únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,891. až 1,905. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864120
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:))
    Taky relaxuji u pc. Malej usnul, tak jsem ráda, že si sednu a nic nedělám. Sice jsem chtěla trošku poklidit a vymyslet, jak bude nábytek v dětském pokoji. Včera jej přítel vymaloval a položil tam nový koberec. Ale nějak nemám vůbec chuť se do něčeho pouštět. Ráno jsem měla radost, že si malej vzal při kojení to jeho nechtěné prso a pil uplně normálně, jenže ouha.. on zas nechce to druhé.. já už fakt jsem z toho paf, co mu vadí. Blbé je, že se mi ty prsa nyní zas hrozně nalejvají, takže musím ještě odsávat, abych tomu ulevila. Docela je to namáhavé, kojit z jednoho jen a pak druhé odsávat. Asi se brzo z toho zblázním.. Kosto, já si už taky budu zařizovat tu rodičovskou dovolenou, abych něco neprošvihla. A i pošlu žádost o tu nevybranou dovču zaměstnavateli. Ať je vše oki:))
    Jinak malej mi v noci spí krásně, tak většinou do osmi usne a pak se v noci vzbudí mezi 2-3 hodinou a to kojíme, pak ho přebalím a dám do postýlky, dostane dudlík, já zasnu a malej pak usne většinou do pár minut. Občas taky blbne, že nechce spát, ale spíš, že si chce odkrknout nebo na chvilku pochovat a pak zas položím a spinká. Další budíček je mezi 5-6 hodinou. V té době bych ještě spala, ale malej už ne, tak zas papá a pak chvilku si hrajeme a pak zas usne, ale v kočárku.
    Tak papa.

    #864121
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    děkuju za info o monitorech u vás. Bohužel u nás tedy bude asi problém na straně Přemečka. Rošt máme také lamelový, matraci molitan kokos a podložku na šířku. Už jí mám i posunutou ke straně kamse mi stáčí… Asi když spinká tak dýchá moc pomalu, že se to spouští. Už jsem z tohošílená… Fakt se to spouští každou noc… přes den to pod ním nemám protože ho mám na očích, ale asi to také zkusim jestli se to bude spouštět i ve dne….
    Bivinko s tím kojením buď v klidu. Mě tohle dělal Přemeček asi před měsícem. hlavně to nevzdávej a nabízej i to prso který nechce. U nás se to srovnalo asi za 14 dní a teď už neprotestuje ani u jednoho…
    Holky měla jste některá retenci mléka? Mě seudělala v jednom prsu – je to taková zatvrdlá boule v prsu a kůže nad ní je horká a začervenalá. Bolí to jak blázen. Nemáte nějaký tip jak se toho zbavit? Dávám na to teplý obklad, obklad z tvarohu a snažím se k tomu prsu Přemečka často přikládat, ale zatvrdlina je tam furt. už to tedy tolik nebolí, ale nezmizelo to úplně…
    Díky za rady :o))

    #864122
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    babyzno, já bych dala teplý obklad před kojením a pak těsně před ním rozmasírovala a pak dala pít mrnouskovi aby to vytáhl a když tak ještě pak odsála.uvidíš.

    #864123
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    bambulko-ohledně nadýmání, s jídlem je to snad ještě horší než v těhu, nadýmá skoro všechno, pečivo jakékoliv-2-3 dny staré, zelenina-nadýmá skro všechna-od rajčat až po hrách,ovoce-to samé i jablka nadýmají, takže si z toho nic nedělej, to bychom nemohly jíst vůbec nic:-))

    #864124
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    tak nás nadýmání nějak netrápí. Předevčírem jsem si koupila 1/4kg hrachu a v pohodě. Je teda fakt, že denně piju kojící čaj (3x) a fenyklový (2x) a ještě beru laktobacily a taky emulips, který mi docela dobře upravil zažívání. A Kubíčkovi taky dávám každý den cca 20ml (víc z flašky nechce) dětského heřmánkového čaje, který by měl být taky na prdíky.
    Babyzno, já jsem teda zatvrdlou boulu nikdy neměla. Ale občas mívám ztvrdlý pruh od dvorce do podpaží. Vždycky to u kojení masíruju a za chvilku je to v pohodě.

    #864125
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky.
    Tak jsem si mohla dát nohy nahoru. Malej na chvilku usnul. Sice moc nezlobil, ale docela jsem už unavená. Jinak jak malej chce vždy jedno to prso, tak se mi v druhém tvoří mega mléka. Musím to vždy odsát a teďka mě to furt ještě bolí a mám tam i bouli, tento způsob kojení se mi nelíbí. Jako kojit z jednoho a druhé odsávat. Navíc když si malej vždy vzpomene, že už chce to nechtěné a tak naopak. Předtím to bylo lepší, když bral obě, tak jsem to pěkně prostřídala a nic mě nebolelo. Chjo.
    Tak jsem si říkala, že ten chlap to má nejlepší, je u zrodu miminka, pak po porodu je celý šťastný, hned to jde zapít a pak ho chová a tak různě pomáhá, ale stejně vše ostatní je na bedrech té ženské. Od těhu přes porod až po výživu a výchovu.. A vše úsměvem:))) Píšu to jen tak, přišlo mi to nyní na mysl:)
    Dneska budu koupat uplně sama, tedy dělám to každý den, jen tatínek vždy připravuje vodu, dneska je v práci i večer. Tak doufám, že malej bude hodný, jako vždy a pak po papání hezky usne:))
    Tak se mějte hezky a pohlaďte hodná miminka:)

    #864126
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Kde jste prosím našli ten formulář na vyplnění o té rodičovské. Chtěla jsem si to tyky už vyplnit a nějako to nemůži najít. Taky se chci zeptat tu dovolenou jde uplatnit pouze tehdy pokud jste si ji nevybrali před mateřskou, že?
    No jinak mi jsme se dneska koupali v bazénu – tedy Bohoušek v malém nafukovacím,ale moc se mu to nelíbilo páč mu dal manžel moc studenou vodu – hlavně, že mu říkám „dej mu tam teplou“ *-) . Takže jsme spíš jen tak zacachtali nožičkama.
    Holky já vám nevím Bohoušek má poslendí dobou nějaké divné spinkání. Kolem osmé usne – kolikrát dělá vofuky y nechce se mu,ale během půl hoďky až hoďky se znovu probudí a začně kňourat tak tammusím jít a hlasit ho dokud zase neusne – je pravda, že usne během 5 minut,ale nevím proč se najednou budí??? NO a pak se vzbudí kolem 2-3 přesně jak psala Bivinka a pak kolem 5-6. Máme to úplně stejné. Už 3x se nám povedlo spinkat od 20:00 – 5:00 – jsem z toho byla pěkně vykulená :O .
    V televizi hlásili bouřky a přívalové deště – u nás je zatím klid, Odpoledne to kolem nás bouřilo,ale sem nedorazilo nic tak jsem zvědavá jestli něco přijde. No sprchnout trošku by mohlo,aby se vyčostil trochnu vzduch (ale v noci).
    Tak ju budu končit a pujdu kopukat na telku tak pa a zdravím miminka

    #864127
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:)
    Bambulko, já ten formulář taky nemůžu najít, tak jsem si říkala,že to pak vyplním na tom úřadu. Jinak o tu dovolenou můžeš požádat u zaměstnavatele, tedy myslím, co sis nevyčerpala před mateřskou. To mi napsali z naší firmy.
    Holky, dneska malej spal od osmi do jedné, to chtěl jíst a pak se vzbudil ve čtyři, zas chtěl jíst a pak jako furt byl vzhůru až do rána :(Sice pak na chvilku usnul, ale tak na půl hodky, tedka jsem s ním byla venku.. a to spal, jenže doma začal mnoukat kocour a malej se vzbudil 🙁 Se z toho fakt už pominu.. a dneska jsem na to sama, přítel je v práci, takže nevyspalá a malej nemá vůbec náladu.. tak papa, už zase brečí ..

    #864128
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, přeji krásnou neděli!
    Díky za radu ohledně toho cvičení Vojtovky po očkování. Přesně tak jsem to udělala.
    Bivinko, a nejíš nebo nepiješ třeba něco, co by se dostalo do mléka a malému nechutnalo (např. kafe)? … Jednou jsem měla v prsu zánět a pomohly mi obklady ze slivovice. Za dva dny to bylo ok. Ale nevím, jestli to pomůže i na tu zatvrdlinu.
    Dneska je tu krásně, ale dusno. Tak vyrážíme ven až teď. Jdem omrknout přírodní koupaliště:) .
    Ju, a na zahradě už krásně červenají jahody, tak dnes byly na oběd knedlíky. Vypadá to, že na ně alergii slečna nemá. Hurá.

    #864129
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    formulář na rodičák: https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome Já už to mám vyplněný, ještě mi teda zbývá ta část od zaměstnavatele. Budu se tam muset někdy stavit. Naše paní účetní mi tvrdí, že na žádnou dovolenou nárok nemám, protože minulý rok jsem si vybrala všechnu a pak šla na neschopenku, tak jsem si prý vybrala dovolenou, na kterou jsem neměla nárok. Vůbec netuším, kde na tom byla, že bych kvůli tomu neměla letos nárok. No ještěže má nadřízenou, která tomu rozumí 😛 .
    O té slivovici jsem slyšela, že pomáhá na záněty, prý snad ještě i vodka. Na ty zatvrdliny teda nevím, jestli by to taky fungovalo.
    Jinak já teda zatím nemůžu stěžovat, že by malej špatně v noci spal. Spíš máme problém v těch vedrech při kočárkování. To pořád pobrekává. Někdy pomůže čaj, někdy sundaná boudička, aby se mohl koukat na stromy a někdy pomůže až návrat domů, nakojení a položení do postýlky. Občas mi teda taky pobrekává ke konci kojení. Dneska mi ségra řekla, že má asi nějaký boleníčko a chce dudlat, ale nechce, aby mu z toho prsa teklo mlíko. Tak jsem ho měla v náručí, dala mu dudlík a za chvilku začal prdět jak starej chlap a pak si ještě brutálně brkl. Nojo, není nad radu od trojnásobné matky 🙂 .

    #864130
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:-))
    takže – dovolenou si vybírám za loňský rok – t jsem si nestihla vybrat+ každá máme nárok na dovolenou za tento rok – tedy spíše půl rok(mateřskou),činí to za každý jeden měsíc 2 dny-tudíž za 6 měsíců-leden-až červen je to nějakých cca 12 dnů, záleží kdy jste nastupovaly a kdy končíte:-))
    za lonský je možné, že už máte vybranou a těch minimálně dalších 10dní na ty máte nárok a je jen na vás jestli jim to necháte, ale to si myslím by byůa škoda, teda já jim to aspon nenechám a přileopším si k rodičovské.
    dneska jsem byla v práci a nechala jim tam ty papíry at to pěkně všechno vyplní:-))
    jinak já sii formulář nestahovala já si zašla na úřad:_))
    mám ho za rohem.raději jsem si zašla dřív abych něco nepromeškala a nemusela pak na čtyřletou variantu,
    tak zatím pa apa

    #864131
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Holky díky moc za formulář. Hned se do něj vrhnu. Tak y by jsem nerada zkončila na 4 leté variantě. Jinak malej má dnes docela dobrou náladu – teda zatím – nechci to zakřiknout.
    U nás je dneka pěkný dusno. Sluníčko žádná,ale vedro jako kráva. Tak jsem raději zalezlá v baráku,aby malej z toho nebyl nervozní. byli jsme jen v krámě a pak šupky zase dom. Máme tu i tak skro 24 stupňů. jo jo na to jsou perfektní ty staré baráky, že je v baráku celkem chladno.
    Taky u vás včer abyla taková bouřka??? u nás jo. Musela jsem vzít hafana do chodby páč se bojí. Mlátilo to o sto šest.
    Jinak dnes zase nemusím vařit. Na zítra chystám drůbkovou polévku na přání manžela 🙂 .
    Tak ju pa pa Bohopuška už nebaví jen na mne koukat tak se mu musím věnovat.

    #864132
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    😀 ahojky
    tak u nás v praze žádná buřina nebyla a je tu teda taky pěkně hnusné vedro, my jsme s malou zalezlé každý den, jdeme bud hned ráno na procházku nebo až po čtvrté hodině a i tak jsme ve stínu, na slunko bez tak se ještě nesmí a já mám taky blbou kůži, takže jsem jedině ráda, že můžeme být ve stínu. včera jsem jí vyndaka v kočárku ven a čumákovala po stromech-bylo to boží.

    #864133
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak mě bylo porazeno, ať si dovolenou vyberu. Taky jim to nenechám, je to dobré přilepšení k rodičáku.
    Musím říci, jak je malá hodná přes den, tak dnes večer je neskutečná. Ne a ne spát, oči otevřené a vysmátá je jak lečo8o| 8o|

    Měj te se

    #864134
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    já si dovolenou taky vyberu, jen nevím, od kdy si mám nahlásit ten rodičák. Někdo totiž tvrdí, že hned po mateřské a někdo zase, že až po té dovolené. Protože oficiálně se dovolená takhle proplatit nedá, že se musí vybrat. Jenže ta naše účetní ví asi to co já, někdy i míň.
    Včera jsme byli na kontrole nožiček. Tak je všechno v pořádku a už tam nemusíme. Jen já tam asi začnu chodit … Doktorovi jsem se zmínila, že jsem měla záněty v kloubech, tak mě taky vyšetřil. Prý pohyblivost zatím dobrá, ale pěkně mi ty klouby křupaly. Takže mám jíst nějaký vitamíny a za rok kontrola.
    Včera večer jsem Kubíka automaticky zakryla a asi mu bylo teplo, protože se ve 3 vzbudil a hned začal brečet. Jindy se začne hňuzdit a kroutit, takže mě tím vzbudí, já si skočím na záchod a pak ho nakojím a ani nebrečí. Pak jsem ho zakryla jen plínkou a spal až do 8.
    Dneska je tady fakt nechutný vedro, bohužel už i doma. To se mi vůbec nechce ven, asi zase půjdeme až večer. Já už se tak těším na ochlazení … :'(

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,891. až 1,905. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist