únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,921. až 1,935. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864150
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy,
    Tak já znám žbrdliny i šprušle, ale manža tomu říká mříže – pač je za tím malej jak ve vězení :o)
    Tak si představte, že nám včera pediatr řekl, že malému roste nějak moc rychle hlava :O no ale uvidíme příště… No a dneska jsme byli na proplachu slznýho kanálku toho neustále hnisajícího očička. Takhle řvát jsem malýho ještě naslyšela a to mě vyhnali na chodbu. Bylo mi ho moc líto… No ale snad to už bude dobrý. A prý to bylo nutný – skutečně tam měl blanku která se nevstřebala… No a na půl roce kontrola u očaře kuli manželově vadě – ach jo – to je pořád něco…
    Naštěstí aspoň Vojtovku necvičíme – sice se malej taky na bříšku kýve a naklání k jedné straně, ale prý to není tak zlý a navíc některý děti to prý ani neuměj – takže pohoda a uvidíme do budoucna…

    #864151
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    jééé babyzno a malej měl pořád hnis ve vočíčku? malej už ti má od porodu v obou očkách. byla jsem u očaře a dal nám antibitoické kapičky – když je bral bylo to dobrý,ale smí se brát jen týden a pak vysadit. Jakmile jsem je vysadila tak to měl zase. Ale normálně mu tečou slzy. Řekla by jsem že je má až moc uslzený takový skleněný a pořád si šahá do očíček. Napiš prosím jak jste to měli. Já jsem měla taky vadu očí když jsem byla malá. Tipozrakost, krátkozrakost a šilhavost – takže fakt super a jen se modlím aby to malej nezdědil.
    Jiank já taky znám jak žbrlinky tak šprucle. A díky moc za rady ohledně toho přikrývání. Dnes jsem ho stejně zase strčila do pytle páč se ochledilo. Uvidíme dnes.
    Jinak dnes v noci měl zase prďolka svou noc. už v půlnoci vzhůru a pak kolem půl čtvrté a už se mu nechtělo spinkat. takže super.
    Tak ju už mě zase nenechá ani psát tak busddu končit. Pááá

    #864152
    Anonym
    Host

    Bambulko, Přemeček to měl tedy jen v levém očičku, ale asi tě nepotěším – vypadalo to přesně jak popisuješ – očičko věčně uslzené a hnisavé. při podávání kapek dobrý a po vysazení to bylo za pár dní zpět. A taky si v tom očičku pořát šťoural. Doporučuju zajít znovu na oční a to co nejdřív, a´t si na ten případný zákrok prťousek nepamatuje. Prý to nebolí, ale je nepříjemné, že dvě sestry to dítko drží, aby se nehnulo a Dr. se mu šťourá v oku. Nejdřív to zkoušeli propláchnout, ale to prý nešlo tak mu to museli zasondovat a tak protrhnout blanku, kterou tam měl a na konec ještě propláchnout. Už od toho zákroku mu to očko hnisá jak blázen – prý měl ten zánět usazený pod tou blankou, takže vše co tam bylo musí vytéct – asi ho to muselo dost svědit… Tak ještě kapem kapičky – snad už naposled… Bylo děsné z chodby poslouchat jak malej uvnitř v ordinaci pláče ( spíš řve – něco takového jsem ještě neslyšela), ale pokud to pomůže tak jedině dobře…
    Přemeček tedy spinká přikrytej dekou a odkopává se asi jen když je mu teplo. Když byla ta vedra byl vždy odkopanej, ale teď při tom ochlazení už ne, tak uvidíme…

    #864153
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Babyzno mockrát děkuju. Raději tam hned zavolám a objednám se :S

    #864154
    Anonym
    Host

    Bambulko nemáš zač. a hlavně ať vám to dobře dopadne…

    #864155
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Kubíkovi naštěstí pomohlo očičko proplachovat ophtalem a masírovat ten kanálek. Je teda fakt, že minulý týden mu zničeho nic začlo hnisat druhý, ale ophtal, masážička a ještě pár kapiček ophtalma pomohlo a už je zase v pořádku.
    Dneska jsme byli na očkování, tak jsem zvědavá, jestli bude mít nějaký reakce. Minule jen hodně kakal, ale to měl místo synflorixu rotarix. Jinak už má 6.450g a 63cm. Ptala jsem se doktorky na to, že se mi nelíbí jak pase hříbata. Prý je ještě čas na pořádný pasení a že vůbec nevadí, že se prohýbá. Říkala, že se jí zdá, že to není klasický prohýbání, ale spíš jako kdyby se chtěl někam přesunovat nebo lozit. Jen mu mám prý tlačit zadeček dolů, že hlavičku hlavičku už hezky drží, ručičky rozevírá a snaží se přenášet váhu na jednu ručku, aby si tou druhou mohl „podat“ hračku. Tak mě trochu uklidnila, ale pořád ho asi budu pozorovat 😛 .

    #864156
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak my máme novou věc:slintáme:-))
    když nemá v puse dud nebo ruce, tak slintá a brblá a sliny má všude, bych jí mohla převlékat každou chvilku – co ti vaši drobečkové taky slintají a prskají?

    #864157
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:)
    U nás je to stejné, malej taky furt slintá. A taky má každou chvilkus v pusince svoje ručičky a oslintává je, nebo si chytne tričko a to cucá nebo hračky a pokud se mu podaří chytnou někomu prst, tak ho chce taky nacpat do pusy.. Takže máme období, co najde, to si dá do pusinky. Začal krásně spinkat v noci. Usne tak mezi 19-20 hodinou a spinká tak do půl páté nebo do půl šesté. Tak už se relativně i já vyspím..
    Musím letět vozit..malej vříská, že chce spát..pááá

    #864158
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    malej taky pořád slintá a všechno co najde cpe do papulky 🙂 .
    Jinak po očkování měl teplotu ještě i druhý den. Ráno a celý dopoledne byl sice v pohodě, ale odpoledne mu teplota zase vyskočila a předvedl, jak dlouho dokáže brečet. Asi po hodině konečně usnul a byl spavej ještě včera.
    Co se týče spaní, tak to má teď nějaký rozhozený. Sice chodíme spát pořád stejně, ale budí se nějak dřív. Začínám mít taky pocit, že začínám mít večer míň mlíka. Kojím totiž nějak dlouho a malej u toho řve. Chvílu pije, pak prso pustí a začne se rozčilovat, když mu ho dám zpátky do papule, tak chvilku táhá, ale pak ho zase pustí a všechno se opakuje. Takže mu pak musím dát pít i z druhýho. Možná i proto v noci nespí tak dlouho.
    Jé, už se mi to zase probouzí. Tak se zatím mějte hezky a pozdravujte mimča.

    #864159
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:)
    tak jsme ztrávili čas na lavičce v parku, malej tam pěkně spinkal a pokračuje i doma :)) super. Předtím měl doma zas jednu ze svých vzteklých scén. A přitom na chalupě vůbec takhle neřval, jen co se vrátíme do Prahy, tak tu takhle vyvádí.. asi se budeme muset přestěhovat.. :))
    Děcko: u nás to bylo tak nějak podobně, malej začal u prsa pořvávat nebo pil, ale brzo přestal a pak po hodině a něco řval, že chce jíst.. No a pak začal jedno odmítat uplně, po poradě s doktorkou jsem kojila jen z toho co chtěl. A nakonec to dopadlo tak, že nechtěl už ani pít z toho druhého, jen v noci nebo ráno… a pak se uplně odstavil a nyní už je na UM a je naprosto spokojený. Hlavně mi už tak nevyvádí jako předtím. Je mi to líto, že jsme tak brzo přešli na UM, ale když malej nechtěl, tak se nedalo už nic jiného dělat. No a nyní už je na něm vidět, že je spokojený, vypije si flašku a pak blaženě kouká :)) Tak papa.. užívám si chvilku klidu 🙂

    #864160
    Anonym
    Host

    Krásný večer maminy, snad už máte od svých drobečků klídek a máte k telce a odpočinku zasloužené volno. My chrupkáme asi od půl 8. Byly jsme zas dnes na cvičení, tak toho moc přes den nenaspala. Asi těch 10 cvičení dochodíme, ale osobně v tom nevidím smysl. Nebo vám děti mnou ruce a drží si kolínka? Všichni při pasení koníčků mají těžiště na kyčlích a ne na bříšku, jistě se ani nikomu nedělá ďolík mezi bříškem a žebrama. Co máme v okolí stejně staré mimča, tak jsou motoricky na tom stejně. No hold, prý jsem starostilvá maminka, která dr upozornila že padá na stranu. V pátek na cvičení se mnou byla mamka, zkoušela také body a je na tom stejně že pod pánví když Vali pláče cítí jen svaly, ale ne kosti. Holky vy co to zvládáte vás obdivuji, kdykoliv to doma zkouším, Valča se spíš prohne, než aby se schoulila 🙁 . A takové názory, že nemám moc jezdit autem, aby Vali nebyla moc v autosedačce, doma nedávat do lehátka, nezvedat pod pažema. toho je tolik, že zapamatovat si to snad nemůžu nikdy
    Děcko, tak jak psala Bivinka, u nás to probíhalo stejně, my jsme ještě ráno na prsu, ale to je asi jen takové žužlání a zkouška zda něco vytáhne. Je pravda, že díky termosce, mlíku v dávkovači a flašce navíc se mi začal rozjíždět zip na tašce. No co, ale když vyrážíme ven, tak jsme pryč od rána do večera. U nás tedy od poledne do večera, když poslední týden vstáváme zhruba mezi půl 10 – 10.
    Tak jsem si zas postěžovala na cvičení, ale mám za dnešek super zprávu. Chystám Vám vanu na koupání a slyším takový šílený smích. Martin malou lechtal asi nosem, dělal do toho zvuky a ta se mohla uchechtat. začala jsem natáčet, ale ta malá potvůrka to zaregistrovala a byl konec. Nevím jak jí natáčet at mě nevnímá. Tak humoresky skončily a je volná koupelka, přejeme vám klidnou dobrou noc a pro mimíska pusinu

    #864161
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, těžiště na kyčlích fakt nemáme a máme jemný rýhy u lopatek a žeber. Dřív to bývalo mnohem horší, ale od toho co cvičíme na balonu, tak už ani nedává ručičky do strany, neprohýbá se jako luk a nekymácí se. Teď se hezky snaží natahovat ručičky za hračkou, po dece mi „rotuje“ jak si prohlíží obrázky, který tam jsou natištěný a mu se je nedaří chytnout do ručičky. Kolínka si teda ještě pořádně nechytá, ale už na ně začíná dávat ručičky. Ale stejně nelepší je po kojení, když ho mám ještě na klíně a povídáme si, to si jednou rukou chytne moje prso a druhou si položí do rozkroku. Prostě chlap.
    Jinak co se týče toho mého kojení, tak asi brzo začneme dávat na noc nutrilon, protože už nevydrží spát těch úžasných 7-9 hodin, ale jen 5-6. Ale nevím jak to zvládneme, protože z flašky moc pít nechce. Když mu dávám v těch teplech čaj (když jsme venku), tak si jen cucne a pak si začne s tím dudlem hrát a odstříkaný mlíko z flašky moc nechce. To vypije 50ml za půl hodiny. Takže možná nebudeme dávat nutrilon z flašky, ale zkusíme kašičku lžičkou. No ale to večerní kojení fakt nepůjde. Nějak teda nechápu, když tady píšete, že jste začly přikrmovat na noc, tak proč všude v návodech na zavádění příkrmů (i počátečních mlík) píšou, že se má začít u poledního krmení. Ale asi to je jen v případech, že je kojení úplně v pohodě.
    No nic, končím a jdu žehlit.

    #864162
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak žbrdlinky jsem taky neznala, taky tomu říkám šprušle.

    Minulý týden jsem byla u manželových rodičů, kteří malou krásně rozmazlovali, tak jsem si aspoň trochu od hlídání malé odpočala..
    Jinak malá mi spí tak 5 – 6 hodin v kuse, vyjímečně 8 déle ne, pak se budí přibližně po 2 hodinách.
    Včera jsem byla u dr. a máme 5,5 kg a 62 cm. Jak píšete o slintání, tak malá slintá furt, říkám jí občas „slinta“ a také všechno strká do pusy. Dr. se včera zmínila, že zoubky budou růst tak za měsíc nejpozději za dva:S .
    Ptala jsem se dr. zda v těch velkých vedrech dávat malé čaj či vodu, tak mi řekla že raději jablko. Pokud chci tekutinu, tak raději převařenou vodu. Tak uvidíme, jablko mi teď nepřijde jako to nejvhodnější neb nejsou ještě zralá. Asi budu dávat tu vodu.:D

    #864163
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak já jsem už zkoušela dávat Bohouškovi na žízeň čajíček – heřmánkovej, fenyklovej a převařenou vodu. Bohužel na mě prďí s tím, že mlíčko od maminky je zkrátka lepší a na nějaký čaj nebo vodu se mi může vybodnout 😀 .
    Jinak malej po příkrmu spinká max. 7 hodin. Dnes třeba jen 5. Ale i to je super. A když ho potom v noci nakojím tak vydrží ty 3 hodinky. Vzácně 4 hoďky.
    No jinak dneska se chystám k tomu očnímu a pak vyřizovat rodičovskou. tak nám držte palečky ať nám oční dobře dopadne. No budu muset ho jít vzbudit páč mají na sociálce jen do 13 hod a potom jsem už objednaná k tomu očaři tak ať vše v klidu stihnu. Ještě nakojit, přebalit a oháknout a budu frčet.
    Takže pro dnešek vše a pac a pusu mimiskům 🙂

    #864164
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    😀 ahojky holky
    tak já měla s tím pitím to samé-nebo ještě mám ale už né tak hrozně, začala mi jedno prso odmítat, ale dr. říkala vydržet,že jak se poleví, tak už ho chtít nebude, sice z něho vycucne málo ale aspon něco.
    jinak mi dneka volali z opráce, že nejdřív musím s těma papírama na rodičovsdkou na sociálku a pak teprve mi tam můžou vyplnit něco oni a pak teprve to můžu odnést na příslušný úřad-takže zase běhání, no to by se jeden pos…. .-

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,921. až 1,935. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist