únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,936. až 1,950. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864165
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:)
    Návštěva u doktorky dopadla dobře, pozvala si nás dneska na váhu, kvůli tomu, jak Adámek odmítl už pít z prsa.. Adámek má 5,6kg a prý když to půjde občas z prsa, tak mám kojit, jinak ať malej pije UM. Když mu víc chutná. Jen ono se to řekne, abych malého kojila, ale to by jste měli vidět tu grimasu, co u toho udělá a pak se rozeřve. S UM je spokojený, nabaští se a pak se i usmívá. Předtím vyváděl, že mu ho cpu, občas si tedy vzal, ale najedl se max. na dvě hodiny, spíše míň a řval pak, že chce jíst.. Nyní spí krásně i přes noc, dokonce spí od osmi večer do půl páté ráno. Jinak se mi fakt líbí, ty jeho pokroky, jak mu podám hračku a on si jí bafne a pak s ní mává a pak si jí narve do pusinky. Dokonce dneska při bříškování si už povolil ručičky, už jednou se mu to povedlo, ale spíše náhodou. Tak už začíná i správně bříškovat, ale chce ho stále dávat, aby věděl, že to není nic špatného na tom bříšku. Dokonce když si nemůže odkrknout normálně, tak ho dám na bříško a už je odkrknuto, ale hned ho zas beru, protože by to pak asi vyhodil.
    Uvidíme, co za týden řekne paní doktorka na prohlídce, zda to dělá dobře, tedy to bříškování. tak papa.

    #864166
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    tak já taky pomalu začínám vyřizovat rodičovskou. Kosťo, píšeš. že musíš nejdříve na sociálku? Tak to jsem zvědava co mi odpoví z práce, protože jsem jim dnes poslala formulář.

    #864167
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    jj, z práce mi to zavolali tak se tam musím pro ty papíra stavit -prý jim nejdřív musí něco vyplnit ta sociálka a na základě toho to pak můžou vyplnit oni, no nevím, škoda, že nám vyhodili ženské z osobního byly skvělé a všechno mi vždy vysvětlily a dobře poradily, ted to dělá najatá firma a mám pocit, že tomu moc nerozumí i se divili, že si chci vybrat dovolenou, že prý si to zjistí,

    #864168
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak já jsem rodičovskou vyřizovala včera. Dostala jsem tam 3 papíry. Jeden do práce, druhý který vyplním já a manžel a třetí je na délku rodičovské. Vyplním to doma a do konce týdne to odnesu. Ten papír který je do práce jsem odnesla jednoduše do práce a oni říkali, že to vyplní pošlou na sociílku (nejsopíš) a oni mi to obratem pošlou domů vyplněné a já s tím papírem pak dojdu tady k nám na pobočku. Ale asi se to běžně takhle nedělá – máme dobré holky na osobním. Já totiž nevím o tom skoro vůbec nic a jsem z toho vyplesklá.
    No jinak včera jsme byli u toho očního s malým tak jsme dostalki opět antibiotické kapičky – pro změnu nějaké jiné a máme zase masírovat oční kanálky. Jinak je prý má průchodné jen asi trošku zůžené a to nejspíš zúůspbuje ten zánět. No uvidíme za týden. Když se to nezlepší tak zase na kontrolu 🙁 .
    Dneska spinkal miláček od 20:00 – 4:00 – jůůůůůůů super jen tak dál. Jen se mu už potom nechtělo spinkat takl jsem si s ním lehla do obýváku k telce. Chvilkuz povídala a pak jsme oba zase usnuli.:) .
    Dnes je venku opět krásně. Vařím dnes polévku z uzených žeber. Manželovi udělám čočkovku a já si dám jen tak vývar s rýží. Mňam mňam – no taky by jsem si dala čočkovku,ale nebudu to pokoušet :S .
    Tak pa pa a krásný sluníčkový den

    #864169
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    ny já měla taky super ženské na osobním, ale vyhodili je – opro nadbytečnost:-)) ted to dělá fa a hrůza

    jinak malá se mi pěkně točí v postýlce převaluje se z boku na bok až se otočí o180 stupnů:-))

    #864170
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak mi volali z práce, že mi to zkusí na MSSZ vyřídit sami a že když budou dělat pupínky, tak si tam holt budu muset zajet sama. Jinak už mám všechno vyplněný, jen to odevzdat.
    Bambulko, já už jsem snědla i 1/4kg hrachu a Kuba žádný prdy neměl. Prý se to má zkoušet a kojící by měly luštěniny jíst pravidelně.
    No nic, už se mi to tu zase kroutí.

    #864171
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak se po delší odmlce zase hlásím.máme za sebou druhé očkování( snášíme ho zatím skvěle ani u jednoho jsme neměly teplotku ani nic jiného..akorát ted máme zánět očíčka takže kapeme ale snad to bude dobrý ,kanálky se totiž čistí až do 6 měsíců takže někdy je zbytečné hnát hned k očínmu :d no máme tři měsíce jsme mladší než vy ..Ale máme 6100g a 61,5cm..takže pěkně roste holka moje..doktorka jí chválí že je šikovná a o měsíc napřed páč děláme to co vy..vrtí se taky v postýlce už mám mantil všude páč je to jezdec a je pokaždý někde jinde..ale je šikovná ,hračky bere do ruček ,povídá ,směje se zvedá se na lokty chytá hračky je s ní fakt legrace ale to zánte od vašich mininek 😀 ..taky jsme konečně přemluvila muže a v pondělí jdem na naušničky on jí je nechtěl dát at se prý sama rozhodne zda je chce..jenže doktorka řekla ted nebo pak až v 7 letech že dřív jí je nepíchne tak teda roztál a řekl že jo ale byl to boj.:O .HOLKY jak je to s tou dovolenou ? Moje účetní samo neví vubec nic..a já normálně leta pracovala než jsem otěhotněla takže bych na ní měla mít nárok že jo??

    #864172
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    pokud vím, tak dovolená na tento rok ti náleží za celou dobu mateřské. Mateřská je jako kdybys chodila do práce, ale místo platu pobíráš příspěvek od státu.

    Taky již náme za sebou druhé očkování, malá má vždy ten den a ještě druhý teplotu. Jinak to taky snáší dobře
    Kosto, musím říci, že já na začátku těhu musela změnit práci. V té předchozí jsme taky měli dobré účetní a hlavně to měly zmáklé co všechno se musí s mateřskou a rodičovskou dovolenou vyřizovat. Teď nám to taky dělá externí firma a já mám pocit úplně stejný jako ty

    #864173
    Anonym
    Host

    Holky, to máte dobrý. Já si musím oblítat úplně vše sama, jako OSVČ nemám nárok na dovču a od července mi už naskočí povinné zálohy na sociální a zdravotní. Takže super. A to se tedy blíží i nástup do práce.. Nevím jestli jste si ve svém okolí všimly, ale já co znám maminu, tak jak mají děti 2 roky, tak to už jsou dávno v práci. Nevím jestli je to u nás krajem, ale je to fakt mamina vedle maminy. A to tatínkové chodí do práce také. Hold, aby se asi uživili, měli kde bydlet a mohli si aspoň občas zajet na výlet, tak se musí jít pracovat. Mám výhodu že si čas plánuji sama, ale jít doobchodu za kasu nebo jakákoliv práce s pevnou pracovní dobou, nevím nevím.
    Zas budu asi ponocovat, Vali dneska spala do 11, já do 10 a v 7 teda byl budíček na mlíčko. Dnes u nás pršelo, tak jsme nebyli ani pořádně venku, tak snad zítra bude líp. co říkáte na tu stávku?? jako fajn ať stávkují, ale děti ani pracující, či nemocní za to nemohou a ti to schytají nejvíc. Fakt rukojmí.
    Dneska jsem zas vařila zeleninu. Takže už máme kombinaci: mrkev, petržel, brambor, brokolici, květák, koupeného králíka a prsíčka oddělané bokem (ale s tím ještě počkáme), taky jablíčko a jablíčko s mrkví. Je to super jak krásně papá a vyloženě už ví, že kolem 11 máme zeleninku a ne mlíčko, tak dělá takového kapříka a mlaská. A protože kojíme už jen ráno, tak jsem už dala i savičku s více dírkama, ať se tak netrápí. Byla schopná pít flašku i půl hodiny. Tak dobrou noc a někdy zas papa, my na 2. očko jdem v pátek. To bude zas pláče

    #864174
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, tak jsem včera byla na státní správě soc. zab., aby mi povrdili ten formulář na rodičovskou. V pondělí jsem byla na úřadě a tam mi řekli, že nejdřív musím tam a pak k nim. A mateřskou mám až do konce července, tak na úřad půjdu až příští měsíc. Aspoň vím, že ještě v červenci budou penízky :)) Já budu s malým doma tři roky, protože bychom ho pak neměli kam dát. Prarodiče jsou ještě pracovně činní a dávat ho někam do jeslí no nevím… kdyžtak si mohu přivydělávat při té dovče, v naší firmě to jde i pracovat z domova.
    Jinak náš malej se docela slušně naučil chytat si dudlík a pak s ním mávat a nakonec ho někam hodit. Takže jsem pořídila řetízek, jenže my máme dudlík od mam a na něm není vhodná úchytka pro řetízek, tak jsem tedy vyvařila jiný dudlík, kde úchytka je a představte si, že malej nijak neřval, že dostal jiný dudlík. Vzal ho uplně normálně, přitom se ty dudlíky liší, ale jsem ráda, aspoň máme na střídačku. Mě se líbí, jak malej dudá i když spí, vypadá to tak vtipně. On si ho stejně pak vyhodí, když už ho nechce. Malej dneska spal od osmi až skoro do půl šesté, což mě překvapilo, jen se pak rozeřval, když jsem si čistila zuby a hle, malej byl pokaděný až na záda, ale asi už dlouho, protože to bylo přischlé. Ale už delší dobu pouze omývám, tak to šlo dolů raz dva. Musím říct, co malého jen omývám a nepoužívám ty ubrousky, tak má krásnou prdelku, vůbec se mu neloupe kůžička a nemá to zarudlé, jako předtím, to jsem dokonce řešila s paní dr. Ta mi poradila tu mastičku izotop nebo jak se to jmenuje, ale použila jsem to jen dvakrát, spíš jsem začla omývat. Vždy si malého dám na ruku:) Docela už to zvládám. A svaly na rukou už rostou, je to dobrá posilovačka. Jen ještě zbytek těla by chtěl posílit.. pádím si umýt vlasy, dneska jdeme pak na kyčličky, tak ať nevypadám jak čarodějnice:)))

    #864175
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak se zase hlasim po dlouhe dobe.sice vas pravidelne ctu co je u vas noveho ale vubec nemam naladu psat a vlastne ani čas jakmile jdu na Pc malej zacne řvát at se mu věnuju no jo celej táta:D ja už to mám vše vyřízené už týden ted už mi chodí jen papíry.pro jistotu jsem poslala i porodne zadne nadeje jsme si nedelali ale jak to menili a bavili se o tom ze tohle bude tohle ne tak jsme to zkusili a samozrejme ze nic.jak tady píšete že mimísci začnou u prsu řvát tak ten náš taky začal a ted nevím jestli jsem si to vsugerovala nebo ne ale hruůza vklidu pije pak se odtrhne prohne se jak luk a bulí a bulí přitom rudne a za 15s zase pije a pak zase bulí hruza a to jenom kojím.vy už všichni dáváte aspon např.nutrilon nebo přikrmujete????prijdemi že u nás nic nového není ale jak psala bibinka tak to už také děláme i si ho potom vrátí zpátky do pusinky.jinak mě strašne rozesmálo jak si nově začal brblat.má zavřenou pusu a povída fakt boží??koníky paseme krásně ale jestě jsme se neotožili ze zad na bříško u vás už ano??no na kontrolu jdeme 28 myslím že i na očkování to už je třetí.v sobotu nám budou 4 měsíce.mě to doma vůbec neutíká vám holky jooooo.hlavne tu totiz není zádna mamina s kterou bych mohla vozit.no ted mam doma manžu má nohu v sádře tedy ne celou má ji jenom ze spodu má přetrhaný vazy v kotníku tak tu bude s námi minimálně měsíc.no už jsem si zvykla že má každý rok berle jooo sportem ku zdraví.zatím ahojky a doufam že se ozvu dříve

    #864176
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    moni, já taky jen kojím a malá tento týden hlavně večer řve u kojení. Chvíli pije, pak se odtáhne a řve, přesně jak píšeš. Já přemýšlím o tom, že večer jí budu dávat odstříkané mateřské mléko z lahvičky. Tak uvidím zda to bude lepší:|

    #864177
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    mě malej taky večer řve u prsa. Dr. mi poradila pořád to zkoušet a když už to bude k nevydržení, tak mám dát pár lžiček kašičky. Prý flašku nebo jiným způsobem dávat UM není teď dobrý, prý by jim to UM mohlo začít chutnat víc než MM a bylo by po kojení. No uvidíme jak dlouho to vydržíme. 4 měsíce kojení jsou taky dobrý.
    Kubík seještě taky neotočil, ale zato si začal chytat kotníky. Je sranda jak se vyvíjí.

    #864178
    Anonym
    Host

    Holky, volala jsem si se ségrou a ta mě upozornila na to, že jejím holkám začly zlobit zoubky už ve 4 měsících (a ven se vyklubaly až v půl roce). Děti se prý pak snaží u prsa si ty zduřelý a podrážděný dásně chladit, ale moc jim to nepomáhá a proto žvou. Tak jsem volala doktorce a ta mi to potvrdila. Prý koupit kousátko, který se dá nachladit a ještě spodní dásně (u jedniček a dvojek) mazat calgelem. A když to nezavere, tak teprve zkusit dokrmovat. Je fakt, že i tchýně mi minulý týden říkala, že se jí zdá, že má melej zduřelý dásně. Doma teda žádný kousátko nemám, ale nachladila jsem mu dudlík a za minutku usnul. No uvidíme co ho teda trápí, až budu mít čas všechno nakoupit.

    #864179
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:)
    Děcko, nestraš, to by bylo blbé, kdyby už malému chtěl růst nějaký zub:$ Už takhle řve jak tygr, když se mu něco nelíbí a ještě zub k tomu.. Před půl hoďkou jsem ho uspala v kočárku a už se dvakrát vzbudil a řve.. zas se tam vrtí… Chjo. Bolí mě nohy, stále jsem u žehlícího prkna.. ale asi budu muset s ním ven, nebo nezabere.. docela bych brala, kdyby spal ty jeho tři hodiny. To si pak odpočinu, ale když spí půl hoďky, tak si neodpočinu a ani nic neudělám. Navíc tu mám ještě jeden koš prádla..já to žehlení nemám ráda.. Na večer jdeme na kontrolu kyčliček, tak jsem na to zvědavá, zda malej už to bude mít oká.. docela se potí v noci a ještě když mu musím dávat dvě plenky na víc.. docela přemýšlím, že mu na noc budu dávat pyžamo s krátkým rukávem.. aby nebyl tak zpocený. Přitom spíme při otevřeném okně.. tak nevím.. dokonce má jen lehkou peřinku. Jednou jsem ho šoupla to toho spacího pytle a to byl taky zpocený,ale víc než normálně. Holky, jelikož máme kloučka, tak už jsem byla tolikrát od něj počůraná. Např. včera večer, chystala jsem mu vanu a přítel ho hlídal, ale malej už ví, že ve čtvrt na 7 se koupe a než jsem to připravila, tak bylo už po čtvrt a malej začal vřískat.Pak jsem ho svlékla do naha a nesu si ho do koupelny a co myslíte, za to, že to trvalo, mě počůral od zhora dolů.. A dneska mě vzal zas u přebalováku.. Asi si pořídím omyvatelnou zástěru :)))) tak papa.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,936. až 1,950. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist