únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,906. až 1,920. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864135
    Anonym
    Host

    Kosto, to tě tada obdivuji že vydržíš doma. Já bych se zbláznila, bydlíme v podkroví a o víkendu jsme měli doma krásných 27 st. Takže radějc jdeme ven, kde je ten vzduch čerstvý a ve stínu je líp. Ale i tak už to nejsou novorozeňátka, kterým se musí hlídat počasí, jak jsme hlídali v zimě, nejít ven pod – 5 st.
    Jinak Valča objevila kouzlo zrcadla, chechtá se sama sobě tak nahlas, že i mamka zespod na mě hulákala, čemu se směje. Včera jsem koupila střední balonek a dala na hrací deku, je to super hračka, štěrkátka jí baví, ale míč byl novej, tak to něj bouchala, občas ho odkopla, Martin podával, no super.
    Dneska máme navařeno, uklizeno jakž takž také je, tak nevím co vymyslet na dnešní den. Půjdem asi na drby za nějakou sousedkou na mateřské. Holky čím přirýváte mimča?? Valča spí v pytli a v tom bývá taky občas spocená. Peřinu mám složenou na kraji postýlky, pod ní by se úplně upekla a pod dekou mám strach, že se odkope. Právě hraje kolínkovou hru, tahá se za tepláčky a brble si pod nosem a teď kouká na míč, ale je daleko, tak asi přemýšlí jak na něj 😀
    Jinak my už kojíme jen ráno a asi 4 dny dáváme mrkev, nějakých 40 ml. Dnes dáme brokolici a už mám nachystaný i květák. Koukala jsem na skleničky a takovouhle zeleninu tam mají od 4. měsíců. I když ty 4. měsíce máme za týden. No co, ale Valentýnce to chutná, kadíme 2x – 3x za den, tak v tom nevidím problém.
    Tak jdu vytáhnout příkrm z mražáku, udělat kafčo a hodit nohy na stůl :). Dnes tady šíleně fouká, i když sluníčko svítí. Pozdravujte miminka a papa
    Zítra jdem na 2. cvičení, snad to zmáknem

    #864136
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak u nas nic noveho.o vikendu jsme byli na chalupe a přespali jsme tam vše probehlo v pohodě malej byl celej dny venku tak se aspon poradne provetral.ja už jsem si rodičovskou podala a ted si nevzpominam jestli jsem tam vyplnovala jakou chci variantu chtela bych tri vy jste to tam nekam doplnovali????malej spi v postylce pod perinou ani ji nemam zastrkanou pod matraci spi uplne v klidu.jo peto jsem se chtela zeptat ty si delas prikrmy doma????a muzes popsat jak to delas taky mame vlastni zahradku a také bych chtěla třeba mrkev atd. zamrazit.díky za info

    #864137
    Anonym
    Host

    Moni, na tu délku rodičáku je další papír.
    Kuba spí taky v pytli (ale je takovej tenkej) a když máme doma chlaněj, tak ho zakryju klasickou dekou a když je teplo, tak jen nějakou teplou. Ale vždycky se zakrýváním čekám, až usne, jinak by se hned odkopal.
    Kubík sice kolínka ještě nenašel, ale zato zjistil, že když ho nechám na přebalováku s rozdělanou plínkou, tak že ji při troše snaze může z podsebe vytáhnout a pak se ji snaží dostat do papulky. Je mazec jak se snaží všechno ochutnávat. Včera jsem si ho dala na rameno na brknutí a on mi začal ožužlávat ucho 😀 .

    #864138
    Anonym
    Host

    Moni, žádná věda, očistím mrkev, dám jen do vody, povařím, pak vyndám zeleninu z vody do vyšší nádoby a tyčovým mixérem rozmixuji, pokud chci tekutější, přídám pár lžiček té vařené vody. Nechám vychladnout, dám do pohárků a zamrazím. to samé s květákem, brokolicí. Udělala jsem i mix brokolice a mrkve. Včera jsem koupila nové brambory, tak to udělám s mrkví. A jak psala Lenuna, můžeš přidat kapku olivového oleje. Ale toho já nejsem zastáncem, nikde mi nechutná, tak ho tam nedávám. Ale až budem na příkrmu maso-zelenina, určitě nebudu tvořit doma. Ale budu skleničkovat. Já totiž nevařím asi z ničeho jiného než kuřete a vepřového. Kuře Ok, to bych možná zvládla oddělit prsíčko a namixovat k zelenině. Ale asi těžko budu moc dát kotletu nebo kýtu a u hovězího taky asi jen těžko dát jen tak nějkaé maso. A už jsem byla okupovat rosman a ted v globuse byla taky akce. takže máme nakoupeno od králičích, hovězích skleniček a je tam napsáno bio, tak snad výrobci to nedělaj z kdejakých odřezků, alekvalitního masa. Ovocné si taky udělám nějaké sama doma. Zatím teda dávám jen trošku, vypadá to odhadem jak půlka malé skleničky z obchodu. Ale chutná to hrozně, malá baští a jak nestíhám foukat tak vříská, vyloženě matko pohni a foukej, chci papat. Krásně otvrítá pusinu když vidí se přibližovat lžičku. Taky jak ohřívám a pak už jdu s misečkou a lžikou, to je parádní pohled. cpe si prsty do pusy a směje se. Dáme brindák a je radost ještě větší. Hrozně mě to teď baví a krmení získalo jiný rozměr. Ale protože nemáme jště ty 4 měsíce tak to nepřeháním a dnes nedostala žádnou zeleninu. no tak jsem to zas dlouhosáhle okecala, jak je mým zvykem. Vše jde napsat jednou větou a já mám sloh. A to jsem na škole nesnášela. Jenže teď je komunikace omezenější, tak se potřebuji asi vykecat a používat slovíčka, ať je nezapomenu 😀

    #864139
    Anonym
    Host

    Děcko, máš to doma ale krásnou romantiku s Kubíkem :-), ouška jsou erotogenní zony ne? nám se taky líbí vlasy a náušnice.
    Jinak kdo chce 2-letou rodičovskou, tak tam je podmínka nějak do 22 týdne zažádat. Já byla podat žádost včera. Celkem jsem měla 3 papíry. Jeden žádost o rodičák, další na potvrzení SSZ a další na rozhodnutí výši rodičáku. U nás můžeš dát hned všechny najednou, ale prý to rozhodnutí na rodičák se může dávat až v ten měsíc od kterého se čerpá. Takže paní si papír schovala a natuká jej až v srpnu. A jako jsem se lekla. myslela jsem si, že rodičák je na ty dané roky od zažádání a to je do toho věku. Takže protože jsem měla mateřskou, která mi končí 20. 7. tak rodičák mám od 1.8. a od státu dostanu nějakých 18 měsíců. Hm, to je teda kšeft. Hlavně že nemá kdo dělat na důchodce. To je tak akorát na vzteknutí. Ale rodinám nepřidají aby měli motivaci mít aspoň dvě děti. No jo, ale co už. Hlavně že máme ty své miláčky a dělají nám radost.

    #864140
    Anonym
    Host

    Peti, žužlání ucha se ještě dalo vydržet, ale před chvílí asi zkoušel vydělat kontaktní čočky a pak mi ty prstíky začal strkat do nosu. No je s ním už docela legrace.
    A jaktože máš ten rodičák až od 1.8.? Mě mateřská končí 23.7., tak jsem si automaticky do té žádosti vyplnila že mi začíná 24.7. No já už mám vyplněné všechno, jen potřebuji doplnit ten papír od zaměstnavatele. Jinak o té dálce jsem to věděla, že se to počítá do 2, 3 nebo 4 let věku dítěte (takže nevím jak to budeme mít se školkou, protože u nás berou od 3 let, ale ty musí mít na začátku školního roku. By mě zajímalo, kterej inteligent to vymyslel). Jen nevím, pod který odbor SSP patřím, máme tu 3 a já nevím, jak to mají rozdělený. Asi zavolán na ten, který mám nejblíž baráku a uvidíme 😛 .
    Já už se docela těším, až začneme přikrmovat. Ale jelikož pořád jenom kojím, tak se mi do toho zatím moc nechce. Asi začneme až od toho půl roku.

    #864141
    Anonym
    Host

    Děcko, sice jsme si to napslaly včera na FB, ale i pro ostatní. Žádám o 2-letou variantu a protože mi za těch 20 dní vychází lépe mateřská, než rodičák. Tak mi to na úřadě napsali až od 1.8. a ne 1.7., takže nevím jestli ti to také nepřepíšou z 24. 7. na datum před či po 🙂 Ale od toho je úřad, aby věděl kde co a jak.
    Ty jo tak do kontaktních čoček se drát, to musí být paráda, mě občas šahá po brýlích, když nemám čočky. Ale vyškrábat oči si od Valči fakt nenechám 😀 Máš Kubíka fakt ďáblíka.
    Tak na 7 jedem na rhb. vůbec se mi nechce. už ted z toho mám hrůzu. Bude to teprve druhé cvičení, kde to vlastně teprve začnem. tak papa, malá si brouká v postýlce a rve se s plínou, mamka dopije v klidu kafčo a vyjížídíme, krásný den i když u nás je pod mrakem a trochu sprchlo

    #864142
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    teda počasí zase hnus!!! vedro, vedro a jenom vedro, takže jdu s malou ven ted ráno a večer už ne, my máme doma ted 24 st-bydlíme ve straém baráku a venku je 31 ve stínu a větřík moc nefouká, takže je pro malou lepší být doma.to dáme vanu a pak jí nechávám bez plínky a hrajeme si na dece.
    v noci malé dávám jen overálek a přikrývám plínkou a pak od těch dvou(co se napije)jí přehodím ještě lehkou flízovou deku a spinká bruček až do rána.ale do spacího pytle jí nedávám-to by se mi uvařila.včerajsme měly na návštěvě babí a to bylo super!!
    jinak jsme byly na kyčlíkách a taky jsme v poho už chodit nemusíme. no a ted už jen aby maličká přibrala amohla konečně dostat očkování, ted čekáme do 23.06. tak snad už bude mít přes těch 5 kilo.tak zatím pa pa a snad přijde nějaké ochlazení.

    #864143
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak konečně ten malej zločinec usnul. Jsem uzvědavá na jak dloho. No už se asi budí. Spal asi 10 minut. Chjo mě jebne :$ .
    Jinak já malého dáívám do pytle pořád páč se mi děsne v noci kroutí a zvedá nožky a odkopává se. Včera jsem to zkusila ho jen přikrejt a v noci když se vzbudil tak byl celej studenej páč byl odkopanej tak nevíém jak ho jinak přikrejvat. Má na sobě jen dupajdy s dlouhým rukávem,ale zase je pravda, že v baráku zase takové horko není. Má v postýlce max. 20 stupňů teda jestli ten teplomět ukazuje správně.
    Jinak v noci byl zase fakt jedlej. každá píšete jak vám krásně spinkaj a ten náš zločinec byl vzhůru v 0:30 pak 2:45 a pak 5:30. Asi má nějakou žravou 😀 .
    Teď teda už je vzůru leží na posteli a zatím si brouká pro sebe. Jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží. než začně vřískat, že chce mámu 😛 .
    No já už se k tomu musím taky dokopat a vyplnit ty papíry na tu rodičovskou. Ale když on mě ten zlobíček moc nenechá. Zkusím to te´d. Třeba se zadaří.
    Tak ju pa pa a zdravíme miminka a maminky

    #864144
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky
    Bambulko a zkoušela si tu deku po stranách zasunout pod matraci nebo přichytit žbrdlinkama, mě se malá taky mele, ale žbrdlinky drží deku aby si jí malá nepřehodila přes hlavu

    #864145
    Anonym
    Host

    Žbrdlinky??? co to je?? pro nás z moravy asi neznámý výraz. Tak jak pro prahu kobzole a šufánek 😀 a taky, papír který je scvaknutý koňem.
    Holky my byly dnes na druhém cvičení, jako zítra tam ještě půjdu na třetí, ale vidím to bledě. já na malou doma bez dozoru nesáhnu a když jsem to zkoušela, nic to s malou neudělalo, tak jak na cvičení, takže to dělám blbě. A než abych jí ublížila tak se na to vyprdnu. Já na tohole nemám povahu. Jsem v tomhle hrozně lítostivá a je toho na mě moc. Navíc když se Valinka pediatrovi a i neuroložce zdála OK a jen pro prevenci tam malou poslali, tak si myslím, že to není tak žhavé. I celou cestu po cvičení se na mě dívala ve smyslu matko co mi to děláš, nemám tě ráda. Je mi z toho do breku.

    #864146
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:))
    Zdravíme z chalupy, bohužel počasí nám nepřeje a prší a prší.. bych se z toho fakt zbláznila. Je tu i zima. A jelikož náš malej je malé čunče, tak jsme tu museli i prát a prádlo neschne a neschne.. i přes to, že jsme na večer topili, ještě teďka je to mokré..
    No znáte to, dám mu čisté pyžámko po koupání a jakmile se nají, tak si krásně krne a pak začne házet nohama nahoru a dolu a část mléka vyhodí.. tak jsem převlékla a pak po chvilce ještě přebaluji a než stačím dát čistou plenku, tak malej začne čůrat.. takže už jsem 2x byla já počůraná, malej si počůral i to pyžamlo, jelikož jsem ho nedala dostatečne vysoko, přebalovák.. nakonec jsme jeli kupovat i pyžámko, tedy další den, ale to se taky muselo vyprat. Tak nakonec spal v bodyčku a punčocháčích..Jinak malej rád v noci taky kope nohama, takže vždy peřinku zastrkávám pod matraci a je klid, má jí furt na místě a nemusím se bát, že mu bude zima. Občas jí totiž měl i na hlavě, tak radši zastrkávám. My z Prahy nevíme co jsou žbrdlinky :)))) to slyším taky prvně… něco jako kolíčky ???
    Tak papa a snad se vyčasí..

    #864147
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    taky nevím co jsou žbrdlinky … já typuju šprušle (prostě ty tyčky u postýlky 😛 ).
    Peti a nemohli by Ti dát na tom cvíču kontakt třeba na nějakou ženskou, která s tím má zkušenosti a mohla by přijít Tě domů zkontrolovat? Já si jen od ségry pamatuju, že to cvičení dělala hodně silou. Ale ona byla v jiné situaci, věděla, že je malá postižená a tohle že by jí mohlo aspoň trochu pomoct, takže veškerá lítost šla stranou.
    Ten náš drak má teď nějaký divný spaní. Začal se mi v noci budit. Vždycky šel spát kam kolem 22 a vzbudil se kolem 6 a poslední 3 dny se budí kolem 2 a pak už po 3 hodinách. Ale je taky fakt, že se mi zdá, že se nějak vytáhl (minulý týden měl dupačky 62 a teď už mu musím dávat 68, protože v menších nenatáhne nožičky). No uvidíme co nám na to zítra řekne doktorka.

    #864148
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:-))
    žbrdlinky jsou ty tyčky u postýlky:D
    šprušle zase neznám já:-))
    četla jsem, že vojtovka miminka nebolí, že pláčou, proto, protože jsou nuceni používat jiné svaly než na které jsou zvyklá, a že se mamky nemají bát.no my jdeme na kotrolu toho 23.06. a snad už i na očkování, tak jsem zvědavá, mám pocit, že mlá mi dává hlavičku taky k jedné straně, tak asi taky pak budeme muset cvičit.
    tak zatím pa pa

    #864149
    Anonym
    Host

    U nás jsou žbrdlinky také šprušle :), no není ta čeština a kouty čr krásné. Tak jdu teprve do sprchy, dnes jsme spaly do půl 10, teda s přestávkou o půl 7 na kojení. Za hodinku už máme zase rhb, tak snad vše stihnu. zatím tedy papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,906. až 1,920. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist