval do té doby, že jsme tam dorazili a já ho vzala do náruče. Pak jsem ho zase asi za 5minut vrátila do kočárku a hned usnul.

    #864109
    Anonym
    Host

    Holky, já malýho pořád nějak pozoruje, jestli je v pořádku. Můžete mi popsat co ti vaši prcci dělali, že musíte cvičit vojtovku? Malej když je na bříšku, tak leží na bříšku a přitom by měl mít těžiště na kyčlých nebo stytké kosti a taky moc nechce mít ručičky před sebou, pořád je dává do strany. Myslíte že vyšiluju, nebo to pořádně probrat s doktorkou?

    #864110
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    stim pasením – Přemeček má také těžiště zatím na bříšku, ale doufám, že se to upraví. Jinak je to šikulka – nejen, že už rozevírá ručičky, ale už si i sáhne pro hračku, když jí má blízko. sice se u toho kymácí jak ve větru, ale jde to. Děcko buď v klidu – myslím že není nutné se stresovat – každé dítko je jiné a některé věci mu třeba nejdou úplně dobře. já sem prý třeba vůbec neuměla lízt po čtyřech a taky se vyrostla ve zdraví. Pokud je jinak prcek v pohodě tak buď v klidu….
    Holky mám dotaz. Používát někdo monitor dechu nanny? my ano a poslední dobou se nám pořád spouští – někdy i dvakrát za noc. Už nevím co s tím… Jaké máte rošty a matrace v postýlce? Říkala sem si že je to tím, že mi sleze z tý podložky, ale dneska to seplo i když byl polovinou tělíčka na ní…
    Jsem z toho celkem vyjukaná. Když přijdu k malýmu tak je v pohodě, ale prý pokud je problém tak to dítko prý srovná i ten alarm – tím že se lekne. No tak nevím….
    Poradíte někdo?

    #864111
    Anonym
    Host

    ahoj,
    nas malej chodi na Vojtovku kvuli tomu, ze je pruhnuty do luku, takze ma hlavicku porad k leve strane, toci se v postylce na levou stranu a tim padem ma i tu levou kycel blbou. ted uz otaci hlavickou na vsechny strany a pomalu se to zacina srovnavat, ale ted mi psala kamaradka co rodila ve stejny den, (8.2) ze se vcera jeji malej otocil ze zadicek na brisko a ze to ted dela cely den 🙂

    nas malej si spis zkousi sedat a porad by chtel stat na nozickach… ale to nesmi tak ho musim mirnit.

    dneska jsem mu poprve uvarila mrkvicku s bramburem a lzickou olivoveho oleje (kvuli vitaminum rospustnym v tucich) a krom toho ze jsem to do nej dostavala tezko a lehatko i on je celej oranzovej byla aspon sranda. musim ho naucit papat lzickou, v tom vezi cely problem. udelala jsem si jeste 5 kelimku, ale jen po malych davkach treba po 100 ml, jinak mlika sni tak 200 ml. dneksa spapal ze 100 ml asi tak 60 ml, protoze zbytek skoncil na lehatku a brindaku a pline 🙂 ale acatek dobrej,ani se jeste neprhlasil o mliko, tak mu to asi stacilo 🙂

    #864112
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Babyzno, zkus jestli nemáš povysunutý kablík, který vede z podložky do toho bazmeku s kontrolkama. Já ho měla taky jednou povysunutý a pořád mi ten monitor řval.
    DNeska jsme se šli podívat na jednu lekci cvičení. No byly to vyhožený peníze. Byli tam mimča cca od 8 měsíců, takže jsme nemohli dělat to stejný a cvičitelka se nám moc nevěnovala. Já čekala, že bude opravdu cvičit, posilovat různý svaly a tak, no a místo toho se tam spíš s mimčama blblo u říkanek. No zítra jdeme omrknout ještě jedno cvíčo, tak sand to bude lepší. Byla tam s náma ještě jedna mamča, která má mimčo o 11 mladší než Kubík. Tak jsme si ty mimča vzájemně pozorovaly a zjistily jsme, že jsou na tom zhruba stejně, jen ten její líp reaguje na hračky, Kuba zase víc pozoruje vzdálenější okolí.

    #864113
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Mi chodíme na vojtovku protože měl (nebo ještě má) asimetrickou páteř tj., že má hlavu víc na jednu stranu a dost ji zaklání a v poloze na bříšku neotevíral pravou ručičku – celkově tu pravou se mu nechtělo používat. teď už ji v poho používá,ale myslím si, že se mu zkrátka zachtělo ji používat a přišel ten správný čas. Ale zase tím cvičením nic nezkazím.
    Jinak holky dík za tipy k obídku. Já jsem včera teda ukuchtila kuřecí rolku a narvala jsem do ní co dům dal a dneska jsem dělala vepřové na parice a gulášovou polévku.
    Jinak Bohoušek chce pořád do sedu. Je v houpačce a sedá si – zvedá zádička z opěradla, v autosedačce dělá to samé. No ale je brzy na sezení, ne? Mě říkala rehabilitační sestra, že prý má sedět až v 8. měsících,ale co nadělat když chce sám, že. No do sedu ho každopádně zatím nedávám,ale nechávám ho ať se zvedá když se mu chce – stejně tomu nejde zabránit.
    No dnseka v noci byl zase úžasnej. Usnul až něco po 20:30 pak se vzbudil hned ve 21:30 a pak ve 3.15 a už se mu nechtělo spát tak teda nevím. Hodinu jsem s ním trajdala po bytě a uspávala a jen co mi usnul na ruce a já hop dala do postýlky tak se vzbudil a začal řvát. Tak nakonec jsem si vzala deku a lehla si s ním do obýváku na gauč a během 5 minut byl tuhej – fakt mazánek. jsem zvěf´davá na dnešní noc.
    Tak se mějte krásně. a pááááááá

    #864114
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    lenulo – ty už dáváš příkrm?
    no my dneska byly na kontrole ve 3 měsících takže malá má 58,5cm a 4910g – jsem myslela, že bude mít víc-nu což-to je to naše jedění5x denně.ale přikrmovat nemám, že je v poho, sice na spodní hranice, ale dobrý, očkování tedy odsunuto-až budeme mít 5 kilo, jdem tam zase za tři týdny.jo a mám víc cvičit s malo, když paseme koníčky, tak se houpe zestrany na stranu a to prý nemá, už se snaží také chytat hračky-ale právě že se kymácí tak jí mám přidržovat prdelku a pás častěji, ale jen chvilku.
    no jinak malá už pěkně pozoruje ten svět a už nechce moc chovat, sopíš nosit tak aby viděla.

    #864115
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky :))
    Tak koukám, jak pěkně ty naše miminka rostou:) My jsme dneska jeli k paní doktorce, kvůli tomu kojení. Malej se prostě rozhodl, že mi nebude pít z jednoho prsa, ať dělám co dělám, tak řve a řve a chce jen to jedno. Tak jsme radši jeli k paní doktorce, ať se na něj podívá. Tak prý vše v pořádku, prohmatala ho a koukla mu do uší.. Prý mám tedy kojit jen z toho co chce. To se docela z toho zblázním, z jednoho kojit a druhé si odsávat.. no uvidím, jak to dlouho vydržím. Zkoušela jsem i změnu polohy na toho fotbalistu, zda prostě nechce ležet jen na jedné straně a to rozhodně nechtěl.Prostě vycítil, že mu zas dávám to jeho nechtěné prso a řval. Jinak malej pěkně přibral a dneska vážil 5130g :)) Jinak paní doktorka se ptala, zda malej nepreferuje hlavičku na tu jednu stranu.. tak jsem říkala,že spí i s ní na druhé a že si jí otáčí, tak až přijdeme příště, tak se uvidí, jinak by nás poslala na cvičení.
    Jinak pro další inspiraci k vaření, dneska jsem pěkla kuřecí stehýnka obalená ve slanině s bramborem, moc dobré to bylo :))))

    Tak papa a pozdravujte miminka.

    #864116
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    stále máme rýmu (zítra to je týden co léčíme). Valča k rýmě i šíleně kadila. i 12 x za den a byla opruzená. Tak jsme včera koupili imazol a zadeček je opět ok a sestra od pediatra nám řekla uvařit mrkev a dát 2 lžičky před kojením či flaškou. Jé to je ale taková dobrota, Zvládly jsme to všichni bez úhony, my tedy láhátko máme čisté a já byla zaprskaná od mixování mrkve, ale to je na zástěře. Dnes jsem dělala čerstvou dávku. Jinak ta mrkev má za účel pročistit tělo, tak uvidím, je pravda, že za dnešek kadila zatím jen 2x. A to nám nejsou ještě 4 měsíce. No ale když už nám to jednou povolili, tak budem občas dávat už i zeleninu. Jinak dáváme i čajík, máme na dobrou pohodu granulovaný a zhruba 30 ml za den vypije i když dělám 50 ml. To dá jen když je velké horko. Z prsa kojím už jen ráno. Přes den se tak hrozně vzteká a odmítá, že brzo budem na nutrilonu celý den. Přeci jen je pravda, jaký je nabídka, taková je poptávka.
    K podložce Nanny, taky nám hvízdala. My máme pevný rošt bez mezer, matraci kokos-molitan-pohanka. a podložku nemáme danou podélně v postýlce, ale na šírku, tak aby zabrala celý prostor postýlky a i když se miminko schoulí ke krají, tak ať nám to snímá. Od té doby máme klid.
    Co se týká chytání hraček je také super, kopem nohama, chytáme a snažíme se je snad urvat. občas chytí kroužky do obou ruk a pere se navzájem ze strany na stranu. Teď se právě snaží urvat nějakou žabku z hrazdy a strčit si jí do pusy, ale ne a ne, tak si k tomu dělá sklapovačky.
    My budem rehabilitovat kvůli (u porodu zlomené pravé klíční kosti), zatím jsme byly na jednom a ve středu jdem na další. Co nás ale čeká mi jen tak lehce ukázala a ted mám doma jen cvičit srpávný úchop miminka, tlačení prstu do polštáře a dávat kolínka a kotníky k sobě a držet v pravém úhlu. První den i u tooh brečela, což nechápu a dnes se tomu směje. Kdybychom nechodily na rhb tak také by se nic nestalo, ale možná tím můžu zamezit špatnému vývoji zad atd. U nás je v rodině trošku skolioza, tak proč se tomu nepokusit vyhnout.
    Dnes nevařím a ještě jsem ani neobědvala, byly jsme u sousedů za „budoucím manželem Valči“, bude mít 3 roky. Ale už si jdu ohřát ze včera. Máme jasmínovou rýži, kuřecí kousky ve sladkokyselé štávě a je to fakt dobrota. Štávu jsem koupila v polsku asi za 30 kaček, je toho 500 g a je to zas jinčí jídlo než klasické omáčky. Ale už je dost hodin, tak si to jdu zehřát, ven se mě už jít nechce, zatáhlo se a hrozně fouká. tak krásný den přeje petra s valentýnkou

    #864117
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    my máme nany taky, a poplach jsme měli snad jen dvakrát. Ze začátku jsem měla podložku uprostřed postýlky a pak se mi malá začala „stěhovat“ do hlavičky – tak to bylo poprvé. Pak jsem podložku dala více k hlavičce (mám ji taky na šírku) a na byl klid do té doby než jsem malou v postýlce otočila. Neuvědomila jsem si, že malá v postýlce cestuje, a tak mi zase odcestovala. Jinak probudím alarm v okamžiku, kdy hodně rozespalá beru malou v noci ke kojení. To ji zvednu a zapomenu vypnout monitor:P 😛 . Rošt máme lamelový a matraci kombinaci pohanka, kokos a molitan (asi to co má Peťa)

    #864118
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak Bohoušek mi usnul nějako dříve,ale myslím si že to bude jen na chviličku a už začně za chvilku na mě volat. Dnes byla zase noc. Nevím co mu zase hrabe. Zase se probudil kolem 2:30 tak jsem nakojila a ne a ne usnout. Usnul až po 3:30. Dělal v postýlce sklapovačky. Asi zase prdíky. Už nevím co jíst. nejsme si vědoma že by jsem jedla něco co by nadýmalo. 🙁 .
    Dneska taky nevařím. Mam obídek ze včera tak se snad dokopu utřít prach a vysát a vytřít. Jsem děsně líná. Jak pořád běhám kolem Bohouška tak kjsm pak ráda, že usne a že se sednu třeba k PC a relaxuju.
    Jinak Bohoušek si už i chytá nožičky. Zatím se mu nepovedlo se převalit. Prý by kolem toho 3.-4. měsíce se měl umět převalit ze zad na bříško……. nebo obráceně??? No teď nevím. Ze zad na bříško se mu už vlastně povedlo,ale myslím, že to bylo nechtěně 😀 . A co jak je to u vás???
    Tak pozdravujte mimča. Peťul tobě držím palečky ať už se zbavíte té protivné rýmy. pááá

    #864119
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky, tak mi malá už zase spinká, je to zlatíčko.
    v po si chci zajet do práce vyřídit rodičovskou, abych něco neprošvihla, papíry už mám předvyplněné a zbytek musí v práci+ jim tam chci dát oznámení na jak dlouho(změnilo se vedení a přeci jen bude lepší, když to budu mít od nich písemně potvrzené)+ po nich budu chtít zapaltit dovolenou- 20dní staré a ted tuším, že to vyjde na nějakých10-12 nové.co vy? budete si některá nechávat proplácet dovču, nebo jim ty prachy chcete nechat:?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,876. až 1,890. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist