únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,951. až 1,965. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864180
    Anonym
    Host

    Ještě jsem zapomněla napsat, že ty zoubky (zduření dásní) se často spouští po očkování. Takže to asi fakt bude náš případ. Malej totiž řve u prsa dneska celej den a to je můžu střídat jak chcu a taky má trošku teplotku a pořád si něco cpe do papulky, ale nechce to jen olizovat jako vždycky, ale snaží se do toho kousat. No jsou to ale radosti před dovolenou…

    #864181
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak jsme dneska byly s malou na neurologii a zítra jdeme na rehabilitaci. Levá ruka je příliš slabá a tak ji budeme posilovat aby neměla křivou páteř.

    Jinak dneska jsme dali Zuzce lahvičku s MM a vyžahla ji úplně celou. Normálně po takovém množství spí až do 2 a 3 hodin. Dnes již byla vzhůru před chvílí, dala jsem jí najíst a do postýlky. Teprve pak jsem četla příspěvky od vás a vzhledem k tomu že malá se mi probudila tak zkusím nachlazené kousátko a zatím je klid, tak uvidím. Všechny dudlíky jsem dala do ledničky. Holky, dr. mi říkala, že tak za měsíc za dva bude mít malá zoubky, ale již mě neřekla že by to mohlo mít vliv už teď:(

    #864182
    Anonym
    Host

    P.S. malá taky již řve u prsa celý den8o| 8o| 8o|

    #864183
    Anonym
    Host

    Jo a ještě jsem se chtěla pochlubit, malá se mi dnes poprvé přetočila na bříško. Sice asi náhodou ale přetočila:D 😀

    #864184
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    ty zoubky Vám fakt nezávidím. Unás s tím zatím problém není… Koukám už jsme asi poslední kdo výhradně kojí a to bez problémů (ťuk, ťuk). Občas se teda pouští a kňourá, ale většinou proto, že chce zároveň koukat do světa a to nejde – nejlepší je to ve 2 ráno – já bych spala a on se rozhlíží po zvířátkách v pokojíčku.. Asi jsme jedni z mála komu spí prcek již odnarození v pokojíčku a ne v ložnici. Ale zase vy neuspáváte – u nás usíná u kojení…
    Jinak vývojově jsme na tom asi stejně jak všici tady. Koukala jsem na FB, že Bohoušek už si dává kolínka pod bříško když na něm leží – to mi teda ještě ne. už ale v poloe na bříšku šahá po hračkách a už u toho nepadá – takže dobrý. Na bříško se také ještě neotáčí (jen jednou náhodně), ale už tomu moc nechybí…
    A ještě musím napsat že to šílené protahování slzného kanálku fakt asi pomohlo – už je to týden a očičko je v pohodě – už nehnisá 🙂 – hurá…
    tak dobrou noc všem a ať jsou prťousci hodní….

    #864185
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak jsem tu zase na skok. Doufám, že se máte všechny dobře: a jak sleduju, miminka jsou taky zdravá, takže super! Až na ty zoubky. Ale to nás čeká všechny. Taky jsem se koukala, kdy mi vyrostly první a bylo to v sedmi měsících.
    My se máme dobře, akorát se snažíme cvičit tu vojtovku, ale trochu to flákáme. Hlavně když je hezky. To nejde „mučit“ dítko někde na veřejnosti. Avšak nese to své ovoce, Johanka se srovnala a dokonce se začala otáčet na bříško. Teď mi utíká při přebalování, takže sranda:) . Jojojo. Čas hrozně utíká, za chvíli jdeme na prohlídku v pěti měsících a poslední očkování.
    Holky, taky mívají vaši muži občas „menzes“, Ten můj je tak pět dní v měsíci na zabití. Ale jinak super, rodičovství mu svědčí. Akorát to intimčo probíhá jen sporadicky. Já nevím jak u vás, ale po porodu pořád nejsem ok. Jsem zvědavá, kdy se to „rozchodí“. A to mi naše sousedka říkala, že její děti byli od sebe jen o jedenáct měsíců:| . To musel být nářez, po všech stránkách. Brrr.
    Tak já jdu na kutě. Mám pokažený šicí stroj, tak mám po večerním šicím relaxování. A to jsem dnes udělala super koupi – látky po 20 Kč za metr. Asi pro Johanku na polštářky a hračky.
    Sladké sny všem! Pa

    #864186
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak jsem tu zase na skok. Doufám, že se máte všechny dobře: a jak sleduju, miminka jsou taky zdravá, takže super! Až na ty zoubky. Ale to nás čeká všechny. Taky jsem se koukala, kdy mi vyrostly první a bylo to v sedmi měsících.
    My se máme dobře, akorát se snažíme cvičit tu vojtovku, ale trochu to flákáme. Hlavně když je hezky. To nejde „mučit“ dítko někde na veřejnosti. Avšak nese to své ovoce, Johanka se srovnala a dokonce se začala otáčet na bříško. Teď mi utíká při přebalování, takže sranda:) . Jojojo. Čas hrozně utíká, za chvíli jdeme na prohlídku v pěti měsících a poslední očkování.
    Holky, taky mívají vaši muži občas „menzes“, Ten můj je tak pět dní v měsíci na zabití. Ale jinak super, rodičovství mu svědčí. Akorát to intimčo probíhá jen sporadicky. Já nevím jak u vás, ale po porodu pořád nejsem ok. Jsem zvědavá, kdy se to „rozchodí“. A to mi naše sousedka říkala, že její děti byli od sebe jen o jedenáct měsíců:| . To musel být nářez, po všech stránkách. Brrr.
    Tak já jdu na kutě. Mám pokažený šicí stroj, tak mám po večerním šicím relaxování. A to jsem dnes udělala super koupi – látky po 20 Kč za metr. Asi pro Johanku na polštářky a hračky.
    Sladké sny všem! Pa

    #864187
    Anonym
    Host

    Omlouván se, nějak se to poslalo 2x.
    Babyzno, jsem ráda, že je očičko OK<:o) . Ještě že se u dětí všechno dobře a rychle hojí.
    S kojením to máme taky tak – zatím dobré. Krize probíhala asi týden, ale zase jsem se rozkojila. Je sranda, jak je teď Janka rychle nakrmená a pak kouká a směje se na mě od prsa, někdy povídá a všechno ji hrozně zajímá. A když má hlad, tak se mi dere pod tričko:) . Fakt to s nima začíná být legrace, akorát nevím, jak budu stíhat hlídat lezoucího raubíře. Čertíky v očích má už teď.

    #864188
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko holčiny.
    Dneska malej začal žvatlat ve čtyři hodiny, sice neřval, ale byl vzhůru, tak jsem potmě mu hledala dudlík, nikde kolem něj nebyl. Měl ho až u nohou.. tak jsem mu ho šoupla, ale on se naučil ho vyndavat, tak boj, kdo z koho. Nakonec vyhrál dudlík :)) Asi kolem třičtvrtě na pět jsem šla připravovat lahev a přijdu zpět a on spí, tak jsem si taky lehla, tak jsme ještě do půl šesté spali. No nějak se mi to ranní vstávání nelíbí. 8o| Jinak přítel mě večer naštval, přišel z práce a řekl ahoj, hrozně mě bolí hlava a šel pro prášek. A pak vypadal, jako kdyby měl velmi závažnou nemoc.. Já se večer popálila o páru ze sterilizátoru lahví, tak jsem si to jen chladila studenou vodou a rozhodně jsem tu nebyla z toho zničená jako on. No znáte to, chlapi. Taky jsme včera byli na kontrole kyčliček a malej je má prý v pořádku, jen nemá ještě vyvynuté jadérka, tak máme v půl roce přijít na kontrolu. Jsem ráda, že už na noc nemusíme dávat pleny, protože malej se s nima potil. Pan doktor mi povídal, že prej malej je atlet a já jako jak to myslí. Prý, oproti těm miminům předtím, ti prý byli jako buřtíci. No ten náš malej roste víc do délky než do šířky. Taky má po kom být vysoký, přítel 190cm.. já sice jen 174cm.. ale i tak. Tak se půjdu ještě umýt, když malý nyní spinká.. ten se má, sice se vzbudí brzo, ale pak se přes den dospí.. já si lehnu a on jako kdyby to věděl a hned začne se budit. Dávám malého doma před otevřené okno:)), na balkon bych ho nedostala, máme těsně u dveří na balkon postel. Tak pááááá

    #864189
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak já se připojuji k zlobítkování u kojení. Jsem z něj na prášky. U levého prsa se mi odtahuje a nebo mě mlátí do něj pěstičkou a u pravého baští pak se pustí jukne na mne a začne se řehnit – takže pak kojím snad půl hodiny. 🙁 . Ale zase je u toho pravého prča – to prostě nejde se mu nesmát a jemu se to asi evidentně líbí tak to dělá čím dál častěji. Ale jinak ten řev u toho je taky hroznej. Asi tam mam málo mlíka či co. A nebo možná ty zoubky,ale když mu koukám do papulky tak tam nic nemá 😐 .
    Mi zatím očíčko vykapáváme jinýma kapkama – zatím je to lepší – uvidím,e zase až je vysadíme. Máme je na týden.
    Na kyčle jdeme v pondělí a na neurologii ve středu – doufám, že už bude všechno dobrý a nebudu muset cvičit tu hnusnou vojtovku. :S .
    Jinak Bohoušek už se přetáčí ze zad na bříško ůplně suveréně – asi pomáhá ta vojtovka,ale myslím, že jen na jednu stranu na tu druhou mu musím pomoct. Buď ho zatáhnout trošku za ručičku a nebo přistrčit do zad. Ale položím ho na zem na zádíčka a za chvilku ho najdu otočenýho na bříško,ale třeba i o 45 stupňů. Jak to dělá fajt nechápu 😛 .
    No je už s nima větší sranda.
    No jinak já si teď hledám na netu nějaký přivýdělek protože si to neumím představit s těma pár penězma jak vyjdeme. Chtěla jsem nějaké ty kompletace neo tak něco. Zatím chodí jen takové ty kryviny jako je, že budu očkovat lidi aby si zyložili účet na Aukru a podobně a to mě fakt nebere. Nevíte někdo o něčem???? Prosím pošlětě kdyžtak kontakt.
    No tak jsem se zase rozepsala – je vidět, že malej spinká, co?? Tak pa pa

    #864190
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    jsme úspěšně doma z vojtovky a následného očkování. Ve 4. měsících nám změřili 64 cm a 5920 g. U cvičení jsme měli dneska i taťku, tak to vypadá, že asi pokud bude moc, bude cvičit s námi. Byl fakt šikovný, spíš super. Sestra mi dopporučila také rhb. Mám z práce zaseklé pravé zápěstí a vše držím moc křečovitě. Hm tak budu civičt, aspoň někdo mě donutí a taky koukala jak stojím a mám cellkové držení těla. Tak prý by bylo fajn, kdybych se dostala k ní a cvičila by mi Vojtu. No super ne? 😀 Prý ať se mi ty svaly vrátí tam kde mají být. A u očkování také byl taťulda, nechala jsem ho normálně sprostě samotného v ordinací a odešla jsem se slovy. Jdu nachystat mlíko, než výjdete z ordinace. A zvládnul to, fakt super. Za dnešek ho musím moc chválit, i když má asi také menzes 😀 Kájo tomu jsem se musela zasmát.
    Bivinko, také si hrajem s dudlíkem od včerejška, objevila nový svět. drží si ho a pořád cumlá, na chvíli si ho vytáhne ven, koukne a pak se snaží ho dát zpátky do pusy, ale fakt jen snaží.
    Teda bambulko, vy se tak skvěle otáčíte? to jste šikulky. Vám se mimča smějí u prsou, nám u flašky, nejhorší je, když někdo mluví, hraje telka, tak její pozornost je stále někde, jen ne u flašky. Dnes jsme poprvé daly mléčnou kaši, chutnala, jen jsme byly ulepené obě dvě.
    Holky, která chodí nakupovat do CA, tak včera měli super akci. trička, bodyna, šatečky, kratásky mezi 75 – 100 Kč. Dokonce i ty z biobavlny. Tak se zajděte kouknout, jestli to mají i u vás. Jinak hurá do Opavy 🙂 . Přišel mi dnes zas další balík s oblečením, tak jdu prohodit pračku do sušičky a dát prát další. mějte krásný víkend a zas někdy ahojda

    #864191
    Anonym
    Host

    Kájo – termín menses u chlapa je fakt super 😀 – a bohužel náš taťka tím trpí taky :S – je na zabití možná víc než kdejaká ženská 😛 . Snad to nechytne i Přemíka. To bych se asi odstěhovala:$

    #864192
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko holčiny:) My jsme zas od půl šesté nahoře.. sice malej už po čtvrté se vrtěl, ale stačí mu dát dudlík a hlavně na něj nemluvit a pak spinká dál..Poslední dobou jsem po noci nějaké rozlámaná a navíc mě bolí i ruce. Mám pocit, že je ve spánku dávám v pěst a pak mi ztuhnou a nemohu je rozhýbat. Taky mě bolí furt kolena. Nemáte to taky některá ? Asi mi něco chybí.. připadám si jak stará babka8o|
    Ten chlapský menses je fakt vtipný, myslím si, že ho má i ten můj, občas bych ho fak osprchovala studenou vodou, aby se zklidnil. Navíc je ve znamení býk a stačí mu dát před oči červený šátek a vyběhne jako vzteklý býk. A když mi volá z práce, tak je takový milý a starostlivý a ptá se, jak se máme a co malý.. Njn. A pak máme doma toho našeho kocoura, na něj asi přichází kocouří menses, protože toho bych nejradši odstřelila na měsíc. Začne mňoukat když to nejméně čekám, například včera večer jsem vyšla z koupelny a on na mě číhal za dveřmi a začal mňoukat, jsem se tak lekla a pak začal přede mnou utíkat a mňoukat. Jako si snad myslel, že ho budu po bytě honit nebo co!! Nebo začne mňoukat hned jak malého uspím, aby ho prostě vzbudil nebo nevím. Přitom když malý řve, tak kocour se běží někam schovat. Jinak se snažím natáčet malého na video v mobilu, když povídá.. to je samé ejaejaejaeja.. to je fakt vtipné… ale jen co vidí, že ho natáčím, tak na mě začne koukat a už nepovídá..Tak zatím papa:))

    #864193
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, mám teď taky čtyřměsíčního syna, narodil se taky v únoru :). Poslední dobou mě trápí bolesti kolenou, tak jsem si takhle po diskuzích hledala, co by to mohlo být a koukám, že bivinka to taky má..Mě ta kolena bolí hlavně, když vstávám, sedám, nebo mám tu nohu dlouho pokrčenou. Plně kojím, tak jsem se ptala doktorky, jestli to není tím, říkala, že možná doplňovat víc vápník, ale já docela piju mlíko a taky ještě užívám vitamíny pro kojící matky, kde je vápníku taky dost. Poradila mi ale kamarádka, která mívá problémy s koleny normálně, že se jí zdá, že to je namožená chrupavka, že na to pomáhá želatina. Tak teď asi týden jím každý den hrst medvídků nebo nějakejch takovejch bonbónů a opravdu je to lepší :). Někde na internetu jsem našla, že to některý maminky mají a po kojení je to přešlo, takže doufám..Jinak náš malej se už zdatně otáčí na bříško, položím ho na záda a hned leží na břiše, takže se musí pořádně hlídat, protože se klidně otáčí i nějak dál a tak jako hodinová ručička. Spinká hezky, v noci třeba od 10 do 5 a pak ještě, třeba teď ještě pořád spí :), přes den toho ale moc nenaspí, tak maximálně půl hodinky a už zase kouká, no ale hlavně ta noc..A jak to děláte s příkrmy? Doktorka mi řekla, že tak od 4. měsíce by se mělo začít, že sice není nutný okamžitě, ale že v týhle době je tělo nejvíc imunní vůči alergenům. Já na jednu stranu se na to těšim, ale na druhou se bojim, že to bude patlačka, že bude všecho špinavý, že to nebude chtít a tak..Už jste některá začala? Je to mý první dítě..Děkuji a mějte se hezky. B.

    #864194
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak jsme včera byly ze Zuzkou poprvé na rehabku a začaly jsme cvičit Vojtovku taky. Má slabou levou ruku a otáčení na levou stranu moc nepoužívá:(

    Jinak večer jsem si krásně pročistila hlavu. Kamarádka měla rozlučku se svobodou a tak jsem celý večer proseděla v baru kde byla i diskotéka, tak jsme si i zatančila. Malá byla v péči manžela 8-| . Jen dnes jsem tak nějak mimo:( (a to jsem celý večer pila jen nealko:D 😀 )
    Pěkný den přeji všem i když tady je počasí tak leda na korzování po obchodech či na to být doma

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,951. až 1,965. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist